PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיית גירוז של הדרייבשאפט הקדמי, מתחככת בקורה הרוחבית.

בומס הקופץ
01-06-08, 03:19
ביום שישי הורדתי את הדרייבשאפט הקדמי של הסמוראי שלי (89 קצר) על מנת להחליף לו גומיית אבק. אחרי ההחלפה החזרתי אותו למקום לפי הסימונים שלי, סגרתי עם מד מומנט את הברגים, ושמח וטוב לב סגרתי לוקרים ויצאתי לסיבוב קצר.
ואכן היה די קצר בערך חצי מטר, ואני שומע מתכת מתחככת במתכת מהכיוון הכללי של הדרייבשפט הקדמי. ירדתי מהנבלה, שחררתי לוקרים, וסובבתי. גיליתי שפיית הגירוז של הדרייבשאפט מתחככת בקורת הרוחב שלפני הטרנספר (בטח יש לה שם מקצועי :confused:).
בהתחלה חשבתי שבטח טעיתי עם הסימונים, אז ניסיתי לפרק ולהרכיב בכל הואריאציות שהדרייבשאפט נותן לי (כל ה-4). אפילו סגרתי עם מד מומנט את כולם, ובכל זאת הפיית גירוז ממאנת להתרחק מהקורה.
חשוב לציין במשך הרבה זמן לא נגעתי ברכב (בערך שנה אולי קצת יותר) בכל אותו זמן הדרייבשאפט הקדמי ישב בצורה לא נכונה, כלומר היוקים לא היו מקבילים אחד לשני. זה תוקן לפני זמן לא רב, ומאז לא שילבתי ל-4X4.
הדרייבשאפט עצמו נבדק אצל גרינגראס, נאמר לי שהוא לא מאוזן לגמרי אבל הסטייה קטנה מדי בשביל שיהיה צורך לתקן. והוחלפו לו הצלבים.
אני אשמח לעצות מה לעשות עם זה.

אמיר.

נמרוד
01-06-08, 07:28
הבעייה לא בדריישפט. משהו אחר זז - קורת הרוחב התעוותה, אולי הטרנספר/גיר זזו - לבדוק תושבות.

eran4x4
01-06-08, 07:49
ואולי הדריבשפט כולו הפוך?

זאת אומרת שפית הגירוז אמורה להיות ליד הסרן ולא ליד הטרנספר (לא זוכר איך זה בסמוראי).

תשווה מול רכב אחר את מיקום הפיה יחסית לגשר

נמרוד
01-06-08, 21:25
ואללה עכשיו שערן כתב, נשמע לי בהחלט ההסבר הסביר ביותר למה שאתה מתאר.

בומס הקופץ
01-06-08, 23:51
אין לי כל כך עם מי להשוות, ככה שאני אשמח אם מישהו יציץ מתחת לשמלה של הסמוראי שלו ויעדכן אותי.
אני הלכתי לפי ההוראות של ה FSM שמה נראה כאילו הזכר עם הפיטמה הולך לטרנספר. צירפתי את הדף אם למישהו יש הבנות אחרות אני אשמח לשמוע.

לגבי הבדיקות, מלבד קורת רוחב שהתעוותה, שקשה לי לבדוק או להאמין שזאת הבעיה (אבוי לבושה, אבל בזמן שהרכב ברשותי הוא לא הוצלב אפילו פעם אחת), לא מצאתי בעיות מלבד גשר טרנספר שהבעלים הקודם התעלל בו קשות הוא די מעוות. בהנחה שזאת הבעיה, יש לי כמה שאלות:

1. אם הוא מעוות בכזאת זווית לא הייתי אמור להרגיש רעידות מהדרייבשאפט האחורי ממזמן? כרגע אין רעידות.
2. מה ההשלכות של נסיעה עם דרייבשאפט קדמי הפוך? (בשטח בשילוב 4X4)

תודה.
אמיר.

יונתןמצפה
02-06-08, 01:14
תן תמונה יותר רחבה של האיזור. הבנו שהפטמה נוגעת בחלק מתכת כלשהו. צלם את אותה קורת רוחב מזווית שאפשר יהיה לראות אם יש אן אין עיוות. לפי הספר, וגם ממה שאני זוכר מבלי לבדוק כרגע באוטו, הפטמות צריכות ליהיות בצד של הטרנספר גם בקדמי וגם באחורי.

...בכל אותו זמן הדרייבשאפט הקדמי ישב בצורה לא נכונה, כלומר היוקים לא היו מקבילים אחד לשני. זה תוקן לפני זמן לא רב, ומאז לא שילבתי ל-4X4.
מה הכוונה? מה היתה הבעיה? מה תוקן?

נמרוד
02-06-08, 07:50
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=10291&d=1212352408

עזוב רגע את מיקום פיית הגירוז - יתכן שהוא לא מקורי או לא זהה לספר.

מה שאתה רואה בתמונה זה שהחלק הצר של הדרישפט לכיוון הטרנספר והרחב לכיוון הסרן. אם הרכבת את זה הפוך, וזה נראה כך לפי התמונות ששמת, אז הבעייה ברורה.

מהתמונות נראה שפית גירוז של הזכר-נקבה שתולה בתוך החלק הרחב, וזה על פניו שונה ממה שבשרטוט ואולי מקור הבלבול.

מורי
02-06-08, 08:42
אמיר (בומס).
אצלך הזכר והנקבה לא מקוריים,והם גם במידות שונות מהמקורי.
מה גם שמיקום הפטמה אצלך הוא לא ליד הצלב (כמו שצריך להיות),אלא במרכז הנקבה.
זה מקור הבעיה.

הכי טוב-תרכיב את הדרייבשפט הפוך.

בומס הקופץ
02-06-08, 14:41
מה הכוונה? מה היתה הבעיה? מה תוקן?
קח דרייבשאפט, תוציא את שני החלקים, ותחזיר את הזכר בזווית של 30 מעלות מהמקור. תוקן זאת מלה חזקה מדי, זה סודר :)

מה שאתה רואה בתמונה זה שהחלק הצר של הדרישפט לכיוון הטרנספר והרחב לכיוון הסרן. אם הרכבת את זה הפוך, וזה נראה כך לפי התמונות ששמת, אז הבעייה ברורה.

מהתמונות נראה שפית גירוז של הזכר-נקבה שתולה בתוך החלק הרחב, וזה על פניו שונה ממה שבשרטוט ואולי מקור הבלבול.

כשהסתכלתי על הספר לא שמתי לב למיקום פיית הגירוז אלא לכיוון הכניסה של הזכר והנקבה. הדרייבשאפט אכן לא מקורי ופיית הגירוז לא במקום הנכון.

לפני שאני הופך, אין השלכות על נסיעה בדרייבשפט הפוך? זה קצת הופך את כל עניין הסימון וההחזרה למקום המדויק לקצת חסר טעם. אפשר לעשות את זה גם בדרייבשפט מקורי בלי לגרום לבעיות?

stav amrosi
02-06-08, 15:00
חמודי עם מורי אמר כניראה שהוא יודע :)

-->