PDA

צפייה בגרסה מלאה : הארכת פנהארד

grand
30-03-04, 21:43
בגראנד צ'רוקי שלי לאחר הגבהה ההגה לא מה שהיה. לא חד והדוק אלא בעל תחושה מעורפלת. וזה מציק לי. הסיבה היא מוט הפנהרד שקצר מדי להגבהה זו ולמרות שהוזז למיקום חדש כנראה זה לא מספיק. הברירות העומדות בפני הן - להזמין מוט חדש מתכוונן מארה"ב, מחירים בין 99$ למוט עלום שם שחוזקו מוטל בסימן שאלה, ל195$ להכי טוב של ORGS על זה להוסיף משלוח עוד כ 35-40$ ובסכומים אלו מן הסתם אחוייב במע"מ, מיסים, אישורים ממשרד התחבורה ומסכת ייסורים שאין לי בדיוק כח אליה.

חשבתי על אפשרות נוספת לחתוך את המוט המקורי ולבנות הארכה + הברגה לכיוונון, וכאן השאלה הנשאלת האם זה יעבוד היטב, לא יישבר, ומי יכול לבצע כזו עבודה בצורה אמינה וטובה ומה יכולה להיות העלות. ובכלל האם עדיף לייבא בכל זאת.

דוגמא למה שצריך, בלינק הבא

http://www.jksmfg.com/adjustable_trackbar.htm

רמי.

asafk
30-03-04, 23:33
לא מסובך למקם מחדש את הפנהרד.
מה שצריך, על מנת למנוע את תופעת הBUMP STEER, זה שבמצב סטטי, מוט הפנהרד יהיה מקביל ושווה בארכו למוט שיורד מזרוע הפיטמן (DRAG LINK).
אני מניח שכחלק מההגבהה יש לך ברכב זרוע פיטמן מומנכת. בזה הזווית של הדראג לינק תוקנה. אבל עכשיו הוא לא מקביל לפנהרד. הפתרון הפשוט, לדעתי, הוא תושבת חדשה לפנהרד הקיים.

כדי להבין את הסט-אפ עם ההגבהה, תעזור תמונה (כי אולי לא הבנתי מה השתנה עם ההגבהה).

אסף.

tsvikac
16-04-04, 09:56
רמי שלום לך
קראתי את הבעיה שיש לך לגבי תחושת ההגה
קשה לתת פתרון ועיצה מדוויקת לגבי עינייין כזה ולו רק בגלל שמדובר בתחושה.
בכל מקרה ידוע לך שכל שינוי של הרכב יש לו השפעות על הרכב ואופן נסיעתו ומכאן יוצא שאם
התחושה היא שזה לא קריטי ולא נושא בטיחותי אז כדאי להתרגל לזה ולא לשנות בשום אופן את הפנהרד המקורי.
אני מניח שאת המיקום של הפנהרד שינית לפי הוראות היצרן וזה כדי לתקן את מיקום הסרן על חשבון פיצוי הגובה וחוסר הארכת הפנהרד מכאן יוצא שסביר שהסרן חזר למקומו הפנהרד המתכוונן בא על מנת לפצות על המרחק שנוצר וזאת מיבלי לקדוח חור חדש.
נכון כתב אסף כי רצוי להוסיף פיטמן מונמך כדי לתקן את זוית הפנהרד וגם את מרחקו זה יעזור יותר מאשר לשנות את אורך הפנהרד.
לפי מה שאתה רושם נוצר הרושם שיש לך בעות כיוון הגה וזויות שפיעת האופנים
רצוילהכניס את הרכב לכיוון פרונט רציני (מומחה) כי זה הכי חשוב לאחר שינוי גובה
לתקן את זויות שפיעת האופנים.
בנוסף רצוי שתבדוק באינטרנט היתיחסות לגבי שינוי זוית של הסרן הקידמי מאחר והזרועות שהזמנת מתכווננות יתכן כי שינוי זוית הסרן הוא לא במצב האופטימאלי לגבי נסיעת כביש
יש חומר כתוב על הנושא רצוי גם שתיתיעץ עם איציק מיני או מוש רחימי מפרוייקטים 4X4 בעבר דיברתי איתם על הנושא והם הזכירו משהוא לגבי כיוון הזרועות לגבי ביצועים בשטח או כביש.
בהצלחה צביקה

grand
16-04-04, 20:47
תודה אסף וצביקה.
יש כבר פיתרון והוא יבוצע השבוע.
אין ברירה אלא להאריך את המוט ולמקם אותו במקום המקורי, כיוון שלמרות שהזזתי אותו כ 2 ס"מ ימינה, זה עדיין לא מספיק להגבהה הזו ואין דרך להזיזו יותר, נוסף על כך המיקום החדש יוצר מיגבלה במהלך המיתלה, כמו כן חייבים באמת להנמיך את התושבת של הפיטמן ולייצבה במקביל למוט, אכן זה מה שגורם לרוב התחושה המעורפלת בהגה, בכל אופן אני עומד להאריך את המוט המקורי ולבנות מתאם חדש מונמך לתושבת. והעלות של זה כמובן נמוכה וסבירה. ואם במקרה לא יצליח הניתוח אז יש לי מוט כולל תושבת של צרוקי נוסף במחסן..
אגב הרכב עבר כמובן כיוון במכון פרונט לא יודע עד כמה מקצועי, אך נראה שהכוון טוב כי אין לי בינתיים שחיקת צמיגים, מה שכן, היה צריך להזיז את הסרן מקסימום קדימה ומרחק הסרנים היום בין האחורי לקדמי גדול מהתקן שיש במכשיר הבדיקה. אך אין ברירה כיוון שבמיקום המקורי של הסרן הקדמי ישנה נגיעה של הקפיץ בבמפ סטופ

grand
21-05-04, 22:36
אסף אתה תותח...
גיליתי המון דברים חדשים בנושא זה, המון "בזכות" אותם בעלי מקצוע מומחים שבאמת בעלי כוונות טובות אך ידע מוגבל אם בכלל ברכב זה.
שלחו אותי לסדר זוויות קסטר, טענו שהסרן ממוקם קדימה מדי, אך אם הייתי מחזיר אותו לאחור הקפיצים נגעו בבמפ-סטופ. קיצרתי את הבמפ-סטופ, הזזתי סרן לאחור, לא עזר להגה -שום דבר.
אחד אחר טען שהפיטמן קצר מדי וצריך זרוע יותר ארוכה. הוא בעיקרון צודק כי בסופה זו הבעיה תמיד לאחר הגבהה, אך במיקרה שלי הפיטמן המקורי הוא "4 וזה ארוך!, ויותר ארוך ("5) לא מצאתי בשום מקום בעולם, קיים "6.5 אך נועד להגבהות מטורפות של "8 +.

היכן הבעיה? באמת במקבילות של מוט הפנהרד והדראג-לינק 2 המוטות צריכים להיות מקבילים לחלוטין, אצלי יש זוית קלה בינהם, ולכן... האמריקאים צודקים. צריך פנאהרד מתכוונן עם תושבת מונמכת בכדי לתקן את הזוית. הוזמן מוט + תושבת מחוזק של רוביקון. עוד 185$ לא מתוכננים אך זה מה יש.. :(

-->