PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומט (מבקש חוות דעת על קניית CJ עם גיר אוטומטי - הכותרת נערכה)

sharonscr
01-06-08, 16:47
שלום חברים
האם אשמח לקבל חוות דעת על קניית CJ בעל גיר אוטומט האם יש בעיות מיוחדות וחלקי חילוף
תודה מראש

*** נא להקפיד על כותרת עניינית. תודה, המערכת ***

נמרוד
02-06-08, 08:03
תן יותר פרטים על הרכב. האם זה CJ7 אוטומטי מקורי (יכול להיות קיים רק עד שנת מודל 1986, יש בארץ כאלו אבל לא הרבה), או הסבה של CJ ידני לאוטומטי, שאז צריך לבדוק את איכות ההסבה וגם איזה גיר בכלל הושתל?

חנן-ג'יפולוג
02-06-08, 08:28
בלי להכיר את הפרטים המדויקים של הרכב המדובר, אני מציע לך לחשוב עשר פעמים לפני שאתה הולך על גיר אוטומטי ברכב שטח בן 20 שנים או יותר.

גיר אוט' ברכב שטח ובכלל, זה דבר נהדר. אבל...

גם ב1600 אוטומטי משפחתי סטנדרטי, גיר אוטומטי שהגיע לזמן שיפוץ זה מקור לא אכזב לצרות. שיפוצי גירים אוטומטיים באחוזים גבוהים מדי לא יוצאים טוב. לא תמיד מחזיקים מעמד לאורך שנים. גירים מפירוק הם גם לא חדשים וגילם לפעמים עולה על גיל הגיר שהוחלף. בעייתי. אני מחליף את הרכב המשפחתי האוטומטי ברכב חדש יותר לפני שהגיר מגיע לשיבה.

אז תשליך מכאן ותעשה את ההתאמות הנדרשות לCJ ממוצע, שהוא גם ככה רכב מקומבן מכל הכיוונים, שעבר התעללות כזו או אחרת בשטח, עם טבילות במים עמוקים, על ידי בעלים עם תקציב מתוח מדי. תוסיף לזה את העובדה שקשה עד בלתי אפשרי להתניע רכב עם גיר אוט' שיש לו בעיות במערכת חשמל/טעינה/התנעה ויתברר לך שאתה מכניס את הראש למיטה שעלולה להיות מאוד חולה. יציאת סולו למדבר עלולה להיחשב כסוג של רולטה רוסית.

lizard
02-06-08, 09:25
אני מסכים עם חנן אבל לדעתי יש יוצא דופן אחד.
בCJ7 הבנתי שבאו מקוריים עם TH400 שמתאים להאוזינג של הסיקס וטרנספר דנה20.
במקרה הזה אני חושב שזה יכול להיות מאוד נחמד, אבל עלול לסרס את הרכב. הTH400 הוא גיר מאוד חזק, אולי מהאוטומטיים הקונבנציונליים (לא גירים מיוחדים וכדומה) הוא החזק ביותר. יש לו אינספור קיטים לשיפוץ ושדרוג. הוא ממש סוס עבודה ולא פלא שמעדיפים אותו בדר"כ כשצריך גיר אוטומט ללא אוברדרייב.
החסרון שלו הוא שהוא צרכן כ"ס רציני. כלומר, על מנוע שגם ככה אין לו שפע של סוסים הוא עלול לגרום לרכב להיות אנמי עוד יותר.

-->