PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכס על ספרים

UNIX
01-06-08, 18:22
הזמנתי 3 ספרים מאמזון סב 255 שקל וחויבתי ב 40 שקל מכס
זו לא פעם ראשונה שאני מזמין ספרים ודווקא הפעם חוייבתי יש למישהו מושג מה קורה עם זה ?

RONI
01-06-08, 18:27
ברוך איפה אתה חי?
אני מתפלא עליך,
עם הספר או לא?
אז גם א....ט צריך להתפרנס.
טוב מאד הגיע הזמן שתקרא כצט במקום להיסתובב בגיפ.

lizard
01-06-08, 20:11
קורה, מעל 50 דולר (ולפעמים מתחת) צפה לתשלום מכס כלשהו.
אני בדר"כ מביא חבילות ספרים וDVD רציניות מאמזון (רציני=4-5 ספרים+5-10DVD במשלוח אחד) ומשלם על זה מכס יופי.
במקרה הזה, 40 שקל זה לא נורא. בטח אם מדובר על ספרים שאין להשיג בארץ.

נמרוד
01-06-08, 21:11
אכן, על הזמנות מאמאזון של יותר מ50$ נדרשתי לשלם מכס - לא תמיד. צריך לעשות חשבון כשעושים הזמנה גדולה מה עדיף, לפצל הזמנות ולשלם יותר דמי משלוח או לחסוך בדמי משלוח ולשלם מיסים.

UNIX
01-06-08, 21:20
ואם כבר הזמנות אז עשיתי 2 הזמנות אחת אחרי השנייה לא במתכוון סתם כי כבר לא היה אפשר לצרף עוד משהו
וההזמנה השנייה לא הגיעה וכבר עבר שבוע זה מצב תקין או שאני צריך להתחיל לדאוג ?

lizard
01-06-08, 22:35
לפעמים זה לוקח זמן, אל תדאג. בעוד שבוע אם זה לא יגיע אז תתחיל לברר מה קורה, פשוט תשלח להם דואל. אני לא זוכר אם יש TRACK NUMBER בהזמנות שלהם, יכול להיות שהם משתמשים בחברת הובלה פרטית/פנימית שלהם, אבל אם יש אז אתה יכול לבדוק על פי זה.

בגדול לוקח בערך שבועיים לחבילה להגיע. לפעמים זה הרבה יותר מהר כמובן. יכול להיות שמטפלים בהזמנה שלך ערב לפני משלוח ויכול להיות שבדיוק פספסת את המשלוח. זה לא שהם עבור כל חבילה הכי קטנה הולכים לדואר, לדעתי.

אגב, אחת הסיבות ששימוש במשלוח מהיר לדעתי לא כל כך משתלם הוא שלפעמים החבילה תתקע במכס ולא דווקא במשלוח.

בומס הקופץ
02-06-08, 00:04
אין מכס על ספרים, יש תשלום של מע"מ. בחישוב מאוד מהיר זה צריך לצאת לך בסביבות ה-35 ש"ח. החמישה שקלים הנותרים לא ברורים לי.

קורה לפעמים שהמוכסים טועים ומסיפים מעל המע"מ גם מכס שלא קשור, וזה בגלל שהספרים שלך שכבו בטעות במכולה שהם הגדירו כציוד חקלאי או כל דבר אחר. אפשר לפקסס להם את הקבלות וגם קצת לצעוק בשביל להוציא את העצבים והם יוותרו לך על המכס השגוי.

יש שאומרים שהם עובדים בשיטת המצליח.

UNIX
02-06-08, 06:16
יש לי קבלה על תשלום מכס ולא מע"מ

בומס הקופץ
02-06-08, 14:22
http://62.219.95.10/TaarifHistory/TaarifList.aspx?type=2&code=01&helek=10&perek=49&prat=01&seif=0000&pratmeches=0

יש פטור ממכס ופטור ממס קניה, לפי תקנה 10.49.01. נכון לשבוע זה. זה נכון גם לגבי דיסקים ומוצרי מוזיקה בכלל. יש להם טעות בקבלה, וטעות של 5 שקל בערך במחיר. כמו שכתבתי לפני זה, פקס וקצת צעקות ותקבל את זה בחזרה (את החמש שקל והקבלה הנכונה :) תשכח מהארבעים). תעשה את החושבים שלך אם זה שווה לך.

eran4x4
03-06-08, 09:40
ואם כבר הזמנות אז עשיתי 2 הזמנות אחת אחרי השנייה לא במתכוון סתם כי כבר לא היה אפשר לצרף עוד משהו
וההזמנה השנייה לא הגיעה וכבר עבר שבוע זה מצב תקין או שאני צריך להתחיל לדאוג ?
יתכן שפריט כלשהו מההזמנה השניה לא היה במלאי ולכן יש עיקוב....

-->