PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מעוניין לעשות יבוא אישי לרכב X6 של ב.מ.וו

נדב שלום
01-06-08, 21:44
אני מעוניין לעשות יבוא אישי לרכב X6 של ב.מ.וו
עלות הרכב בארצות הברית עם התוספות שבחרתי 62 אלף דולר.
לפי מיטב הבנתי עלות סכום המס של המכס בארץ הוא כ 120 אחוז מעלות הרכב.

השאלה שלי איפה אני עושה את כל הפרוצדורה הזו?? איפה אני רושם את הרכב? ממי אני מקבל את רישיון היבוא וכו'...

landY
01-06-08, 22:49
משרד הרישוי זה הכתובת שלך להתחיל. אתה צריך מהם רישיון ייבוא שאיתו מגיעים למכס.
בדרך תעבור גם אצל היבואן שיעשה לך חיים קשים.

למיטב ידיעתי לא תוכל לייבא X6 מארה"ב - לא תקבל מהם רישיון ייבוא לפי התקנות שפורסמו החל מאפריל 2008.

בהצלחה ותעדכן...

Gilad
01-06-08, 23:51
ה- X6 לא מיוצר כמו ה X5 בארה"ב?

אם הוא כמו ה- X5 באיזהשהו מובן, אני הייתי בורח ממנו כמו מאש

דרור ברלי
02-06-08, 02:07
ה- X6 לא מיוצר כמו ה X5 בארה"ב?

אם הוא כמו ה- X5 באיזהשהו מובן, אני הייתי בורח ממנו כמו מאש

כן, זה פחות או יותר X5 בגירסת קופה... למה בדיוק היית בורח ממנו?
האם קיימת בעיה טכנית שאנחנו לא מכירים?

נדב שלום
02-06-08, 18:09
אני בתהלכים ליביא ב.מ.וו X6 ...
יש לי אחות שחוזרת מארצות הברית עכשיו היא יכולה להביא את הרכב בתור תושב חוזר.. השאלה שלי מה זה מקנה לה...
האם רק היא יכולה לנסוע על הרכב כאשר הוא מגיע לארץ??האם יש הקלות במס?

ודבר שני הבנתי שיש מצב שיעשו לי בעיות בתהליך היבוא.. התקשרתי למשרד התחבורה אני לא מצליח לתפוס אותם בכלל את מחקלת יבוא..

ועוד משהו האם יתכן והסוכנות קמור של ב.מ.וו יעשו לי בעיות בקבלת תעדות תמיכה ברכב בכדי שאקבל רישיון יבוא.

אני יודה למי שיעזור לי פה.. העניין דחוף...

תודה רבה

oferdar
02-06-08, 18:41
לגבי תושב חוזר, ההטבה היחידה היא יבוא רכב עד גיל 4 שנים במקום שנתיים לתושב רגיל, ופחת מס בהתאם . כל נהג יכול לינהוג ברכב כל עוד הוא מבוטח .

ממליץ בחום לדבר עם סימה או חגי במשרד התחבורה בטל 03-5657272 כיוון שהחוק החדש מאפשר ייבוא מארה"ב אך ורק שייוצרו שם . בדוק זאת לגבי ה X6 . אולי עדיף לך לייבא X5 בן 4 .

בהצלחה .

נדב שלום
02-06-08, 18:56
ניסתי להתקשר למספר הזה היום כל שעות היום ואין משם תשובה.. פשוט לא עונים.

ממיטב הבנתי עד כה מה שאני צריך זה אישור מסוכנות קמור? לאחר מכן להשיג רישיון יבוא לרכב דרך משרד התחבורה וכאשר הרכב מגיע לארץ אני צריך לגשת למכס עם הרישיון יבוא לשלם וככה אני משחרר את הרכב.?? האם אלה השלבים.??

ובדקתי הרכב מיוצר בארצות הברית ככה שלא אמורה להיות בעייה ביבוא של הרכב

oferdar
02-06-08, 19:35
בעיקרון רכב שמייובא סדיר לארץ, יש סיכוי גבוה שלא מחוייב באישור הייבואן .
תמשיך לנסות לתפוס את משרד התחבורה כדי לוודא שאכן כך במקרה של ה X6 .
יש סיכוי שייבקשו ממך מספר VIN של הרכב הספציפי שאתה מעוניין לייבא .

מידבר
02-06-08, 20:07
רכב שאינו מיובא ע'י היבואן הרשמי/לא מופיע ברשימות של משרד התחבורה (ניתן לראות באתר שלהם), לא יכול להכנס לארץ אלא באישור חריג ומיוחד של משרד התחבורה+התחיבות מצד היבואן לשירות טיפול וחלפים. באם הרכב מיובא סדיר אז ניתן להסתפק באישור האחרון שאותו מתנה היבואן בתשלום נאה.
לפני היבוא מומלץ להוריד מהרכב פריטי יוקרה שכן אלה מוסיפים מאוד במכס. חברות הליסינג למשל מיבאות רכבים בגירסה המינימלית שלהם ע'מ לצמצם המכס.כמובן צריך לעשות חשבון כמה יעלה בארץ להחזיר את אותם פריטים באם חשובים לך. למשל-יש תוספת נאה על מושבי עור אבל לא הגיוני להביא רכב כזה ללא מושבי עור והוספתם בארץ תהיה יקרה ממילא כך שסביר שכדאי כבר לספוג את המכס עליהם. לעומת זאת מערכת שמע מוסיפה באופן משמעותי למכס אבל ניתן להתקינה בזול יחסית בארץ וכו'. פרוט בענין הפריטים ומשמעותם מבחינת המכס תוכל למצוא באתר המכס.

נדב שלום
02-06-08, 20:29
ז"א שאני לא צריך אישור מחברת קמור כדי לקבל רישיון יבוא? או שאני בכלל לא צריך רישיון יבוא?

ואיך אני יודע האם הדגם הזה אכן נמכר גם בארץ? לפי מיטב ידעתי הדגם הזה אמור להכנס לארץ רק בעוד 3 חודשים

YNV
02-06-08, 20:42
לא ניתן לייבא X6 מארה"ב ע"פ התקנה החדשה.
ניתן לייבא אך ורק רכבים של יצרנים אמריקאים (אן קנדים או מקסיקנים..). היצרן של X6 הוא גרמני, גם אם בפועל הרכב מיוצר בארה"ב.
בהחלט ניתן לבצע ייבוא אישי של הרכב מגרמניה. אני לא משוכנע שעם שערי המטבע זה משתלם במיוחד.

יניב

נדב שלום
02-06-08, 20:53
לא ניתן לייבא X6 מארה"ב ע"פ התקנה החדשה.
ניתן לייבא אך ורק רכבים של יצרנים אמריקאים (אן קנדים או מקסיקנים..). היצרן של X6 הוא גרמני, גם אם בפועל הרכב מיוצר בארה"ב.
בהחלט ניתן לבצע ייבוא אישי של הרכב מגרמניה. אני לא משוכנע שעם שערי המטבע זה משתלם במיוחד.

יניב

לפי מה שהבנתי מכמה יבואנים בארץ שכן מותר ליבא את הרכב בגלל היותו מיוצר בארצות הברית.
כמו הX5 שהמון ישראלים עשו לו יבוא אישי מארצות הברית

מידבר
02-06-08, 21:53
נדב אל תסתמך על "מה שאנשים אומרים". אתה עלול להתקע !
1. תשקיע קצת ותחרוש את ההנחיות בענין יבוא אישי של רכב באתר של המכס+משרד התחבורה.
2. במהלך חריש זה תן תשומת לב לסוגית התקינה (תקינה ארופית/ארצות נפט'א-הנחיות ספציפיות).
3. כיצד אתה יכול לבדוק האם הרכב מיובא לארץ באופן סדרתי ? אפשר דרך היבואן, פשוט להרים טלפון ולהגיד שאתה מעונין לרכוש את הדגם הנ'ל. תוכל לקבל תשובה גם במחלקת התקינה של משרד התחבורה. סביר שיבקשו ממך את מס' הרישוי של הרכב הספציפי כפי שמופיע ברשיונו.
מומלץ מאוד לדבר עם סימה (מחלקת יבוא אישי) וחגי (מחלקת תקינה) המוזכרים לעיל.

יאללה לעבודה :) ועדכן איך מתקדם.

Gilad
02-06-08, 22:05
דרור - היה לאמא שלי X5 דיזל 2007 עד לפני שבוע בערך. הרכב לדעתי לא עומד בציפיות בשום מובן - לא בהתנהגות, בטח שלא בנוחות והכי לא בידידות למשתמש. למעט פוזה אין בו כלום

גלעד

נדב שלום
02-06-08, 22:06
נדב אל תסתמך על "מה שאנשים אומרים". אתה עלול להתקע !
1. תשקיע קצת ותחרוש את ההנחיות בענין יבוא אישי של רכב באתר של המכס+משרד התחבורה.
2. במהלך חריש זה תן תשומת לב לסוגית התקינה (תקינה ארופית/ארצות נפט'א-הנחיות ספציפיות).
3. כיצד אתה יכול לבדוק האם הרכב מיובא לארץ באופן סדרתי ? אפשר דרך היבואן, פשוט להרים טלפון ולהגיד שאתה מעונין לרכוש את הדגם הנ'ל. תוכל לקבל תשובה גם במחלקת התקינה של משרד התחבורה. סביר שיבקשו ממך את מס' הרישוי של הרכב הספציפי כפי שמופיע ברשיונו.
מומלץ מאוד לדבר עם סימה (מחלקת יבוא אישי) וחגי (מחלקת תקינה) המוזכרים לעיל.

יאללה לעבודה :) ועדכן איך מתקדם.

תודה רבה על העזרה באמת של כולכם.

מחר אנסה שוב לדבר עם מחלקת התקינה של משרד התחבורה.
אני מקווה שבמהרה אוכל כבר להביא את הרכב ארצה

דרור ברלי
03-06-08, 16:09
דרור - היה לאמא שלי X5 דיזל 2007 עד לפני שבוע בערך. הרכב לדעתי לא עומד בציפיות בשום מובן - לא בהתנהגות, בטח שלא בנוחות והכי לא בידידות למשתמש. למעט פוזה אין בו כלום

גלעד

ואני כבר חשבתי שחוץ מזה שהוא אביזר תקני של עברייני צמרת, כדורגלנים ושאר ערסים שכבדים מאוד בכסף, הוא גם עושה בעיות....:lol:

X5 לא עומד בציפיות שלך בסעיף ההתנהגות (!!!) מעניין לדעת לאיזה התנהגות ציפית... אין SUV שעולה על X5 בהתנהגות, לפחות בכביש. על נוחות יש מה להתווכח (אודי Q7 למשל, יותר נוח) על מערכת ה-iDrive אין מה להתווכח - זה אסון ארגונומי ותפעולי. אבל בחייך, הביצועים והנהיגה באוטו הזה הם בליגה אחרת. אני באמת לא יודע מה הסטנדרטים שלך אם X5 לא עומד בהם...

eysham
03-06-08, 17:19
ואני כבר חשבתי שחוץ מזה שהוא אביזר תקני של עברייני צמרת, כדורגלנים ושאר ערסים שכבדים מאוד בכסף, הוא גם עושה בעיות....:lol:

X5 לא עומד בציפיות שלך בסעיף ההתנהגות (!!!) מעניין לדעת לאיזה התנהגות ציפית... אין SUV שעולה על X5 בהתנהגות, לפחות בכביש. על נוחות יש מה להתווכח (אודי Q7 למשל, יותר נוח) על מערכת ה-iDrive אין מה להתווכח - זה אסון ארגונומי ותפעולי. אבל בחייך, הביצועים והנהיגה באוטו הזה הם בליגה אחרת. אני באמת לא יודע מה הסטנדרטים שלך אם X5 לא עומד בהם...

ואותי מעניין למה היא החליפה כדי שיהיה לה יותר טוב...

sherifon
03-06-08, 19:53
מה שאומר גלעד לגבי הרכב X5 מפתיע ורק מעיד עד כמה זה עיניין של טעם .
במקרה יצא לי לנהוג בדגם הדיזל המדובר מהשנתון המדובר 2007(אך לא באותו הרכב הספציפי).
לטעמי מצאתי רכב חזק בטירוף שמגיב ללחיצות על דוושת המצערת בצורה טובה , יציב ביותר (צמיגים בחתך נמוך), אומנם לא רך במיוחד ולא סלחני כלפי מהמורות (שוב, צמיגים בחתך נמוך), אך רכב מדהים .

עוד צד למטבע.

oferdar
04-06-08, 09:32
X5 נחשב לרכב לא אמין, יקר לאחזקה, ולא מוצלח בארה"ב . חבר לא מספיק להתלונן ונשבע שלא יירכוש פעם נוספת .

נמרוד
04-06-08, 17:48

X5 לא עומד בציפיות שלך בסעיף ההתנהגות (!!!) מעניין לדעת לאיזה התנהגות ציפית...

זה די ברור לא, גלעד רגיל להתנהגות המשובחת של דיפנדר 90 :p

Gilad
04-06-08, 21:02
מבחינת מנוע אין ספק שהX5 הוא אחד החזקים ובאמת יש לו תאוצות מצוינות ומהירות שיוט גבוהה אבל תנסה לעבור באמפ ממוצע במהירות של מעל 20 עם נוסעים מאחור ותחטוף מהם מכות (וגם מהתקרה)
אם אני מנסה להשוות לאוטו אחר שאני רגיל אליו - דיסקו 3, אין מה להשוות בנוחות ובידידותיות שלו למשתמש.

אני לא מצליח להבין איך BMW עדיין מעיזים להוציא תחת ידם רכבים עם iDrive...

את הX5 החליף האח הקטן של הדיסקו - פרילנדר 2 :) שמרגיש הרבה יותר קליל מהBMW גם אם הוא חלש ממנו

גם מבחינת אמינות ה -X5 הוא לא מציאה גדולה ובטח שלא מבחינת הטיפול הנוראי שקבלנו במוסך, אבל זה שווה אשכול אחר...

גיא
06-06-08, 21:55
מה הבעיה הגדולה עם איי-דרייב ?

YNV
07-06-08, 09:04
צריכים ספר הדרכה או זיכרון פינומנלי בשביל לקבע תחנות ברדיו.

יניב

-->