PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקות בגלגל ימני קדמי

ראובן ניסן
03-06-08, 07:36
שלום לכולם, אני קצת חדש בפורום וגם חדש בעולם ה"ג'יפאים המורעלים" כלומר:
אני נוהג כבר שנים רבות עד רכבי שטח, גם בצבא, גם במערכת הביטחון, והחזרתי מיצובישי
מאגנום במשך שנה, אך מעולם לא נכנסתי להרפתקאה של לקנות סמוראי ישן , ולהתחיל לפתור את הבעיות הרבות והמצטברות שלו.

אחת הבעיות שקיימת ואני לא בטוח כיצד לפתור אותה:
דפיקות בגלגל הימני בעת כניסה לבורות... משהו שנשמע כאילו הגלגל דופק את הבולם זעזועים,
ברזל פוגע בברזל, במכה, וזה לא נשמע טוב בכלל!

פירקתי את הבולם, ובדקתי אותו - הוא קשה ולא נראה שהבעיה משם (אולי הוא קשה וצריך
להיות קשה יותר?! השוותי עם הבולם הימני ולא הרגשתי הבדל)

העלים נראים בסדר, אבל אולי בכלל לא ניתן באמת לדעת? אולי אני צריך למתוח אותם או להחליף?

החלפתי מיסבים (פנימי וחיצוני) בגלגל ימני קדמי כי תהיתי - אולי החופש בגלגל גורם לדפיקות,
אך מרגע החלפת המיסבים, אין חופש, ועדיין יש דפיקות. (אגב ברוב טפשותי לא טרחתי להחליף את הגומי היושב בקצה הסרן, ורק בדיעבד הבחנתי שיש משם נזילה של שמן שהיא גם כנראה תוצר של הדפיקות)

אז המצב הוא ככה:
1) אני לא יכול להכנס לשטח ככה, וחבל לי לדפוק את המיסבים החדשים (400 שקל!! שחיטה!)
בנסיעה מיותרת.

2) אני לא בטוח מה מקור הדפיקות, ולא רוצה ללכת להתעסק עם העלים בעלוית לא נורמאליות,
אם יסתבר שהפתרון הוא בכלל במקום אחר.

אשמח לשמוע דעות ועצות.
ראובן
0547296692

נ.ב בעלי סמוראים מאיזור י-ם מוזמנים למושב לקפה :)

Viper
03-06-08, 10:28
הדפיקות מופיעות רק בסגירה מלאה של מהלך המתלה?
בדקת שקיים אצלך באמפ סטופ? (מין שן גומי שמורכבת ע"מ לשכך ולעצור את הסרן בהגעה לסגירה מלאה).
האם בבדיקת הבולם התנועה שלו שווה וחלקה לשני הכיוונים?

ראובן ניסן
04-06-08, 02:49
הדפיקות מופיעות רק בסגירה מלאה של מהלך המתלה?
בדקת שקיים אצלך באמפ סטופ? (מין שן גומי שמורכבת ע"מ לשכך ולעצור את הסרן בהגעה לסגירה מלאה).
האם בבדיקת הבולם התנועה שלו שווה וחלקה לשני הכיוונים?

ראשית תודה רבה מקרב לב על ההיענות!
וכעת תשובות:
1. אינני מסוגל לאבחן האם הסגירה מלאה כאשר ישנן דפיקות - יכול להיות שהסגירה אינה מלאה אך משהו אחר דופק עוד לפני כן , אולם אם לשפוט אינטואיטיבית , ובמיוחד לאחר שהחלפתי ובכך ביטלתי את החופש במיסבים, אכן נשמע שהסגירה היא מלאה... או כמעט מלאה.

2. באמפ סטופ אכן קיים, חדש ותקין.

3. בבדיקת הבולם התנועה היתה שווה וחלקה לשני הכיוונים ולמיטב הבנתי הוא לכן תקין?

אני בכל אופן מרגיש שהדפיקות הנן מרושעות למדי. נכון לעכשיו גם התווספה נזילת שמן רצינית
שתחייב אותי לפרק את הסרן הקדמי ולהחליף גומיית איטום.
תודה!

Viper
04-06-08, 10:54
ראשית תודה רבה מקרב לב על ההיענות!
וכעת תשובות:
1. אינני מסוגל לאבחן האם הסגירה מלאה כאשר ישנן דפיקות - יכול להיות שהסגירה אינה מלאה אך משהו אחר דופק עוד לפני כן , אולם אם לשפוט אינטואיטיבית , ובמיוחד לאחר שהחלפתי ובכך ביטלתי את החופש במיסבים, אכן נשמע שהסגירה היא מלאה... או כמעט מלאה.

2. באמפ סטופ אכן קיים, חדש ותקין.

3. בבדיקת הבולם התנועה היתה שווה וחלקה לשני הכיוונים ולמיטב הבנתי הוא לכן תקין? אכן כן.

אני בכל אופן מרגיש שהדפיקות הנן מרושעות למדי. נכון לעכשיו גם התווספה נזילת שמן רצינית
שתחייב אותי לפרק את הסרן הקדמי ולהחליף גומיית איטום.
תודה!

מה מידת הצמיגים אצלך?
האם הדפיקה מופיעה רק בכניסה לבורות או קשורה גם לסיבוב ההגה?

ראובן ניסן
06-06-08, 03:04
מה מידת הצמיגים אצלך?
האם הדפיקה מופיעה רק בכניסה לבורות או קשורה גם לסיבוב ההגה?

הדפיקה מופיעה רק בכניסה לבורות. היו רעשים בסיבוב ההגה שחשבתי שהם קשורים
אולם לכשגיליתי שחסר אחד מ 4 הקפיצים במכלול הבולם ויישרתי את הרפידה, התבטלו
הרעשים ונותרה רק הדפיקה.

רוחב הצמיגים סטנדרטי לחלוטין:
המכה נשמעת דווקא כמו ברזל בברזל.

ראובן ניסן
07-06-08, 10:12
הדפיקה מופיעה רק בכניסה לבורות. היו רעשים בסיבוב ההגה שחשבתי שהם קשורים
אולם לכשגיליתי שחסר אחד מ 4 הקפיצים במכלול הבולם ויישרתי את הרפידה, התבטלו
הרעשים ונותרה רק הדפיקה.

רוחב הצמיגים סטנדרטי לחלוטין:
המכה נשמעת דווקא כמו ברזל בברזל.

דפיקות בגלגל קדמי: הבעיה (כנראה) אותרה:
קרע בפח סביב התושבת המפרידה בין השלדה לסירה גרם לסירה לשקוע עד כדי רכינה על השלדה
ובטלטלות חזקות מתרוממת הסירה ונוחתת שוב על השלדה ומשמיעה מכה.

אם זה המצב (נדע בימים הקרובים) אז בהחלט יצא שהנזילת שמן מהסרן *לא היתה* תוצאה
של הדפיקות, אלא גורם מטעה ולא קשור.

אולי היא תוצר של אותה חבטה שקרעה את הפח ולכן הופיעה במקביל.

דרך מעניינת לאבחן תקלות כאלו (למדתי מאבא שלי, שהוא במקרה גם ראש מדור תחבורה
של בה"ח הדסה) היא פשוט לעמוד מול המיקום המשוער של הדפיקות ולבקש ממישהו לנענע את הרכב לצדדים בזמן עמידה. אם צריך : לקחת מקל של מטאטא ולהצמיד למקומות קשיחים ע"מ שיעביר את הויברציה ישירות ליד או לחזה (במקומות עדינים אפשר ללחי) . זה מאפשר להאזין בצורה ממוקדת למקום מאוד מסויים בו המקל נוגע:
העברת המקל בין מקומות שונים מאפשרת להרגיש את המיקום המדוייק בו הויברציות הן החזקות ביותר וכך ע"י משחקי חם-קר לאתר את המקום הנכון.

גלי הקול מתפשטים באויר בצורה דיפרנציאלית ובלתי ניתנת לחישוב וויכולים , כמו במקרה הנוכחי, להטעות מאוד!

ראובן

-->