PDA

צפייה בגרסה מלאה : השחיטה הגדולה מתחילה .......

רכס חיים
31-03-04, 21:03
זהו, נמאס לי להמתין לזמן הנכון להשתלת מנוע-גיר-טראנספר. מחר אני קופץ למים ומתחיל לפרק את המנוע של הטראנספורטר במטרה להתאים אותו לגיר של ה-G .אם לא אצא לדרך בחופשה הזו שלקחתי לכך ,לא אעשה זאת אף-פעם. כנראה שהכלי יושבת למספר חודשים בסופו של דבר ,אך אם הענין יצליח הוא יהיה כלי של סוף הדרך. תתכוננו לים של שאלות ויעוצים בנושאי ההתאמות. אולי בסוף נשבור עליו שמפניה כמיטב המסורת.

Bulldog
31-03-04, 22:54
"השחיטה הגדולה"??? חיים, שחטתי קרוב ל20 מכוניות מ6-7 יצרנים שונים לאוטו שלי והיד עוד נטוייה, אז אתה הולך לפרק טרנספורטר ועושה מזה סרט?
פרק תרכיב, טוב יופי, לא טוב שים בפח.

t_uri
31-03-04, 23:13
עומר. אתה מסוגל לבאס פילים.

אורי טל.

רכס חיים
01-04-04, 03:16
בולדוג , אני חושב שטרם פרקת רכב מיד-ראשונה שקנית ב-145K ועוד לא עשה 100K ק'מ. זה בערך כמו לשחוט את הכלב שגידלת לסעודת החג של פסח.

עירא
01-04-04, 03:25
יסלח כבודו על הבורות, 145K = 145,000 השאלה היא האם מדובר בשקלים חדשים???
לא כל כך מסתדר.
בכל אופן הכיוון הוא לקחת את המנוע של הטרנספורטר, לתאם אותו לגיר של ה-G שמחובר לטראנספר של ה-G?, ובכך לפתור את בעיית חיבור הסרנים עם התיבות היפוך למיניהן???
אם כן אז סחטיין עליכום.
ולא לשכוח את הדבר הכי חשוב, לצלם!
זה בהחלט יכול לעניין את הכלל.
ולסיום, איפה ומתי מתבצעת העבודה, הידיים מתגעגעות לקצת שמן :wink: .
עירא

Bulldog
01-04-04, 11:14
נכון, אני לא מוצא טעם לשפוך 145 אלף שקל על הפרוייקט שלי גם אם היו לי, בכזה מחיר הייתי זורק את האוטו אצל אחד מ"הבונים" שיש בארץ ומקבל רכב תוך גג חצי שנה עם מפרט טכני באורך הגלות.
אני משתדל לצמצם את העלויות שלי גם ככה, מה לעשות, תקציב הפרוייקט שלי הוא בערך 50 אלף ולא 500 אלף, אם היה לי 500 אלף, הייתי בונה את הרכב שטח שלי בארץ האפשרויות ולא בארץ.

ארז
01-04-04, 11:17
חיים אל תקשיב לו, אני אישית מאוד מתרגש מהשחיטה שלך.....

shmil
01-04-04, 11:24
חיים, הסיבה להחלטה הסופית היא הבעייה של אתמול?
ראיתי שלקח לך הרבה זמן אתמול... :cry:

רכס חיים
01-04-04, 22:23
עירא - הרעיון כמו שאמרת, לשדך את המנוע של הפולק' עם הגיר והתיבת טרנספר של ה-G. זה גם מה שיהפוך את כיוון הסיבוב באופן טבעי. לבולדוג - הרכב נרכש ב-94 ב-145K שקלים חדשים. היום הוא לא כדאי להעלאה על הכביש עקב צריכת דלק פראית ועקב ההשבתה אני שוחט אותו לטובת הוואז שיש לו מערכת גז והוא נועד לכיוף ולא לעבודה. שמיל -הבעיה אתמול היתה במפלג שמסתובב הפוך ולא ניתן להשגה,והיום קיבלתי ממומחה בחסד מפלג מותאם של פורד מונדיאו חדש שמחר יורכב לקראת הטיול של שבת.

t_uri
01-04-04, 23:30
סתם שאלה. אם המפלג הפוך. לא ניתן לשנות את סדר הפלאגים?

אורי טל.

רכס חיים
02-04-04, 05:23
לדעתי הבעיה היא לא בתזמון הניצוץ ,אלא בפעולת המשקולות המחייבות כיוון סיבוב מסוים אחרת הן לא יכולות להפתח, ללא הכח הצנטרפוגלי לכיוון הנכון. הכיוון נקבע לפי התכנון של המנוע המעביר כח באמצעות גג'ש מהציר למפלג. באותה הזדמנות , ומצידו השני של המפלג ,בתוך הקארטר מתחבר הציר למשאבת שמן טבולה שיוצרת את לחץ השמן במנוע, ולכן אסור להפעיל את המנוע אפילו לדקה ללא המפלג. כל זאת באם נשלף המפלג עם כל המכלול הפנימי.

t_uri
02-04-04, 15:54
זה בסדר. ללא המפלג לא תצליח להתניע אפילו לשניה.

ד.א. אתה צודק. יש חשיבות לכיוון הסיבוב מבחינת המישקולות.

אורי טל.

רכס חיים
03-04-04, 17:51
אתמול ,לאחר עבודה מאומצת בסיוע של מעצב הבית - הבן שלי עירד, הוסרו הפנסים האורגינליים והושתלו במקומם פנסי הטרנספורטר המרובעים והענקיים. זה הצריך הרחבה של חורי הפנסים המקוריים וביצוע התאמת המקום הנכון של ההשתלה. לילד הזה יש כשרון טכני משולב במבט עיצובי ,שגרם לכך שנאלצתי לשנות גם את מגן-החזירים לצורך ההתאמה לחזית החדשה, בגלל התעקשותו על העיצוב. עם כניסת השבת וברגע האחרון החליט המעצב להוסיף מצחיות אלומיניום לפנסים כגימור וליטוש היצירה. מה יש לדבר הרבה ,הג'יפ נהיה אכזרי ודמוי 'האמר' רק יותר סקסי. בטח תשאלו מה עם תמונות של החזית החדשה, ואני אבטיח כרגיל - מחר בלי נדר. באותה הזדמנות פתחנו סדנה לעיצוב ג'יפים ,לכל המעונין ,ובהתאמה לחלקים שיש ללקוח. התשובה מראש לשאלות שלכם- לא, אין לנו יותר פנסים של טראנספורטר.

נמרוד
04-04-04, 16:28
אני מרגיש צורך לשאול בכל זאת, שוב פעם, למה טרנספורטר? למה אתה מחבר כל מיני דברים מוזרים? למה לא ברזל אמריקאי חזק, אמין, מוכח, נפוץ, זול... למה ההתעקשות על אקזוטיקה? לפני שאתה שוחט את הטרנספורטר המסכן, לא יותר הגיוני להשיג בזול ולשחוט, למשל, סונומה? מנוע וורטק V6 מוזרק + גיר אוטומטי + טרנספר.

Bulldog
04-04-04, 17:45
חיים, אתה מתעסק בטפל, רכב עם פנסים חדשים לא נוסע טוב כמו רכב שהוחלף לו המנוע.

רכס חיים
04-04-04, 19:35
המנוע של הטרנספורטר מוכר לי אישית מיום הקניה והביצועים שלו באופן כללי גבוהים ב-25% מהמנוע המקורי. זה יותר אבל לא יותר מדי. הגיר והטראנספר של ה-G יתנו מערכת הנעה מושלמת ואיכותית לדעתי הרבה יותר מכל מערכת אמריקאית. גיא אוטומטי לשטח לא בשבילי. אני צריך מנופים והרבה כדי להרגיש שליטה על הענינים. אמנם הפנסים לא מוסיפים לעבירות, אבל יש דברים שמוסיפים לכייף, והכוונה לבנות מה שלא תוכנן על-ידי היצרן. בשעה הקרובה יהיו תמונות ואז תביעו את דעתכם על התוצאה ולא על הערכות. דרך אגב, ממתי אמריקאים יודעים לבנות רכבים? בהדגשה על לדעת.

Bulldog
04-04-04, 22:15
אני יודע, אולי מהיום שהם עברו להנעה כפולה?
בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת, ממתי ברוסיה למדו לבנות רכבים ולא להעתיק אותם מפיאט?

רכס חיים
05-04-04, 05:05
אני אנסה לגרור לכאן את האתר של הגלריה, אבל אם לא אצליח אז אבקש את עזרתכם לעינין, ובתודה. לגבי ההעתקה מפיאט ,אז הם העתיקו הרבה יותר מגרמניה. אבל למען הדיוק כולם מעתיקים מכולם כל הזמן , ותוך כדי כך משכללים את ההעתקה. זה מותר זה רצוי וזה לגמרי הוגן, כי אחרת היינו תקועים בכל הקידמה עדיין במאה ה-18. בגלל זכויות יוצרים , המערב משמיץ את המזרח שלא משלם עבורן, אך כנגד תשלום זה היה מותר. אז זה לא היה העתקה???

רכס חיים
05-04-04, 05:26
מצטער, לא מצליח להעביר לכאן את הגלריה.

עירא
05-04-04, 12:52
http://www.rehasim.co.il/vaz/
וכמה נבחרות:
http://www.rehasim.co.il/vaz/vaz191.jpg
http://www.rehasim.co.il/vaz/vaz192.jpg
http://www.rehasim.co.il/vaz/vaz189.jpg

רכס חיים
05-04-04, 17:28
עירא תודה. יקח זמן עד שאקלוט איך עושים את זה. לא אמרת איך הוא ניראה בחזית החדשה שלו. אני מת לשמוע דעות אמיתיות , ללא רחמנות אם צריך.

six 4 life
05-04-04, 17:46
חיימק'ה, תראה....

העבודה לדעתי ברמה גבוהה מאוד (כרגיל איתך),
לגביי תוצאת היופי אני לא בטוח....
הוא נראה יחודי כמובן אבל...
אני אישית אהבתי את הפנסים העגולים יותר....(אולי עקב היותי בעל CJ..אין לי מושג.) ((או שאולי סתם אין לי טעם :shock: )

בכל אופן- אם אתה אוהב את השינוי הזה- זה מצויין ולא הכי צריך לעניין אותך דעות שליליות על התוצאה.
אין כמו לרענן את המראה של הג'יפ ולאהוב את מה שיצא.
למרות שחוות דעת זה תמיד טוב.
אחלה של עבודה.
תמשיך ככה:)

-ארז 8)

ארז
05-04-04, 18:44
אולי צריך להתרגל לזה....אבל בנתיים זה מכועררררררררר, היה עדיף עפ הפנסים העגולים( אולי בגלל שאני בעל דיפנדר :twisted: )
אגב ממבט בתמונות הזויות ששמת על גישה ונטישה אכן נשמעות הזויות לחלוטין.

עירא
05-04-04, 20:12
ת'שמע,
אני עם ארז....
אבל אני יכול להגיד בפה מלא, שלפחות המגן חזירים עבר שינוי חיובי מאוד :wink:
עירא

רכס חיים
05-04-04, 20:25
דבר ראשון תודה על חוות הדעת הכנות. בכדי לנחם אותכם , אתם בטח מבינים שאין דרך חזרה היות ונאלצתי לחתוך את הפח בכדי להשקיע את הפנסים הגדולים בהרבה. אני רק מקווה שהכיעור החדש מספיק מכוער לטעמכם או אולי תתרגלו אליו עם הזמן. אני התרשמתי שזה עושה אותו יותר קילר ופחות תמים וצנוע ממה שהיה. דבר אחד בטח הרווחתי - יותר אור בלילה, וגם זה לטובה. בגלריה אפשר לראות את הטראנספר החלוד לפני ששיפצתי אותו וגם את המושבים וההגה של הטרנספורטר. שיהיה לכם חג שמח.

שחף110
06-04-04, 01:43
יותר מכוער מזה לא יכולת הא ??

ד ו ר ו ן
06-04-04, 13:27
איי איי,
הוא נראה כמו קריקטורה של עצמו, :( , סידרת לו עיניים גדולות כמעט כמו הפרצוף של בימבה מהמצויירים, ,איך עשית את זה למסכן??

Bulldog
06-04-04, 13:49
חיים, ניסיתי להסביר לך בזמנו בשירשור על המוט הגה. אף פעם לא כדאי לעשות שינויים בלתי הפיכים ברכב, בטח לא ברכבי שטח שתמיד מחפשים אותם ע"מ להתנכל ובטח לא ברכבים שאין להם מלאי חלפים בלתי מוגבל בארץ.
אני יכול להרשות לעצמי לעשות פסים באלכסון ופנסים מעויינים באוטו כל שני וחמישי ועדיין יהיו לי מספיק מסיכות של סיקס להתעלל בהן.
לך היה ניסיון אחד ועשית נזק בלתי הפיך, כולי תקווה שמה שעשית לא ימשוך יותר מדי את העין של השוטרים למרות שנראה לי שאני טועה ואז אתה בבעיה כי אין לך לאן לחזור.
בנוסף, מכוער זה עדיין יפה לעומת מה שעשית שם.

Gilad
06-04-04, 15:32
נראה לי ששכחת לצלם את הבורג שמאחורי ההוא ליד הזה....

סתאאאאאם

חתיכת גלריה מפורטת יש לך

כל הכבוד

רכס חיים
06-04-04, 17:44
בעיני הג'יפ נהיה מדליק ואני לא מתכוון לשנות את הפנסים. התאורה המסכנה התחלפה בתאורת הלוגן חזקה ובטיחותית ,כך שאני מרוצה גם מהתוצאה המעשית. שוטרים לא עושים עלי רושם גדול מדי ,במיוחד שהם לא יודעים איך רכב כזה אמור להיות. מה עוד ששינוי בתאורה אינו מהווה עבירה כלשהיא ובטח לא שיפור. חוץ מזה יש לי עורך-דין קבוע שתפקידו לטפל בין היתר בשוטרים. הבעיה היחידה היא שהפנסים הגדולים והמבריקים מהווים בעיה בעת לינה בשטח עקב בולטותם גם בלילות חשוכים כאשר אני משתדל להבלע ולא לבלוט כשאני ישן לבד. אצטרך למצוא לזה פתרון כי רשתות ההסוואה שלי לא מסתירות את הברק של הפנסים. היות ולכולם דעה אחת שהג'יפ מכוער, אמנע בעתיד לקחת אותו לתצוגות יופי.

Bulldog
06-04-04, 17:49
כל שינוי, ובטח שינוי בפנסים יכול להוות עילה לטענה של שינוי מבנה והורדה מהכביש, או לחילופין הגעתו של בוחן מוסמך למקום ואז העו"ד שלך לא יוכל לעזור לך הרבה.

ד ו ר ו ן
06-04-04, 17:57
אתה עושה חניוני לילה עם רשתות הסוואה?!?

חיים אתה חי בסרט, יש מספיק שיטות ומקומות לעשות חניוני לילה בלי להסוות את עצמך ועדיין להיות לבד, אני לא יודע איך הרעיון ההזוי הזה הבשיל אצלך אבל האלרגייה הזו לרשתות הסוואה מחמירה כל מילואים מחדש ולחשוב על רשת גם בטיול??
אתה גם עושה כוננות עם שחר ובודק שוליים ב18 מעלות??

רכס חיים
06-04-04, 19:29
במקומות שאני ישן לבד הרוג מרוב עייפות,כדאי שלא יראו אותי ממרחק של 30 מטר. למרות שהנשק שלי טעון ב-25 כדורים ואחד בקנה -ולפעמים גם לא נצור, אני לא לוקח צ'אנס ומשתדל להיטמע בשטח כשאני בודק קודם מכל כיווני הגישה את היבלעותי בנוף. קרוב ל-20 שנה של נסיון הוכיחו לי שבינתיים צדקתי בגישתי, ולא בניתי על אף אחד כלום. לעיתים עברו לידי במרחק של 50 מטר חבורות מבריחים של סמים או נשק , מבלי שהבחינו ברכב עקב השימוש ברשתות הסוואה. זה המחיר של החופש לעשות מה שבראש שלך ,ולא להתפשר עם חברים למסע, ועוד יותר מזה - לדאוג להם עקב אי הבנתם את השטח.

ד ו ר ו ן
06-04-04, 19:45
לבד זה כבר סיפור אחר,
סתם בשביל ההשכלה חיים, אם אתה מדליק אור, איזשהו אור, אם מבריחים כדבריך עברו 50מ' ממך הם לא "לא ראו אותך" הם פשוט לא התייחסו אליך, מזמן יש להם אמר"לים.
בנחל ערוד בשבת שעברה פגשנו 3 בדואים צעירים בג'יפ סופה קצר דחוס בשקים שדי ברור מה היה בהם, והם ממש לא התרגשו מזה שאנחנו עברנו מולם, אפילו חיכו 2 דק' כי התחלנו את המעבר הצר לפניהם ואז המשיכו במהירות, הם מרגישים טוב ממי צריך להזהר ומי מעוניין באותה מידה כמוהם שיעזבו אותו בשקט.

נמרוד
07-04-04, 13:23
רשתות ההסוואה נועדו לחניון יום, חיים. במעבר לחניון לילה מקפלים אותן. לפרטים נוספים, הרשה לי להפנות אותך לקלאסיקה, "ספר תרגולות הצוות", הוצאת תח"ש, 1978. מאחורי כל מילה עומד טליק בכבודו ובעצמו.

AvigdorAharon
07-04-04, 14:06
טוב שלא עשני שיריונר...
זה לא "פורום ג'יפים טכני"???

טוב, מה אני מבין, עוד 5 שנים למנייק...

אביגדור

רכס חיים
07-04-04, 18:30
נמרוד - אין לי בעית מטוסים ,יש לי בעיה עם צלליות ריבועיות בלילה שצריך לשבור להן את הצורה ואלמנטים מחזירי אור. זו הסיבה שהג'יפ צבוע בשחור מט. אולי כדאי לכתוב ספר המשך לשריון עם הגישה הזו. לגבי אורות בלילה - הם דולקים רק כשאני ער ,ואז אין לי בעית בטיחות , כשאני ישן הכל חשוך ואם אני שומע רדיו אז רק באזניות.

ארז
07-04-04, 20:47
חיים אתה דפוק, אבל בבקשה תמשיכו אני בוכה מצחוק פה....

ד ו ר ו ן
07-04-04, 22:23
שריונרים,מרובעים כמעט כמו השריון שלכם.. :mrgreen:

ארז,
תגיד להם ששמים רשת גם בלילה.. 8)

חיים,
אתה הולך ונחשף, השריטה מתגלית כעמוקה יותר ויותר :D קודם כל הואז, אחרי זה הנקרופיליה של הG, גילוי העריות בין הG והואז לסיום ההעתקה שהרוסים לא סיימו, אלף ואחד השפצורים, פנסי הבימבה, ועכשיו רשת על הקשת?
איי איי חיים,
הכנסת חיים במתכת מעבר למה שמישהו חשב שיהיה כאן.

חנן א.
08-04-04, 00:12
וואוו, אני על הריצפה, זה אחד השרשורים הכי מצחיקים שהיו כאן בג'יפולוג.
היה שווה להקים את האתר רק בשביל השרשור הזה.
חיים, אני מוריד את הכובע.

:P :wink: :D :)

asafk
08-04-04, 02:07
חיים, אני איתך! לך עם זה, תשתגע עם זה- אתה כבר הרבה מעבר לג'יפ סטנדרטי- אז כמה שיותר יצירתי- יותר טוב.

אסף.

דרור ברלי
14-04-04, 03:14
מה שלומך חיים?
שיהיה בריא הבן שלך.
הרבה דמיון וידיים טובות יש לו (מה הפלא, עם אבא כזה?) אבל מעצב הוא כבר לא יהיה... :D
תחזיר את העיגולים, ומהר... :D

רכס חיים
14-04-04, 05:06
אסף , אין מה לעשות, נשארנו לבד. אפילו דרור חושב שהפרצוף שלו מכוער, והוא הרי ראה כבר שניים שלושה ג'יפים.אבל אני נשאר בשלי, כי כשאני קונה כורסא קודם מעניין אותי מה התחת שלי חושב - נוחה או לא, רק אחרי זה חשוב לי איך היא נראית. אצל אישתי זה הפוך. העיקר שיש לי היום תאורה קדמית של בלומפילד ,וכשאני נוהג אני רואה את האור ולא את הפרצוף של הג'יפ. אף אחד מכם לא חשב על האמא שלו ,שכבר לא תכיר אותו.

דרור ברלי
14-04-04, 21:40
חיים, לא חסרים פנסים עגולים אוניברסליים איכותיים שהיו מתאימים למידה המקורית של ה-UAZ בלי לשנות לו את המראה המקורי, ושבצירוף נורות הלוגן איכותיות היו משפרים מאוד את עוצמת ומרחק התאורה שלך. נכון שהפרקטיות חשובה, אבל אולי אחרי כל השינויים שכחת שיש לך ביד רכב קלאסי עם מראה ייחודי ויפהפה והמון אישיות. אני לא הייתי מעז לשנות לו את הפרצוף, ממש כמו שאני מתחלחל מכל אלה שתוקעים פנסים מלבניים במסכה הקדמית היפהפיה של CJ או שמחליפים ל"חזית ודשבורד רנגלר" קומפלט.

רכס חיים
15-04-04, 01:10
דרור, יש רק בעיה קטנה וזניחה - שאני חושב שהוא ככה יפיפה ושונה, עם אכזריות שהיתה חסרה לו.

דרור ברלי
15-04-04, 04:09
שונה? ברור שהוא שונה. כשרק שניים כאלה מסתובבים בארץ, אז הוא שונה גם כשהוא סטנדרטי עד העצם. האוטו שלך שונה... כל כך שונה מכל דבר אחר שראיתי, שמה זה כבר משנה אם תחליף לו פנסים או לא?...
אני מאוד בעד שיפורים ושינויים מכניים, אבל גם בעד שמירה על קוי המקור, למעט במקרים של כיעור קשה במיוחד. ולטעמי ה-UAZ רחוק מלהיות מכוער. הוא רכב שטח קלאסי וחסר גיל. לא הייתי משווה לעיצובים של כל הזמנים כמו ה-CJ, או הריינג'-רובר קלאסיק, או המיני-מיינור המקורית, או הסיטרואן DS, או הפורשה 911 המקורית, אבל בהחלט בכיוון.
יש לו אופי מיוחד, ל-UAZ. האין-עיצוב שלו נראה רוסי כפרי אותנטי, מין מוז'יק פרובינציאלי שיכור, גס וקשוח, אבל גם קצת אהבל. ברזלים נטו, כמו שאני אוהב, ויחד עם זה בעל קימורי פח כמעט עדינים, משהו בסגנון של הרבה מכוניות משנות ה-50, שיש לי מקום חם בלב עבורן.

נכון, אני פריק של עיצוב מכוניות.

אני אוהב אותן יפות. יפות של פעם. כשעיצבו אותן שיהיו יפות ולא אווירודינמיות או חסכוניות או פרקטיות. יופי טהור. כוחני, חושני. תן לי מוסטנג פאסטבק, תן לי סיטרואן DS, תן לי 911 קאררה של תחילת שנות ה-70, תן לי פרארי דינו 246, בוגאטי אטלנטיק, יגואר E-TYPE. טנדר שברולט אפאש, מכוניות יפות. יפות שבא לבכות. וגם הפך ההפכים - הפלצה מוטורית מופרעת ולמען האמת קצת מכוערת, שמככבת לי בחלומות - ניסאן סקייליין GT-R34. למה? ככה. כי היא לא מושגת במקומותינו (הגה ימני בלבד) והיא הכי מופרעת מכולן. מאז מעולם.

וואו, יצא ארוך. וכל זה התחיל מפנסים של UAZ. אבל מה זה משנה? אתה אוהב אותו ככה? שיהיה. זה עובד טוב? מצוין. משוטרים ובוחנים אתה לא מפחד, אז סבבה. רק להינות מהחיים, רק להינות, לא לחשבן לאף אחד. את זה אתה יודע יותר טוב ממני, ואני מקנא בך.

רכס חיים
15-04-04, 20:15
אהבתי ת'קטע.

-->