PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'וק אוטמטי - בעד ונגד

שחף110
01-04-04, 00:54
ובכן - במערכת החדשה מורכב צ'וק אוטמטי, שמשום מה עושים סימנים
שלא מי יודע מה פועל כמו שצריך. ההתלבטות היא האם להתקין אחד חדש אוטמטי
או לנצל את כבל הצ'וק הקודם ולעבור לידני.

יתרונות:
מפעילים מתי שצריכים בבוקר למשך 3 דקות ואפשר לנסוע
לא כל כיבוי של האוטו למשך רבע שעה מפעיל את הצ'וק ועל כך חוסך בדלק

חסרונות:
אין "להתניע ולסוע" ישר בלי דאגות
וזהו ?

שחף.

gluk
01-04-04, 13:20
לדעתי, במיוחד אם יש לך כבר כבל צ'וק שמורכב, לך על רגיל! ולגבי "להניע בבוקר וישר לנסוע" - מה מפריע לך לנסוע את אותן 3 הדקות עם צ'וק פתוח ולסגור אותו לבד? אישית, אני ממש לא מתלהב מהאוטומטים, אבל הכל ענין של טעם... לו הייתי יכול, הייתי מחליף בקאפרי לרגיל, אבל זה סיפור - להעביר את הכבל, לחפש מנגנון, למי יש עצבים?

t_uri
01-04-04, 13:26
חבל על ההשקעה (בכסף). ה"חיסרון" שכתבת לא נכון כי מנועים ונוסעים בלי דאגות. תרכיב את הידני וסע לשלום (בלי דאגות).

אורי טל.

asafk
01-04-04, 14:30
הידני לא מתקלקל.
האוטומטי.. נו... כבר מקולקל...

אסף.

שחף110
01-04-04, 14:45
טוב, לאחר בדיקה על השולחן - הוא עובד עושה כרגע סיבוב עם קבלת מתח של 12 וולט.
אני פשוט אבל לא אוהב תעובדה שהוא כל הזמן מתקרר וסוגר את התריס אעפ שהמנוע חם.
נראה לי שאנ אעבור לידני ...

שחף.

Bulldog
01-04-04, 15:27
נראה לי שאנ אעבור לידני ...

שחף.

נראה לי שאני אצטרך לעשות את העבודה.

ערן המסוקס
01-04-04, 19:17
הצ'וק לא אמור להתקרר. המנוע חם ומחמם את הסליל שנמצע מעל הסעפת. אצלי לפחות זה ככה.. הצ'וק לא נפתח לעולם עם מנוע חם.

אני פשוט מניע ונוסע להנאתי. עובד טוב.

עירא
01-04-04, 19:24
ערן, פיזית, הצ'וק פתוח כל עוד המנוע חם, וכשהצ'וק (קפיץ) פתוח הוא משאיר את התריס שבקרבורטור גם פתוח. כשהקפיץ מתכווץ בגלל שהמנוע מתקרר אז הוא סוגר את התריס בכניסה לקרב' והתריס מגביל את כניסת האוויר ובכך מעשיר את התערובות,
אבל זה בעיקר עניין של סמנטיקה, פתוח/סגור.
עירא

ערן המסוקס
02-04-04, 08:49
זה בדיוק מה שאני אומר.. פשוט רשמו פה שהצ'וק נכנס שוב לפעולה כמה דקות לאחר כיבוי המנוע למרות שהמנוע עדיין חם.

Bulldog
02-04-04, 10:32
הכוונה הייתה שהצ'וק שוב סוגר את התריס גם כשהמנוע חם. אחרי כמה דקות של מנוחה.

coas
02-04-04, 14:26
ומה רע בכך שהוא נכנס לפעןלה אחריי מספר דקות שהמנוע כבוי? כאשר המנוע קר מטמפ' הפעולה האופטימלית התערובת שהקרבורטור מספק עניה מידיי וכאן נכנס הצ'וק לפעולה. מנוע שעובד עם תערובת עניה לא יחיה חיים ארוכים. ותראו לי את האדם שמפעיל את הצ'וק הידני אחרי התנעת הבוקר....

בסה"כ, צ'וק אוטומטי תקין ומכווון כהלכה טוב יותר מצ'וק ידני.

ערן המסוקס
03-04-04, 20:31
אני מתחיל להתעייף. אז פעם אחרונה..
הצ'וק האוטומטי נשאר חם גם אם אתה מכבה את המנוע לכמה דקות משום שתא המנוע חם והסעפת חמה והסליל של הצ'וק האוטומטי נשאר חם. המלה חם חוזרת על עצמה מספיק פעמים כדי להבין, שהעסק חם אז הצו'ק פתוח!
התעייפתי...

כמובן שאם המנוע כבר התקרר, או ביום ממש קר כשכיבית את המנוע להפסקת קפה למשל הצ'וק יפתח שוב כמו שצריך להיות.

-->