PDA

צפייה בגרסה מלאה : עונת מכירת הרכבים???

yscheiner
08-06-08, 16:53
זקוק לעזרה בהבנה.

חבר פנה אליי ושאל אותי אם אני מכיר ג'יפ למכירה.
מאחר והדיון היה ברמה התאורטית ולא המעשית (לא נענו שאלות קריטיות כמו איזה ג'יפ? לאיזו מטרה? תקציב?) העברתי לו מספר שירשורים על רכבים המוצעים למכירה כאן באתר מתוך מחשבה שאם הוא רציני אז הוא יוכל להמשיך מכאן.

ואז גיליתי משהו,
בבדיקה של החודש האחרון, נמצאו למכירה כאן באתר:
4 דיפנדרים קצרים
1 דיפנדר קצר פתוח
2 דיפנדרים ארוכים
7 סופות

אני מפספס משהו???
(ואף אחד לא ישכנע אותי שזו תופעה הנובעת מעליית מחירי הדלק - אין כאן באתר אף אחד שהחזיק ג'יפ עד היום כי זה היה משתלם, כדאי או הגיוני).

האם באמת ישנם כל כך הרבה סוחרי רכב באתר תחת מסווה של ג'יפאים סקרנים??? ;)

או שזו פשוט העונה בשנה???

GodsFather
08-06-08, 18:19
לפני כחודש פירסמתי את אותה שאלה בדיוק בתחום הסמוראים,רק שבסמוראים אפשר להבין כי אנשים רוצים לשדרג לרכב אמיתי או לדגם מפותח יותר מקופסת הסרדינים הנוכחית, אבל בדיפנדר וסופה? טוב, עניין של טעם אני מניח...

jeep.il
08-06-08, 18:34
בדרך כלל העונה היא החורף.אבל היום שהדולר יחסית נמוך והתווספו רכבים חדישים (jk דיפנדר)אנשים רוצים להתקדם בשנתונים ולהתקדם מרכב פשוט אם מעט פינוקים לרכב שיש בו הכל .מה גם שיכל להיות שלאותם אנשים שמנסים למכור יש מצבים בחיים שאין באפשרותם להחזיק רכב שטח שעלות החזקתו יכולה להיות הרבה מעבר לרכב רגיל .

yscheiner
08-06-08, 18:51
הכל נכון.

אבל אלא אם התחילו בחודש האחרון למכור דיפנדרים חדשים במחירי חיסול או שלכולם נולדו ילדים/התחתנו/לקחו משכנתא/מחתנים את הילד או נגמר החשק...

אז אנחנו מפספסים כאן משהו...

בבקשה, נציגות המוכרים - וכמובן בלי להכנס לחיים הפרטיים של החברים (זו לא הכוונה) - מה אנחנו, פשוטי העם, לא יודעים?

* הכל נכתב בהומור, סקרנות (והמון ציניות), אין כוונה לפגוע באף אחד מחברי הפורום.

דרור הראל
08-06-08, 19:01
כמוכר-

אני מייצג את זה שמוכר אבל לא באמת רוצה למכור-אנחנו נוסעים לחו"ל לתקופה לא קצרה,ומאחר ועד היום לא קיבלתי תשובה מקצועית כיצד לאחסן את הרכב נכון למספר שנים עם מינמום נזקים-החלטתי לפרסם אותו ,אם ימצא קונה אמכור ואם לא אשמור אותו עד שאחזור,ממילא אני לא רואה את עצמי רוכש רכב שהוא לא דיפנדר,ולהביא דיפנדר אחר למצב של הרכב שלי מבחינת טכנית ודיגום יעלה לי עשרות מונים יותר מאשר הנזק שיגרם מעמידה של מספר שנים.

דרור הראל

jeep.il
08-06-08, 20:06
שיהיה בהצלחה מעבר לים.

גיא
08-06-08, 22:48
כן

שכחת עוד היילקס 97 אחד לפחות וטרופר בנזין אחד לפחות ....

ד ו ר ו ן
09-06-08, 09:32
תבדוק בפרטי המוכרים כמה מהם נרשמו כדי להעלות מודעה וכמה משתתפים בפועל בפורומים.

yscheiner
09-06-08, 09:50
רובם מוכרים כאן בפורום - לא חברה חדשים.

ד ו ר ו ן
09-06-08, 10:04
רובם מוכרים כאן בפורום - לא חברה חדשים.
אני מכיר 3 מקרים מהזמן האחרון של מי שנרשמו רק כדי להעלות מודעות,
אם תוריד אותם זה משנה לך את הסטטיסטיקה?

yscheiner
09-06-08, 10:12
אז במקום 14 בסטאטיסטיקה שלי יהיו 11,
תוסיף את זה לשרשור בפורום סוזוקי... ופורומים אחרים
והמספרים רק עולים.

בואו נהיה רציניים (כמה שאפשר), אני לא באמת מצפה לתשובה כגון: "מחר מתחילים מס של 700% על כל בעלי הג'יפים"...

אני פשוט מתחיל לפתח חרדת נטישה :(

Viper
10-06-08, 11:59
אני לא סטטיסטיקאי ובטח לא חוקר...
אבל נראה כאילו מתחלף לו דור כאן... (או מתווסף...) (רק מהעפת מבט הרבה חברים חדשים הצטרפו לאתר).
אכן משפחות מתרחבות, אכן אנשים רוצים לשדרג ועוד סיבות טובות ואחרות.
אולי גם תזמון מקרי של ההודעות?!?

מוני אורבך
10-06-08, 12:36
לא תיזמון ולא בטיח

רבותי תקראו את הכתובת על הקיר ותפנימו!!!
תם עידן ה - SUV הגדולים כרכב יום יומי
הסינים נכנסו לתמונה והם גם רוצים דלק לנסוע, והתוצאה בעליות המחרים.
כרגע זו רק הסטריה, אבל בעתיד הקרוב תהיה לזה סיבה אמיתית.
200$ לחבית זו לא אגדה אלא מציאות שתתממש עוד במקרה הטוב שנה שנתים במקרה הרע חודשים ספורים.
התוצאה צפויה, שוק הרכבים משתנה לנגד עיננו.
רכבי העתיד היום יומים יהיו רכבים כמה שיותר חסכונים!!!
מה שאומר כמה שיותר קטן עם מנוע פצפון ומאוד חסכוני.
כול ה גיפים וה - SUV יהו במקרה הטוב רכב לטיולים בלבד לאילו שיכולים להרשות לעצמם.
במקרה הרע הם יהיו מיועדים למחזור.

אנשים פשוט לא יכולים להרשות לעצמם לנסוע ברכב זולל דלק שכזה!!!
והמגמה תמשך. יותר ויותר בעלי 4 על 4 שלא ממש מחוברים לתחביב פשוט ימכרו.
נגמרה החגיגה!!!

אני אישית כבר החלטתי, אני עובר לרכב פצפון חסכוני ומשאיר את ה גיפ לטיולים בלבד
אני מנסה למכור את הדיפנדר שלי כי הוא יחסית יקר מדי בשביל רכב טיולים בלבד.
בשביל 4 טיולים גדולים בשנה מספיק סיקס חבוט
אבל בהחלט יתכן שזו טעות כי הדפנדר הרבה יותר חסכוני בסולר
ובעולם בו ליטר דלק יעלה 15 שח ויותר זה מאוד משמעותי הבדל של 30% בצריכת הדלק
אפילו עם הרכב לטיולים בלבד.
זה ההבדל של 4 טיולים גדולים בשנה או 3 טיולים גדולים.
לא ירחק היום ובמחיר הדלק של 4 טיולי נגב גדולים יהיה אפשר לקנות רכב...

אז בנתים הוא למכירה...

yscheiner
10-06-08, 12:42
אני מוכן לקבל את מה שאתה אומר מוני.

המשמעות היא שאנחנו רואים לנגד עיניינו איך שוק משתנה (אני מצטט אותך מוני).

אז אני אקשה עוד...

באמת כל כך הרבה אסימונים נפלו יחד לכל כך הרבה אנשים או שבאמת, כמו שViper כתב, מדובר בצירוף מקרים ותזמון מוזר?

אני מחזיק בוויליס אספנות שנוסע פעמיים בשנה לטסט וחזרה - עלויות מינימליות,
אני מחזיק בהיילקס שנוסע אחת לחודש לטיול - עלויות לא כל כך מינימליות,
ואני נוסע ביום יום ברכב ליסינג מהעבודה - בלי עלויות בכלל.
אולי אני זה שעדיין לא נפל לו האסימון, אבל זה כי אני לא באמת סובל מהבעיה כרגע.

bobsfog
10-06-08, 12:42
גם אני מכרתי את שלי
וכמו שאמיר אמר - כדי להתקדם לקופסא אחרת (סמוראי ארוך)

כמה שאני מאמין שמחירי הדלק מטורפים, אני לא מאמין שזאת הסיבה לזה שהרבה רכבים מועמדים למכירה

מוני אורבך
10-06-08, 12:54
כוחות השוק עובדים ובגדול!!!

אתה רואה את זה בארצות הברית באופן מידי (קפטלסטים לא?)
בארץ אתה רואה את זה באיחור מה...

אבל זה יקרה. למה עכשיו יש עונת מכירות?
יכול להיות מקרי ויכול להיות שילוב של הסיבה שהבאתי עם מקריות
אבל זה לא משנה, זה יקרה!!!

אלא אם כן כמובן תפרוץ מלחמת עולם שלישית ותטרוף את כול הקלפים...
ואם זה יקרה, מחירי הדלק יהיו הדבר האחרון שנדאג לו.

ואגב לכול בעלי הליסינג.
אל דאגה גם אליכם תגיע המכה.
אומנם באיחור מה, כי לחברות הליסינג יש כוח גדול על מחירי הדלק שהן קונות.
אבל לא לאורך זמן. מהר מאוד מחירי הליסינג של רכבים זוללי דלק יהפכו להיות מטורפים

אגב גם אני חשבתי באיזשהו שלב להחזיק סיקס אספנות לטיולים בלבד בכדי לצמצם עלויות.
גיליתי שזה מיותר לחלוטין.
החיסכון באספנות הוא כ 2000 שח לשנה לעומת רכב רגיל
חיסכון זה נאכל בקלות על ידי הצורך בתחזוקה מרובה של רכב ישן שני טסטים בשנה והכי חשוב הדלק!!!
הדלק עולה כול כך הרבה שהוא אוכל כול חיסכון שהוא..
ואני לא מדבר על שעות ה"איכות" שאתה צריך לבלות מתחת לרכב.

טוב רק אם אתה אוהב את הנבלות הזקנות, ורוצה אחת ליופי כדי להסביר לילד שפעם כאשר הדלק היה זול היה אפשר לנסוע ברכבים כאלו.

GodsFather
10-06-08, 18:41
אני עם מוני.

המצב כיום לא מאפשר להחזיק רכב שטח ככלי ראשי מבלי להיות בעל ממון וגם אז זה נתון לשיקול...

על עצמי אוכל לומר שעברתי לקטנוע והעמדתי את הרכב בצד עם שיקול שבא והולך כל כמה זמן - אם למכור או לא...
אולי כי אני מאמין שאני אהיה בעל ממון בקרוב ואז אחזור להשמיש אותו כרכב טיולים בלבד, אולי כי אני אוהב את הכלי ויודע שלא אקבל עליו את המחיר הראוי ואולי כי אני מחכה לנס או סטירה מצלצלת שתעיר אותי ואהיה חייב לפעול. כרגע שוכבת לי כמצבה , ערימת ברזלים שאני אוהב מאד , ממש בכניסה לבית וכל יום אני מסתכל עליה ומצתבט לי.

לוותר על התחביב אני לא אוותר, אבל לדחות אותו קצת לבנתיים, זה כן.

הקצב בו מחירי הדלק עולים, הוא זה שמביא את השינוי, זה לא דרסטי כמו היום, מעולם. בנוסף לזה , משפחות מתרחבות , הרכבים מתיישנים אז משדרגים אותם , אבל לדעתי , כמו שאמרו לפני, זהו רק צירוף מקרים שכל הדברים קורים בעת ובעונה אחת. אם נעשה מחקר ונשאל כמה מוכרים/שוקלים למכור בגלל מחירי האחזקה לבין אלה שמוכרים בגלל שדרוג דגם/הרחבת המשפחה , נראה לי שהמספרים יראו שהאחזקה משפיעה יותר.

נמרוד
10-06-08, 22:04
שיינר למה לא לחפש הסבר אופטימי? למשל שתפוצת האתר הזה גדלה כל הזמן, ואיתה הסיכוי למצוא קונה לרכב, ולכן יותר אנשים מפרסמים כאן :)

בלי קשר - מוני צודק בעקרון. שוק הSUV וטנדרים חדשים בארה"ב בקריסה, שוק המשומשים כנ"ל, יש על זה הרבה מאד רעש בעיתונות הרכב העולמית - הייתי אומר יותר מדי רעש, ממש היסטריה, והתהליך מהיר - זה ממש עניין של מתחילת השנה. וכל מה שקורה שם - מגיעה (לרוב בצורה מעוותת) גם לכאן.

ושלא תגידו שלא ראיתי את העתיד מזמן... מי הראשון שהתחיל לתכנן באגי וירטואליים??? בקרוב זה מה שישאר מהתחביב של כולנו! :twisted:

RONI
10-06-08, 22:32
אין מצב נמרוד.
אני יאכל פחות מנה שווראמה רק שיכנס עוד 2 ליטר לגיפ!
טוב ,אולי אני לא דוגמה.
אצלי הדם הוא דלק "אדום" למי שזוכר.
ממתי אנו עושים חשבון לרכבים מתיישנים?
עלויות החלפים מעט עלו אך את שכר העבודה אנו מרוויחים ביושר.
ומוני..2000 שח לשנה הולך ברגל?
שני טסטים לשנה תמיד היו.
רבותי ורבותי ,אל תרימו ידיים ככ מהר.
וחלס עם ההיסטריה ועדר הכבשים האמריקניות.
מלחמת עולם שלישית... לאן הגענו.אלוהים ישמור.
מה אסימונים היום כולם על סלולר ותחשבו על זה ,כמה תכסחו בעלויות לטובת הגיפ,
אז פחות סלולרי אחד לאשה,קודם כל זה חוסך פעמיים גם בטלפון וגם בכרטיס!
סלולרי לכל ילד..
רק בזה חסכנו 1000 שח בחודש.
אני רק מחכה להמר פרייר שיפול ליידי הענוגות.
אני גם רוצה למכור את חלפון ,בכדי לעבור לפייב 6 צל,אז מה אומרים על זה?
I FEEL THE NEED THE NEED FOR SPEED.
תוציאו אותי מהסטטיסטיקה שלכם רבותי.

UNIX
10-06-08, 22:40
יש היום כתבה בגלובס על זה שה 4x4 מת
דווקא כתבה לא רעה כדאי לקרוא .
מתוכננת חסימת כבישים של נהגי משאיות ונהגי מוניות בכבישים ראשיים
אולי גם לנו כדאי להצטרף ? אולי רק ככה דברים יזוזו פה ?
תחשבו על זה הדלק\סולר לא מעלה רק את מחיר אחזקת הרכב הוא מעלה איתו יחד הכל
המשאיות שמובילות חלב ולחם לסופר ידרשו יותר כסף כי הסולר יקר יותר
הכל מתייקר ורק המשכורות נשארות אותו הדבר אז מה באמת יקרה ? זה שנעבור לאוטובוסים \רכבות\אופניים
או השד יודע מה לא יעזור לנו כנגד העלאת המחירים בכל שאר התחומים אז נדפקנו בכל מקרה
יש פה אנשים שמוכנים להצטרף להפגנה שכזו ולחסום כבישים יחד עם נהגי המשאיות ?

נמרוד
10-06-08, 23:02
נגד מי בדיוק אתה הולך להפגין?

כן, חבוב, יש השלכות רבות ומשונות לעליית מחירי הנפט והסחורות בעולם. אבל אתה יכול להרגע קצת... יש כלל ברזל אחד בכלכלה ובכלל בחיים - this too shall pass ובעברית: עברנו את פרעה, נעבור גם את זה. 7 שנים טובות, 7 שנים רעות, יין ויינג...

אני שמתי עכשיו את כל הכסף שלי באדמה. תרתי משמע. מהדקים קצת את החגורה, נוסעים פחות, דווקא על הג'יפ זה לא משפיע - הוא לא הולך לשום מקום, טיולים אף פעם לא היו הוצאה משמעותית, הנסיעות היומיומיות ברכב שטח גדול, זה מה שהורג את חשבון הבנק. על באי האתר הזה, אני חושב שההשפעה תהיה קטנה יותר מאשר על כלל ציבור בעלי רכב השטח. להיפך, יכול להיות למצב העתידי של "סוף עידן אופנת הSUV" יתרונות עבורנו כמו שרוני ואחרים ציינו - היצע גדול של רכבי שטח משומשים במחירי זבל, וגם שקט יותר במדבר ובשבילים. מבחינה עסקית, לכל מי שמתפרנס מענף ה4X4 בארץ - סדנאות שיפורים, מדריכי טיולים, יבואני ציוד, מוסכים שעיקר פרנסתם על 4X4 (ומגזינים ואתרי אינטרנט...) - להתחיל לחסוך לקראת יום סגריר.

ואם לא? עוד יותר טוב!

גיא
10-06-08, 23:22
ואם להמשיך מהשירשור השני ...

אני עדיין לא יודע מה אפשר לקנות שיהיה גם יעיל וגם חסכוני עד כמה שאפשר....

יש רעיונות ?

UNIX
11-06-08, 06:45
נגד מי ? נגד השרים שנוסעים לירושלים שיעשו משהו ולפחות יורידו ת המיסים על הדלק
גם זה משמעותי !!!
טיול שטח זה לא דבר יקר ? טוב נו זה יחסי לכל אחד ואחד כאן
1500 שקל דלק לכמה ימים בדרום זה לא נראה לי בדיוק "לא יקר" וזה עוד לפני אוכל , לינה טיפולים וכו'
אז עדיין זה לא יקר ? אתה מסכם טיול כזה ב 3000 שקל כמה טיולים כאלו אתה יכול להרשות לעצמך לעשות בשנה ?
אני אישיתי אולי אחד וגם זה יהיה בשבילי "לא זול"

נמרוד
11-06-08, 07:43
נגד מי ? נגד השרים שנוסעים לירושלים שיעשו משהו ולפחות יורידו ת המיסים על הדלק

קח נשימה עמוקה. מחירי הדלק גם ירדו. לעולם לא יהיה לך דלק "זול" אבל יהיו עוד תנודות מעלה ומטה במקביל להתבססות מקורות אנרגיה אחרים (לאו דווקא בהקשר של מכוניות). ואנחנו נתרגל, ואורח החיים של כולנו ישתנה. אבל הוא תמיד משתנה - אנחנו חיים כמו ההורים שלנו? כמו הסבים שלנו? אתה משווה את רמת המינוע ורמת החיים "המוטורית" שלך לשל אבא שלך באותו גיל?

תסתכל מסביבך. כולנו מתרגלים ומתאימים את אורח החיים, ויש אנשים שעבורם זה אומר וויתור ברמה כזאת או אחרת על התחביב המוטורי. לא נעים לכתוב את זה, במיוחד לא בפורום של ג'יפים שאין לו זכות קיום בלי דלק, אבל גם אין מה לטמון את הראש בחול.

מאיר רוטברג
11-06-08, 08:27
קח נשימה עמוקה. מחירי הדלק גם ירדו. לעולם לא יהיה לך דלק "זול" אבל יהיו עוד תנודות מעלה ומטה במקביל להתבססות מקורות אנרגיה אחרים (לאו דווקא בהקשר של מכוניות). ואנחנו נתרגל, ואורח החיים של כולנו ישתנה. אבל הוא תמיד משתנה - אנחנו חיים כמו ההורים שלנו? כמו הסבים שלנו? אתה משווה את רמת המינוע ורמת החיים "המוטורית" שלך לשל אבא שלך באותו גיל?

תסתכל מסביבך. כולנו מתרגלים ומתאימים את אורח החיים, ויש אנשים שעבורם זה אומר וויתור ברמה כזאת או אחרת על התחביב המוטורי. לא נעים לכתוב את זה, במיוחד לא בפורום של ג'יפים שאין לו זכות קיום בלי דלק, אבל גם אין מה לטמון את הראש בחול.

דיי התייחסתי לכוחות השוק בשרשור על הכתבה.

המחירים יירדו אולם המצב לא יחזור כבר לעולם

מוני אורבך
11-06-08, 09:29
צר עולמי כעולם הנמלה...

אתם מסתכלים על המצב דרך "אוי ואבוי אני אטיל רק פעם בשנה במקום שלוש" ???
הלוואי, הלוואי ובזה יסתכם כל השינוי !!!
לצערי משבר בדלק אומר משבר עולמי.
כול כלכלת המערב מבוססת על הדלק. הוא מניע את המכונות יוצר את החשמל, וכן גם מזיז לנו את הרכבים.
מלחמות פרצו על דברים הרבה פחות רציניים מאשר מחסור בדלק.
אני אישית מאוד מקווה שיהיה מספיק דלק בעולם עד שימצאו תחלפים אנרגטיים לדלק.
ומאוד מקווה שהתחלפים אכן ימצאו.
כי אם זה לא יקרה בזמן, והדלק אכן יתחיל להיות יקר מציאות, לא יקח הרבה זמן עד המלחמה הבאה.
ואני לא מדבר על מלחמת המוקיונים שנקראה "מלחמת לבנון השניה"
וגם לא על הפארסה של "טילי הסקאד"

אבל היי תמשיכו לבכות על זה ש"טיול הגיפים שלי עולה 1500 שח"
לפעמים הטמנת הראש בחול עובדת.
אחרי הכול בנות היענה הם לא זן נכחד...
אז אולי יש תקווה אחרי הכול

GodsFather
11-06-08, 09:41
מוני, יש תחליפים, תחליפים שיכולים לנייד את השימוש בדלק מהטורבינות של רידינג ואחיותיה למקומות אחרים. וזו רק דוגמא אחת.

ברחבי אירופה זה כבר רץ כמה שנים , אצלנו זה רק מתחיל וגם זה בקושי, עד שיבוא איזה שר ויחליט לשים לזה סוף עם חוק מטופש שיכניס כסף לדוד שלו.

אני מדבר על אנרגיה סולרית למבנים. אנרגיה שמספיקה לבית ואף יותר מכך ואז נוצר מצב שהבית מזין את מערכת החשמל הארצית ולמעשה מקבל כסף על התרומה שלו. עכשיו תחשוב על כל הבתים בארצנו שטופת השמש, תחשוב על מפעלים ושטחי תעשיה וכו וכו.

נשמע מצוץ מהאצבע ? יש כל כך הרבה חומר על זה, שזה מגוחך שלא קם הישראלי והתחיל להלביש את הבתים בארץ בקולטים, רק בשביל הפרנסה.

אחרי שהחשמל יבוא מאיתנו ועוד נקבל על זה כסף (אני מוכן לוותר על הכסף, אם זה יוריד את מחירי הדלק), הצריכה של הדלק תקטן משמעותית ותנותב למקומות אחרים.

יש ותמיד היו אלטרנטיבות, אבל לובי חזק של חברות הדלק/נפט מונע מהאלטרנטיבות לבוא לידי ביטוי. כנראה שרק עכשיו אנחנו ,פשוטי העם, מתחילים לצאת נגד הלובי הזה, כי הפגיעה בכיס היא כבר בלתי נסבלת.

RONI
11-06-08, 18:24
אמיר,
נגד איזה לובי אתה מדבר.?
זה לא לובי זה כל מדבר גובי.
מי אנחנו יבחושים קטנטנים באיזה חור נידח בעולם,
הכוחות השולטים בנוזל השחור כל כך חזקים ,צבאות של מעצמות על זזים בגלובוס כאילו היו בשו"ח.
חשמל טורבינות,חלומות באספמיה.
עוד לא קמה הפרסונה שתרוויח מזה שמישהו מקורב לה יקים את הרעיון, שהוא נפלא בפני עצמו.
אנחנו עוד מזדחלים וזוחלים מאחור בכל ,גם בנושא של הפגנות כמו האמריקאים למשל.
מה שבטוח הפתרון לא יהיה בתקופתי עלי אדמות.
ומוני צר לי אבל מלחמה כלשהי היא לא של מוקיונים! תשאל את ההורים של,הדודים ,האחים וכו.
ואל תפגע. זה לא אישי.
רק טוב רבותי רק טוב!
בברכת הגיפ הדוהר.

asafk
12-06-08, 00:54
כמו שמוני כתב, דלק לטיול זה קטן. אפילו דלק לתחנת כוח זה קטן (הערת אגב- אמיר- למרבה הצער יש יותר מדי "ירוקים" בכאילו שמפמפמים קמפיין של תחנות כוח סולריות, זוללות שטחים וזוללות משאבים עקיפים, במקום לעודד תחנות גרעיניות נקיות, בטוחות, ובעלות נצילות גבוהה בהרבה, אבל זה סיפור אחר). משבר המזון העולמי שכולם מדברים עליו הוא בין השאר בגלל מחירי דלק (וליתר דיוק בגלל תוצרים שקשורים לכך- חומרי דישון שידם של החקלאים העניים באסיה לא משגת עם עליית המחיר). מוני כתב מלחמה? אנחנו כבר שם, מוני. רק עוד לא מרגישים את זה בפינה המדושנת שלנו.
זה, אגב, משבר אמיתי ולא משבר מדומה כמו "משבר המים" שאתם יכולים לקרוא עליו בעיתון, שם מדברים על המאמצים האישיים שלנו- לא להשקות את הפרחים באדנית ודברים כאלו, כש60% מצריכת המים המתוקים של ישראל הולכת על 2% מהתל"ג - חקלאות (ומי שראה השקיה במים מתוקים בקיבוצי עמק הירדן, בצהרי יום קיץ עם 90% אידוי, מבין על מה אני מדבר). כמו בכל משבר, גם ב"משבר האנרגיה" ה"גדולים" מפמפמים לנו בעזרת מערכת יחסי ציבור יעילה כמה אנחנו יכולים להשתפר ולמנוע ביזבוז, כאשר הן עצמם יכולים להשפיע הרבה יותר, אבל מעדיפים להפוך את האחריות לשל ה"אזרחים הקטנים" כדי שלא נשים לב לעוולות שהם עושים.

שומן זה סמל מעמד.

אסף.

דרור הראל
12-06-08, 10:07
כמו שמוני כתב, דלק לטיול זה קטן. אפילו דלק לתחנת כוח זה קטן (הערת אגב- אמיר- למרבה הצער יש יותר מדי "ירוקים" בכאילו שמפמפמים קמפיין של תחנות כוח סולריות, זוללות שטחים וזוללות משאבים עקיפים, במקום לעודד תחנות גרעיניות נקיות, בטוחות, ובעלות נצילות גבוהה בהרבה, אבל זה סיפור אחר). משבר המזון העולמי שכולם מדברים עליו הוא בין השאר בגלל מחירי דלק (וליתר דיוק בגלל תוצרים שקשורים לכך- חומרי דישון שידם של החקלאים העניים באסיה לא משגת עם עליית המחיר). מוני כתב מלחמה? אנחנו כבר שם, מוני. רק עוד לא מרגישים את זה בפינה המדושנת שלנו.
זה, אגב, משבר אמיתי ולא משבר מדומה כמו "משבר המים" שאתם יכולים לקרוא עליו בעיתון, שם מדברים על המאמצים האישיים שלנו- לא להשקות את הפרחים באדנית ודברים כאלו, כש60% מצריכת המים המתוקים של ישראל הולכת על 2% מהתל"ג - חקלאות (ומי שראה השקיה במים מתוקים בקיבוצי עמק הירדן, בצהרי יום קיץ עם 90% אידוי, מבין על מה אני מדבר). כמו בכל משבר, גם ב"משבר האנרגיה" ה"גדולים" מפמפמים לנו בעזרת מערכת יחסי ציבור יעילה כמה אנחנו יכולים להשתפר ולמנוע ביזבוז, כאשר הן עצמם יכולים להשפיע הרבה יותר, אבל מעדיפים להפוך את האחריות לשל ה"אזרחים הקטנים" כדי שלא נשים לב לעוולות שהם עושים.

שומן זה סמל מעמד.

אסף.

אסף,מזל טוב

בתחום המים אתה לא מעורה מספיק כמו בתחום הרכב.

לידיעתך-מדינת ישראל הינה במקום הראשון בעולם,במחזור מי קולחין להשקייה-70% ממי הקולחין(ביוב,שפכים,תעשייה וכדומה) ממוחזרים ולאחר רמות שונות של טיפול ומגיעים לחקלאות. בימים אלו מתבצע פרוייקט ענק,של העברת מי קולחין מתשלובת קישון לעמק חרוד(שעד היום מושקה במים שפירים).18 מליון קו"ב מים בשנה שיחליפו את השימוש במי האקוויפר-שסובל משאיבת יתר של הרשות הפאלסטינית בשכם ומזדהם-דווקא בנושא המים ובעיקר בתחום "השבת המים" ישראל היא מובילה עולמית בפער אדיר על שאר העולם-ספרד למשל שהיא שנייה לישראל בתחום ממחזרת 20 % ממי הקולחין.

אני מציע,לא להשמיץ את החקלאות והחקלאים,זה בדיוק כמו להאשים את הג'יפים בזיהום העולמי ובתאונות הדרכים.

לידיעתכם ישראל היא המדינה המתקדמת בעולם בתחום ההשקייה בחקלאות-מעל 80% מגידולי החקלאות בעולם מושקים בשיטה של הצפת שדות ותעלות-הפעם האחרונה שמישהו ממכם נתקל בהשקייה בתעלות-זה כשקרא את הספר "קופיקו במושב".

כמו כן כדאי לשנות דיסקט ולהבין-שללא חקלאות אין עצמאות,מי שחושב שההיי טק הוא העוגן לחוזקה של מדינת ישראל,לא מבין כלום,לא בהיסטוריה ולא בכלכלה גלובלית-ההיי טק הוא האסון שלנו,הוא האשלייה שהכל צומח בעוד מסביב התעשיות המסורתיות והחקלאות קורסות.ההיי טק הוא בועה בסופו של דבר שתתפוצץ והגרוע ביותר הבועה הזאת גורמת לבריחת המוחות וטובי בנינו לחו"ל.ההיי טק הוא הגלובליזציה לטוב ולרע,אין לו קשר ושורשים למקום,הוא ילך להיכן שיהיה זול ונוח ורובו גם אינו מייצר דבר,אלה משמש כמנוף עיסקי לעסקאות ספקולציה ענקיות.החקלאות היא "סלע צור קיומנו" ב.ז.נתניהו

כשאתה מדבר על חקלאי עמק הירדן-"של נעליך מעל רגליך"

הבעייה העולמית אינה דלק או לפחות אינה רק דלק-מחירי הדלק הם ספקולציה ענקית שבסופו של דבר תתפוצץ למלחמה קשה וכואבת. הבעייה האמיתית היא המים ומקורות המזון-אין מספיק מזון בעולם-הדרישה למזון במדינות המתפתחות העיקריות-הודו,סין,ברזיל היא אדירה,אנשים שהסתפקו בעבר במנת אורז קטנה וירקות רוצים יותר ויש להם איך לשלם.
אבל עתודות הקרקע אינם מספקות,אין מספיק מים זמינים והעולם על סף רעב.

דווקא למדינת ישראל,יש את הידע והטכנולגיה האדירה לכל זה-החקלאות היא העתיד ומי שלא מבין "שישתה מים המלח" י.מ.עראפאת

מצחיק אותי שכולם בלחץ מכך שהפורד F150 כבר לא מוביל את המכירות בארה"ב-חברה אין תירס לטורטיות במקסיקו,אין אורז,אין חיטה(ולא רק בגלל הביו דיזל-זו תגובה הסטרית) היכנו למלחמת עולם שלישית,במלחמה הזאת לא יהיו מנצחים.

דרור הראל

מוני אורבך
12-06-08, 10:40
דרור אחרי ההודעה שלך הלכתי לבדוק מה מצב המקלט האטומי שלי !!!

לא צריך להיסחף לשום כיוון, לא לאופטמיות ולא לפסמיות.
צריך להסתכל על המצב לאשורו.

המצב הנוכחי הוא תולדה של מספר גורמים שהחלו עוד במאה הקודמת.
ובראשם התפרקות ברית המועצות.
לטובה ולרעה ההתפרקות הזו גרמה לשינוי עולמי שאת תוצאותיו אנו מרגישים בעוצמה רבה היום.
מההסטוריה למדים שאם אומות לא נכנסות להסטריה מצב הענינים רע ככול שיהיה משתפר עם הזמן.
הצרה היא שלפעמים קמים מנהיגים שמסיבות פולטיות משלהם מנצלים את המצב וגורמים לאסון!!!
הדוגמא הקלסית לדעתי הינה היטלר וגרמניה של שנת 1930.

נכון להיום המצב הוא די הסטרי. כרגע אין שום סיבה לעליות המטורפות במחירי הדלק. אבל האיום התמידי של מלחמה בין ארצות הברית לאירן גורם להרבה מאוד ספקולציות. ולא דווקא בגלל המלחמה אלא בגלל התגובה האפשרית של הענק הסיני.
אגב מלחמת שלום הגליל השניה היתה לעניות דעתי רק מתיחת שררים בים שתי הענקים - ארצות הברית מצד אחד עם ישראל בצורת השרירי שלה, וסין בעקיפין דרך אירן וחיזבלה. כול אחד בדק עד כמה העצבים של השני מתוחים. לצערנו החילים והאזרחים שלנו הם אלו ששילמו את המחיר.

מה צופן העתיד? שאלה טובה מאוד. אף אחד אינו יודע בוודאות. נכון להיום יש מספר תסרטים אפשרים רובם שללים אבל חלקם גם חיובים. מציאת מקור אנרגיה שיספק חלק מדרישות האנרגיה העולמיות במקום הדלק בהחלט יכול לעזור בלהרגיע את המצב...

ומה אנחנו במשבצת הקטנה יכולים לעשות? בעיקר לעבור לרכבים חסכנים, לנסוע פחות. ולחשוב על כול טיול שטח אם לא עדיף לעשות אותו ברגל.
אה כן, ולהתפלל שלא יקום "היטלר" חדש שיצור מלחמת עולם שלישית.

asafk
12-06-08, 22:56
ומה אנחנו במשבצת הקטנה יכולים לעשות? בעיקר לעבור לרכבים חסכנים, לנסוע פחות. ולחשוב על כול טיול שטח אם לא עדיף לעשות אותו ברגל.
.

אני אומר דווקא ההיפך. סעו בג'יפים. גדולים, שתיינים- כל עוד אתם יכולים להרשות לעצמכם. אין לנו עוד הרבה זמן להנות מזה, וה"בזבוז" האישי שלנו הוא כלום לעומת מה שה"גדולים" מבזבזים.

אסף.

נמרוד
12-06-08, 23:00
סעו פחות - אבל שכל קילומטר יהיה שווה את זה... לא לבזבז דלק על נסיעות לעבודה במזדה... עדיף לעשות חצי מהקילומטרים על אותו ליטר, אבל על מנוע 4.0 ליטר של ג'יפ, בטיול. איך מגיעים לעבודה? יש פתרונות ישנים שצצים. קרפול, הסעות מאורגנות יותר או פחות, אופניים, וכן, תחבורה ציבורית היא כן אופציה ריאלית להרבה אנשים. תבדקו לפני שאתם פוסלים.

ותזכרו - "עברנו את פרעה, נעבור גם את זה".

AvigdorAharon
15-06-08, 00:08
נשמע מצוץ מהאצבע ? יש כל כך הרבה חומר על זה, שזה מגוחך שלא קם הישראלי והתחיל להלביש את הבתים בארץ בקולטים, רק בשביל הפרנסה.

למה לא קם? ועוד איך קם, אבל זה לא כל כך פשוט...
לפעמים אני מחכה ליום שיפטרו אותי ממקום העבודה...

אביגדור

moshonaz
17-06-08, 09:52
לפעמים אני מחכה ליום שיפטרו אותי ממקום העבודה...

הדברים להלן נכתבו כדי להאיר דברים שרובנו נוהגים לחשוב מסיבות שונות ואינם מכוונים דווקא אליך.

אם הנך מחכה ליום מיוחד כזה, יכול להיות שיפטרו אותך כשכבר לא תרצה שכך יקרה:shock:, אולם, אתה את הכוונות שלך, שידרת לקוסמוס מבלי להוסיף כל מיני פרמטרים של מתי, איך, תנאים ... ושם ? שם זה כבר נרשם (שם זה כבר "מכתוב" בגורל ובמזל) והאם אתה מוכן ליום הזה ? עם תכנון, תקצוב, סדר עדיפויות... וכל מה שצריך ? צריך גם "ארגז כלים" לתקופות כאלו בחיים :cool:
לפני 3 חודשים הצעתי לספר שלי לקרוא את הספר "אבא עשיר אבא עני", המסקנה הראשית שגם הוא הפיק מתוכו היא "עשה, טעה, למד, תקן והמשך לעשות".
וכמו שכתבת "זה לא כל כך פשוט" אבל אולי רק בהתחלה.:arrow:

AvigdorAharon
19-06-08, 07:15
הדברים להלן נכתבו כדי להאיר דברים שרובנו נוהגים לחשוב מסיבות שונות ואינם מכוונים דווקא אליך.

אם הנך מחכה ליום מיוחד כזה, יכול להיות שיפטרו אותך כשכבר לא תרצה שכך יקרה:shock:, אולם, אתה את הכוונות שלך, שידרת לקוסמוס מבלי להוסיף כל מיני פרמטרים של מתי, איך, תנאים ... ושם ? שם זה כבר נרשם (שם זה כבר "מכתוב" בגורל ובמזל) והאם אתה מוכן ליום הזה ? עם תכנון, תקצוב, סדר עדיפויות... וכל מה שצריך ? צריך גם "ארגז כלים" לתקופות כאלו בחיים :cool:
לפני 3 חודשים הצעתי לספר שלי לקרוא את הספר "אבא עשיר אבא עני", המסקנה הראשית שגם הוא הפיק מתוכו היא "עשה, טעה, למד, תקן והמשך לעשות".
וכמו שכתבת "זה לא כל כך פשוט" אבל אולי רק בהתחלה.:arrow:

אהבתי!!!

כן, אני מוכן, כי מחר תמיד יהיה טוב יותר!

אביגדור

רן סיטון
21-06-08, 19:34
בהחלט עונת מכירת רכבים.
אנחנו כמעט ולא מטיילים בקיץ, כך שקונה "טוב" בתחילת הקיץ מתקבל בברכה.
מספיק עם התאוריות, דיפנדרים וסופות אף פעם לא היו suv.

גיא
28-06-08, 22:22
לא יודע אם השירשור הזה מתאים או השני ...

אבל עכשיו זה נהיה יותר אקטואלי.

ההיילקס נימכר.

אני התכנסתי לשתי אופציות. צ'רוקי / גראנד .... מצד אחד וסובארו פורסטר מצד שני.
כשספורטאג' כמעט ניכנס לעניין גם אבל תא המטען שלו ממש ממש קטן לטעמי.

אני יודע שהסובארו לא ממש לשטח, אם כי קפה על פסגת הנ.ג. אפשר בכבוד איתו ורוב מסלולי השבת ...
אולי יצריך בניה בחלק ממסלולי המדבר אבל לא לורדית / עשוש וכו' ...

מצד שני, הג'יפ יש לו איזה בעית שתייה קטנה ...

----

נגיד שניה שאני אוכל להסתדר עם הדלק. מה אתם אומרים ?

grand
28-06-08, 22:52
מה השאלה?
מה לקנות?
אתה גם מאלה שחושבים שספורטאג' חסכוני יותר מגראנד...
הוא לא... אולי בק"מ אחד לליטר...
פורסטר? , גם יקר יחסית וגם לא ג'יפ, סטיישן נחמד לשבילים.

ת'שמע..
היה לי גראנד ZJ, הוא היה רכב מעולה!!!, תחזוקה זולה ***, ביטוחים זולים והכי חשוב זה רכב שנכנס לך לורידים, למעשה לכל בעל צ'רוקי/גראנד זה נכנס לורידים, התמכרות לשמה.

*** מסוייג להרבה מזל ברכישה :D

גיא
29-06-08, 00:23
לא רמי ..

אני לא חושב שספורטאג' יהיה יותר זול בדלק אבל אני משוכנע שהוא יהיה יותר זול בתחזוקה ... אבל תא מטען זעיר מוריד אותו מהרשימה.

ואני יודע שסובארו זה לשבילים ...

ואני יודע מה יהיה האוטו הבא .. אני רק לא סגור על זה.

Viper
29-06-08, 07:26
לא רמי ..

אני לא חושב שספורטאג' יהיה יותר זול בדלק אבל אני משוכנע שהוא יהיה יותר זול בתחזוקה ... אבל תא מטען זעיר מוריד אותו מהרשימה.

ואני יודע שסובארו זה לשבילים ...

ואני יודע מה יהיה האוטו הבא .. אני רק לא סגור על זה.

גיא, זה בסדר.
מבחינה פסיכולוגית, כמעט כל רכישה שלנו נחלקת ל-3 (כמעט כמו בצבא...):
לפני הקניה,
בזמן הקניה,
אחרי הקניה.

בכל שלב אנחנו מנסים למצוא את החיזוקים למהלך, ביצוע רציונליזציה להחלטה שלנו וחיפוש תמיכה כדי שנוכל "להיות בטוחים" שעשינו את הצעד הנכון. (גם אם אנחנו "אונסים" את כל ההיגיון בדרך).

אז קדימה- עבור לשלב הבא- זמן הקניה.

מידבר
30-06-08, 21:54
וואלה, מלא גיפים מוצעים למכירה.
לטעמי -סימן מובהק להאטה המתרגשת על המשק הישראלי.
מה עושים ? (קונים גיפ :confused:).

RONI
30-06-08, 22:51
ואם זה לא מספיק,
http://www.fxp.co.il/showthread.php?p=4044051
אז המחירים ירדו בחודש האחרון בקרוב ל-40000 שח ליחידה ,בהתאמה.
קצר=195000 שח~
4 דלתות=230000 שח~
האמר ; יצאו במבצע כ320000 שח ליחידה!
אכן העונה החמה כבר כאן.

נמרוד
30-06-08, 22:56
כן, הדולר והמיתון האמריקאי גם תורמים להחלשת שוק רכב השטח המשומש בפינה קטנה במזרח התיכון....

מידבר
30-06-08, 23:12
לא לא. הכוונה אינה לשוק הרכב המשומש אלא כי ההיצע הגבוה בשוק זה הינו אינדיקטור למיתון כללי אליו עומד להכנס המשק.
היה ניתן לשמוע הערכות מלומדות אודות אפשרות זו משום עלית מחירי הדלקים, מוצרי הבסיס, ירידת כדאיות היצוא וכו', אבל כאן מדובר על ביטוי ממשי-הצבעה ברגליים של האזרחים.
עמישראל מתחיל להדק את החגורה !
המיתון כאן ועכשיו :?:

-->