PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול 10K

yoav
01-04-04, 23:15
מישהו יכול לתרום מזמנו אולי ולתת איזו הצעה לצ'קליסט בסיסי לטיפול 10K ביתי? ואולי גם הצעה למה כדאי לפנות למוסך שיטפלו ולא לנסות לבד (טיפול שגרתי לא תיקונים)

אלון_ק
02-04-04, 00:41
אני יכול להגיד לך למה לא להתקרב למוסך בשביל טיפול כזה. לא להפך. הסיבה: אני לא מאמין שהם יעשו את חלק א' של מה שכתבתי לך באהבה, עם המומנטים הנכונים ובדיוק כמו שצריך. אותי כבר דפקו פעם אחת, ואני לא נותן הזדמנות שנייה. חבל לי על האוטו. מחלק ב' אתה יכול לשכוח במקרה של מוסך.

תעבוד עם ספר רכב, אמצעי בטיחות והגיון בריא (בסגנון - הפלג בחוץ, לא לתת לבורג ליפול פנימה...). אל תעשה לבד פעם ראשונה, למרות שזה פשוט - תביא מישהו שיפקח, יזרוק טיפים וישתה קפה כשאתה עובד.

להחלפה:
1. פלאגים.
2. מסנני דלק.
3. מסנן אויר.
4. מסנן שמן.
5. שמן מנוע.
6. גירוז כל הצלבים, חלקים נעים וכו'. גירוז ג'ק של האוטו. לא לגרז ברקס...
7. שימון של כל הצירים באוטו, בפרט צירי מכסה המנוע - לא תאמין כמה הוא נתקע ואנשים לא שמים לב עד שמאוחר מדי.

לבדיקה, החלפה/טיפול אם צריך:

1. חופשי גלגלים.
2. סדקים, קריסות מקומיות וכד'. כולל קפיצים. (בדיקה ויזואלית).
3. בדיקה יסודית של כל הצינורות ומצבם.
3. צלבים, יוקים, דיפרנציאלים (מבחוץ).
4. רדיאטור - צבע מיים, מצב כללי.
5. בדיקה ויזואלית של מערכת החשמל, לראות שהכל במקומו, לא חשוף כלום וכד'.
6. חיפוש נזילות חדשות, התמקדות באזור הגלגלים - מצב הלבד והגומייה שם.
7. לבדוק גובה ומצב שמן גיר, טראנספר, דיפ'.
8. קרבורטור - שימון מנופים חיצוניים.
9. בדיקת מצב רפידות בלם.
10. בדיקת חופשים בידיות הילוכים (כנראה שהיית מבחין בזה בנסיעה, אבל למה לא?).
11. חלודות, בעיקר באזורים מועדים - מתחת לפלסטיקים של הדלת, חיבור החלון הקדמי, צירים וכד'.
12. בדיקת בולמים (ניתוק צד אחד).
13. בדיקת תושבות מנוע, גיר, טרנספר, אגזוז.
14. חיפוש חורים באגזוז, או תחילה של כאלו. אם כבר יש, אתה כנראה תשמע...
15. פתיחת לוקרים (מכסה בלבד).

אני משתדל להתייחס לרכב כל פעם כאילו זו פעם ראשונה שאני רואה אותו. זה אומר 1/2 יום עבודה, במקום 1/2 שעה לטיפול, אבל זה כבר הציל אותי כמה פעמים (צינור כמעט קרוע פה, צלב שם).
חוץ מזה ודאי שכחתי כמה דברים, אני בטוח שישלימו לך.

המלצה: אם עדיין יש לך את תעלת האוויר המקורית של הסמוראי, תוריד את הצינור השרשורי ששם. רוב הסיכויים שהוא רקוב מבפנים.

נמרוד
04-04-04, 15:13
תקנה ספר טיפולים! הכל כתוב שם בצורה הכי ברורה שיכולה להיות.

עודדוש
13-04-04, 08:48
שלום
בטיפול 10K אני תמיד מתלבט היכן לקנות את החלפים. האם במכשירי תנועה את המקוריים או בחלקי חילוף ואז הפילטר דלק נראה קצת אחרת והפילטר שמן הוא לפעמים של דייהטסו והפלגים הם של חברה אחרת, אז מה כדאי, והאם ההבדלים קריטיים? האם מכשירי תנועה תמיד יותר יקרים?
תודה רבה
עודד

צחי_סמוראי
27-04-04, 18:11
אל תקנה חלקים באוטו דיפו הם יקרים

ishc
30-06-09, 00:20
מאיפה קונים ספר טיפולים והאם הוא תקף לכל השנים?

ishc
30-06-09, 00:28
והאם מישהו מכיר את הספר הזה?

http://www.amazon.com/Samurai-Sidekick-Tracker-1986-98-Chiltons/dp/0801990882

idanw
30-06-09, 00:34
בהנחה שאתה מדבר על סמוראי עד מודל 96, זה מה שאתה צריך: http://www.amazon.com/Suzuki-Samurai-Sidekick-Tracker-1986/dp/156392241X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1246307603&sr=1-2

ishc
30-06-09, 00:40
לא, מדובר על מודל 98

-->