PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי 98 - האם זהו סופו של המיסב הקידמי?

ori r
09-06-08, 17:17
שלום,

לאחרונה התחלתי להרגיש בעת נסיעה על כביש משובש/שטח כי ישנו חופש באזור הסרן הקידמי.
העלתי את האוטו על ג'ק ואלו הממצאים:
1. ישנו חופש בגלגל השמאלי קידמי (כשתופסים אותו ב-12 ו-6), בימני אין חופש בכלל
2. לאחר טיול במוחקרה בשבת האחרונה ישנם סימני השפרצה של שמן מאזור חיבור הגלגל.

ממבט חטוף נאמר לי שככל הנראה המיסב בסוף דרכו וזה רק עניין של זמן עד שתתחיל נזילת שמן משם אפילו במצב של עמידה בחניה.

שאלתי היא כמה זמן אפשר לנסות למשוך כזו תקלה והאם זה מתכון לנזקים נוספים?
האם כשמחליפים מיסב בצד אחד יש לעשות זאת גם בצד השני (מבחינת איזון, בלאי....)
והשאלה החשובה ביותר עבור סטודנט עם תקציב מוגבל :) , כמה צפוי לעלות לי התיקון בהנחה כי אין לי את הכלים והידע (בינתיים) לעשות זאת בעצמי?

תודה וחג שמח,
אורי

itay
09-06-08, 17:43
אהלן,

חופש בשעות 6 ו 12 יכול להעיד גם על מייסבי קינג פין וגם על מייסב גלגל.
בתכל'ס - ותיכף יקפצו פה אנשים על תחזוקה לקויה, רשלנות וכו' - אפשר לסחוב את זה( אני סחבתי כך כמה חודשים עד שתוקן....). בדגם שלך, החלפת מייסב הגלגל מחייבת עבודה אם פרס ולכן רק בשביל השלב הזה צריך מוסך - את כל השאר אפשר לעשות על המדרכה בכיף.

אני מציע לך לקרוא את המדריך לשיפוץ סרן קדמי - הרבה דברים יתבארו לך.

מבחינת עלויות - לי עלה 900 ש"ח כל החלקים (מייסבים לא מקוריים) בעבודה עצמית - אבל אני החלפתי הכל כולל הכל בשני הצדדים. העבודה לא מסובכת אבל ארוכה. (לי זה לקח כמעט 7 שעות לגלגל בפעם הראשונה שעשיתי לבד)

תעדכן ובהצלחה.

איתי.

ori r
09-06-08, 17:59
מצרף תמונות, צולמו מקידמת הרכב - שתי תמונות של צד ימים ושתיים של שמאל

תתעלמו מהתאריך, לא כיוונתי אותו, צולמו לפני כמה דקות

תודה,
אורי

itay
09-06-08, 18:11
אורי,

מה שיש לך זה מחזירי שמן פרוצים - לא עולים הרבה (אולי 200 לשני הצדדים) אבל הפנימי בניהם דורש פירוק של הכל כמעט.

איתי

ori r
09-06-08, 18:31
מחזירי שמן פרוצים - מסביר את הנזילות
אבל מה עם החופש בגלגל הימני?

itay
09-06-08, 18:42
אבל מה עם החופש בגלגל הימני?

בתור התחלה, אני ממליץ לך לפתוח את ההידוק של מייסב הגלגל ולהדק אותו כמו שכתוב בספר (PRELOAD, שחרור לגמרי וסגירה למומנט הנכון). לצורך הפעולה נדרש רק לפתוח את מכסה הלוקר, ידית מומנט ובוקסה 50 מ"מ ( או 52 מ"מ - לא סגור על זה).
כמובן שאם אין לך בוקסה, אפשר לסגור עם מכות פטיש ומברג - לא מומלץ אך אפשרי.

איתי

ראובן ניסן
10-06-08, 21:57
שלום,

לאחרונה התחלתי להרגיש בעת נסיעה על כביש משובש/שטח כי ישנו חופש באזור הסרן הקידמי.
העלתי את האוטו על ג'ק ואלו הממצאים:
1. ישנו חופש בגלגל השמאלי קידמי (כשתופסים אותו ב-12 ו-6), בימני אין חופש בכלל
2. לאחר טיול במוחקרה בשבת האחרונה ישנם סימני השפרצה של שמן מאזור חיבור הגלגל.

ממבט חטוף נאמר לי שככל הנראה המיסב בסוף דרכו וזה רק עניין של זמן עד שתתחיל נזילת שמן משם אפילו במצב של עמידה בחניה.

שאלתי היא כמה זמן אפשר לנסות למשוך כזו תקלה והאם זה מתכון לנזקים נוספים?
האם כשמחליפים מיסב בצד אחד יש לעשות זאת גם בצד השני (מבחינת איזון, בלאי....)
והשאלה החשובה ביותר עבור סטודנט עם תקציב מוגבל :) , כמה צפוי לעלות לי התיקון בהנחה כי אין לי את הכלים והידע (בינתיים) לעשות זאת בעצמי?

תודה וחג שמח,
אורי

אורי
אני בדיוק סיימתי כזה שיפוץ ביום ראשון:
אני ממליץ לך לנצל את התקלה הזו ולהנות ממנה כי היא שיעור ראשון ונחמד בתחזוקת הסמוראי שלך: אין צורך לדעתי (ויתקנו אותי אחרים אם אני טועה) להתעסק עם הגלגל ה"בסדר" אלא רק לבצע שיפוץ יסודי של הסרן. אל תתפתה לתקן רק חלק מהדברים: אם כבר פותחים אז להחליף הכל. אני קניתי כמו טמבל מסוזוקי סתם כי לא היה לי ז^ן לחפש חלקים תחליפיים אבל זה לא יצא יקר: בערך 500 שקל או טיפה יותר , כולל מע"מ, לכל הרכיבים הנדרשים.

יש כתבה נהדרת באתר על שיפוץ סרן קדמי וכדאי להתייעץ עם מוסכניק לגבי השלבים שאתה לא יכול לעבור לבד, כי מישהו פה כתב שיש כאלו.

אני ביצעתי את השיפוץ במוסך של חבר, והוא לוקח ממני גרושים כביכול רק על השעות שבהם אני מנטרל לו את הליפט במוסך... שילמתי לו מאה שקל בערך :) את רוב העבודה עשיתי לבד בזמן שהוא תעסק עם רכבים אחרים.

יכולתי לעשות את זה לבד, אבל היה לי גם נחמד שהוא בסביבה, ועוזר בקטעים הקשים, כי הביטחון העצמי שלי עדיין נמוך.

אני אשמח לבוא ולעשות את זה איתך.
ראובן

itay
10-06-08, 23:12
אורי
אני בדיוק סיימתי כזה שיפוץ ביום ראשון:
אני ממליץ לך לנצל את התקלה הזו ולהנות ממנה כי היא שיעור ראשון ונחמד בתחזוקת הסמוראי שלך: אין צורך לדעתי (ויתקנו אותי אחרים אם אני טועה) להתעסק עם הגלגל ה"בסדר" אלא רק לבצע שיפוץ יסודי של הסרן. אל תתפתה לתקן רק חלק מהדברים: אם כבר פותחים אז להחליף הכל. אני קניתי כמו טמבל מסוזוקי סתם כי לא היה לי ז^ן לחפש חלקים תחליפיים אבל זה לא יצא יקר: בערך 500 שקל או טיפה יותר , כולל מע"מ, לכל הרכיבים הנדרשים.

יש כתבה נהדרת באתר על שיפוץ סרן קדמי וכדאי להתייעץ עם מוסכניק לגבי השלבים שאתה לא יכול לעבור לבד, כי מישהו פה כתב שיש כאלו.

אני ביצעתי את השיפוץ במוסך של חבר, והוא לוקח ממני גרושים כביכול רק על השעות שבהם אני מנטרל לו את הליפט במוסך... שילמתי לו מאה שקל בערך :) את רוב העבודה עשיתי לבד בזמן שהוא תעסק עם רכבים אחרים.

יכולתי לעשות את זה לבד, אבל היה לי גם נחמד שהוא בסביבה, ועוזר בקטעים הקשים, כי הביטחון העצמי שלי עדיין נמוך.

אני אשמח לבוא ולעשות את זה איתך.
ראובן

אהלן,

לא צריך ליפט לעבודה הזו. אפשר להרים את הרכב עם גיק, להושיב על בוקים או בלוקים ולהתחיל לפרק. אני מצטרף לדעתו של ראובן - שאם פותחים אז מחליפים הכל כדי ליישר קו. בטווח המיידי זה יכול להיות יקר אבל יתברר כזול לזמן הארוך.... את המייסבים אתה יכול לקנות תחליפיים - היה על זה דיון בעבר, אבל את כל האטמים ומחזירי השמן - רק הזמן שתבזבז בלחפש אותם ועד שלא תרכיב לא תידע אם קנית את הנכון לא שווה את זה. אני פירקתי את כל העסק ביום חמישי בצהריים, יום שישי בבוקר קניתי מייסבים בחנות בצ'לנוב לפי מה שפירקתי והרכבתי בשישי שבת.
מבחינת עבודה - הסמוראי שלך (98) הוא מהדגם "המתקדם" ולכן חליצת מייסב הגלגל דורשת פרס. כמו כן, רצוי מאוד להתארגן על חולץ כדי לפרק את התפוחים ממוטות ההיגוי.

בהצלחה,

איתי.

ראובן ניסן
11-06-08, 03:19
אהלן,

לא צריך ליפט לעבודה הזו. אפשר להרים את הרכב עם גיק, להושיב על בוקים או בלוקים ולהתחיל לפרק. אני מצטרף לדעתו של ראובן - שאם פותחים אז מחליפים הכל כדי ליישר קו. בטווח המיידי זה יכול להיות יקר אבל יתברר כזול לזמן הארוך.... את המייסבים אתה יכול לקנות תחליפיים - היה על זה דיון בעבר, אבל את כל האטמים ומחזירי השמן - רק הזמן שתבזבז בלחפש אותם ועד שלא תרכיב לא תידע אם קנית את הנכון לא שווה את זה. אני פירקתי את כל העסק ביום חמישי בצהריים, יום שישי בבוקר קניתי מייסבים בחנות בצ'לנוב לפי מה שפירקתי והרכבתי בשישי שבת.
מבחינת עבודה - הסמוראי שלך (98) הוא מהדגם "המתקדם" ולכן חליצת מייסב הגלגל דורשת פרס. כמו כן, רצוי מאוד להתארגן על חולץ כדי לפרק את התפוחים ממוטות ההיגוי.

בהצלחה,

איתי.

ברור שלא צריך , אבל אם אני מקבל גישה למוסך עם כלי עבודה וליפט, תמורת כמה גרושים, זה באמת הרבה יותר נחמד מאשר לעבוד כמו חמור על המדרכה עם בלוקים :)

-->