PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת ברקס אחורי (משאבת אופן) נוזלת- האם יש תחליפית?

יונתןמצפה
10-06-08, 17:28
יש לי נזילה קלה מהבוחנת ברקס האחורי בסמוראי. (משאבת אופן)
לא מצליח למצוא משאבה כזאת תחליפית, לפי חנויות החלפים יש רק מקורי. אשמח אם מישהו יודע להפנות אותי לסוג המשאבה (רכב אחר) שמתאים אצלי או אולי אכן יש רק מקורי ואז- $$$!!!

סמוראי 96 עלים.

ד"א- מדובר בנזילה קלה שיוצרת רטיבות בתוך התוף אבל לא ברמה של איבוד נוזל בלמים המצריך מילוי תכוף. עד כמה מסוכן לנסוע עם נזילה כזאת עד שאמצע משאבה מתאימה?

תודה,
יונתן

gmike
10-06-08, 18:41
יש חלופית, היא עולה 60 ש',נדמה לי שהיצרן זה GEB או משהו כזה...קופסה בצבעים ירוק ולבן..
תלך לחנות ח"ח שמוכנה לתת לך 5 ד' של יחס, והם יזמינו לך. לא יודע מאיזה רכב יכול להתאים-אצלי היה רשום עם טוש על הקופסה שזה לסמוראי.
המקורי עולה משהו כמו 250 ש' אם אני לא טועה, אז שווה לחפש תחליפי...רק תשים לב שיש הבדל בין ימין ושמאל.

יונתןמצפה
10-06-08, 18:58
יש חלופית, היא עולה 60 ש',נדמה לי שהיצרן זה GEB או משהו כזה...קופסה בצבעים ירוק ולבן..
תלך לחנות ח"ח שמוכנה לתת לך 5 ד' של יחס, והם יזמינו לך. לא יודע מאיזה רכב יכול להתאים-אצלי היה רשום עם טוש על הקופסה שזה לסמוראי.
המקורי עולה משהו כמו 250 ש' אם אני לא טועה, אז שווה לחפש תחליפי...רק תשים לב שיש הבדל בין ימין ושמאל.

כל החנויות שהייתי, גדולות ומוכרות, בדקו כולל בטלפון עם מי שצריך, חלקם אף חזרו אלי עם תשובה לאחר מספר ימים...

אשמח למספר דגם של משאבה למי שיש.

תודה!

gmike
10-06-08, 20:10
יונתן, על הזעה כ"כ קטנה לא הייתי ממהר להחליף את המשאבה..
תפרק ותראה מה הגורם להזעה..
אצלי המשאבה הימנית נזלה,פיררקתי אותה, ראיתי שהנזילה נגרמה בגלל שבוכנה אחת נתקעה ונוצר מצב שהשניה הייתה עושה את המהלך של שתיהן,ולכן הגומיה הייתה יוצאת מהצילינדר, והנוזל דלף...
שחררתי את הבוכנה התקועה בעזרת כמה מכות עדינות,שימנתי את הגומייה בעזרת נוזל הבלמים, ומאז כבר יותר מחצי שנה הכל עובד מצויין ללא נזילות או הזעות..
כמובן שאת המשאבה החלופית שקניתי החזרתי לחנות, ולכן אני לא יכול לעזור לך עם מק"ט.

יונתןמצפה
10-06-08, 20:40
בגדול שווה בדיקה.
הבעייה היא שאני לא יכול להשבית את הרכב, אני צריך אותו כל הזמן. בשביל 60-70 ש"ח למשאבה (אני כנראה כבר יחליף את שתיהן) לא שווה לי להתעסק עם זה.
עדיין מחפש משאבה...

מורי
10-06-08, 21:10
לא ממליץ לקנות את המשאבות הזולות.

יש משאבות איטלקיות באיכות טובה (כ-120 ש"ח ליחידה) .
הכי טוב זה המקורי שמחזיק להמון זמן.

בכל מקרה-מחליפים אותן תמיד בזוגות.

יונתןמצפה
10-06-08, 21:51
לא ממליץ לקנות את המשאבות הזולות.

יש משאבות איטלקיות באיכות טובה (כ-120 ש"ח ליחידה) .
הכי טוב זה המקורי שמחזיק להמון זמן.

בכל מקרה-מחליפים אותן תמיד בזוגות.

הי מורי! תודה על תגובתך.

ברור לי שמחליפים בזוגות.
לגבי האיטלקיות- זה מה שאני מחפש. תוכל להפנות אותי למה בדיוק אני אמור לבקש בחנויות החלפים לסמוראי 96 עלים?

בתודה,
יונתן

GodsFather
11-06-08, 09:30
קבל

ימנית ושמאלית - הן שונות מסתבר

יונתןמצפה
11-06-08, 15:01
יופי! תודה רבה!!!

אגב, יש שם שתי תמונות זהות מכל משאבה או שאני טועה?

באחת רשום סמוראי 86-88, בשניה סמוראי 88. האם יש הבדל לדגם 96 עלים?

אשמח לתשובה לשאלה הזאת:

מדובר בנזילה קלה שיוצרת רטיבות בתוך התוף אבל לא ברמה של איבוד נוזל בלמים המצריך מילוי תכוף. עד כמה מסוכן לנסוע עם נזילה כזאת עד שאמצע משאבה מתאימה?

גם תשובה בסגנון של: "עם בלמים לא מתעסקים, כל נזילה היא מסוכנת בטח לא בלי לראות אותה..." תתקבל. ;)

*אני מתנצל על השאלות הספציפיות, אני לא יכול להרשות לעצמי כרגע לפרק ואז להתחיל לחפש/ להשבית את האוטו. כמו כן, אני לא גר "במרכז העניינים של חנויות החלפים" (בלשון המעטה...)

שוב, תודה!

GodsFather
11-06-08, 16:30
א. אתה יכול להיות רגוע, הרכבה ופירוק של שני הצדדים זה מקסימום שעה ביחד, תוסיף עוד כמה דקות על ענייני הוצאת אויר וזהו.

ב. כן, יצא שזה העלה כפול תמונות אבל מדובר ב2 סוגים כי יש סוג אחד לכל צד ברכב, אפילו שמדובר בדגם רכב אחד, במקרה שלי 88 - לך תבין...

אני לא חושב שיש הבדל בשנתונים הלאה , מורי ידע בוודאות. הנקודה היא שהחברה האיטלקית הטובה היא CIFAM וכך שגם אם יש דגמים אחרים, לפחות עכשיו אתה יודע איזו חברה לחפש.

ג. הנוזל עצמו מזיק לרפידות ומערער את חוסנן, אני מציע לך ליבש אותן טוב טוב ואפילו לרסס עם ספריי מיוחד לייבוש מערכת הבלמים, יש תרסיס המיועד לכך.

יש שיגידו אפילו להחליף את הרפידות ולכן ההמלצה שלי היא בע"מ...

יונתןמצפה
19-06-08, 20:14
טוב, המשאבות אצלי...

הביאו לי אותם (חברה שלי "כפרה עליה"...)

יש לי שניים מאותו סוג. זהה לדגם אחד ממה שיש לאמיר. (ראו תמונה) לפי המוכר, המשאבה סימטרית ולכן מתאימה לשני הצדדים.
האם צד אחד סימטרי והשני לא?? אם כן איזה צד זה מה שיש לי?

שוב, אני שואל את כל השאלות כי אין לי את "הפריבילגיה" של לפרק ואז לגלות שזה לא מתאים. מה גם שאני יוצא לטיול ארוך מחר מוקדם בבוקר ולוקח את המשאבות כספייר לבינתיים- עד שאגיע לזה.
האם אני לוקח "משקולת" מיותרת??? אצלי נוזל צד ימין. מורי?

תודות ושבת טיולים/לימודים מוצלחת לכולם!

יונתן

gmike
19-06-08, 21:44
לפי מה שאני יודע ממשאבות של יצרן אחר,וגם במקוריות- יש הבדל בין ימין לשמאל,
בגלל בורג הריקון שיש רק בשמאלית.ולא ניתן להבריג אותו בימנית.
אני מניח שגם במשאבה שקנית זה ככה.

מורי
19-06-08, 22:43
מיכאל,מה שאתה מכנה "פקק ריקון" הוא פיטמה לניקוז אוויר.

ואתה צודק בזה שיש הבדל .בסמוראי בצד הנוסע מתחברים למשאבה 2 צינורות (אחד דוחף שמן למשאבה עצמה,ואחד מעביר שמן למשאבה שבגלגל השני),ובצד הנהג יש חיבור של צינור,ומעליו פיטמת ניקוז אוויר.
יונתן,המוכר טעה.אחת מהמשאבות לא נחוצה לך.

יונתןמצפה
22-06-08, 15:00
מורי, תודה רבה על העזרה. כרגיל, תגובה מדוייקת, עניינית ועוזרת!!
ראיתי את התגובה בבוקר הטיול והבנתי שבמידה ואתקע, לא בטוח שיעזרו לי המשאבות...

לעניינינו-
מצאתי באתר של חברת "cifam" את הקטלוג. (מצרף העתק רלוונטי) http://www.cifam.it/siti/cifamweb2/inglesec/catalogo/download/download.htm
לפי מה שאני מבין, לשנתון שלי אני צריך בכלל את הדגם: "101-763". מה שיש לי כרגע זה שניים: "101-503".
ממה שאני מבין מהקטלוג, לשנתון שלי ימין ושמאל = אותו דגם, כי יש רק מספר קטלוגי אחד. (שלא כמו 88-89). יחד עם זאת, ממה שכתבת מורי וממה שאני רואה ברכב, אכן בצד הנוסע נכנסים שני צינורות ובצד הנהג יש אחד ופקק ניקוז אויר.
בקיצור, יש סתירה בין הקטלוג לבין מה שאני מצליח להבין.. :???:

בתמונה המצורפת- מוקף בכחול שני הדגמים שיש לאמיר ומתוכם יש לי כרגע את ה- 503.
באדום- מה שאני מבין שאני צריך לפי הקטלוג- למרות שזה דגם אחד לשני הצדדים (?).

האם ייתכן שמבנה המשאבות זהה ואילו מה שמשתנה זה רק החיבורים עצמם (צד ימין- צינור כניסה ויציאה וצד שמאל צינור כניסה ופקק)??

אשמח להכוונה לגבי דגם המשאווה שאותה אני צריך להזמין.

שוב רוב תודות למשיבים!
יונתן

יונתןמצפה
22-06-08, 15:01
קטע מהקטלוג:

יונתןמצפה
24-06-08, 14:40
חברים מה קורה?
אין אף אחד שיכול לתת לי פרטים יותר מדוייקים לגבי השאלה שלי?

מורי
24-06-08, 21:51
האם ייתכן שמבנה המשאבות זהה ואילו מה שמשתנה זה רק החיבורים עצמם (צד ימין- צינור כניסה ויציאה וצד שמאל צינור כניסה ופקק)??

יונתן

יונתן,אין לי מושג לגבי המספרים בקטלוג,אך מה שבטוח הוא שמבנה המשאבות שונה בין שני הצדדים.
הקדח של הצינור והקדח של הפיטמה אינם זהים,ולא ניתן להחליף ביניהם.

יונתןמצפה
24-06-08, 22:41
OK
אם כך אז שאלה אחרונה (אני מקווה), יש הבדל בחיבורים/תושבות/כל הבדל אחר בין משאבות של השנתון של אמיר (88 נדמה לי) לבין שלי (96- עלים)?
אם לא אז אני עוזב את הקטלוג ומזמין את שני הדגמים שיש לאמיר וכפיש...

-->