PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי אגן שמן

Neilman
10-06-08, 22:58
שלום רב,

אני מעוניין בטיפול 10,000 הקרוב לפתוח את אגן השמן על מנת לנקות אותו. האם יש משהו מיוחד שאני צריך לדעת? ברגים סודיים?? סיסמה?? עוד הפתעות שאלוהי הסופה החליט לשים, או שזה תהליך פשוט של פתיחת כמה ברגים??

תודה

נמרוד
14-06-08, 17:18
שלום רב,

אני מעוניין בטיפול 10,000 הקרוב לפתוח את אגן השמן על מנת לנקות אותו. האם יש משהו מיוחד שאני צריך לדעת? ברגים סודיים?? סיסמה?? עוד הפתעות שאלוהי הסופה החליט לשים, או שזה תהליך פשוט של פתיחת כמה ברגים??

תודה

למה אתה רוצה לעשות את זה? גם שעמום או סקרנות זה תשובה טובה... :D

חנן-ג'יפולוג
14-06-08, 17:53
אם אתה מקפיד על הח' שמן סדירות וניקוז שמן כשהוא רותח ומעורבב שניות לאחר כיבוי מנוע, אל תצפה למצוא שם הפתעות, או למצוא שם משהו חוץ מכלום. למה באמת אתה עושה את זה?

tzagi
18-06-08, 09:10
לא לחטוף את השרשור (שנראה מת גם ככה)
אבל....
יש סיבות היסטוריות למה שהבחור רוצה לעשות, כמובן שבימינו זה לא רק מיותר לגמרי, ובמקרה הטוב יגרום לנזילות שמן חדשות שלא קיימות היום.
בשנות המזמן, השמן מנוע שהיה קיים היה NON DETERGENT
זה גרם לכול הג'יפה להצתבר בתחתית האגן שמן, זה היה מקובל להוריד את האגן שמן כול כמה שנים ולנקות את הליכלוך.

מה שמעניין אותי,
מי אמר לפותח השרשור לעשות את זה, ומדוע האדם לא מודע לעובדה שהשמן הנ'ל כבר לא בשימוש איזה 40 שנה??

אני מריח פה קשר למזרח אירופה....

גיתאי נוה
19-06-08, 03:05
אם אתה מקפיד על הח' שמן סדירות וניקוז שמן כשהוא רותח ומעורבב שניות לאחר כיבוי מנוע,

חנן, מה זה? :roll:

ערן המסוקס
19-06-08, 04:06
חנן, מה זה? :roll:

את ניקוז השמן הישן כדאי לעשות עם מנוע חם, כדי שהשמן ישטוף איתו כמה שיותר לכלוך ובעצמו ינזל ויתנקז טוב יותר. לא צריך שהשמן יהיה רותח ולקפוץ על הג'יפ איך שכיבית את המנוע, אבל עדיף לעשות את זה כשהשמן עדיין חם.

את זה עושים המהדרין, וזאת לא חובה. אני עושה את זה.

חנן-ג'יפולוג
19-06-08, 08:37
אני יוצא לסיבוב של חמש-עשר דקות עם הרכב כדי לחמם את השמן, משאיר את המנוע דולק, מכין למטה את הפיילה ואת מפתח ה14, מכבה מנוע ופותח את הבורג. זה מקטין את הסיכוי שחלק מהג'יפה תספיק לשקוע בתחתית הקרטר עד לניקוז.

איציק - 4X6ZH
19-06-08, 08:53
סליחה בוקר טוב

אני עוקב אחרי השרשור הזה ואתם פשוט מצחיקים ומדאיגים .
לטובת השרשור רק סיפור אחד מהחיים .
כמו שכתבו פעם זה היה מקובל .
אז ניקיתי מנוע לפי ההמלצות . וכעבור כמה ימים התחיל המנוע לדפוק
המנוע נפתח ונמצאה סתימה במעבר שמן לאחד המיסבים
בבדיקה יותר יסודית התברר שגוש הפחם שסתם את מעבר השמן
הוא בדיוק מאותו סוג של ליכלולך שאתם כל כך מנסים לנקות .
עזבו את הליכלולך הזה הוא לא מזיק כל עוד אתה לא מתחיל לגרד ולהציק לו .
כשהלכלוך והגיפה יתחילו לצאת = הם מסתובבים בתוך המנוע .
וזה כריש \ קריש דם בדרך לסתימה .
חבל על המנוע .
איציק

-->