PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכ שמונע במים - דיון מעשי

גיא
13-06-08, 18:38
אז כמו שהיה דיון על ביו דיזל. עכשיו הגיע הזמן לדיון על מנוע מים, יש המון אתרים שמסבירים והמון אתרים ששוללים את העניין הזה.

הטענה המרכזית נגד, היא חוק שימור האנרגיה, כמה שמשקיעים, ככה מקבלים בחזרה - פחות הפסדים למינהם. מה שאומר, שהאנרגיה שמשקיעים בכל ההמרות והפירוקים לא יספיקו בשבי להניע את האוטו.

יש המון סירטונים באינטרנט שמראים את הרכב שבנה מאן דהו באוסטרליה או פיליפינים או איזה נידחות זאת או אחרת .. אני אישית לא מאמין להם, גם כי לא יודע בדיוק מה הוא שורף שם .. .מי קרח או בנזין מעורב במשהו אחר ....

יש איזה מכר שלי, מהנדס חשמל רוסי חכם בצורה לא נורמאלית שמשחק עם אלקרוליזות וכמעט פיצץ לעצמו את כל הבית ... טוען שזה אפשרי, הוא לא לא סגור על כמה דברים שבטח יעלו פה ....

היום היתה נקודת מפנה, בערוץ 10 במבזק החדשות הראו רכב יפני שמונע על מים, סוג של סמארט ... אמיתי ונוסע בכביש ... תהיה הרחבה כניראה במהדורה בערב.

הפעם זה ניראה רציני מספיק בשביל שאני אתחיל את הדיון הזה.

אז אחת המחשבות שלי בהחלפת ההיילקס לטרופר / רודאו וכו' .... הוא התיכנון של הוספת מערכת מים.

המערכת למי שלא מכיר, היא סוג של אלקטרוליזה, פירוק של מים על ידי חשמל למימן וחמצן. את החמצן אפשר לשחרר לאויר העולם, את המימן מעבירים לסעפת יניקה ומכאן .. הכל פועל כרגיל.

הבעיה הגדולה ביותר, היא כניראה אגירת המימן על מנת שכשנותנים בגז, יהיה מספיק בצינור על מנת שהרכב לא ישתנק.

עכשיו אתם.

גיא
13-06-08, 19:02
אין לי פה אפשרות להוסיף לינקים ..

http://www.youtube.com/watch?v=E1OWDcWoXHs

or65
13-06-08, 22:05
כבר בארץ , כבר עשו וכבר היום ראיתי .

היום במפגש מועדון אלפא הגיע מישהו עם 156 מוסבת למים , אני חייב לציין נכנסתי באמצע ההסבר שלו לכן הבנתי חצי , נראה מעניין ללא ספק .
הבחור עשה לבד ומאוד מעוניין להסביר ולפרט לכל אחד ואחד על התהליך , ואיך עושים לבד .
אולי הוא יגיע גם למפגש שבוע הבא , וכדאי לך לשאול בפורום אלפא רומיאו ומי ששמע מהתחלה ידע להסביר הרבה יותר טוב ממני .

אור

גיא
13-06-08, 22:12
טוב ...

איפה זה פורום אלפא ??

barak4*4
14-06-08, 01:17
הטענה המרכזית נגד, היא חוק שימור האנרגיה, כמה שמשקיעים, ככה מקבלים בחזרה - פחות הפסדים למינהם. מה שאומר, שהאנרגיה שמשקיעים בכל ההמרות והפירוקים לא יספיקו בשבי להניע את האוטו.

פה מסתכמת ההודעה.

Viper
14-06-08, 06:58
כבר היה כאן שרשור שהפך אט אט להזוי יותר ויותר בנושא מכוניות המונעות ע"י מים, אויר ועוד ועוד...

tzagi
14-06-08, 07:39
פה מסתכמת ההודעה.

עזוב אותך!!!!!!
גיא, כמו הרבה אחרים, לא מאמינים בחוקי הפיזיקה,
וזה בסדר,
מישהו צריך לעשות כסף ופראיארים חדשים נולדים יום יום
תאמין לי, גם אני (אם לא היתה לי בושה) היתי בקלות בונה איזה עגלה שנוסעת על מים, ומפרסם בכול פורום אפשרי.
אבל יש לי מצפון, כבר דיברתי עם הרופא מנתח בעניין הסרתו כרורגית. אל תשאל כמה הנבלות רוצים על הניתוח,

ממש שודדי דרכים!

or65
14-06-08, 07:59
טוב ...

איפה זה פורום אלפא ??

http://www.iaroc.org.il/modules.php?name=Forums&file=index

גיא
14-06-08, 09:16
מצטער. לא מוצא. פורום אלפא.

-----

אני מכיר בעובדה שאני לא ממש שפוי ... זה לא חדש. אבל חשבתי לעצמי, אם היפנים מראים בחדשות שזה פועל .. אולי אפשר להאמין להם. בסה"כ חוקי התרמודינמיקה .. הם ממזמן, אולי מצאו / המציאו משהו חדש ב150 שנים האחרונות ? ...

barak4*4
14-06-08, 09:43
בקיצור גיא, מה שג'ו מנסה להגיד לך, שמדובר פחות או יותר על שמן נחשים חדש.

נכון, *בתיאוריה, כל מה שהחברה הללו מציגים בנושא אלקטרוליזה הוא נכון, אבל, כידוע, אין כזה דבר אנרגיה "יש מאין" ולכן כרגע כל הנושא הזה דימיוני.

כמו שאמרו בשרשור שמן הנחשים:

אני אסביר- נצילות של מנועים עומדת על 20 אחוז, בערך, מאז אמצע המאה. בשנים האחרונים, עשירית אחוז בצד עשירית אחוז, היצרנים הצליחו להגיע לנצילות של 25-28 אחוז, וגם זה בקושי, ובמנועי דיזל לנצילות של כמעט 30%. יצרני המנועים משקיעים מליארדים בשביל לשפר את הנצילות בעשירית אחוז. להוריד את צריכת הדלק בחצי ק"מ לליטר נחשב הישג שהמהנדסים מקבלים בשבילו בונוס מטורף. אם באמת למישהו היה מוצר שמעלה את נצילות המנוע ב10% (זו המשמעות האמיתית של ירידה של 10% בצריכת הדלק) - יצרני הרכב היו עומדים אצלו בתור, עם מזוודות מלאות דולרים, בסכומים 9 ספרתיים לפחות. היצרן של הגלולות לא היה מתעסק במכירה קמעונאית.
אם היה מגנט שנותן שיפור של 10% בצריכת הדלק, הוא היה הופך לחלק סטנדרטי מכל פילטר דלק.
וכן הלאה...
אסף.

עכשיו תחשוב, רכב שנוסע על מים, דהיינו כמעט בחינם מתהליך הידרוליזה פשוט?

וואלה גיא, חשבתי שיש לך יותר בינה מזה.

*בתיאוריה יש לנו שני מליון דולר, מעשית יש לנו שתי זונות בבית :twisted: .

נמרוד
14-06-08, 15:59
אני חוטף לך את השרשור, ורוצה להציע דיון מעשי על רכב שנוסע על אויר. לחלופין גיא אפשר לקיים דיון מעשי לא פחות על אחותך הזונה.

... מה אתה אומר? אין לך בכלל אחות? אבל באיזה פורום יפאני הראו קטע מהחדשות בקוריאה והיתה שם אחת מה זה דומה לך... :D

גיא
14-06-08, 17:03
טוב, תכלס .. יש לי אחות אבל היא לא ביפן, היא קנדית....

----

העניין הוא, כמו שרכב ששקוע בבוץ ושוקל כמה טונות אי אפשר למשוך ביד .. אבל חיברת כמה גלגלות והופה ! המצאת מכפיל כוח .. עכשיו שלושה אנשים כן יכולים למשוך את הרכב ...

אז למה אי אפשר איזה מכפיל כוח שישנה את העוצמה או הקיבולת ( capasity ) של הפיצוץ מהגז ?

כמו ממיר חשמל, אני מכניס 12 וולט בצד אחד ומפעיל טלויזה ודיוידי בצד השני .... אתם אומרים שאין מתנות חינם, אבל אולי המחיר של ההמרה / הכפלה הוא כזה שאנחנו נוכל לקבל אותו ?

tzagi
14-06-08, 18:14
אז למה אי אפשר איזה מכפיל כוח שישנה את העוצמה או הקיבולת ( capasity ) של הפיצוץ מהגז ?

יש כזה דבר, המציאו כבר לפני מעל ל100 שנה
קוראים לזה "מנוע בעירה פנימית"

סער
14-06-08, 18:53
בואו נכניס קצת סדר בבלגן.....
יש כמה כיוונים לעניין השימוש בדלק תחליפי כמו מימן:
1. זיהום - אין פליטת גזי חממה / רעילים / מלכלכים וכו'
2. התכלות הדלק הפוסילי - שימוש בחומרים שאינם משאב מוגבל בכדוה"א (באופן יחסי)

אתה מדבר על 2 שימושים שונים בתכלית -
1. שימוש במימן בדלק למנוע בעירה פנימית. בזה הזנחת כמעט את כל היתרונות בשימוש במימן. למנוע הבעירה הפנימית נצילות נמוכה מאד בהגדרה. אמנם הורדת משמעותית את זיהום האויר, אך כלכלית זה לא ישתלם לך כצרכן. הנפט הוא עדיין המקור הזמין ביותר, ולפיכך הזול ביותר לצרכן, שיש כרגע.
2. הפקת חשמל ע"י תאי דלק (fuel cells) להנעת רכב חשמלי. זוהי הטכנולוגיה המשמעותית כרגע מאחר והיא מספקת דרך להפיק אנרגיה ממקורות זמינים מאד ומשתמשת בהנעה חשמלית, שנותנת נצילות גבוהה יותר בטכנולוגיות הקיימות כיום. פטנט שהיה יקר מדי לשוק הרכב עד לא מזמן והיום כבר מתקרב ללהיות זמין לכולם.
אם אתה מחפש את הכיוון לעתיד, לך על זה ולא על שמן נחשים לתדלק בו את הג'יפ...;)
אני בכל אופן הייתי מחכה עד שיתחילו לייצר גם רכבי שטח טובים מונעים חשמלית. לטעמי יש בזה יתרונות אדירים, אם רק ישקיעו קצת בפיתוח של התחום. ולא רחוק היום הזה.

הנה קטע מtop gear שמדגים רכב חשמלי מונע ע"י תא דלק מימן-חמצן:
http://www.youtube.com/watch?v=NLKExuHlQMQ&feature=related
תמיד יותר טוב לשמוע את קלרקסון מסביר בסגנון המיוחד שלו....
הערך בוויקיפדיה שמסביר על תאי דלק:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_cell

חנן-ג'יפולוג
14-06-08, 21:31
העניין הוא, כמו שרכב ששקוע בבוץ ושוקל כמה טונות אי אפשר למשוך ביד .. אבל חיברת כמה גלגלות והופה ! המצאת מכפיל כוח .. עכשיו שלושה אנשים כן יכולים למשוך את הרכב ...

כמו ממיר חשמל, אני מכניס 12 וולט בצד אחד ומפעיל טלויזה ודיוידי בצד השני .... אתם אומרים שאין מתנות חינם, אבל אולי המחיר של ההמרה / הכפלה הוא כזה שאנחנו נוכל לקבל אותו ?

עם הגלגלות אתה צריך להפעיל פחות כוח, אבל אתה תעשה את זה לאורך דרך ארוכה יותר. למשל, כשהרכב יתקדם מטר, אתם תתקדמו שמונה מטר, כתלות במבנה המערכת. בסה"כ לא הרווחת אנרגיה וכך צריך להיות.

אם העצמת את הפיצוץ, הרווחת אנרגיה, ועל זה נאמר שזה בלתי אפשרי.

עם ממיר המתח, הרווחת מתח, אבל הזרם קטן בהתאמה. אתה לא מרוויח אנרגיה, ולכן זה אפשרי.

-->