PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מזגן מפוצל בג'יפ סופה ארוכה

קליש
14-06-08, 12:06
שלום.
רכשתי ממכרז סופה ארוכה כאשר קיימת מערכת מיזוג אצלה שלדעתי כדי להפעיל אותה נדרש לבצע תיקון למדחס, צינורות ומערכת החשמל - שאומר שיש עבודה על כל מערכת מיזוג.
מכיוון שסגרתי את הסופה, אני מעוניין לתקן את המזגן ובנוסף לבצע פיצול או תשתית מתאימה למזגן שיתן קירור גם לחלקה האחורי ברכב.
האם קיים פיתרון פשוט לנושא?
האם נדרש להרכיב יחידה נוספת ברכב?
מה העלויות המשוערות?
אשמח לקבל גם המלצות על בעלי מקצוע (באיזור המרכז) שיכולים לבצע את הנ"ל.

UNIX
14-06-08, 14:50
יש לך את עמוס מזגנים
מקצוען אמיתי וחבר
הוא בעצמו אוהב ג'יפים ויש לו גם סיקס
כדאי לך להתייעץ איתו

קליש
15-06-08, 19:46
מצויין!!
האם תוכל לתת לי מס' טלפון או מייל שלו?
אגב, באיזה איזור הוא נמצא?

UNIX
15-06-08, 23:05
טלפון: 03-5798265
פקס: 03-6198829
כתובת: הקישון 33 בני ברק

לביא
16-06-08, 03:52
אצלי בסיקס מותקן מזגן מפוצל. היחידה האחורית נלקחה מאונו עם התקנת מזגן מקומית. היחידה נכנסת בין הכיסאות הקידמיים. אתה מוזמן לראות
לביא
054-4382475

רפי47
16-06-08, 08:23
ואם תרצה, יש לי למכירה יחידת מזגן כזאת של פיאט אונו פועלת ותקינה ועדיין מורכבת בפיאט אונו שהולכת למכירה כמות שהיא או בחלקים. מדובר ביחידה שכוללת את המאדה עם מאורר פנימי ומתגי הפעלה.
בברכה - רפי לין טל' 050-5853422

asafk
16-06-08, 17:19
אתה יכול לגשת לאוטוקור, ולבקש התקנה של המזגן המפוצל של הסופה2.

לא זול, אבל עובד יופי.

אסף.

kobiarava
16-06-08, 18:25
אתה יכול לגשת לאוטוקור, ולבקש התקנה של המזגן המפוצל של הסופה2.

לא זול, אבל עובד יופי.

אסף.

יש הערכה כמה זה יעלה? אם זה לא הון עתק-המזגנים האלה באמת מוצלחים!

זאבי
17-06-08, 14:40
אל תחפש רחוק.

א. עמוס מזגנים לרכב בע"מ
הקישון 33 בני ברק03-5798265
: 03-5798265
פקס: 03-6198829
כתובת: הקישון 33 בני ברק
מיקוד: 51206

asafk
17-06-08, 22:33
יש הערכה כמה זה יעלה? אם זה לא הון עתק-המזגנים האלה באמת מוצלחים!

לא תתקשר, לא תשאל - לא תדע.

אסף.

Neilman
15-07-08, 15:10
שלום רב,

מכיוון שגם לי יש סופה (98 סגורה) שהמזגן שמותקן בה לא בדיוק מקרר כמו שצריך, התקשרתי לברר כמה עולה להתקין מזגן כמו בסופה 2, והבנתי שמדובר על סדר גודל של 10,000 ש"ח, אני מדגיש שזה הסודר גודל שנאמר לי בטלפון בלי לראות את הרכב, ככה שהמחיר לא מדוייק, אבל האם זה מחיר הגיוני??

kobiarava
15-07-08, 15:21
שלום רב,

מכיוון שגם לי יש סופה (98 סגורה) שהמזגן שמותקן בה לא בדיוק מקרר כמו שצריך, התקשרתי לברר כמה עולה להתקין מזגן כמו בסופה 2, והבנתי שמדובר על סדר גודל של 10,000 ש"ח, אני מדגיש שזה הסודר גודל שנאמר לי בטלפון בלי לראות את הרכב, ככה שהמחיר לא מדוייק, אבל האם זה מחיר הגיוני??

מחיר הגיוני הוא מחיר שאתה תהיה מוכן לשלם.... האם הגיוני להרכיב מזגן בעלות שקרובה לרבע מעלות הרכב? השאלה היא, כמה אתה זקוק למזגן, ומה החלופות לחבילה הנ"ל.
אני הייתי שוקל שיפוץ ושדרוג המזגן הקיים, בטוח שלא יעלה כמו החדש, ובעבודה נכונה-לא בטוח שלא יקרר כמו החדש...

קובי

kobiarava
15-07-08, 15:25
הבעיה אצלי היא אחר-אין שום בסיס או הכנה, בסופה שלי לא היה מעולם מזגן למיטב ידיעתי. חשבתי לבנות מערכת שלמה שתפורק מרכב אחר. יש מי שכבר עשה את זה ויכול לתת רעיונות? יש לי כאן כמה רכבים ממוזגים מושבתים, כמו 2 ואנדורות, טנדר יפאני או 2, יש סיכוי לבניה עצמית?

קובי

itay
15-07-08, 15:54
אהלן,

אני עשיתי את זה שנה שעברה ונחלתי הצלחה חלקית( או כישלון חלקי - תלוי על איזה צד בכוס מסתכלים........).
לקחתי חלקים מדייטסו שרייד והשתלתי אותם בסמוראי.
עלות העבודה החיצונית - צנרת, חשמל וגז עלו לי בזמנו 1500 זוזים.

אם תרצה עוד פרטים, דבר איתי או בצע חיפוש בסוזוקי על התקנת מזגן בסמוראי.

בהצלחה,

איתי.

Neilman
15-07-08, 16:46
אוקיי, בוא אני אחדד את השאלה שלי.... האם מישהו כבר עשה את זה או משהו דומה שהשיג קירור אפקטיבי בפחות מהסכום שדיברו איתי עליו??

six 4 life
15-07-08, 16:50
כן, זו הדרך.

אצלי בסיקס מותקן מזגן מפוצל. היחידה האחורית נלקחה מאונו עם התקנת מזגן מקומית. היחידה נכנסת בין הכיסאות הקידמיים. אתה מוזמן לראות
לביא
054-4382475

בהצלחה.

kobiarava
15-07-08, 18:47
זו הדרך להתקין יחידה אחורית, אבל מה עם יחידה ראשית\קדמית? מעבה? יתר המערכת? (לגבי מדחס-ברור שהכי הגיוני לשים מקורי, מן הסתם)

Neilman
15-07-08, 18:52
מכיוון שאני מתעלק על השרשור הייתי צריך להיות יותר ספציפי...
הדאגה שלי היא לא למיזוג מאחורה, גם ככה אני שוקל להוציא את הספסל האחורי, הדאגה שלי היא לקדימה...
לפי מה שהבנתי מהטלפון בהתקנה שאני מדבר עלייה מחליפים את הקומפרסור המקורי של המזגן ביותר גדול, ופחות או יותר את כל היחידות...
וכדי לחסוך עוד שאלות, כבר שאלתי גם על הפורמולה, והתשובה שקיבלתי הייתה "אתה מחליף חצי מזגן בחצי מזגן...", כמו כן העלות של הפורמולה היא באזור ה-6000 ש"ח...

six 4 life
15-07-08, 19:03
זו הדרך להתקין יחידה אחורית, אבל מה עם יחידה ראשית\קדמית? מעבה? יתר המערכת? (לגבי מדחס-ברור שהכי הגיוני לשים מקורי, מן הסתם)

יחידה ראשית (מיזוג למושבים הקדמיים)- חפש לך פורמולה מפירוק, נמכרה כזו לא מזמן כאן בלוח ב500 ש"ח, זו האופציה שבסופו של דבר תצא הכי זולה ויעילה.

מעבה- השווה גדלים מול מעבה מקורי של סופה ממוזגת, יחד עם יציאות שמתאימות ונגישות לרכב.
קח בחשבון, שאם תכננת להשתמש בצנרת מסופה אחרת עם מעבה מרכב אחר- יציאות הצנרת מן הסתם לא יתאימו.

מדחס- יש חדשים מסתובבים בלוחות בפחות מ1000 ש"ח.
אישית אם הייתי נכנס לפרוייקט כזה ובין היתר חסר לי מדחס, ולאור האופציות שמסתובבות בלוחות ובפירוקים וכשההבדל הוא 400-500 ש"ח בין מדחס מפירוק למדחס חדש- לא הייתי שם מדחס משומש.

צנרת- או שאתה מכין חדשה לפי המערכת שתכין מכמה חלקים מרכבים שונים,
או שאתה שוחט סופה ממוזגת כמו שאמרת, קומפלט, ומתקין מכלולים של סופה (מעבה, מדחס, צנרת, מייבש וכו').

ביותר פשטות- אם מכמה חלקים מרכבים שונים- צריך לקחת בחשבון התאמת צינורות, ניפלים, עוביי צינורות גם חשוב מאוד, ומעבה שבמידות יהיה קרוב למקורי.

אם לשחוט מערכת שלמה מסופה במחיר טוב... זו הדרך הכי טובה, לדעתי בלבד.

Neilman
16-07-08, 09:15
שאלת הבהרה קצרה...
אם אני מתקין פורמולה זה יעיל גם אני מתקין מזגן של סופה 2 או שהמזגן של הסופה 2 בא עם יחידה פנימית אחרת משלו???
הרעיון הכללי שאני חותר אליו הוא אם אפשר לשדרג את המזגן בחלקים... ולא בבת אחת להוציא סכום כזה...

-->