PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מעשן בבלימת מנוע ותחת עומס, קומפרסיה טובה

נימי
15-06-08, 09:11
כמו בכותרת, המנוע מעשן בבלימת מנוע ותחת עומס, בטיול רגוע של יום (בין 150-200 ק"מ) שתה שמן מהגבול העליון במדיד לגבול התחתון (לא מדדתי את כמות השמן אבל נראה לי בין קילו לשתיים)

בעמידה שהמנוע בסל"ד גבוה יחסית (בין 2500-3000) יש מעט עשן לבן.
קומפרסיה נמדדה בששת הצילינדרים ועמדה על 150 +-
כל הפלאגים רטובים משמן
אין עישון בהנעה שהמנוע קר כל עוד הסל"ד לא גבוהה
התופעות התחילו בבת אחת
לא נראה שיש עיבוד מים
לא מורגשת ירידה בכוח המנוע
לחץ שמן לא השתנה מלפני התופעה

ה CJ שנת 86

קיבלתי ממכונאי אחד כיוון אך מכונאי אחר שלל אותו (אני לא מכיר אף אחד מהם פשוט רציתי שיבדקו לי קומפרסיה)

יש למישהו רעיון מאיפה נובעת הבעיה, יש משהו נוסף שצריך לבדוק?
כך עזרה תיתקבל בברכה

Viper
15-06-08, 09:40
נשמע כמו רינגים ו/או גומיות שסתומים.

ערן המסוקס
15-06-08, 09:44
היה לך באקפייר רציני לאחרונה?

נימי
15-06-08, 09:55
בגומיות שסתומים בדרך כלל המנוע מעשן שהמנוע קר ורק אז, לא המצב אצלי,
רינגים לא שולל (מקווה שמישהו אחר ישלול :) )

היה לך באקפייר רציני לאחרונה?
לא היה לי באקפייר

אולי צריך לציין שהמנוע מוזרק עם TBI

בוזי
15-06-08, 10:38

גם לדעתי, תעשה בדיקת דליפה.
מנוע חם מעשן, קומפרסיה טובה - אני מהמר על גומיות שסתומים.

בעז

ערן המסוקס
15-06-08, 10:47
בגומיות שסתומים בדרך כלל המנוע מעשן שהמנוע קר ורק אז, לא המצב אצלי,
רינגים לא שולל (מקווה שמישהו אחר ישלול :smile: )

דווקא עם מנוע חם, האוטו מעשן משמעותית יותר עם גומיות שסתומים דפוקות.

אז יש יותר אדים ולחץ בתוך חלל המנוע, ובנוסף השמן דליל יותר וקל לו יותר לדלוף דרך השסתומים. אתה תראה שהעישון הכי רציני יהיה בזחילה איטית מאוד או עמידה ממושכת, שאחריה תתן מכת גז שתרים מיסוך עשן ראשוני חזק ולאחר מכן כמה פמפומים העישון יחלש.

חנן-ג'יפולוג
15-06-08, 11:48
יש טענה של אנשי מקצוע ותיקים בענף (לא בחנתי את העניין בעצמי, אז אני מביא בזהירות דעה של אחרים) שאם לאחר שהרכב עומד מונע בסרק לזמן ממושך, נותנים מכת גז, הרכב מעשן בכבדות ולאחר זמן קצר מפסיק לעשן, מדובר בגומיות שסתומים.
ההגיון מאחורי זה הוא ששמן שפורץ מהמחזירים מציף את דפנות מעברי היניקה בראש, ולאחר פתיחת המצערת הוא חודר לתאי השריפה בעזרת זרימת האוויר המוגברת, נשרף וגורם לעשן.
לעומת זאת, שמן שחודר מטבעות השמן שעל הבוכנה, חודר מיידית לתא השריפה, ונשרף מיידית. אין עניין של צבירה של שמן, כמו במקרה האחר.

כך או כך, לפני כניסה כלשהי לקרבי מנוע, הייתי בודק היטב שמערכת הPCV עובדת בצורה תקינה. מנוע לא מאוורר היטב ינפח ויגרום לצריכת שמן מוגברת.

six 4 life
15-06-08, 17:57
מנסיוני הדל...
אחרי עמידה במקום ולחיצת גז בניוטרל- עישון- גומיות שסתומים.
עישון במאמץ ובעבודת מנוע תחת עומס (נסיעה)- רינגים.

קח בקלות, עוד לפני שקנית אותו הוא עישן קלות.

בהצלחה בהמשך.

Viper
15-06-08, 21:08
תצרוכת השמן גבוהה מכדי שתוכל לחיות עם זה ביום-ביום.
אם צריכת השמן היתה נמוכה יחסית- הייתי מציע לך, כפי שכבר הציעו כאן מנוסים ממני, למלא שמן פעם ב... ולהמשיך לנסוע.
אם המצב אצלך כ"כ קריטי- אל תתעלם ופתור את התקלה.
בכל מקרה, איך שאני רואה את זה- אין לך מנוס מלפרק ראש מנוע.
אח"כ תהיה חכם הרבה יותר.

AvigdorAharon
15-06-08, 22:43
בדיקת קומפרסיה זה בסדר, אבל למה לא להוסיף בדיקת נפילת לחץ?

אביגדור

נימי
15-06-08, 22:48
תודה על כל התגובות,

לי הבחור שבדק קומפרסיה אמר שזה רינגים, שאמרתי לו שזה נראה כמו גומיות שסתומים ושיש קומפרסיה טובה הוא טען שהקומפרסיה טובה מהסיבה שהרינגים שחוקים והשמן על דופן הצילינדר תורם לאטימה.

בעז, אני מוכן לקבל את ההימור שלך (הוא הכי מתאים לי) :)

ערן תיארת במדויק את התופעה אצלי ברכב, אכן בזחילה אטית המצב הגרוע ביותר ולאחר מספר מכות גז כמות העשן יורדת פלאים.

חנן אני חשבתי על הצורך לבדוק את הנשמים במכסה השסתומים רק אחרי כתיבת ההודעה :(, יעשה בקרוב

ארז, לא ניראה לי שהוא עישן ליפני זה, רק בחודש האחרון התחילו איתו הבעיות, אבל אולי.
בכל מקרה הוא לא מעשן במצב נסיעה, לפחות לא ככה שניתן לשים לב אז אולי זה לא רינגים :)

אז כמו ש VIPER כתב בהחלט לא ניתן לחיות עם זה,

השלבים הבאים מבחינתי
שלב ראשון יבדק ה PCV (לא מצאתי שירשור טוב המסביר בידיוק מה יש ליבדוק אז אם למישהו יש קישור לדיון טוב בנושא אני אשמח)
שלב שני, יוחלף ראש מנוע לראש מנוע של סופה (את זה כבר עשיתי ברכב אחר) גם ככה רציתי לעשות את זה ודחיתי את זה עקב הבעיה שהחלה.

מבטיח לעדכן בהמשך

נימי
15-06-08, 22:49
בדיקת קומפרסיה זה בסדר, אבל למה לא להוסיף בדיקת נפילת לחץ?

אביגדור

מה זה בדיקת נפילת לחץ?

AvigdorAharon
15-06-08, 22:56
בדיקה שמראה לאן בורח הלחץ (הקומפרסיה) של המנוע.
יכול להיות למערכת הפליטה או למערכת הקירור.
אצלי ב CJ היתה קומפרסיה מעולה (150 עד 170) אבל נפילת לחץ למערכת המים, כי האטם ראש היה סדוק.

אביגדור

six 4 life
15-06-08, 23:39
ארז, לא ניראה לי שהוא עישן ליפני זה, רק בחודש האחרון התחילו איתו הבעיות, אבל אולי.
בכל מקרה הוא לא מעשן במצב נסיעה, לפחות לא ככה שניתן לשים לב אז אולי זה לא רינגים :)

עישן בוודאות יקירי, יצא לי לכוון אותו יותר מפעם אחת בידיים הקודמות שלו.
מה סיפרו לך... עניין אחר...

בגדול, להוריד ראש, לשלוח לבדיקה כללית ושיפוץ אם צריך, להחליף גומיות ולהחזיר, לא יעלה יותר מכמה מאות ועבודה שלך.

טעות זו לא תהיה, מקסימום נסיון החייאה אחרון לפני אוברול/ מנוע אחר... עם סיכוי סביר להצלחה וסיכוי סביר למצב שישאר בעינו.
מה שאמרו לך על קומפ' ואטימה של שמן בצילינדרים נכון וקורה, ואכילה של כמות שמן גבוהה לא מגיעה מגומיות לדעתי האישית בלבד כמובן...

אבל את השיקול אם לנסות שיפוץ ראש והרכבה אתה תעשה
ואם כבר הגיענו עד הלום להורדת ראש.. אפשר לשקול גם הסבונת לראש יותר מתקדם...

בהצלחה בכל אופן.

AvigdorAharon
16-06-08, 22:42
טעות זו לא תהיה, מקסימום נסיון החייאה אחרון לפני אוברול/ מנוע אחר... עם סיכוי סביר להצלחה וסיכוי סביר למצב שישאר בעינו.

תוריד ראש, תבדוק אם הבוכנות באובר סייז. אם כן, בכמה? אם לא, ז"א מנוע "חדש".
שיקול נוסף הוא מספר הק"מ שהרכב נוסע.
כל זאת נכון לאחר שבדקת שבאמת ישנה בריחת קומפרסיה מהאטם ראש.

אביגדור

tzagi
18-06-08, 07:30
כל מה שחנן כתב מדוייק,
מה שהמכונאי אמר לך גם נכון,
אין קשר בין קומפרסיה גבוהה לצריכת שמן,
3 רינגים שונים, 2 לקומפרסיה, אחת לשמן,
יש מצב שהרינגים של הקומפרסיה עוד טובים, אבל הרינגים של השמן גמורים, או אפילו להפך( לא המצב פה)

הסיכוי שהשמן מגיע דרך השסטומים קלוש.
נשמע שאתה בדרך לאובראול, רק תתפלל שהניקסיל לא נישחק מהצילינדרים!
(לאלה שמכירים את עבר המנוע: הוא התחמם באיזה שלב?)

איציק - 4X6ZH
18-06-08, 10:10
אני לא בדיוק מבין מה הבעיה כאן ?
אז המנוע אוכל שמן .
יש לך בעיה בחניה הרכב מלכלך את מקום החניה והשכנים מתלוננים ?
אתה נוסע עם הרכב ויוצא לך כזה ענן עשן שכולם מסתכלים עליך .
המנוע מזייף \ יש לך קשיי התנעה \
כמה כבר עולה קילו שמן
אז פעם ב אתה מוסיף שמן ונוסע ונוסע
תקפיד על נשמי מנוע
תקפיד להחליף שמן + מסנן כל 5000-10000 ק"מ
תעבור לשמן יותר סמיך שהוא גם יותר זול ;)
וסע לשלום יש שמן יש דלק מה הבעיה ?
אתה מדבר על רכב/ מנוע בן כמה ?!
איציק

Viper
18-06-08, 17:27
בטיול רגוע של יום (בין 150-200 ק"מ) שתה שמן מהגבול העליון במדיד לגבול התחתון

איציק,
תראה את תצרוכת השמן שלו.
המשמעות, איך שאני רואה את זה- למלא שמן בכל עצירת תדלוק...
קצת מעיק, לא?!?

ערן המסוקס
18-06-08, 20:40
בנוסף למילוי שמן, זה בשלב מסויים גם יסתום את הפלאגים.

נימי
18-06-08, 21:07
עקב קצת לחץ השבוע אני לא מגיע לבדוק דבר בג'יפ

ג'ו, בשנה וחצי שהגיפ ברשותי הוא היתחמם לחום של 220 מעלות מספר פעמים (3 או 4) הבנתי שבמידה ויש נוזל קירור במערכת ולא מים זה לא בעיתי (יש נוזל קירור), כיום הוא כבר לא מגיע לטמפרטורות הללו, המדידות נעשו על ידי מד טמפרטורה מכני ביציאה של הראש, לפני שהוא היה אצלי לא היה לו מד טמפרטורה מכני אילה רק את המקורי (חשמלי), כאשר הוא הגיע ל 220 מעלות המד טמפרטורה המקורי היה קצת אחרי מרכז הסקלה.

איציק, כמו ש VIPER ציטט, הרכב שותה כמויות שמן לא הגיוניות בעליל, אין לי בעיה למלא שמן מדי פעם אבל בטיול של יומיים למלא ליפני היציאה, למלא בבקר היום השני ולמלא בסיום הטיול נראה לי כבר ממש מוגזם.
אין נזילות שמן (או יותר נכון לכתוב יש מעט מאוד לא יותר מרוב הסיקסים)
אין ענני עשן בנסיעה רגילה, אך ורק בבלימת מנוע, בזחילה בירידה המצב הוא החמור ביותר (כמו שערן רשם בדיוק)
לגבי שמן חשבתי לעבור מ 10/40 ל 20/50, החלפתי שמן ומסנן שקניתי אותו ואחרי 7500 ק"מ
את הנשמים אני אבדוק עדיין לא יצא לי
הרכב בן 22, המנוע בטח בן אותו הגיל.

נימי
23-12-08, 09:28
אז קצת עדכונים, אחרי תקופה שהייתי עדין מאוד עם בלימות המנוע עקב מיסוך עשן ואכילת שמן ביחס ישר לבלימות מנוע, סוף סוף הוחלף ראש מנוע (לראש מתקדם יותר) משופץ, הדילמה הייתה עם להחליף גם רינגים, החלטתי בינתיים לא להחליף.
הבוכנות באובר סייז 60, המנע כבר עבר את כל החריטות שהוא יחל לעבור, תקנו אותי אם אני טועה.
לבוכנות יש חופש מינורי מאוד, הייתי מופתע, שהחלפנו ראש מנוע לחבר הבוכנות שיחקו משמעותית יותר (והמנוע שלו לא עישן ולא מעשן).
לאחר טיולון שטח קטן אני יכול להגיד שהרכב כמעט ולא מעשן, מהניסיון של הטיול הזה (ואני יודע שזה לא מספיק), בבלימת מנוע, באותם מקומות שהמנוע כפי שהיה קודם עישן בטירוף, עכשיו הוא לא עישן כלל, והיה לי מיקרה אחד בבלימת מנוע שהמנוע עישן קצת (בתל קשיש) משהו שנראה לפחות נכון לעכשיו שאין לי בעיה לחיות איתו.
לגבי הראש מנוע, יש הרגשה שהמומנט בסל"ד נמוך ניפגע (דבר שהיה ברור גם ליפני ההחלפה) אבל בסל"ד בינוני והלאה המנוע מרגיש משמעותית חזק יותר, פשוט תענוג, מה שהפתיע אותי שזה מורגש בכביש אבל בשטח ב LOW זה לא הורגש בכלל.
אם יהיו עדכונים נוספים (לטובה או לרעה) אעדכן

ערן המסוקס
23-12-08, 10:04
לאיזה ראש מנוע החלפת?

נימי
23-12-08, 10:10
ראש מנוע סופה

ערן המסוקס
23-12-08, 10:15
אני לא בטוח שבכל בלוק סיקס זה אפשרי, אבל ידוע לי שזה נעשה ומחזיק, לחרוט את הבלוק לאוברסייז נוסף שמביא אותך לשימוש בבוכנות סטנדרט סופה (ונפח מנוע 4.5 ליטר).
יחד עם קאמשפט מתאים וראש סופה, זה יוצא מנוע לא רע בכלל.

moriseven
23-12-08, 11:31
יוצא מנוע לא רע בכלל, רק שצריך מאוד להזהר איתו, מפיק יותר חום ועקב דפנות צילינדר מאוד דקות הוא יותר רגיש להתחממויות.

six 4 life
23-12-08, 13:15
ראש מנוע סופה

יש סדרת 4 ספרות על הראש ליד הסעפות באמצע.
בדוק אותה ורשום כאן.

eliv1
23-12-08, 16:04
הבוכנות באובר סייז 60, המנע כבר עבר את כל החריטות שהוא יחל לעבור, תקנו אותי אם אני טועה.אפשרי לבצע oversize של 0.125" , למידת של בוכנה סטנדרט סופה, 3.875".
מאוד לא מומלץ לדעתי, אבל כמה מנועים שפגשתי עבדו כך בצורה חלקה(כולם מבלוק 258 שנת דגם 87-90) לאורך זמן רב ללא רגישות להתחממות, ולמעשה התנהגו באופן זהה למנוע סופה עם קרנק של סיקס - Stroker.

לגבי הראש מנוע, יש הרגשה שהמומנט בסל"ד נמוך ניפגע (דבר שהיה ברור גם ליפני ההחלפה) אבל בסל"ד בינוני והלאה המנוע מרגיש משמעותית חזק יותר, פשוט תענוג, מה שהפתיע אותי שזה מורגש בכביש אבל בשטח ב LOW זה לא הורגש בכלל.
אם יהיו עדכונים נוספים (לטובה או לרעה) אעדכן
נמרוד, כזכור לי אמרת שעשית Porting לראש... כאשר עבודה זו לא מתבצעת כראוי יש פגיעה מוחשית בסל"ד הנמוך, אולי העבודה לא התבצע בצורה אופטימלית, וגררה לפגיעה במהירות זרימת התערובת בסל"ד נמוך?

ובנוסף, איזה קמשאפט התקנת בסוף?

נימי
23-12-08, 17:04
לגבי המספר אני כבר לא זוכר מהו, אני אבדוק, (אולי 6140 או 6410), הוא לא מאילו שמתחילים ב 7

חשבתי\רציתי לעשות פורטינג אבל בסוף ירדתי מזה, מה שעשיתי זה קצת פוליש לתאי שריפה, ובמעברי יניקה ופליטה היכן שהיו זיזים הורדתי אותם, לא יותר מזה.

לגבי הקמשאפט, נשארתי עם המקורי של ה 258, כלומר רק החלפתי ראש וסעפת פליטה (לפחות בינתיים).

לגבי הפגיעה בסל"ד נמוך, הפגיעה מורגשת ב HI וגם שם זה לא הבדל גדול אבל עדיין מורגש, ב LOW אין שום בעיה כנראה שהיה לו המון כוח, אז אפילו שניפגע קצת זה לא מורגש בכלל.
בסל"ד נמוך אני מדבר על עד 1500 בערך, מעל זה אין מה להשוות בין המנועים, המנוע הזה פשוט מושך יפה, מאוד יפה.

לא לשכוח שאני עם יחסי העברה מקוריים בסרנים ועם צמיגי 33 כך שכל שינוי לרעה מורגש יותר (ולטובה מורגש פחות :( )

נימי
29-12-08, 10:58
יש סדרת 4 ספרות על הראש ליד הסעפות באמצע.
בדוק אותה ורשום כאן.

המספר בראש מנוע שלי הוא 0630
בראש מנוע של חבר הוא 7120

six 4 life
29-12-08, 12:40
ואותו חבר הרגיש את אותה ירידה במומנט שאתה מדווח עליה?

eliv1
29-12-08, 13:06
המספר בראש מנוע שלי הוא 0630
בראש מנוע של חבר הוא 7120

שני המספרים הינם של ראשי מנוע HO ונחשבים לראשי המבוקשים ביותר.
0630 הינו ראש חדש יותר, וההבדל בינו לבין ה-7120 הוא הברגה לרגש טמפרטורה שקיים ב-7120.

חוץ מזה הראשים אמורים להיות זהים בביצועים.

Demolition Man
29-12-08, 15:34
ואותו חבר הרגיש את אותה ירידה במומנט שאתה מדווח עליה?

אותו חבר זה אני :)

רק אציין שגם נימי וגם אני נוסעים על TBI
בגדול אני נוטה להסכים עם נימי.

אבל....
אני לצערי עוד לא הגעתי למיצוי המנוע, מרגע הרכבת הראש יש תחושה של חוסר דלק.
המנוע מתנהג בצורה מוזרה, מידי פעם מקטע בסל"ד נמוך ולפעמים מקטע סל"ד גבוהה.

אני בימים אלו מנסה לבדוק לחץ דלק, לפני זה החלפתי פילטר(עזר לזמן מסוים) ואחר כך שמתי תוסף של Liqui Moly גם זה עזר עד סוף המיכל, לאחר התיעצות קלה עם גיא(עמנואל מפלגים) ועוד בעל מוסך לניקוי קרבורטורים\הזרקה נאמר לי שסביר להניח שזו משאבת דלק.

אם יש למישהו רעיונות אשמח.

חן.

six 4 life
29-12-08, 16:09
אם כבר התרחבנו לנושא הזה אני אוסיף עוד נתון למשוואה-

* 2 ג'יפים של מכרים שלי שנסעו עם TBI, סבלו ממומנט נמוך יותר בטורים הנמוכים- אחד עם ראש מקורי ואחד עם ראש הסופה.
לגבי עבודת סרק- עבדו עגול ויפה.

* 2 ג'יפים של מכרים אחרים שלי- נוסעים עם קרבורטור והצתה משופרים, ראש סופה, מנוע 258. לא סובלים משום בעיית מומנט, סחיבה, ועבודה אידיאלית בסרק.

אחרי זאת-
מאחר ושניכם מוזרקים כבר לפני ראש הסופה, נשאלת השאלה אם הרגשת הירידה במומנט הגיעה אחרי הTBI, או אכן אחרי הראש.

Demolition Man
29-12-08, 16:19
לפני ההזרקה הקרבורטור היה בלתי נסבל!
אחרי ההזרקה תגובות המנוע השתפרו משמעותית.

אם מותר לציין שאחרי ראש הסופה(ועם בעיית הדלק) הנסיעה בדיונות השתפרה פלאים.

קשה לי להתייחס במלוא הרצינות לחוסר המומנט, אבל אדווח אחרי שאסדר את הבעיה.

לא יודע אם זה חשוב(וכנראה שכן) אבל אצלי על הבוכנות רשום STD :-(

נימי
29-12-08, 16:40
לא היה שום שינוי לרעה בהסבה להזרקה ואני נוסע מוזרק קרוב לשנתיים, הפגיעה היתה ישר אחרי החלפת הראש.

אני נוסע עם אגזוז בתצורה מקורית (דוד נקניק ודוד נוסף) וחן נוסע עם דוד אחד פתוח.

שנינו עם מערכות הצתה GM HEI, ואקום ומישקולות מבוטלים מבפלג (קידום הצתה אלקטרוני).

שנינו עם צמיגים במידה 33, יכול להיות שעם צמיגי 31 הפגיעה במומנט בסל"ד נמוך לא מורגשת או פחות מורגשת.

נראה לי הגיוני שעם שסתומים גדולים יותר ויש מעבר טוב יותר של אויר בסל"ד נמוך המומנט יפגע על חשבון יותר כוח בסל"ד גבוה יותר.

רק לחדד, ב LOW בהילוכים הנמוכים לא מורגש שום שוני לרעה.

אני הולך לחקור :D

six 4 life
29-12-08, 18:12
לפני ההזרקה הקרבורטור היה בלתי נסבל!
אחרי ההזרקה תגובות המנוע השתפרו משמעותית.

אם מותר לציין שאחרי ראש הסופה(ועם בעיית הדלק) הנסיעה בדיונות השתפרה פלאים.

קשה לי להתייחס במלוא הרצינות לחוסר המומנט, אבל אדווח אחרי שאסדר את הבעיה.

לא יודע אם זה חשוב(וכנראה שכן) אבל אצלי על הבוכנות רשום STD :-(

סביר שסבלת מחרא של קרבורטור ומכאן יוצא שכל דבר שהיה עובד ברמה סבירה הוא שיפור משמעותי לעומת המצב הקודם.
בכל אופן אף ג'יפ מהדוגמאות שציינתי לא נוסע על BBD ככה או ככה...:rolleyes:

באשר לSTD- אתה לא צריך להרגיש נחיתות עם צירוף האותיות האלה. אני מכיר לפחות מנוע אחד כזה שהיה עושה בושות להרבה גדולים וחזקים כולל סופות למיניהן...:twisted:

coas
29-12-08, 20:10
אז הנה חוות דעת נוספת עם סטאפ שונה:
הראש מנוע הורכב עם שיפוץ המנוע, כלומר 258 עם ראש מנוע 4.0L מהיום הראשון.
עם הקרטר+HEI השיפור היה בעיקר בסל"ד גבוה, אבל גם בסל"ד הנמוך.
המוטורקראפט +TFI שיפרו את כל טווח הסל"ד עם דגש על הגבוה.
עם הזרקה רב נקודתית וסעפת יניקה מדגם מתקדם יותר המומנט בסל"ד הנמוך טוב בהרבה מכל סטאפ אחר שנהגתי בו , CJ, סופה וכו (להוציא את המוטציה של ארז).
כלומר בכל סטאפ הורגש שיפור בסל"ד הנמוך ולא חוסר.

אם יש אובדן כח בסל"ד הנמוך חפשו את האשמה במערכת הדלק/הצתה, לא בראש המנוע.

נימי
29-12-08, 20:21
אם יש אובדן כח בסל"ד הנמוך חפשו את האשמה במערכת הדלק/הצתה, לא בראש המנוע.

גם אלי אמר לי ליבדוק את ההצתה, כיוון הצתה יעשה בקרוב.

shlomebbb
05-02-09, 21:06
עצה מנוע עולה 4-5 אלף שח בערך חשבון קל מנוע משופץ בלי בעיות או כמה עולה לתקן תברר קודם מה יותר טוב

asafk
05-02-09, 21:42
עצה מנוע עולה 4-5 אלף שח בערך חשבון קל מנוע משופץ בלי בעיות או כמה עולה לתקן תברר קודם מה יותר טוב

סימני פיסוק, משפטים מובנים וברורים- דברים כאלו עוזרים לאנשים אחרים להבין אותך. וזו אזהרה.

אסף.

נימי
05-02-09, 23:32
אז חזרתי אחרי מספר בדיקות (פשוט לא יוצא לי כל כך לנסוע ולשחק עם הרכב בזמן האחרון),
כמו שחן אמר הרכבים של שנינו מוזרקים (TBI) וההצתה מקודמת לפי הטבלאות שיש במחשב (בצי'פ),
הטבלאות האלה לא מתאימות בדיוק לעקומת קידום ההצתה של המנוע, מה שקורה זה:
או שהמנוע ממש חזק בסל"ד בינוני ומעלה (עד 4000-4200 סל"ד), לא מצלצל, אבל בסל"ד נמוך חלש ממה שהיה, שוב, זה מורגש בכביש (בעיקר בזינוקים בעליה) אבל לא ב LOW בשטח.
או שאם אני מקדם קצת את ההצתה אז המנוע חזק בסל"ד נמוך אבל מתחיל לצלצל בסביבות ה 3000-3200 סל"ד

בנתיים שיחקתי אם זה ככה שיש לו קצת פחות כוח ממה שהיה לו בסל"ד נמוך, ורק בלחיצה ממש חזקה ותחת עומס (עליה) הוא קצת מצלצל בסביבות ה 3800-4000 סל"ד

בהמשך יכול להיות אחד מהשלושה, או שאני אתקין חיישן נקישות, או שאני אחיה עם זה (זה באמת לא נורא), או שמישהו יתן לי רעיון אחר :D

בכל מקרה, אם למישהו יש צי'פ ל TBI שמותאם למנוע 258 אשמח אם יצור איתי קשר.

six 4 life
06-02-09, 01:29
עם איזה פלאגים אתם נוסעים...:rolleyes:?

נימי
06-02-09, 01:51
חן עם ספליטפייר (אם הוא לא החליף)
אני עם צמפיון של הסיקס, קניתי ובדרך להחליף לצמפיון של סופה

six 4 life
06-02-09, 02:06
ראש סופה- פלאגים סופה בלבד (RC12LYC). דווחו שוב אחרי המעבר לפלאג המדובר.

CG 6
07-02-09, 18:42
איזו מע' הצתה אתה משתמש, מקורית, או יחידה אמריקאית מותאמת.:confused:

Demolition Man
07-02-09, 23:06
איזו מע' הצתה אתה משתמש, מקורית, או יחידה אמריקאית מותאמת.:confused:

שנינו עובדים עם מפלג של GM HEI עם משקולות וקידום ואקום מפורק.

חן.

CG 6
08-02-09, 16:59
שנינו עובדים עם מפלג של GM HEI עם משקולות וקידום ואקום מפורק.

חן.

חן ידידי,
כאשר עובדים עם מפלג GM, לא צריך לפרק משקולות, רק את הווקום,
נא להרכיב את המשקולות חזרה.
ולהודיע אם יש שינוי.
במידה והבנתי נכון
ואין צורך להגיע לסל"דים כאלו גבוהים בנהיגה מקצועית.
תמיד ניתן להוריד הילוך ולא לקרוע את המנוע.

six 4 life
08-02-09, 17:30
רק לך חיכינו...

אם היית טורח לעבור קצת אחורה ולקרוא באמת מה כתוב בשרשור במקום לקרוא הודעה אחת או 2 אחרונות ומזה להגיב, היית מבין ששניהם נוסעים על הזרקה חד נקודתית והדברים שכתבת בטלים בכל הקשור להוספת המשקולות חזרה וכדומה.

Demolition Man
08-02-09, 17:31
CG 6 (הייתי שמח לדעת את שמך)

חלק מהענין הוא ששנינו עם מערכת הזרקה TBI וקידום הצתה אלקטרוני, לכן פורקו המשקולות.
כל ענין הסל"ד והמקצועיות הוא עינן מאוד אישי של אופי נהיגה, העדפה, השטח וסוג הצמיגים....("33)

אני אישית מעדיף שהרכב שלי יוכל להשתלב בתנועה מודרנית ולא לזחול בכביש.

חן.

CG 6
09-02-09, 09:38
טוב ויפה ,
חן אתה צודק כל אחד נוהג לפי ראות עיניו רצונו וכיסו... לא עינייני.
נכון six 4 life לא קראתי את כל שירשור לפני התגובה שלי.
1.לאחר קריאה ניראה שג'יפ מעשן כל הזמן, פשוט שמים לב רק כאשר אתה מאיט,
2.בעית העישון לא קשורה לבעית הצילצול.ההפך יכול להיות.
3.הסיבה כפי שענה לך VIPER או המנוע מנפח, בשביל לפתור את הבעיה זמנית ניתן לנסוע
ללא צינור נשם מחובר. וכך להפסיק את צריכת שמן הגבוהה ואת העשן מאחור. אבל יתכן
נזילה קלה מהנשם עם יציאת עשן.
4.אם הוחלף ראש, אין מנוס מלפתוח מנוע, ולעשות רינגים במקרה הטוב.
5.עכשיו לבעית הצילצול: קודם כל סיקס שמצלצל מעט זה לא נורא, זה גם טיבעי במיקרים
מסויימים.
6.סביר להניח שכאשר תסדר את המנוע הוא יפסיק לצלצל לך, וזה ביגלל שהתערובת שלך
מהולה בשמן, וגם לא יסתם לך יותר הפלגים בשמן, היא לא נישרפת כראוי.
7.יש מצב שצריך להחליף פילטר אויר לגדול יותר (כך תחסוך גם בדלק).
8.בהצלחה.;)

-->