PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני - צמיגי שטח, צמיגי כביש ומה שבינהם

yair999
15-06-08, 18:01
ההמלצה החד משמעית של המומחים היא להנעיל את הג'ימני בצמיגי שטח.

יש כאן מי שבכל זאת נשאר עם צמיגי הכביש המקוריים ויצא לטיולי שטח?

אשמח לדעת מבעלי נסיון על נסיונם בענין - עד כמה זה מגביל, פוגע בצמיג וכו'.

Viper
15-06-08, 18:40
תלוי מה סגנון הטיולים שלך.
אם אתה מטייל בשבילי קק"ל נטו- תשאר עם הצמיגים המקוריים.
קצת יותר "אתגרי" מזה- תחליף לצמיג שטח מלא.
את יתרונותיו תוכל למצוא באינספור שרשורים בנושא זה.
חסרונותיו- שוליים.

yair999
15-06-08, 18:52
...
אם אתה מטייל בשבילי קק"ל נטו- תשאר עם הצמיגים המקוריים.
קצת יותר "אתגרי" מזה- תחליף לצמיג שטח מלא...

ישנו סולם קושי מקובל של 5 דרגות: קל, קל-בינוני, בינוני, בינוני-קשה,קשה כאשר עד קל-בינוני אמור להתאים לרכב ללא הילוך כוח.
טיולים מתועדים מציינים את דרגת הקושי בסולם כזה.

איפה בסולם נמצא קצת יותר "אתגרי"?

גיא
15-06-08, 19:16
אני מכיר מישהו שנסע 3 שנים על ג'ימני יד ראשונה עם הצמיגי HT המקוריים ... טיפס ועלה במוחרקה... עשוש .. ירד זיק וורדית ...

ועוד כל מיני פה ושם ...

הרכב נימכר בתוך 8 שעות לקונה תל אביבי שנסע 100 ק"מ באמצע הלילה לחוץ והחזיק אותי כל הדרך און ליין בפלאפון כדי שאני לא אענה לקונים אחרים .... עם הצמיגים הנ"ל שהיו במצב מספיק טוב ...

למעט בוץ, ואני מסייג את זה גם במידת האומץ/טימטום של הנהג .. וכמה הוא מוכן ללחוץ על הגז ... אז הכל אפשרי.

yair999
15-06-08, 19:49
אני מכיר מישהו...

ולמה המישהו הזה נשאר עם הצמיגים המקוריים למרות ההמלצות?
כי זה יותר כלכלי להשאר עם מה שכבר יש? (לגיטימי כשלעצמו)

nisimbarda
15-06-08, 20:37
ולמה המישהו הזה נשאר עם הצמיגים המקוריים למרות ההמלצות?
כי זה יותר כלכלי להשאר עם מה שכבר יש? (לגיטימי כשלעצמו)

אני גם כן מישהו כזה שלא החליף עדיין וביקר בדי הרבה אתרים עם הג'ימני השחור שלו. כולל בוץ ומדרגות מדורדרות.
וכל זה ללא הגבהה\צמיגים\נעילה\מיגונים
אין ספק שזה מוסיף, למשל בדרדרות ארוכות סטייל רוג'ום א-נאקה ודומיהם. ששם משיכה קלה עוזרת.
בימים אלו בהתלבטות לרכישת צמיגים או בולמים, הנטייה היא דווקא לבולמים\הגבהה קלה לפינוק.

קח ת'זמן להתנסות ותרגיש מה מתאים לך.

Viper
15-06-08, 21:05
ישנו סולם קושי מקובל של 5 דרגות: קל, קל-בינוני, בינוני, בינוני-קשה,קשה כאשר עד קל-בינוני אמור להתאים לרכב ללא הילוך כוח.
טיולים מתועדים מציינים את דרגת הקושי בסולם כזה.

איפה בסולם נמצא קצת יותר "אתגרי"?

סולם קושי שמקובל על מי?!?
אני יכול להבטיח לך שסולם הקושי של אבירם ברקאי למשל, שונה מסולם הקושי של כתב זה או אחר.
אפילו בתוך הסולם של אבירם תמצא סתירות, כאשר טיול שהוא מציין בינוני עלול להיות קל יותר מטיול שהוא מציין קל.

אבל אם אתה מתחיל- אז הנה- קיבלת תשובה מגיא שטוען שגם טיולים ברמה "קשה" ג'ימני עבר עם צמיגים מקוריים.

השאלה היא מה אתה מחפש.
אם תענה לשאלה הבסיסית הזו- תוכל לקבל תשובות יותר מדויקות.

yair999
15-06-08, 21:19
...השאלה היא מה אתה מחפש.
אם תענה לשאלה הבסיסית הזו- תוכל לקבל תשובות יותר מדויקות.

ננסה ונראה אם התשובות יהיו יותר מדויקות:

- מתכוון לרכוש ג'ימני חדש מהחברה
- רוצה לנסות גם מסלולים של בינוני ויותר (לא יודע עדיין להגדיר קושי מסלול)

האם שווה להזדכות מייד על הצמיגים הקיימים תמורת כ- 500 ש"ח ולהשקיע כ- 1500 ש"ח או לנסות מספר חודשים ולשקול אז החלפה לצמיגי שטח בהנחה שזיכוי כבר לא יהיה?

אם הבנתי נכון את התשובות לעיל, נראה לי שעם הצמיגים המקוריים אני יכול לעשות כל מסלול שאני חושב שהייתי רוצה לנסות לפחות במשך שנה שנתיים ואז השיקול של 500 ש"ח פחות משמעותי.

אז?

nisimbarda
15-06-08, 21:26

האם שווה להזדכות מייד על הצמיגים הקיימים תמורת כ- 500 ש"ח ולהשקיע כ- 1500 ש"ח או לנסות מספר חודשים ולשקול אז החלפה לצמיגי שטח בהנחה שזיכוי כבר לא יהיה?

אם הבנתי נכון את התשובות לעיל, נראה לי שעם הצמיגים המקוריים אני יכול לעשות כל מסלול שאני חושב שהייתי רוצה לנסות לפחות במשך שנה שנתיים ואז השיקול של 500 ש"ח פחות משמעותי.

אז?

הבנת נכון
תמתין, תלמד את הצעצוע המדהים הזה ואז תבחר לך מה נכון

Viper
15-06-08, 21:29

אז?

במסלולים של רמת קושי בינוני ויותר (כהגדרתך) אני מניח שבכוונתך לטייל גם בשטח טכני.
אישית- הייתי מעדיף לטייל אותם נעול בצמיגי שטח מלא.
מניסיון- ההבדל בשטח אדיר.
סיפור קטן מניסיון- כשקניתי את הרכב שלי- נסעתי "לבחון" אותו ב"בור". אז הרכב היה נעול עם צמיגי 50/50 (שזה טיפה יותר שטח מכביש מלא).
בהגעה לאחד המכשולים הגלגלים הסתחררו וללא תנופה הרכב לא הצליח לתקל את המכשול.
לאחר החלפת הצמיגים ניגשתי שוב לאותו המכשול בדיוק.
הצמדתי את הגלגלים למכשול ועם מעט מאד לחיצה על הדוושה וללא סחרור צמיגים הרכב עלה כמו גמל מיומן.
אז ההבדל האדיר קיים.
על פניו- נראה לי שזה גם עוזר לרכב פחות להתאמץ ופחות גומי לשרוף בשטח.
לשיקולך.

גיא
16-06-08, 00:18
אם אתה רוכש רכב חדש, הצעה שלי, אל תשנה כלום.

לא מיגונים ולא צמיגים ולא בולמים.

סע ככה, זה גם פוגם באחריות וזה גם לא נחוץ. לפחות לא באוטו הזה.

----

אין בזה משום סתירה לדעתי המוחלטת שרכב שטח צריך צמיגי שטח ונעילות והגבהות ופק"ל קפה איכותי.

----

רק שיש זמן לכל דבר, תתחיל באוטו ומיד אחרי זה פק"ל קפה... השאר, ... לאט לאט.

=====

לשואלים, למה לא החלפנו צמיגים ? .. היה משהו יותר טוב לעשות עם הכסף ... למעט טיול אחד בבוץ שיוני110 משך אותנו קצת ( הוא גם זה שיצא לבוץ בשביל לקשור ... ) - לא זכורה לי איזו בעיה.

לפחות לא מאז אני הייתי בסביבה ... לפני זה, היה מישהו אחר .. נהג מצויין ומנוסה. הוא לא עשה נזקים לאוטו.

-->