PDA

צפייה בגרסה מלאה : קילומטראז' הגיוני של דיפנדר

avif
16-06-08, 19:49
בצער רב ובלב כבד עקב גידול משפחתי כנראה שאאלץ להפרד מהסמוראי השמיימי שלי ולהתקדם הלאה. די טבעי לי שהשדרוג יהיה לדיפנדר - כנראה קצר (למרות שצריך ראיה לעתיד, אני עדיין לא מוכן לאוטובוס :) ) מודל 96-98 (תקציב עד 70K). מחיפוש קצר בלוחות המודעות לא ראיתי רכב מתחת ל220K קילומטר בשנתונים אלו. שאלתי היא - כמה מחזיק (בממוצע, כמובן) מנוע של דיפנדר לפני אוברול? לא בא לי (אחרי הבית זונות עם הסמוראי 110K קילומטר) להתחיל עם סוסים שחוטים. תגידו 400K... :rolleyes:

נחום
16-06-08, 21:55
אפשר להגיד 400K בביטחון מלא, יש כאן אנשים גם עם יותר מזה לפני אוברול.
הTDI שאליו אתה מכוון יכול לנסוע את זה בתנאי שהוא שמור, טיפולים בזמן ולא עבר טרואמות גדולות מידיי. 220K סביר מאוד לרכב בגיל הזה. מצא מישהו שיעזור לך לבדוק.
אישית לא הייתי משקיע בקצר (ואתה תשקיע..) במיוחד משפחה צעירה שתתרחב.
בהצלחה.

avif
16-06-08, 22:28
אישית לא הייתי משקיע בקצר (ואתה תשקיע..) במיוחד משפחה צעירה שתתרחב.

בלי לחץ... מספיק מההורים :p

אפרופו - כמה מושבים יש ב90? יכול להיות 6?

זאביק
16-06-08, 22:43
רבים מחבריי נוסעים על דיפנדרים עם 400K-500K ק"מ והרכבים לא שחוטים.
ברור שהם לא במצב חדש, צריך לטפל בהם, אבל בגדול, המכלולים הגדולים (מנוע, גיר, טרנספר) מאוד עמידים. כנ"ל השלדה והבודי.
תבדוק טוב חלודה באיזור הדלתות, ואת איזור הרגליים של הנהג והנוסע. משום מה, זה לא אלומיניום (או חלקים מסויימים מזה הם לא).

ודבר אחרון.
תשמע, אני יודע שלא שאלת, אבל אני חייב.
דיפנדר קצר (90) זה אחד הרכבים הכי מטופשים שנוצרו אי פעם.
מלבד כוח (פחחח ... בדיפנדר) אין לו שום יתרון על הארוך. איכות הנסיעה בו פחות טובה (יותר קופץ, יותר מתנדנד). ומהר מאוד אתה תתחרט, כי אין בו מקום לפק"ל קפה אם יש ספסל אחורי נורמלי.
זה לא רכב טיולים ליותר משני אנשים.

Gilad
16-06-08, 23:28
אין בעיה להכניס בדיפנדר 90 4 אנשים + ציוד ליום אחד. ליותר מזה (ימים או אנשים) יש צורך בפתרון אחר - גגון או 110 :)

אצלי ב-90 נכנס ציוד ל-6 אנשים + נהג ונוסע לטיול של יומיים בלי בעיה, כולל צידניות, מיכלי מים, תיקים וכו'

לגבי קילומטראז - רב הכלים לא באים מבעלות פרטית במקור ושם היעוד שלהם היה לסוע. בין אם זה מחברות טיולים ובין אם זה ממגב. חוץ מזה לעשות 200K+ ק"מ ב-10 שנים זה לא הרבה.

מוני אורבך
17-06-08, 09:45
ואני אגדיר את זה אחרת...

תחשוד מאוד מאוד ברכב שעשה פחות מ 220K והוא בן 10 !!!

22K לשנה זה כלום ברכבים כאלו. אל תשכח שהרכבים האלו עברו את שנות הסולר העליזות.
בימים ההם (עד לפני 4 שנים) הסולר היה זול ברמה שהיום זה ממש מצחיק
2 שקל לליטר!!!
בזמנו היה לי דיסקו, היתי נוסע איתו לנגב למילואים. בחופשות הקצרות שקיבלתי (24 שעות) היתי נוסע הביתה
כלומר 600 קילומטר רק בשביל להגיד שלום למשפחה...
וזה עלה לי 80 שח!!!
אילו היו זמנים טובים!!!
רכבי הדיזל היו נוסעים ונוסעים. 40K לשנה היה צפוי ומקובל, ואפילו קצת מעט
ולכן 220K לרכב סולר בן 10 זה מעט מאוד עד לא יאומן.
מה שמעלה את החשד ש"שיחקו" עם המד מרחק.

בכל מקרה אל תסתכל על הקנקן אלא על מה שיש בתוכו. גם רכב שנסע רק 100K אם לא עשו בו טיפולים או שנסע רק בעיר, הוא יהיה נבלה שחוטה.
כאשר אני מסתכל על רכב פוטנציאלי לקניה, השיקול היחידי הוא מה מצב הרכב להיום! ולא כמה קילומטר עשה או באיזה מוסך טיפל.

fuksi
17-06-08, 09:57
[QUOTE=זאביק;203624]

מלבד כוח (פחחח ... בדיפנדר) אין לו שום יתרון על הארוך.
QUOTE]

הארוך כבד ומגושם
הקצר יפה וסקסי אפילו אנג'לינה/לארה חושבות כך.....

דרור הראל
18-06-08, 08:36
[QUOTE=זאביק;203624]

מלבד כוח (פחחח ... בדיפנדר) אין לו שום יתרון על הארוך.
QUOTE]

הארוך כבד ומגושם
הקצר יפה וסקסי אפילו אנג'לינה/לארה חושבות כך.....

שלי,עשה כבר 480000 ק"מ,לא עבר אוברול-למעט ראש מנוע שהוחלף לפני שנתיים,נוסע נהדר.

מאחר ורוב הדיפנדרים יוצאי מג"ב,גם דיפנדר עם ק"מ נמוך יחסית,עלול להיות שחוט והרוס.הק"מ אינו חשוב בעיניי,אלה מצב הרכב וכיצד טופל.
תזכור דבר חשוב מאד כשאתה קונה דיפנדר-את החלקים המיכניים קל להחליף ולתקן-ובדרך כלל אלו חלקים שמתבלים באופן סדיר ולא חשוב הק"מ-גם ברכב עם 200K או 400K ,אתה צפוי לתחזוקה דומה ורציפה והחלפה סדרתית של משאבות וחלקים למינהן.אני קניתי רכב עם 420 K והגיס שלי עם 230K ,שלו היה במקור ממג"ב אבל עבר יד אחת שישרה קו,שלי במקור חברת טיולים וידיים פרטיות-ההוצאות שלו על תיקונים באותו פרק זמן היו פי 3 משלי.

לכן עזוב ק"מ,זה לא הכי חשוב-בדוק מי טיפל,מה הוחלף בשנתיים האחרונות-משום שמה שלא הוחלף,אתה תחליף לבד:משאבת עזר,משאבת וואקום,בוסטר בלם, ציריות,מצברים,טורבו,שיפוץ תיבת ומשאבת הגה\טיימינג,אלטרנטור,סטארטר,מדחס מזגן-אם הרכב שתקנה תמצא שחלק גדול מהמכלולים האלו החולפו,דע לך שזה משמעותי מבחינת הכדאיות שלך,רכב עם ק"מ נמוך שחלקים אלו ואחרים לא הוחלפו,בעייתי יותר,אתה צפוי להחליף אותם.

בקשר ל90 או 110-הרכבים זהים מבחינת המכונאות,ההשקעה בתחזוקה של ה90,זהה ל110 -לכן שקול שוב.ה110 הוא אדיר למשפחה,רמת הדיגום והנוחות שאפשר להגיע אליו היא גבוהה.צא מנקודת הנחה שהמשפחה תמשיך להתרחב,עד שתגמור לדגם וליישר את ה90 אתה תרצה כבר 110,שגם איתו תצטרך מחדש ליישר קו-לא חבל

בכל מקרה בהצלחה.

דרור הראל

מי רוצהה 110 מדוגם?

יונתןמצפה
18-06-08, 08:43
מי רוצהה 110 מדוגם?

אני

מוני אורבך
18-06-08, 10:19
בנוגע ל - 110 או 90

לכול אחד יתרונות וחסרונות

90
יתרונות
1. זריז, מנוע הדיזל סוחב אותו הרבה יותר טוב מאשר את ה 110
2. פרקטי - נסה לנסוע עם 110 בעיר!!! או בשטח במקום צפוף, תרגיש כמו פיל בחנות חרסינה
3. הצריות בנויות לרכב, או במלים אחרות אין שבירות של צריות. כמו כן העומס על המכלולים הרבה יותר קטן == אמינות
4. בגלל החלל הקטן חימום\קירור הרבה יותר יעילים
5. הרבה יותר יפה מהארוך, שנראה כמו משאית קטנה
6. הרגשה של פריווט גדול, מאוד נוח בכביש לעומת ה 110
6. עבירות - כאן יש יתרון במקומות צפופים, מעבר תעלות, תלוליות וכו...

חסרונות
1. מקום!!! לזוג הרכב מושלם, אפשר לסחוב את כול הבית ועוד ישאר מקום, והכול נגיש. ליותר מזה אפשרי אבל צריך "חשיבה יצירתית" או במלים אחרות לא נוח.
2. עבירות - בגלל בסיס גלגלים קצר בעבירויות קיצוניות יש בעיה. במעבר מדרגה מאוד מאוד גבוהה מגעים למצבי |המראה. באופן כללי ה 90 עביר בבולדרים יותר מה 110 אבל הוא דורש עצבי ברזל!!! הרבה יותר מפחיד. יתכן שהמצב שונה לגמרי עם דרופ קיט וגלגלי 33 רחבים שירחיבו את הרכב בכ 20 סנטימטר.

110
יתרונות
1. מקום!!! ניתן לקחת את כול המשפחה ועדין להעמיס את כול הבית. אחד הרכבים הגדולים בשוק.
2. עבירות - בגלל בסיס הגלגלים הגדול הוא יציב יותר מה 90 ויש לו הרבה פחות נטיה להגיע למצבי המראה בעבירות קיצונית.

חסרונות
1. הרגשת משאית. נוסע לאט מאיץ לאט עם מרחק סיבוב אדיר. ה"ממלכה הברטית" לא לחינם קוראים לו כרכרה.
כרכב יום יומי קשה מאוד להסתדר איתו בעיר.
2. אמינות - הסרנים לא בנוים למשקל הגדול של הדיפנדר והתוצאה צריות נשברות על ימין ושמאל. כמו כן על כול המכלולים יש עומס יותר גדול == חוסר אמינות
3. עבירות - בכול מקום הדורש תימרון ה 110 הוא כמו פיל. אין מה לדבר במעבר תעלות.

סיכום
מי שצריך הרבה מקום שילך על 110
מי שחשובה לו זריזות ותימרון והוא נוסע לרוב בזוג - 90

דרור הראל
18-06-08, 19:13
אני

בוא תיקח

AvigdorAharon
19-06-08, 07:37
110ה"ממלכה הברטית" לא לחינם קוראים לו כרכרה.

ואני חשבתי שהכרכרה זה הדיסקברי...

אביגדור

avif
20-06-08, 17:47
[QUOTE=fuksi;203670]

מי רוצהה 110 מדוגם?

מה עם 90 מדוגם? ;)

האמת היא שכמו שאמרתי - אני יודע שאני קצר רואי, אבל קשה לי עוד להתגבר על הקסם מהסמוראי שמשתחל בכל חור, לדבר ענק כמו 110.
אם צריך - נכריז על עוצר ילודה...:!:

שאלה אחרונה ועדכנית (עוד לפני שהסינים גרמו להורדת מחיר הנפט) - כמה אני אמור לצפות שה90 יעשה לליטר סולר?

Gilad
20-06-08, 18:24
שלי עושה 1:8 בנסיעה יומיומית בתוך חיפה
עם הרבה בינעירוני אפשר להגיע בשקט ל- 1:9 ובדרך לדרום גם 1:10

90 פתוח מוגבה די הרבה עם TDI300 וצמיגי MUD

איל מ
24-06-08, 21:19
בדיפנדר 90 שלי יש כיסא אחורי "אנושי" והבחור שממנו קניתי את הרכב היה מטייל עם אשה וילד (ריכך את הקפיצים האחוריים) כך שהדבר הוא אפשרי בהחלט. מה שכן, הנוסע השלישי בטיולים ארוכים (יומיים ומעלה) מרגיש קצת מנותק ולבד וצריך לעשות "החלפות" כל כמה שעות אבל סה"כ אין בעיה של מקום!!!
אגב, אם רוצים לקחת עוד ציוד, תמיד יש מקום על הגגון.
ואגב gilad, אם תסע 80-90, תגלה שבבין עירוני הרכב מגיע גם ל11.5 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית.
(גילוי נאות, אני מפרסם את המכונה למכירה פה באתר כך שאולי אני קצת משוחד)

Gilad
28-06-08, 13:04
בדיפנדר 90 שלי יש כיסא אחורי "אנושי" והבחור שממנו קניתי את הרכב היה מטייל עם אשה וילד (ריכך את הקפיצים האחוריים) כך שהדבר הוא אפשרי בהחלט. מה שכן, הנוסע השלישי בטיולים ארוכים (יומיים ומעלה) מרגיש קצת מנותק ולבד וצריך לעשות "החלפות" כל כמה שעות אבל סה"כ אין בעיה של מקום!!!
אגב, אם רוצים לקחת עוד ציוד, תמיד יש מקום על הגגון.
ואגב gilad, אם תסע 80-90, תגלה שבבין עירוני הרכב מגיע גם ל11.5 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית.
(גילוי נאות, אני מפרסם את המכונה למכירה פה באתר כך שאולי אני קצת משוחד)

אם אני אסע 80-90 אני אשתגע :)

אל תשכח שהספידו מזייף ב-10% ככה ש-80-90 זה בעצם 70-80...

-->