PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת מקום (פתרון: מערת קבורה ומנזר באזור נחל צין)

PW
17-06-08, 16:15
מה?
איפה?
מתי?
מי?
למה?
כמה?

בין הפותרים נכונה יוגרל מוקש.

גל מגל
18-06-08, 17:40
אומנם ניחושים אינם מתקבלים בעין יפה...

תל גמזו ?

ליד שביל ישראל

elitkh
22-06-08, 15:58
תל קדש בצפון?

PW
23-06-08, 23:46
אומנם ניחושים אינם מתקבלים בעין יפה...

יקיריי:
אכן כך הם פני הדברים...
כך זה נראה מעט מבחוץ.

יואב אלון
26-06-08, 15:46
P' ...חשבתי שהמקום מוכר יותר..
אני תקווה שתרחיב מעט בנוגע לצומת הדרכים הנבטית אשר התהוותה ממש כאן בסמוך למעיין השופע, שתתאר כיצד שימש הישוב הנבטי המשגשג אשר שכן משני עברי הכביש ממזרח כחאן דרכים.
הזדמנות אחרונה לאסוף כוחות לקראת מסע הסוחרים במעלה הדרך אל עבר הערים הנבטיות בואך הנגב הצחיח.. שתציין את הימים בהם שגשג האזור ושתדע לעשות ההקשרים הנדרשים לתקופות האחרות בהן חרב..
שלא תפסח על תקופת הברזל ועל ימי החשמונאים, שתוסיף מילה על הורדוס ובניו, שתעמיק בקנאים ובאיסיים שחלפו כאן בדרום בקעת ים המלח.. שתפליא בתיאור הגייסות הרומים הרועמים באבק החוואר הלבן שהתמר בדרך בעת צעידת הקורפוס ...
אל תשכח את יוחנן המטביל והנוצרים הראשונים אשר העמיקו אחיזתם במקום עד לשלהי התקופה הביזנטית מותירים לנו את הקפלה מעוטרת הצלבים בגדה הצפונית של הוואדי..

ושתזכיר במילה אחת לפחות את יזהר הירשפלד ז"ל, אשר חשף וחפר למעננו בעזרתם של מדריכי בית ספר שדה עין גדי את המתחם כולו ואשר מצא מתחת ללוחות האבן של המערה ממצאים אנושיים וחומריים מרתקים ומרגשים כאחת- (2001)
ושתפליא לספר לפחות בחטף בפועלו רחב היריעה של יזהר ושתזכיר לכולנו כיצד השכיל האיש המזהיר הזה להנחיל לכולנו פרק מורשת מעמיק, שקדני והעיקר ידידי כמהה ואוהב מדבר!

אדמת החוואר הרכה בצירוף המטיילים הנוהגים להגיע ברכבם עד למערות הקברים והקפלה, מביאים להרס מואץ של הנותר כאן,
בבואכם אנא שימרו על המקום.

יואב אלון

PW
03-07-08, 19:43
י. יקירי:
1. יפה.
2. לא זכורה לי מגבלה גופנית מיוחדת או אחרת המונעת ממך לכתוב את כל הנ"ל - ואף להרחיב - כפי שאתה אוהב...
3. אין גם כל מגבלה תשתיתית המונעת ממך לעשות כן.
4. אתה יודע היטב כי מחוץ להיותי זקן, עצל ועייף כאחד - זמני לצערי אינו בידי כעת לכתוב את כל הנ"ל. מה גם שתיאורים מפליגים מעין אלה הם התמחותך המיוחדת והייחודית.
5. אשר על כן, הוצא נא את אצבעך ממקום תחיבתה - והחל לכתוב. אל תחסוך שום פרט. אני אשלים עם תמונות מהווי המקום.
בהצלחה
PW

נמרוד
13-07-08, 09:17
תחליטו מי פותר ומי כותב בינכם באנ-דן-דינו... אבל תשלימו את החידה :D

PW
13-07-08, 10:00
יש כאן מחלוקת והבדלי גישה עקרוניים בין ידידי וביני.
אני דוגל בשיטת המעט המחזיק את המרובה - ואידך זיל גמור.
הוא אוהב להרחיב, לפרט, לתאר, לקשר ועוד מיני פעלים דומים.
זה בסדר לא להסכים בכל דבר.

מה? - מערת קבורה ומנזר.
איפה? - מעל מפגש הנחלים צין ותמר - סמוך לכביש הגישה לעין תמר ונאות הככר ולצומת נאות הככר על כביש 90.
מתי? - התקופה הנבטית התיכונה ותקופת המנזרים במדבר יהודה.
מי? - נבטים ונזירים, בחלקו הצפוני של האתר ממצאים כלכולתיים.
למה? - בגלל הדרך הנוחה, המעיין הקרוב ונוחות החציבה.
כמה? - המתחם גדול למדי ויכול לאכלס אפילו עשרים / שלושים נזירים צנומים במיוחד.

ואת כל השאר (ע"פ גישתי) - צריך לחפש ולמצוא לבד. חדוות הגילוי מהנה היא.

יונתןמצפה
13-07-08, 11:07
איפה? - מעל מפגש הנחלים צין ותמר - סמוך לכביש הגישה לעין תמר ונאות הככר ולצומת נאות הככר על כביש 90.
.... - צריך לחפש ולמצוא לבד. חדוות הגילוי מהנה היא.

היות והייתי קרוב לפתירת החידה הנ"ל מרחק של מטרים ספורים... , אשמח להסבר מעט מפורט יותר. בעבר- ראיתי במפה, חיפשתי, גיששתי ו... :(

אין תירוצים! אני יודע שהייתי צריך לחפש טוב יותר... האם אפשר בכל זאת הסבר מעט יותר מדוייק. (פרטי במקרה הזה יתקבל בברכה).

שבוע טוב!

יונתן

-->