PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לחבר- איסוזו איפון 94 בנזין

יונתןמצפה
17-06-08, 23:14
שלום לכולם!

לחבר טוב מאד נפלה הזדמנות לקנות איסוזו איפון 94 בנזין, חד קבינה. יד ראשונה של איזה מושבניק מבוגר ו"יקה". 150,000 ק"מ...

אני יודע שבאופן כללי הרכב נחשב אמין וטוב, עבירות סבירה מינוס.

אשמח לשמוע דעות שלכם לגבי: אמינות (מנוע בנזין,שנתונים ראשונים), צריכת דלק, נוחות (עד כמה גרועה...?), מוגבל החלקה-כן/לא ועוד.
עבירות- תוסיפו חופשי...
שיפורים? (אני שואל, אותו זה פחות מעניין :cry: )
הבחור לא מעוניין בחיית שטח אלא ברכב טיולים אמין ופרקטי, בנוסף לנסיעה יום יומית לעבודה- כ- 20 דקות.

אגב, המחיר הבנתי משהו בסביבות ה- 15,000.

מה דעתכם?

Viper
18-06-08, 09:13
הבחור לא מעוניין בחיית שטח אלא ברכב טיולים אמין ופרקטי, בנוסף לנסיעה יום יומית לעבודה- כ- 20 דקות.

יונתן, העבודה שלו מצריכה טנדר?
אמנם לא מכיר את האיפון מקרוב, אבל ממס' נסיעות ברכב זה הנוחות שלו היא כמו של כל טנדר ממוצע.
ואם כבר טנדר- למה לא היילקס? (מחיר? סולר?)

יונתןמצפה
18-06-08, 10:37
יונתן, העבודה שלו מצריכה טנדר?
אמנם לא מכיר את האיפון מקרוב, אבל ממס' נסיעות ברכב זה הנוחות שלו היא כמו של כל טנדר ממוצע.
ואם כבר טנדר- למה לא היילקס? (מחיר? סולר?)

כמו שכתבתי- נפלה לבחור הזדמנות לרכב שככל הנראה נחשב סוג של "מציאה"...

הוא לא חיפש, קנה לא מזמן פרייבט (שאותו הוא ימכור אם וכאשר), הבחור יודע מה זה טנדרים- לאבא שלו יש.

השאלות הם ספציפיות לרכב המדובר. אני אישית לא מכיר את הדגם הזה ולכן השאלות הספצפיות.

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שהוא לא שונה בהרבה משאר דגמי האיפון הישנים שככל הידוע לי מצטיינים באמינות, עבירות סבירה (שאלתי לגבי מוגבל החלקה), וצריכת דלק בינונית (השאלה היא כמה?- בנזין!). לגבי נוחות- עד כמה חד קבינה הוא זוואה לעומת הכפול?

גיא
18-06-08, 22:36
ישנו בחיפה בחור שנוסע על זה מודל 93, ראינו אותו במכתש גם כמה פעמים.

הוא שינה את הארגז לפלאט-בד, חוקי כולל רישוי. הכניס שם גז, חוקי ...

ונוסע כמו גדול. הרכב משופר פצצות לגבות ואגזוזים לפגזים.

אם הרכב במצב טוסט, זה יכול להיות אחלה דבר.

sherifon
18-06-08, 22:57
ישנו בחיפה בחור שנוסע על זה מודל 93, ראינו אותו במכתש גם כמה פעמים.

הוא שינה את הארגז לפלאט-בד, חוקי כולל רישוי. הכניס שם גז, חוקי ...

ונוסע כמו גדול. הרכב משופר פצצות לגבות ואגזוזים לפגזים.

אם הרכב במצב טוסט, זה יכול להיות אחלה דבר.

אם אתה מדבר על האיסוזו שצבועה בצבע חרדל - זה אחד הדברים הדוחים שראיתי!

יונתןמצפה
18-06-08, 23:45
איזה קטע!

שכחתי ממנו לגמרי. הוא סוג של שכן של ההורים שלי בנופית. קוראים לו אמיר נדמה לי. יש לנו חבר משותף. הבחור מגיע הרבה למכתש כסוג של עוזר פקח...

אם אני זוכר נכון הוא הפך את הרכב שלו למשהו אחר לגמרי. ביטל את ההזרכה, שם קרבורטור של L-200, ועוד כל מיני שטויות...

אולי אני אברר איתו, אבל דווקה הייתי רוצה לדעת איך האוטו הזה כסטנדרט.

דרור ברלי
19-06-08, 02:13
איך הוא כסטנדרט?

סוס עבודה זקן.
מנוע 2.3 ליטר, 4 צילינדר, 90 ומשהו כ"ס כשהיה חדש. גיר ידני 5 הילוכים, לא גיבור גדול, לא חסכוני במיוחד (6-8 ק"מ לליטר בממוצע, אל תאמין למספרים אופטימיים יותר), אבל פשוט ואמין ומציע איכות חיים סבירה (סביבת נהג מקבילה לפרייבט יפני מהשנתונים ההם, הגה כוח, מזגן טוב).
נוחות נסיעה של טנדר ממוצע (יותר טוב מהיילקס, די דומה לכל היתר) התנהגות כביש בסיסית סבירה. למרות הכוח המאוד צנוע, זה רכב שיכול להיות מסוכן על כביש רטוב.

עבירות כסטנדרט? לא משהו. לא הגיע עם נעילה. אולי היה דיפ' אחורי מוגבל החלקה, אני לא ממש זוכר. גם אם כן היה, אל תצפה שיישאר אפקטיבי אחרי ק"מ כזה ו-15 שנה. מרווח גחון בטנדרים של איסוזו אף פעם לא מדהים + זוויות מרכב של טנדר + גודל גלגלים צנוע + כוח מנוע צנוע = עבירות מאוד צנועה ובסיסית.

כמובן שניתן לשפר - מנעילות למיניהן (בעיה קלה - התקנת ARB יכולה לעלות כמו חצי מהטנדר...) דרך צמיגים גדולים יותר, קפיצים+בולמים וכו'. אני יודע שקשה להגדיל גלגלים באיפון בלי להגביה, ומצד שני אי אפשר להגביה אותו משמעותית, בעיקר בגלל בעייתיות של מכלול המתלה הקדמי (מתלה נפרד) שלא משתגע על הגבהה ועל עבודה בזוויות "קיצוניות". בסופו של דבר גם איפון משופר מאוד לעולם לא יהיה עביר כמו היילקס סטנדרטי, אבל מצד שני הוא נוח ממנו ובעיקר - זול ממנו בהרבה...

יונתןמצפה
19-06-08, 02:34
איך הוא כסטנדרט?

סוס עבודה זקן.
מנוע 2.3 ליטר, 4 צילינדר, 90 ומשהו כ"ס כשהיה חדש. גיר ידני 5 הילוכים, לא גיבור גדול, לא חסכוני במיוחד (6-8 ק"מ לליטר בממוצע, אל תאמין למספרים אופטימיים יותר), אבל פשוט ואמין ומציע איכות חיים סבירה (סביבת נהג מקבילה לפרייבט יפני מהשנתונים ההם, הגה כוח, מזגן טוב).
נוחות נסיעה של טנדר ממוצע (יותר טוב מהיילקס, די דומה לכל היתר) התנהגות כביש בסיסית סבירה. למרות הכוח המאוד צנוע, זה רכב שיכול להיות מסוכן על כביש רטוב.

עבירות כסטנדרט? לא משהו. לא הגיע עם נעילה. אולי היה דיפ' אחורי מוגבל החלקה, אני לא ממש זוכר. גם אם כן היה, אל תצפה שיישאר אפקטיבי אחרי ק"מ כזה ו-15 שנה. מרווח גחון בטנדרים של איסוזו אף פעם לא מדהים + זוויות מרכב של טנדר + גודל גלגלים צנוע + כוח מנוע צנוע = עבירות מאוד צנועה ובסיסית.

כמובן שניתן לשפר - מנעילות למיניהן (בעיה קלה - התקנת ARB יכולה לעלות כמו חצי מהטנדר...) דרך צמיגים גדולים יותר, קפיצים+בולמים וכו'. אני יודע שקשה להגדיל גלגלים באיפון בלי להגביה, ומצד שני אי אפשר להגביה אותו משמעותית, בעיקר בגלל בעייתיות של מכלול המתלה הקדמי (מתלה נפרד) שלא משתגע על הגבהה ועל עבודה בזוויות "קיצוניות". בסופו של דבר גם איפון משופר מאוד לעולם לא יהיה עביר כמו היילקס סטנדרטי, אבל מצד שני הוא נוח ממנו ובעיקר - זול ממנו בהרבה...

לתגובה כזאת חיכיתי...
תודה!

AvigdorAharon
19-06-08, 07:50
בעבר, ברגע של חולשה, ניסיתי את מזלי עם הטנדר במדובר.
הצלחתי לשרוד איתו 5 חודשים והעברתי אותו הלאה.
בעיות מיוחדות לא היו, אבל הסחיבה היתה של משאית...
נוחות נסיעה טובה יחסית לטנדרים, סביבת נהג נעימה, אבל לא מעבר.

אביגדור

yoavshefer
19-06-08, 17:46
יש לי אחד כזה יד ראשונה מודל 93. יש לו את אחד ממנועי הבנזין הכי עצלנים שיש,האמינות שלו{המנוע} ממש לא משהו.
והנוחות שלו דיי דומה לכל הטנדרים היפנים בשנים ההם.

-->