PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלאצ'

denise
21-06-08, 19:47
יש לי סופה ואני לא מבינה הרבה בתחזוקה שלה..אבל ממה שהבנתי כנראה שיש לי נזילה במשאבת קלאצ'..מחר אני אמורה לפנות למוסך שיתקן לי את זה- אבל רציתי לדעת אולי יש פה מישהו שיש לו הערכת מחיר לגבי זה..כדי שלא יעשקו אותי- אחרי הכל אני סטודנטית תמימה שלא מבינה בזה יותר מדיי...:)

טלסקופ
21-06-08, 20:40
שלום דניס,
קודם כל, מבחינת מחיר - החלקים הם בערך 700 ש"ח (לצרכן הסופי. למוסך - הרבה פחות). (מחיר למשאבה חיצונית).
עלות העבודה - תלויה בסוג המשאבה שיש לך (פנימית או חיצונית).
באופן כללי, אם מדובר בסופה ממודל 95' ומעלה, מדובר במשאבה חיצונית בדר"כ, והעבודה מסתכמת ב- 10 דקות.
אחרת - מדובר כבר בפרויקט בסדר גודל אחר לגמרי.

אני מציע לך בחום לנסות ולהחליף את המשאבה בכוחות עצמך (במידה ומדובר במשאבה חיצונית). הדבר פשוט מאוד לביצוע.

בנוסף, כמו שאני מכיר את התנהגות חברי הפורום הזה, כשיגלו בחורה, סטודנטית, עם סופה, שצריכה עזרה בתחום המכונאות, אני בטוח שלא יחסרו מתנדבים לעזרה.

גם אני מתנדב, אני גר באיזור השרון.

בהצלחה!
יובי (אשתי מבקשת לציין: נשוי באושר + 1)

חנן-ג'יפולוג
21-06-08, 23:06
אני לא מכיר את המונחים בעברית, אבל יש MASTER CYLINDER שזו המשאבה שמחוברת לדוושת המצמד ויש את הSLAVE CYLINDER שמפעיל את המצמד עצמו בבית המצמד.

אם התכוונת לSLAVE CYLINDER אז התגובה מעליי עונה לך היטב על השאלה.

אם התכוונת לMASTER CYLINDER אז התגובה לגמרי לא קשורה.

ספרי לנו במה מדובר.

denise
21-06-08, 23:08
שלום דניס,
קודם כל, מבחינת מחיר - החלקים הם בערך 700 ש"ח (לצרכן הסופי. למוסך - הרבה פחות). (מחיר למשאבה חיצונית).
עלות העבודה - תלויה בסוג המשאבה שיש לך (פנימית או חיצונית).
באופן כללי, אם מדובר בסופה ממודל 95' ומעלה, מדובר במשאבה חיצונית בדר"כ, והעבודה מסתכמת ב- 10 דקות.
אחרת - מדובר כבר בפרויקט בסדר גודל אחר לגמרי.

אני מציע לך בחום לנסות ולהחליף את המשאבה בכוחות עצמך (במידה ומדובר במשאבה חיצונית). הדבר פשוט מאוד לביצוע.

בנוסף, כמו שאני מכיר את התנהגות חברי הפורום הזה, כשיגלו בחורה, סטודנטית, עם סופה, שצריכה עזרה בתחום המכונאות, אני בטוח שלא יחסרו מתנדבים לעזרה.

גם אני מתנדב, אני גר באיזור השרון.

בהצלחה!
יובי (אשתי מבקשת לציין: נשוי באושר + 1)

יובי מה קורה? תמסור לאשתך שאין לה מה לדאוג כל עוד הכל וירטואלי..:) דבר שני הסופה שלי היא 92 אז כנראה שמדובר בפנימית. ואז כן מדובר בעבודה רצינית-לפי מה שאתה אומר..
אני גרה בהרצליה ואני אמורה מחר להגיע למוסך בפרדס חנה-אין לי מושג איך..אולי הביטוח שלי יכסה גרר- אני מקווה. כי ההילוכים פשוט לא נכנסים בכלל כרגע.יש לי שמן לשים- אתה חושב שאם אני אוסיף מחר שמן -הוא יסחוב עד פרדס חנה?
ואם העבודה תהיה רצינית לדעתך הנזק לא יעבור את ה1000? כי יותר מזה כבר אין לי..חחח

denise
21-06-08, 23:12
בתגובה לחנן- אתה מדבר מבחינתי סינית- אין לי מושג על מה מדובר..מחר בכל אופן אני אנסה להגיע למוסך- ועמי 1000 שקלים חדשים- אם הנזק יהיה יותר מזה -אני משאירה את הבייבי שלי ביידים של מי שמוכן ובא לו לנסות לעבוד עליו בקצת פחות עם התחשבות בעובדה שאני סטודנטית..

חנן-ג'יפולוג
22-06-08, 00:16
את רואה את הנזילה? אם כן, היכן היא?

במידה וחסר נוזל בלמים (לא שמן!!!) בכוסית של משאבת המצמד, הוספת נוזל בהחלט משפרת את סיכוייך להגיע אל המוסך.

denise
22-06-08, 01:40
סבבה תודה רבה.. מקווה שמחר הנזק לא יהיה גדול מדיי..שוב תודה רבה

גיתאי נוה
22-06-08, 03:24
דניס

עדיין לא נתת תיאורים על אופי הבעיה. במיוחד בג'יפ שלך - מודל 92 - יש משמעות רבה למקור הנזילה. בד"כ רוב הנזילות מתפתחות במשאבה העליונה, ואז מנתקים את הצינור שיורד מהעליונה לתחתונה ומחליפים את המשאבה עם הצינור בעבודה פשוטה.
במידה והנזילה במשאבה התחתונה - הרבה פחות נפוץ - צריך להוריד טרנספר+גיר ולהחליף משאבה. במקרה כזה, העבודה בלבד עשויה להגיע ל-500-1000 ש"ח, תלוי למי הולכים; עלות של משאבה תחתונה תהיה כ-700 ש"ח נוספים, ואם כבר מורידים גיר, אז כדאי לבדוק גם את מצב דיסקת הקלאץ' ומכלול מכסה הקלאץ', שאמנם עלותם יחד תגיע לכ-1100 ש"ח נוספים (סה"כ 2800 ש"ח כולל הכל במקרה הגרוע ביותר), אבל זה ייתן לך שקט לשנים ארוכות מכיוון הקלאץ'. נכון, לא זול, אבל זו המציאות ותצטרכי לקבל החלטות קשות.
אגב, אני יודע שאי אפשר לחנך את כולם בענייני טרמינולוגיה מכונאית, אבל לשם הידיעה הכללית - יש נטיה ישראלית לקרוא לכל רכיב שקשור בבניית לחץ הידראולי בשם "משאבה". זה פשוט לא נכון לחלוטין, והטרמינולוגיה באנגלית מצביעה על כך. למשל, משאבת בלמים מרכזית ומשאבות גלגל הן בוכנות בתוך צילינדרים, ואותו הדבר לגבי 'משאבות' קלאץ' (שאגב באופן לא מפתיע משתמשות בנוזל בלמים ולא בשמן...). אז לצורך הדיוק, כמו שאמר חנן בלעז, יש לנו צילינדר או בוכנת קלאץ' ראשית ובוכנת קלאץ' משנית. וליתר דיוק בסופות הישנות, הבוכנה המשנית היא חלק ממה שנקרא 'מכלול מיסב הלחץ' (בניגוד לסופות החדשות יותר ששם מיסב הלחץ מופרד מהבוכנה המשנית).
נדמה לי שתוכלי להבין הרבה יותר על מה שעומד בפנייך אם תיכנסי לכאן (http://www.jeepolog.com/412.html).

לכל שאלה אהיה זמין ב-052-8542886.
לילה טוב
גיתאי

טלסקופ
22-06-08, 12:43
אם התכוונת לMASTER CYLINDER אז התגובה לגמרי לא קשורה.

חנן, תרשה לרגע לגולם לקום על יוצרו, ולהעיר שהתגובה קשורה ועוד איך:

במידה ומדובר במשאבה מהסוג החדש (המשאבה המשנית נמצאת מחוץ לבית המצמד), מחליפים את המערכת כולה יחד. למעשה, לא ניתן לנתק את המשאבה העליונה (וגם את התחתונה) מהצנרת.
לכן, במקרה כזה (משאבה חדשה), לא משנה אם הבעיה היא במשאבה העליונה או בתחתונה, עדין צריך להחליף את שתיהן.

כמובן, שאם מדובר במשאבה מהדגם הישן (משאבה משנית נמצאת בתוך בית המצמד), יש לפרק גיר - נראה לי שזו משימה קצת גדולה על גב' דניס המכובדת.

יובי

חנן-ג'יפולוג
22-06-08, 12:53
אני שמח שתיקנת אותי והוספת את התגובה הזו, ובכל זאת, בכל התגובה הראשונה שלך התייחסת אך ורק למצב של תקלה בצילינדר תחתון, ולא לתקלה במשאבה עליונה.

-->