PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיור ביישוב היהודי בחברון ומערת המכפלה

יוני5
22-06-08, 11:54
שלום לכולם,

כפי שפירסמתי, במהלך שירות המילואים האחרון לקחתי את אנשי הפלוגה שלי לסיור ביישוב היהודי בחברון ומערת המכפלה.
לצורך הסיור ביקשתי מנועם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון להוביל אותו, והיה מרתק.

דבר אחר צד את עיני. משום מה, הייתי בטוח שכניסה לאיזור הישוב היהודי בחברון דורשת ממוגנת, שכפ"ץ קרמי, רתק מימין ומאגיסט משמאל.

להפתעתי, המציאות שם אחרת. המון מטיילים, קבוצות מאורגנות, מהארץ ומחו"ל, בקיצור - נדרש תיאום, אך מקום מקסים לטיולי משפחות.

אני חוכך בדעתי לארגן סיור נוסף למקום. הכוונה להגיע עם הרכבים הפרטיים למערת המכפלה, לסייר ביישוב היהודי, המוזיאון בבית הדסה, בית הכנסת העתיק של חברון, חפירות תל רומידה וכמובן, מערת המכפלה.

ריבוי הקבוצות והאזרחים המגיעים לשם על טפם ומשפחותיהם מלמד כי מבחינה בטחונית - אין בעיה. (עזבו את הדעות הקדומות, הייתי שם ולמדתי שטעיתי).

הרעיון הוא לקיים סיור מודרך ביום שישי לפני הצהריים.

מי רוצה להצטרף ולהראות למשפחתו את סלע קיומנו? אנא עדכנו אותי, ואם תהיה דרישה, אני לוקח על עצמי לארגן את זה.
הרעיון הוא טיול משפחות.

אני מבקש מראש, מי שרוצה שירשום. בלי דעות פוליטיות, בלי התלהמות ומאמרי מערכת "בטחוניים" לא מבוססים. הרעיון הוא טיול מתואם.

בברכה,
יוני5

דרור ברלי
22-06-08, 12:16
יוזמה ברוכה. אני בעד וכמובן מעוניין.

אבל עם כל הכבוד, אתה לא יכול להתעלם מהסוגייה הבטחונית - כשאני לבד אני נוסע בשטחים בלי חשבון ובלי לשאול שאלות. אבל כשאני מביא את אמא שלי או ילדים קטנים, זה סיפור אחר.
חברון איננה בדיוק מעבר לפינה. יש מקום לשאול האם הסיור הנ"ל מתואם ומאובטח גם מבחינת ההגעה למקום וממנו?

סתם בשביל לדעת.

יואב אלון
22-06-08, 13:05
יויוני שלום,
ביום חמישי האחרון התקיים במרכז האקדמי באריאל הכנס ה-18 בנושא מחקרי יהודה ושומרון, מכיוון שאחת התגליות שנחשפה לראשונה בכנס היתה של החתום מטה.. זומנתי להשתתף. היה ארוע מרתק !
http://www.agenda.co.il/56/forum/8902
אחד המוזמנים לשאת דברים היה נועם ארנון - הנ"ל סקר במשך 30 דקות את תולדות מערת המכפלה בהבט הארכאולוגי היסטורי שלה בלבד! - התרשמתי מאד מהדברים שהביא, הרהיטות, היכולת להפריד בן פוליטיקה לממצאים ארכ' וכו'.
אשמח מאד להשתתף

יישר כוח!

בברכה
יואב אלון

יוני5
22-06-08, 13:05
דרור,

כפי שכתבתי, גם אני הייתי בטוח שהגעה למקום מצריכה אישור, תיאום, ליווי...
הופתעתי לגלות שלא כך הוא הדבר.
הדרך עד קרית ארבע בטוחה ועוברת בכבישים עוקפים חדשים עם תנועה ערה. כל מי שזוכר את המעבר בצומת הזכוכית וכיו"ב - נגמר. היום נוסעים על כביש 35 (קרית גת חברון) ומגיעים לקרית ארבע מזרח. הכניסה הראשית הישנה משמשת רק לצורך התנועה לתוך היישוב היהודי בחברון ומערת המכפלה. עד כאן, אין בעיה.
מקרית ארבע לחברון זוהי נסיעה של 4-5 דקות שעוברת בתוך חברון, אולם מאובטחת ודרכה נוסעים המתיישבים היהודים וכל האוטובוסים ורכבי המבקרים במקום.

כפי שציינתי, המקום הומה ושוקק, הן במטיילים ישראלים והן בקבוצות מאורגנות מהארץ ומחו"ל שמגיעות לשם בהמוניהן.

לכן, אני מסיק שאין בעיה מיוחדת להגיע לשם, אלא אם כן הכל היה הצגה מתואמת של החמאס, אירגוני ההתנגדות ומתחלי חברון... שרצו לעבוד עלי.

הבעיה היחידה: העליה לתל רומידה מתישה, ואין שם מקום ליותר מדי מכוניות.

יוני5

מאיר רוטברג
22-06-08, 13:58
בהחלט מעניין

דרור הראל
22-06-08, 14:16
אם תצליח לארגן זאת בקרוב,זאת אומרת לפני שאנחנו נוסעים ואם נהיה מדויקים תארגן זאת ליום שישי ה4 ליולי,אנחנו נצטרף ואם לא,בחופשת מולדת הבאה.

אני זוכר את הימים שטיול שנתי בבית הספר כלל את מערת המכפלה וקבר רחל. בלי לערב פוליטקה-העובדה שכיום רובנו לא מבקרים או לא יכולים לבקר במקומות ההיסטוריים הללו שמהווים סלע יצוק לקיומנו הנוכחי פה,היא אסון לזהות ולהבנתנו את זכותנו על הארץ הזו.(לצורך העניין,מערת המכפלה חשובה עשרות מונים מהצהרת בלפור).

יוני יישר כח,אנחנו עוד זוכרים לך את הטיול בהרדיון ובמערת חריטון-ואם יואב אלון יצטרף לטיול הרווחתם בענק.

דרור הראל

shlomi71
22-06-08, 14:28
אני אצטט את התגובה של אישתי:

"יאאלה קדימה"

אם זה יוצא לפועל אנחנו בפנים.

מרב ושלומי

shachar
22-06-08, 21:25
יכול להיות מעניין - וחינוכי.

כולל ילדים ?

itayhi
23-06-08, 15:51
נשמע מעניין.
תוסיף 2 אנשים לרשימה ועוד 2 בפוטנציה (צריך לברר עם ההורים אם מעניין אותם)

אגב, מבחינת נוחות, יש אפשרות (מבחינה בטחונית כמובן) להגיע מכיוון דרום (מיתר).

איתי

רפאל
24-06-08, 07:50
יוני שלום

כאחד שעשה הרבה מילואים באזור, וכאחד שהיה מספר פעמים במערכת המכפלה וביישוב היהודי, וכאחד שגם ירו על רכבו הפרטי בכביש ממחסום תרקומיא לצומת הכבשים, אני מברך על היוזמה ואפילו מעוניין להצטרף+אישתי ואולי אפילו עוד 2. אני כן חושב כי שווה לתאם את הביקור עם חטמ"ר חברון ועם הגדוד שיושב ביישוב היהודי, או עם מג"ב מכפלה (שיושב ליד המערה). ואולי אפילו שיצרפו, ואני יודע שעושים זאת, ליווי צבאי רק לצורכי הרגשת הביטחון של המטיילים.
מעבר לכך, אם אנחנו כבר באזור שווה להוסיף ביקור באתר הארכיאולוגי סוסיא, גם המקום מדהים וגם הדרך אליו (מצומת הכבשים) מדהימה.

בברכה
רפי

יוני5
24-06-08, 10:33
שלום לכולם,

כל ההערות נכונות ואני אקח אותם לתשומת ליבי. לגבי לווי צבאי, כרגע, הלוויים היחידים הסדירים הם מאיזור נגוהות לאיזור אדוריים בית חגי, משם אני לא מתכוון לנסוע. לגבי ליווי מקרית ארבע למערת המכפלה אני בספק אם ניתן וצריך לעשות את זה, אבל אבדוק. למיטב הידוע לי לא עושים את זה, אפילו לטיולים צבאיים.
לגבי סוסיא, לא חשבתי על כך, ואולי יש מקום להכניס את זה, אם כי מטעמי זמן אנו מדברים על יום שישי בבוקר, מה שיביא אותנו לאזור הצהריים והאוכלוסיה באיזור שומרת שבת. בכל מקרה אני אתייעץ לגבי כך.

תודה על ההערות.

יוני5

עמי
24-06-08, 16:11
אשמח להצטרף.

עמי

רפאל
24-06-08, 16:51
היי יוני

לגבי ליווי צבא, אני יודע כי הדבר אפשרי (עשיתי - מצד הליווי) מספר פעמים. אינני מתכוון לנסיעה על הכבישים וכמובן שאינני מתכוון לסוע מנגוהות לאדוריים (אגב הכביש סגור - אזור C). כוונתי לליווי של מספר חיילים בתוך חברון.
במידה ולא אפשרי יש להגדיל את מספר נושאי האקדחים בתוך המטיילים, אך גם ליידע את האנשים כי בכניסה למערת המכפלה יש צורך בהפקדת נשקים אישיים.
כמו כן בניגוד לכתוב קודם אנו כ-6 אנשים מעוניינים להצטרף.
אני נושא נשק פרטי.

לדעתי יש לראות כי יש לפחות נשק אחד עבור כל 10 אנשים.
אשמח לעזור.

טל 054-2275735.

בברכה
רפי

itayhi
24-06-08, 16:56
אני נושא נשק פרטי.

+1

איתי

יוני5
24-06-08, 19:30
לגבי ליווי צבאי ברובע היהודי - אין.
אולי היה פעם, כרגע אין, ולטעמי גם לא צריך.
הדרך מנגוהות לאדוריים אינה סגורה (תאמין לי, הייתי שם בשבוע שעבר במסגרת מילואים), היא רק דורשת ליווי. למותר לציין שחלק גדול מתושבי בית חגי ואדוריים נוסעים שם ללא ליווי, ויוצאים דרך נגוהות - שקף.

לגבי נשק פרטי ההערה נכונה - לא ניתן להיכנס למערת המכפלה עם נשק ולכן יש להפקיד אותו בכניסה למערה בנקודת המשטרה בכניסה למערה (נוהל מסודר: עמדת פריקה, הפקדת נשק...).

רק חשוב לציין שלא מותרת כניסת אזרחים לאולם יצחק, האולם בו ברוך גולדשטיין רצח 39 מתפללים ערבים, וחבל, כי שם נקודת הכניסה (החסומה) למערה עצמה.

בברכה,
יוני5

איציק - 4X6ZH
24-06-08, 21:30
איציק + לפחות עוד 2

רפאל
25-06-08, 08:08
היי יוני

אתה מחדש לי על הדרך נגוהות-אדוריים. אני זוכר כי במסגרת מילואים העלנו 9-D כדי שיגלח חלק מהכביש לצורך סגירתו, כנראה שדברים הישתנו.

אולם יצחק - הזדמן לי פעם אחת להכנס עם מפקד מג"ב מכפלה לאולם במסגרת סיור פרטי שהוא העביר לנו בגדוד. האולם בהחלט משרה אווירה שונה מאשר הסיבוב בשאר המבנה, הן בגלל העובדה שאינו ניתן לכניסה חופשית והן בגלל "עברו".
בהחלט חבל שלא ניתן להכנס אליו.
במידה ויקבע תאריך, אולי ואני מדגיש אולי, אוכל להפעיל מספר קשרים כדי להכנס אליו. תלוי בתאריך, בשעות וברמת הכוננות באותו יום.

בברכה

רפי

הצפרדע
25-06-08, 09:54
שלום ליוני, רפי, דרור וכולם,

נא לא להביא אותי בחשבון.
אה, ועוד דבר - עשו טובה ואת הילדים הקטנים שלכם, שעוד לא עמדו על דעתם ולבטח עוד לא הספיקו לעשות רע לאיש, תשאירו בבית. הטמטום שלכם הוא לא סיבה מספקת לסכן אותם.

עודד זנטון
25-06-08, 09:57
בחיית ברוך,
רד מזה.
עד כה זה לא הפך לדיון פוליטי. חבל להתחיל עכשיו..

הצפרדע
25-06-08, 09:59
בחיית ברוך,
רד מזה.
עד כה זה לא הפך לדיון פוליטי. חבל להתחיל עכשיו..

איזה פוליטי בראש שלך?!?!?

אם זה היה תלוי בי הייתי מעיף את כל ה... לאלף .... בלי נקיפונת מצפון קטנה ובלי לחשוש
מ"מה יאמרו אומות העולם".

ענין בטחוני גרידא.

רפאל
25-06-08, 10:46
ברוךךךךךךך

חשבתי שאתה רציני.

כמובן שאני לא מביא ילדים, אבל לי אישית אין בעיה לסוע לשם שוב. אני לא רוצה להיכנס לפוליטיקה אבל זו ארצנו.
אולי גם לא תיסע לדרום בגלל ....
אולי גם לא תיסע לתל אביב בגלל ......

בברכה

רפי

הצפרדע
25-06-08, 10:53
ואולי גם לא תעשן בגלל
ואולי לא תעבור כבישים בגלל
ואולי לא תיסע במירוצי מכוניות בגלל

זה תירוץ נדוש ומיותר - אין לך כאן הצהרה פוליטית או משהו כזה, ואתה לא נוסע לשם כדי להזדהות עם מישהו(לא שזה רע).

אין טעם לקחת סיכונים מיותרים בעקר כאשר מדובר בילדים, וזאת הנקודה.
יש מספיק גורמי סיכון בחיים כאן ובכלל. למה לחפש בכוח נוספים?

מי שנהנה מכך ומוכן לסכן את עצמו, כמו מי שנוסע למשל ברכב 6x6 ומטפס קירות של 8 ו 10 מטר, או נוסע ברכב ראלי במהירויות מטורפות, או צונח מהר וכו', שיבושם לו.

לקחת ילדים למקום כזה, נשמע מיותר על גבול חוסר האחריות.

יוני5
25-06-08, 11:25
ברוך ידידי,

לא מתאים לך. סתם לנסות לעורר פרובוקציה?

אולי תשאל האם מישהו ביקר \ ברר \ שאל... לגבי ילדים? הן ברור לי ולך, שאין לך מושג קלוש על מה שהולך שם ואתה, ככולנו, ניזון מהתקשורת ומהתדמית שנוצרה למקם הזה בתקשורת.

אז גם אני טעיתי כמוך, ובמאמר מוסגר אומר שאני די בוש ונכלם מכך, כשהסתמכתי על הלך הרוח ולא בדקתי אותו.

ברם, מדינת ישראל קראה לי לבוא ולדגמן את קולקצית הקיץ של איב סאן לורן בירוק זית, ואת המשך השתלשלות הדברים אתה יכול לקרוא בתחילת השרשור הזה.

הופתעתי לגלות שפני הדברים שונים, שונים מאוד, ממה שטעיתילחשוב בתחילה.
מתקיימים במערת המכפלה סיורי תיירים, תלמידים, קבוצות מאורגנות, וכלכ זאת ללא ליווי (יש ליווי של מדריכה...)
התגובה שלך נובעת מהבורות ומההסתמכות על הלך רוח ששוב, צר לי לומר, שעלי לחלוק איתך את מושב הבורות.

אז אנא, קבל שטעית. אם זה מנחם אותך, גם אני. ואם עדיין מקננים בך ספקות, מן הראוי לשאול, או אפילו לא לקבל דעות אחרות, אבל לצאת בהצהרות כמו שיצאת? הן אינן מעידות על חשיבה מעמיקה אלא על צעקנות שטחית גרידא.
(מילא היית אומר שכל העניין נובע כי יוני5 אומר שזה בסדר וכל מי שעיניו בראשו צריך לדעת שהנ"ל אדיוט מושלם - מה שנכון - וכל בר דעת מצווה יעשה אם יקלל ויקלס את אותו הרשע יוני5, אז היינו מבינים את טענותיך :p )

יוני5
אדיוט מושלם, אבל תכל'ס, היה שם, בדק, התרשם וראה - בניגוד לברוך הצפרדע שסתם מקליד דברי הבל מתוך שמאלניות מתלהמת :p ובתור עו"ד ברוך, אתה צריך לדעת שבאתר ג'יפולוג, שמאלניות היא החמורה שבעבירות. כבר עדיף לנסוע בלנדרובר...

הצפרדע
25-06-08, 11:43
מילא היית אומר שכל העניין נובע כי יוני5 אומר שזה בסדר וכל מי שעיניו בראשו צריך לדעת שהנ"ל אדיוט מושלם - מה שנכון - וכל בר דעת מצווה יעשה אם יקלל ויקלס את אותו הרשע יוני5, אז היינו מבינים את טענותיך :p

1. מודה ועוזב - ירוחם.

2. יקלל לא הולך ביחד עם יקלס בהיותם תרתי דסתרי. איך נפלת כאן??

אדיוט מושלם, אבל תכל'ס, היה שם, בדק, התרשם וראה - בניגוד לברוך הצפרדע שסתם מקליד דברי הבל מתוך שמאלניות מתלהמת :p ובתור עו"ד ברוך, אתה צריך לדעת שבאתר ג'יפולוג, שמאלניות היא החמורה שבעבירות. כבר עדיף לנסוע בלנדרובר...

מסתבר שלא רק שלא מודה, גם לא עוזב.
אני שמאלן?!? אפילו לא בצחוק, רייב יוני, אחרת אנהג בך מנהג ה"צ'חצ'חים של הליכוד"......

ולענין - לא אני העליתי את נושא הנשק, האקדחים, המלווים, הבטיחות והבטחון, אלא אחרים(ראה לעיל, במטותא מהשרמוטה), אחרים אשר היו ועודם נמצאים שם גם לאחרונה, לרבות במסגרת שירות צבאי וכמלווי קבוצות כדוגמת זאת שאתה מבקש לארגן, וכאלה שאף מספרים שירו על רכבם באותו אזור!

אז מה לך כי תלין על בורותי, אם מי שהיה שם מעיד על מה שאני ברוב בורותי ושמאלניותי(רחמנא ליצלן) חושש ממנו בעיקר לגבי הילדים?

חוץ מזה - מה הלחץ?? כולה אמרתי שלעניות דעתי לא יהיה אחראי לקחת לשם ילדים קטנים, ואני עומד על דעתי על אפך ועל חמתך(וגם על חמותך).

שא ברכה.

oren148
25-06-08, 12:01
אומנם הפקדתי את הנשק השבוע, אבל נראה לי שאני אהיה מעוניין להצטרף-במידה ופתוח לכולם כמובן.

אחלה יום,
אורן.

יוני5
25-06-08, 13:51
הגענו לשורש העניין:
ברוך מעוניין בחמותי.

ברוך - יש על מה לדבר!!! (אפילו מבצע 1+1 חינם)

ולעניין,

מתי בפעם האחרונה ירו שם? מתי נשקפה איזושהי סכנה מהסוג הזה שמה?
אני לא הולך לספור את כל הפעמים שירו עלי בכל מיני מקומות, אבל להעלות דברים מהאוב זה לא רציני.
ליוויים - היו גם היו. היום, מעטים מאוד.

יוני5

יונתןמצפה
25-06-08, 14:17
ניסיתי להתאפק עד עכשיו... אבל לא יכול יותר. אני מרגיש צורך לשתף אותכם בחוויה האחרונה שלי ממערת המכפלה. (ואין כאן שום כוונה לעורר פרובוקציה או דיון פוליטי. מבקש את סליחתך מראש יוני... תשדלו אחרי תגובתי לדבוק בנושא השרשור!)
כך היה:
לקראת סוף שרותי הצבאי, נכחתי בלוויה של בחור מהפלוגה שנהרג לא רחוק מחברון על אחד הצירים בפיגוע בזמן שהיה בחופשה. הלוייה הייתה בבית העלמין היהודי ברובע העתיק בחברון. (אגב, רק מי שנחשב "צדיק גמור" נקבר שם ולא "כל אחד".)
במהלך ההספדים, שהיו ברחבה שבכניסה למערת המכפלה, קראו בחירי ההנהגה של האזור וחבריו של ההרוג לנקום את דמו של אותו בחור ע"י הריגה של תינוקות ערבים. (אני לא ממציא או מסלף. המילים חקוקות לי בראש!) "וכך היה"...

בהמשך מסע הלוויה, שבו תפקידי היה נושא הארון, ישבתי באביר הצבאי כאשר מאחורינו הולכים כל מכיריו. ברגע מסויים הלתהטו רוחות האנשים אשר החלו לפתוח באש לכיוון חלונות שבהם נראו תושבים פלסטינים. זה היה בערך מטר מהאביר והארון...

מאוחר יותר, שמעתי שילדה פלסטינית נהרגה מהמהומות וילד נוסף נפצע.

אמנם זה לא ממש קשור לשרשור, אבל אני את הצלקת הזאת לא מעוניין לפתוח ולא יחזור לשם אם לא יכריחו אותי!

תהנו בסיור!

Tsafrir
25-06-08, 14:38
להציב את נועם ארנון כמדריך לסיור כזה ולהגיד שאין כאן פוליטיקה זה הזוי, במקרה הטוב.
למי שכל כך מתעניין בחברון ותולדותיה, יכול למצוא מדריכים אחרים פחות מזוהים פוליטית.

הצפרדע
25-06-08, 14:46
הגענו לשורש העניין:
ברוך מעוניין בחמותי.

ברוך - יש על מה לדבר!!! (אפילו מבצע 1+1 חינם)

יוני5

שלח תמונה וזרוק מחיר :cool:

יוני5
25-06-08, 15:44
ברוך,

תמונה אני לא שולח ע"מ לא להרתיע קונים פוטנציאלים.
מחיר כבר זרקתי, עמוק, ואני לא מהסס לתת הנחה נוספת.
עזוב אותך משטויות, רק תחתום, על המחיר נדבר אח"כ.

צפריר,

היית פעם בהדרכה של נועם ארנון? פגשת בו פעם? אתה מדבר מנסיון, או שאתה מזיין את השכל?

אני הייתי בהדרכה של נועם ארנון - ללא גוון פוליטי. שאגב אין לי בעיה איתו. לא גוון ימני ולא שמאלני - כל עוד אני יודע שזו מטרת הדברים. ויכול להעיד גם יואב אלון על הרצאתו של נועם.

לצורך הדוגמה, קח את השייח המדריך במסגד כיפת הסלע. אם הוא יודע להדריך, יודע לספר את הסיפורים, האגדות, להראות את הממצאים וכיו"ב - מה אכפת לי שבסוף הוא מציין שאלוהים ומוחמד בכבודם ובעצמם בחרו בו להיות שליחם הנאמן בענייני המסגד?
שמעתי את הסיפורים, ראיתי את האתרים, השכלתי בממצאים, מחקרים והיסטוריה, נהנתי מהאגדות, אז מה רע?

וכנראה שאתה וברוך לא באמת קראתם את תחילת השרשור: גם אני הייתי בטוח שמסוכן מאוד שם, גם אני הייתי בטוח שהדרכתו של נועם ארנון תהיה רק סיפור הלל להבטחה האלוקית למתנחלי חברון על זכותם במקום והסבר למה אנחנו צריכים להרוג מיד את כל ערביי חברון...

בניגוד לכם בדקתי, הייתי, שמעתי, ואני לא מתבייש להודות בטעות.

אבל אם זה לא נראה לך - אתה רשאי להיעדר. באמת.

יוני5

דרור הראל
25-06-08, 16:01
שלום-למרות שמתחיל גוון של וויכוח פולטי-נא להשתדל להשאיר את השרשור חי

כאחד שחשוד כשמאלן(לפחות לשעבר) ובעל לנד רובר,רוצה לומר לחברי ששכחו מאיפה באו ולאן הם הולכים-שהישוב היהודי בחברון,הוא אולי אחד המקומות החשובים ביותר לנו כציונים,כישראלים וכעם שנאבק עדיין על זכותו לחיות כאן-הישוב היהודי אינו מקום ששבנו אליו אחרי 2000 שנות גלות,אלה מקום שחיינו בו עד לא מזמן,עד מאורעות תרפ"ט שבהם נטבחו היהודים במקום וגורשו.בכל ויכוח על הארץ חשוב שנדע יהודים חיו פה תמיד ולא חזרו לאחר טיול בחו"ל.אתם אולי לא מבינים אבל הויכוח היום בעולם הוא לא על גבולות 67 (לויכוח הזה עוד נתגעגע) אלה בכלל לעצם הקיום שלנו כאן הויכוח הוא על הלגיטמיות שלנו כעם לחיות כאן וזכותינו לבית לאומי-אויבנו הפאלשתינים מביסים אותנו בכל ויכוח ובכל במה תקשורתית משום שהם יודעים לסלף את ההיסטוריה לטובתם ואנחנו בורים ועמי ארצות לא יודעים להעמיד את האמת על דיוקה,וזה האיום הגדול על קיומנו ולא פצצה אירנית.
לצערנו בישוב היהודי בחברון יושבים לא מעט גזענים וחולי נפש מטורפים,יש שם גם כמה אידאליסטים ובני אדם ראויים להערצה(חלק מהם פגשתי בצבא,גם חלק מהחולירות).
אנחנו צריכים לבקר שם(עשרות אלפים מהחוג הימני לאומי מבקרים שם בחגים),משום שאם אנחנו לא שם אז לא נהיה גם בשום מקום אחר במדינה הזאת.

דרור הראל

oren148
25-06-08, 16:10
סליחה על הבוטות- אבל יש סיור מודרך או אין?:confused:
או שמא, נמשיך להתאונן האם יש לנו זכות לבקר שם או לא...:rolleyes:

גיתאי נוה
25-06-08, 16:25
כאחד שחשוד כשמאלן(לפחות לשעבר) ובעל לנד רובר,
דרור הראל
דרור, לשיטת יוני אתה חוטא בלפחות אחד משני הפשעים החמורים ביותר של האתר הזה. אני מסיק שבהתחלה היית שמאלני, ואז החלטת לעשות את הנורא מכל ולקנות לנדרובר, וכשהבנת שאתה כבר לגמרי עובר את הגבול אז לפחות חזרת בתשובה פוליטית כי בפרדה האנגלית כבר לא יכולת לבגוד. צדקתי? (גיתאי, ימני הזוי ובעל חריטה עמוקה לג'יפים אמריקאיים ואפילו מלטף אחד אקזמפלר כזה).

יוני - תרשום תרשום, 2 מבוגרים + 4 ילדים שלא פשעו מימיהם אבל יש בהם טיפה'לה בינה וידיעת הארץ.
ויש גם נשק קצר (בלי לחץ, הא? בלי לחץ)

יוני5
25-06-08, 17:21
סליחה על הבוטות- אבל יש סיור מודרך או אין?:confused:
או שמא, נמשיך להתאונן האם יש לנו זכות לבקר שם או לא...:rolleyes:

זו לא בוטות כלל - שאלה לגיטימית.

התשובה, מכיוון שיש היענות אני אדבר עם נועם ארנון ונארגן את הסיור.
בימים הקרובים אני אתן תאריך טנטטיבי, ואדבר עם נועם.

יוני5

yoav21
25-06-08, 17:23
גם אני אגיע בשמחה.
יואב

Tsafrir
25-06-08, 19:34
ברוך,

תמונה אני לא שולח ע"מ לא להרתיע קונים פוטנציאלים.
מחיר כבר זרקתי, עמוק, ואני לא מהסס לתת הנחה נוספת.
עזוב אותך משטויות, רק תחתום, על המחיר נדבר אח"כ.

צפריר,

היית פעם בהדרכה של נועם ארנון? פגשת בו פעם? אתה מדבר מנסיון, או שאתה מזיין את השכל?

אני הייתי בהדרכה של נועם ארנון - ללא גוון פוליטי. שאגב אין לי בעיה איתו. לא גוון ימני ולא שמאלני - כל עוד אני יודע שזו מטרת הדברים. ויכול להעיד גם יואב אלון על הרצאתו של נועם.

לצורך הדוגמה, קח את השייח המדריך במסגד כיפת הסלע. אם הוא יודע להדריך, יודע לספר את הסיפורים, האגדות, להראות את הממצאים וכיו"ב - מה אכפת לי שבסוף הוא מציין שאלוהים ומוחמד בכבודם ובעצמם בחרו בו להיות שליחם הנאמן בענייני המסגד?
שמעתי את הסיפורים, ראיתי את האתרים, השכלתי בממצאים, מחקרים והיסטוריה, נהנתי מהאגדות, אז מה רע?

וכנראה שאתה וברוך לא באמת קראתם את תחילת השרשור: גם אני הייתי בטוח שמסוכן מאוד שם, גם אני הייתי בטוח שהדרכתו של נועם ארנון תהיה רק סיפור הלל להבטחה האלוקית למתנחלי חברון על זכותם במקום והסבר למה אנחנו צריכים להרוג מיד את כל ערביי חברון...

בניגוד לכם בדקתי, הייתי, שמעתי, ואני לא מתבייש להודות בטעות.

אבל אם זה לא נראה לך - אתה רשאי להיעדר. באמת.

יוני5

מר יוני הנכבד,
לא יודע מי מזיין כאן את המח כהגדרתך (ואם זה הסגנון שאתה בוחר לגלוש אליו אז בבקשה), אבל נועם ארנון הוא
לא שיה תמימה. יש לו קבלות מפה ועד להודעה חדשה בדמגוגיה הגזענית שלו. כולם כאן פטריוטים. איפה היית אתה
כשחבריו של מר נועם ארנון תלשו לפני כחודש וחצי דרגות מג"ד צנחנים? או שמא גם הוא שמאלן יפה נפש. לא יעזור, היושבים שם שנויים במחלוקת, בלשון המעטה איך שלא הופכים את זה. אתה בוחר להתעלם מזה ולהציג את זה כלא פוליטי. שיבושם לך.

גיתאי נוה
25-06-08, 19:50
מר יוני הנכבד,
לא יודע מי מזיין כאן את המח כהגדרתך (ואם זה הסגנון שאתה בוחר לגלוש אליו אז בבקשה), אבל נועם ארנון הוא
לא שיה תמימה. יש לו קבלות מפה ועד להודעה חדשה בדמגוגיה הגזענית שלו. כולם כאן פטריוטים. איפה היית אתה
כשחבריו של מר נועם ארנון תלשו לפני כחודש וחצי דרגות מג"ד צנחנים? או שמא גם הוא שמאלן יפה נפש. לא יעזור, היושבים שם שנויים במחלוקת, בלשון המעטה איך שלא הופכים את זה. אתה בוחר להתעלם מזה ולהציג את זה כלא פוליטי. שיבושם לך.
קבלות על דמגוגיה - דוגמאות בבקשה, שנשכיל. אל תהיה דמגוג.
"חבריו של נועם ארנון" - מה אתה יודע על מי שהם חבריו ומי שאינם? תגיד, אם אני אגדיר ברשותך את הנער הרוצח ההוא מרמת השרון כידידך הטוב, ולצורך כך אביא הוכחות נסיבתיות חותכות לכך ששניכם אינכם חובשים כיפה, ושהמרחק בין הבית שלך לשלו אינו עולה על 20 מטרים, ושהוא והבן שלך אפילו לומדים באותה כיתה, מה תגיד על זה? בוא נקרא לזה תרגיל קטן בפסיכולוגיה של ההמונים הנבערים.

מר צפריר היקר, זה לא נושא השירשור ואני מבין שלא הצלחת לבלום את עצמך, אבל בבקשה צרף את עצמך למצעד הבורות הפופולרי במקום אחר. פה אנשים מטיילים כדי להכיר את ארצם - ודרך זה את עצמם.

יוני5
26-06-08, 13:55
OK, יש מספיק אנשים שהביעו התענינות.
אני מציע טנטטיבית את יום שישי הבא, ה 4 ליולי, בבוקר.
מי רוצה ויכול בתאריך הזה?, אם כל מי שרצה בא - אני מתאם מול נועם ארנון.

במחינת התוכנית הכללית, נראה לי מפגש באיזור בית גוברין (מחסום תרקומיא) ב0930 בבוקר, נסיעה משותפת לקרית ארבע ומשם לחברון.
מכאן נובע שנוכל להתחיל את ההדרכה באיזור 1030 ולסיים באיזור 1300 - 1230. משם יציאה בחזרה לכיוון קרית גת, או מי שרוצה לכיוון סוסיא.

אנא תגובותיכם במהרה, שאוכל לתאם מול נועם.
יוני5

דרור הראל
26-06-08, 15:52

במחינת התוכנית הכללית, נראה לי מפגש באיזור בית גוברין (מחסום תרקומיא) ב0930 בבוקר, נסיעה משותפת לקרית ארבע ומשם לחברון.
מכאן נובע שנוכל להתחיל את ההדרכה באיזור 1030 ולסיים באיזור 1300 - 1230. משם יציאה בחזרה לכיוון קרית גת, או מי שרוצה לכיוון סוסיא.

יוני5

אנחנו באים

דרור הראל

oren148
26-06-08, 17:33

יוני5

גם אני בא...
מה העלות?
ושאלה קצת דיבילית- אני מגיע עם רכב פרטי, לא יהרגו אותי החברים בפורום,נכון?

oren148
26-06-08, 17:44
מר יוני הנכבד,
לא יעזור, היושבים שם שנויים במחלוקת, בלשון המעטה איך שלא הופכים את זה. אתה בוחר להתעלם מזה ולהציג את זה כלא פוליטי. שיבושם לך.

לא רוצה להיגרר לוויכוח, אבל....
שנויים במחלוקת עבור מי??? הכל בעיני המתבונן ודעתו!!!
גם היהודים שיישבו(מלשון עבר) את הארץ ביפו,חיפה,עכו ועוד כמה ערים, היו בתקופה כזו או אחרת שנויים במחלוקת, אז מה איתם? גם אותם היית מתייג אם היית חי בתקופה ההיא(או לפחות בגיל של להביע דעה)

דרור הראל
26-06-08, 18:20
גם אני בא...
מה העלות?

רכב פרטי-יותר עדיף

דרור הראל

דרור ברלי
26-06-08, 18:35
אופס.... לא מסתדר בתאריך הזה. תדחה בשבוע, או שתיתן תאריך קצת יותר קדימה, כדי שרוב האנשים יוכלו להתארגן בהתאם מול עבודה/ילדים/משפחה/מטלות למיניהן?

גיתאי נוה
26-06-08, 21:45
אנחנו באים

shlomi71
27-06-08, 11:42
אנחנו בפנים, אפשר לצרף עוד זוג?

jonesy
27-06-08, 19:35
גם אני בפנים.
יוני - כל הכבוד על היוזמה הברוכה !

מוטי.

shlomi71
29-06-08, 09:48
בוקר טוב,

מה הדרך המומלצת להגיע לנקודת המפגש? אני מגיע מראש הנקרה....

שלומי

דרור הראל
29-06-08, 12:26
סבלנות-יוני מנסה להסדיר את הנושא,ולבדוק שאכן התאריך מתאים גם לנושאי הביקור-ברגע שיהיו עוד פרטים,יוני יפרסם.

דרור הראל

יוני5
29-06-08, 21:52
שלום לכולם,

להלן תשובתו של נועם לגבי שאלתי האם צריך ליווי:

אתה צודק בכל- אין בעית בטחון מיוחדת, אין צורך בתיאום, ואפשר להביא
ילדים.

אני מקווה לסגור היום או מחר את יום שישי הקרוב.

ניפגש במחסום תרקומיה או בבית גוברין, ניסע בכביש 35 (העוקף החדש) עד לקרית ארבע ומשם לחברון.

כל מי ששאל אם אפשר לצרף וכיו"ב - כמובן. בברכה.

עדכונים בקרוב. בכל מקרה, נראה לי שאפשר לסגור את הלו"ז ליום שישי הקרוב.
בברכה,
יוני5

מאיר רוטברג
30-06-08, 09:30
גם אני בא...
מה העלות?

מישהוא מהאזור??השרון הכוונה מגיע?

יוני5
30-06-08, 13:24
OK, נקבע ונסגר. יום שישי הקרוב, 4.7, 0900 נפגשים בתחנת הדלק בבית גוברין (מול הכניסה לבא"פ והגן הלאומי) על כביש 35.

משם ניסע בשיירה לקרית ארבע.
נועם ארנון הסכים להדריך את הסיור, הוא יפגוש אותנו בקרית ארבע וייסע איתנו לחברון.

הסיור צפוי להימשך שעתיים - שעתיים וחצי, ויכלול:
היישוב היהודי בחברון, המוזיאון בבית הדסה, בית הכנסת העתיק ששופץ (מרשים ומקסים), תל רומידה - היא חברון המקראית כולל החפירות הארכיאולוגיות + תצפית מגג תל רומידה על כל חברון ולסיום, מערת המכפלה.

לגבי נושאי הנשק שביננו: למערת המכפלה אסורה הכניסה עם נשקים אישיים, לצורך כך קיימת עמדת משטרה מסודרת בה מפקידים את הנשקים לפני הכניסה למערה.

המחיר שסגרתי עם נועם הוא 500 ש"ח להדרכת הסיור שיתחלק בין כלל המשתתפים. (הוא הציע להדריך בחינם אולם אני סירבתי).

אנא, אשרו לי כאן או במייל ([email protected]) את השתתפותכם.

ישנה סוגייה אחת והיא סיפור מאורעות תרפ"ט - הטבח בחברון, שלו עדויות מצולמות, מחרידות.
התייעצתי עם נועם לגבי כך והוא טוען ש"מעדנים" את הסיפור. ישנה אופציה נוספת להעביר את הילדים לחדר הבא במוזיאון ולהשאיר רק את המבוגרים - אני משאיר זאת להחלטתו של כל אחד ואחד מאיתנו. אני לא רוצה לחשוף את הילדים שלי לסיפורים מחד, ומאידך, אני לא רוצה למנוע מאחרים לשמוע זאת - לשיקולכם.

בתור אחד שעבר את הסיור הזה לפני שבועיים, לא נותר לי אלא להמליץ לכם לבוא. גם לי, חילוני חרד ומושבע שכמוני היה מרגש מרשים.

בברכה,
יוני5

גיתאי נוה
01-07-08, 01:53
אחי יבדל"א וחברו, שניהם תושבי תל אביב קריית קודש, מעוניינים להצטרף לסיור. האם מישהו מהמשתתפים מגיע מאזור המרכז ויש לו מושב אחורי פנוי לשני הליצנים?

אלי בה"פ או ישירות ליוחאי: 052-4239843

תודה
גיתאי

עודד זנטון
01-07-08, 09:18
בוקר טוב,

מה הדרך המומלצת להגיע לנקודת המפגש? אני מגיע מראש הנקרה....

שלומי

רכבת מנהריה לקרית גת (יש כזו!) ושם לעלות על אחד הרכבים.
2.5 שעות כל צד.
כשהייתי חייל, נסעתי קבוע ככה.

shlomi71
03-07-08, 12:40
בוקר טוב,

הסיור מתקיים כרגיל?

" נפגשים בתחנת הדלק בבית גוברין (מול הכניסה לבא"פ והגן הלאומי) על כביש 35"
מה זה ואיפה זה בא"פ? מה לרשום ב-GPS?
כמה זמן ממחלף קרית גת לנקודת המפגש?

תודה,
שלומי

יוני5
03-07-08, 12:59
שלום לכולם,

הסיור מתקיים כמתוכנן.
נפגשים בתחנת הדלק של בית גוברין (קיבוץ בארץ), מול הכניסה לגן הלאומי בית גוברין (איפה שהמערות) שהיא אותה הכניסה לבא"פ לכיש (בא"פ = בסיס אימון פיקודי: היכן שעושים אימונים לפני תעסוקה, מי ששאל כנראה משתמט ממילואים, ולכן הוא יעשה סיור בחברון הערבית יחד עם הפת"ח, החמאס ושאר אלה שלא עושים מילואים בצה"ל!).

המפגש בשעה 0900. אנא, במטוטא, אל תאחרו.

הטלפון שלי לבירורים: 810133 - 0544

כרגע מגיעים:
שלומי, נמרוד קיד, דרור הראל, שחר, איציק, גיתאי, עמי.

אם יש מי ששכחתי - אנא הוסיפו את שמכם ואם יש מישהו שרוצה להיצטרף - בברכה.

יוני5

shlomi71
03-07-08, 13:05
בתור אחד שעושה מילואים למרות שהציעו לי להשתחרר, אני מוחה על ההכללה, חיל אוויר לא מגיע לבא"פ...

מאיר רוטברג
03-07-08, 13:19
לצערי הרב מאוד איני יכול להגיע:(:(
מחויבות בעבודה

דרור ברלי
03-07-08, 15:09
יוני, רבים מאוד, כולל אני, לא יכולים להגיע מחר.
ההתראה היתה קצרה מדי, יש מחויבויות לעבודה ומשפחה שאי אפשר לדחות.

אבל חבל לפספס חוויה מעשירה שכזו. לדעתי צריך לפתוח גם מועד ב' לסיור נוסף. מי בעד?

מאיר רוטברג
03-07-08, 15:25

אבל חבל לפספס חוויה מעשירה שכזו. לדעתי צריך לפתוח גם מועד ב' לסיור נוסף. מי בעד?

אני

itayhi
03-07-08, 19:40

+1

יוני,
כמו שכתבתי לך בה"פ, ההתראה הייתה קצרה מדי (לטעמי) ולא נתנה מספיק זמן להתארגן.
אצלי במקרה מדובר בהתחייבות קודמת לבדיקה רפואית. לא משהו דחוף ו/או מסובך
אבל עדיין לא משהו שאדחה לטובת סיור (למרות שהייתי שמח לעשות כן).
אני אשמח לבוא לסיור כזה, אבל עדיף באמת לקבוע זמן ארוך יותר מראש.

תודה

איתי

shlomi71
13-07-08, 16:39
יש תאריך חדש??

שלומי

-->