PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בגל הינע קדמי

עמית ש
22-06-08, 18:06
שלום
רציתי לדעת מה צריך להחליף בכדי לסדר שלא יהיה חופש
בזמן נסיעה שעוזבים את הגז אני שומע את הרעש של החופש בגל הינע הקדמי

תודה עמית

חגי
22-06-08, 19:03
קודם צריך לפרק דריישאפט ולבדוק ביד היכן החופש .
יכול מאוד להיות שצריך להחליף צלבים 70 שח האחד.

אם החופש מהסליפ יוק אז צריך שיפוץ דריישאפט ואיזון ,קצת יותר יקר.

בהצלחה.

yoav21
22-06-08, 19:45
עמית שלום
לא ברור לי איך בדיוק אתה מצליח לבודד את הרעש בזמן נסיעה ולומר שהוא מגלגל ההינע , לא הייתי שולל חופש בברגי ה- U שמחזיקים את הסרן הקידמי, בדוק אותם .
בברכה יואב

גיתאי נוה
23-06-08, 12:10
עמית,

כאשר קיים חופש בגל הינע הקדמי, תשמע בד"כ צלצולים בפניות הדוקות, אלא אם מדובר בחופש רציני מאד. אני מצטרף להמלצות קודמיי לשלול קודם אופציות אחרות כמו צלבים ו-U-בולטים, חיבורי זרוע פנהרד, ובאופן כללי לעבור על כל המכללים אחד אחד. חופש בדרייבשאפט קל מאד לגלות ביד.

גיתאי

עמית ש
24-06-08, 19:52
תודה לכל העונים
כל חלקי המתלים והקפיצים חדשים (הורכב קיט של רוביקון)
שאני מסובב את הדריישפט ביד הוא עושה כמעט חצי סיבוב ולכן נראה לי שזה חופש בביצה הקדמית (קורנה פניון?)
אין חופש בצלבים הוחלפו לפני חודשים שלוש
הבנתי שהחלפת קורונה מצריכה כיוונון והתאמה או שאפשר לעשות את זה לבד בבית?
תודה עמית

yoav21
25-06-08, 00:24
הבנתי שהחלפת קורונה מצריכה כיוונון והתאמה נכון, ואפשר לעשות את זה לבד בבית? כן http://www.jeepolog.com/337.html
יואב

גיתאי נוה
25-06-08, 02:33
תודה לכל העונים
כל חלקי המתלים והקפיצים חדשים (הורכב קיט של רוביקון)
שאני מסובב את הדריישפט ביד הוא עושה כמעט חצי סיבוב ולכן נראה לי שזה חופש בביצה הקדמית (קורנה פניון?)
אין חופש בצלבים הוחלפו לפני חודשים שלוש
הבנתי שהחלפת קורונה מצריכה כיוונון והתאמה או שאפשר לעשות את זה לבד בבית?

תודה עמית
מתלים - אני מציע לך בידידות לעבור שוב על כל ברגי ה-U Bolt אחד אחד ולוודא שהם סגורים עד אימה, ודווקא מפני שהחלפת לא מזמן. אם יש לך חשד כלשהו שאחד מהם לא היה מחוזק כמו שצריך, הורד את הקפיץ בלי להתבייש ובדוק שלמות בורג מירכוז (center bolt).
צלבים - דווקא מפני שהחלפת צלבים לא מזמן, עבור עליהם שוב. כמו כן ודא שהסטראפים של הגל סגורים היטב ושהברגים שלהם לא מסתובבים חופשי במקום בשל הברגה/הברזה שחוקה.
אם יש לך נעילה קדמית אוטומטית, סיבוב קטן בדרייבשאפט מותר; אל תספיד את הבפנוכו כל כך מהר.
בכל אופן, חופש בקורונה-פיניון תוכל לבדוק לאחר שתפתח את מכסה הדיפרנציאל; בדיקה 'מלוכלכת': הרם גלגל אחד לפחות באוויר ותן לחבר לסובב אותו ביד לאט ובעדינות, תוך כדי שאתה מקבע בידך את יוק הפיניון ומביט על הקורונה: אם היא זזה יותר מכעשירית המילימטר זה סימן שאתה צריך לבדוק יותר לעומק. אגב, גם חופש צירי של הפיניון יעיד על מגע לא טוב בינו לבין הקורונה.
בדיקה חופש רצינית מצריכה הורדת 2 הגלגלים הקדמיים, פירוק בלמים קדמיים ושליפת הציריות לפחות 15 ס"מ החוצה; קיבוע יוק הפיניון ביד והזזה ידנית של הקורונה - כך תדע באמת מה המצב שם בפנים.
אם תהיה מעוניין תוכל להצטרף אלי ללימוד 'פעיל' בעוד כשבועיים על סרן אמיתי (בהרי ירושלים רבי ההשראה...).
גיתאי

-->