PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ גיר

zeepeedee
22-06-08, 19:10
ערב טוב,
קמתי לי שמח וטוב לב בבוקר, נכנס לאוטו, מניע, משלב לראשון ומתחיל לנסוע.....
קדחת! משלב לראשון וברגע שאני משחרר קלאץ' הראשון קופץ החוצה.
טוב אז כפי שכבר אמרו לי והצלחתי להבין כנראה שאין מנוס משיפוץ גיר.
הבעיה אגב קיימת אך ורק בראשון ובכל השאר הכל תקין לעת עתה.
מי מומלץ?
מחירים?
רעיונות?
מישהו שיפץ לבד ויהיה מוכן לעשות פרויקט כזה ביחד איתי? כמובן שאני יכול תמיד להכניס לשיפוץ אבל חשבתי על זה שאם אצליח להתארגן עם מישהו שמכיר את הנושא אעדיף לעשות לבד וללמוד... כמובן שאני מוכן לשלם על זמנו של אותו אחד..
תודה מראש
עידו

yoav21
22-06-08, 19:40
בזמנו גיתאי כתב כתבה מקיפה על החלפת גיר וקלאצ בסופה שושנה.
הינה היא http://www.jeepolog.com/412.html על מנת שיהיה לך סדר גודל של הדברים
בברכה יואב

גיתאי נוה
23-06-08, 12:04
תראה עידו,

בפניך שתי אפשרויות, כמו שכתבת בעצמך: לקנות משופץ ולהחליף לבד או לא, ולשפץ בעצמך.
באחת הפירוקיות תוכל למצוא גיר משופץ במחיר של כ-1900 ש"ח (הם משפצים בפירוקיה) בתנאי שתשאיר אצלם את הגיר התקול. אם תרצה שהם גם יחליפו לך במקום, 500 ש"ח נוספים יעשו את העבודה.
אני בזמנו קניתי גיר משופץ והחלפתי לבד.

אבל...
בראייה לאחור, ללא ספק הייתי מעדיף לשפץ בעצמי. הסיבה המרכזית שבגללה בחרתי ללכת על משופץ היתה מכיוון שסברתי - מסיבות כאלה ואחרות - שקיט שיפוץ יעלה כ-3000 ש"ח ושאין אפשרות לקנות חלקים ספציפיים אלא קיט מושלם; היום אני יודע שטעיתי. כאשר אתה פותח גיר בעצמך, מן הסתם תקפיד להחליף גם את כל הרכיבים שצברו בלאי גבוה ולא רק את אלה שגרמו לתקלה. בינוביץ' תוכל לקנות את הרכיבים המסויימים שתבקש.

לי אין את הידע והניסיון אבל אני כן יכול לומר לך, ששיפוץ גיר ידני אינו מלאכה כה מורכבת (בטח שלא כמו גיר אוטומטי, שזו אופרה אחרת לגמרי) ואני מאמין שעם רצון וקצת היגיון בריא תוכל לעשות זאת, ומן הסתם יש לכמה חברים פה ניסיון בעניין. אני כשלעצמי אשמח לקפוץ וללמוד גם כן...

גיתאי

חנן-ג'יפולוג
23-06-08, 19:00
אני ממליץ לפתוח ולתקן את הדרוש תיקון, אבל אך ורק בליווי של ספרות מתאימה.

yoav21
23-06-08, 21:31
חנן אל תהייה קמצן :twisted: שתף אותנו על איזו ספרות אתה ממליץ לקנות לפרוייקט זה, ובכלל.
יואב

חנן-ג'יפולוג
23-06-08, 22:55
אין לי מושג. אני שפצתי פעם AX15 ללא ספרות. טעות. אני מבין שבספרות שיש כאן באתר לסופה אין הוראות לשיפוץ גיר? אולי יש בהיינס לYJ? תבדקו, אני לא יודע.

eliv1
24-06-08, 07:40
למעונינים יש לי Service Manual של AX15,
אפשר גם להעלות את זה לאתר איכשהו, חנן?

tzagi
24-06-08, 08:06
אפשר גם להשתמש בFSM של טויוטה
אותו גיר כמעט בדיוק.

coas
24-06-08, 08:25
קיים כחלק מהFSM של YJ.
ניתן להוריד גם מכאן:
http://www.esnips.com/web/JeepTransmission

גיתאי נוה
24-06-08, 21:30
אין לי מושג. אני שפצתי פעם AX15 ללא ספרות. טעות. אני מבין שבספרות שיש כאן באתר לסופה אין הוראות לשיפוץ גיר? אולי יש בהיינס לYJ? תבדקו, אני לא יודע.
ראשית כל - אשר, תודה על הספרות. יוצא מן הכלל. אגב, אני מניח ש-AW4 הוא האוטומט של הסופה, נכון?
חנן - בכל מקרה נדמה לי שיהיה לנו לעזר, למרות הספרות שיש עכשיו, אם תשתף בטעויות שעשית כששיפצת ללא ספרות.

תודה
גיתאי

-->