PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה-ביה"ס לנהיגה מבצעית

omerroz
23-06-08, 01:15
שלום לכולם, אני עומר בן 17, מת על מכוניות ובעיקר רכבי שטח. לא מזמן ראיתי בעיתון הגה בשטח כתבה על היחידה לנהיגה מבצעית, שלומדים בה נהיגת שטח בהאמרים. אני מאד מעוניין לשמוע עוד פרטים על היחידה הזאת ודרכים להגיע אליה, אם יש פה מישהו שהיה בה או מישהו שיש לו פרטים לתת לי עליה, אשמח לשמוע. (אם יש פרטים שאתם לא מעוניינים לפרסם, אפשר לתת לי אמצעי ליצירת קשר) תודה לכולם

עודד זנטון
24-06-08, 15:09
תתגייס לסיירת גולני.
גם תילמד באותו הביה"ס, גם תשרת שירות יעיל וגם תלמד קצת על עצמך על הדרך.
כל הפלס"ים עוברים שם, אני גולנצ'יק בנשמה...
היה לא מזמן שרשור ארוך בנושא שכנראה יעניין אותך:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25966

מאוד ממליץ לקריאה למלשב"ים.

ilan.sch
03-07-08, 15:28
מממ תראה
בעקרון הנהיגה בצבא שהיא נהיגת שטח שמורה ליחידות המובחרות וליחידות שזה הייעוד שלהן.
יש את הבית ספר הרגיל שכל מי שמוציא רשיון נהיגה בתור לוחם עושה, ויש עוד כמה "בתי ספר" שאחראים על לימוד נהיגה אבל קצת יותר מסווג ממה שאפשר לכתוב פה :cool:

מנסיון האישי שלי, בדרך כלל מי שמגיע להיות מדריך בבית ספר הרגיל זה קרביים שנשרו בשלבים מוקדמים (מכל מסגרת קרבית כמעט). ויש את היחידות היותר טובות שאלו אנשים שנשרו בשלבים מאוחרים יותר או שסיימו מסלול ולא התאים להם הוואי היחידה.
כמובן שקומבינות ועזרה אף פעם לא מפריע !

עכשיו הכל תלוי בך, נהיגה בצבא זה לא תמיד כיף, זה כמו שאתה חושב שניווטים זה כיף עד שמביאים לך תיקים של 50 קילו לסחוב :) הכי טוב לדעתי וזה מה שהחבר'ה בצוות שלי עשו זה להיות נהג, אחרי זה אתה יוצא פעם בחודשיים ככה לסדרת נהיגה. צפון דרום שטח בנוי וכו'..
תזכור דבר אחד, ככל שתגיע ליחידה יותר טובה, בין עם זה פלסרים או מגלנים וכדומה. יהיה לך יותר קל כי ליחידות האלה יש יותר קומבינות ביחידות הניוד השונות.

איש
03-07-08, 18:24
טוב אני ישתדל מאוד לא לפגוע בבטחון במדינה :)

מדובר ביחידה אשר נוהגת במגוון כלים : דיפנדר האמר , סופות , גפסים ואבירים .

מדובר ביחידה אשר כל מהותה ותפקידה הוא להוביל יחידות עלית למיקומן המיועד,
היחידה היא יחידה אורגנית , ולא מהווה חלק מיחידות אחרות .

והם מתמחים בניהגת שטח , אך בעיקר בנהיגת שטח בלילה ע"י שימוש באמצעי ראיית לילה במהירות יחסית גבוהה .

ilan.sch
04-07-08, 23:32
טוב אני ישתדל מאוד לא לפגוע בבטחון במדינה :)

מדובר ביחידה אשר נוהגת במגוון כלים : דיפנדר האמר , סופות , גפסים ואבירים .

מדובר ביחידה אשר כל מהותה ותפקידה הוא להוביל יחידות עלית למיקומן המיועד,
היחידה היא יחידה אורגנית , ולא מהווה חלק מיחידות אחרות .

והם מתמחים בניהגת שטח , אך בעיקר בנהיגת שטח בלילה ע"י שימוש באמצעי ראיית לילה במהירות יחסית גבוהה .

ג'פסים ? אולי לחלק מים בתרח"טים :)

איש
06-07-08, 01:36
(לא ממש קשור לשירשור)

כשאתה במילואים אתה באמת מגלה כי הצבא עדיין לא ממש זנח את הג"פס.
ואבל אכן לא ממש כלי מבצעי יותר למיטב ידעתי.

-->