PDA

צפייה בגרסה מלאה : עבודה במקביל על אותה הרכבה, משני מחשבים שונים

Erez.
24-06-08, 11:27
בוקר טוב!

כאשר אני בונה בהרכבה במחשב שלי, ואני מעוניין שמשרטט נוסף יוכל במקביל לשרטט מההרכבה שלי, אבל לא את כל ההרכבה אלא כל פעם שני חלקים אחרים, כלומר - הוא צריך להציג על המסך שלו בכל פעם שני חלקים אחרים בהרכבה ולעומת זאת אני עובד על חלקים חדשים באותו הזמן בדיוק.
הבעיה היא שאם אני מציג חלקים מסויימים בהרכבה, אז בשרטוט במחשב השני נוצרות בעיות, כמו כן נוצרות בעיות שמירה ועוד סט שלם של בעיות.

כיצד ניתן לפתור את הבעיה?
הפתרון השני הוא שאני אעבוד על הרכבה אחרת בזמן שהוא משרטט מההרכבה הראשונה.
אבל זה פחות פרקטי ומפריע לזרימת העבודה.
תודה, ארז.

נמרוד
24-06-08, 22:32
אתם עובדים על אותו הקובץ שנמצא בשרת משותף, אם אני מבין נכון? יש המון אפשרויות ובעיות בתחום הזה של ניהול מידע הנדסי, אין לי מושג על איזה סוג עבודה, היקף פרויקט, כמה אנשים עובדים וכולי... אבל על פניו לא נשמע לי נכון או הגיוני שמישהו אחד עובד על שרטוט מחלק שמישהו אחר משנה באותו רגע ?! אם אתה יכול להסביר את הסיטואציה יותר, אולי אוכל לעזור מנסיוני.

Erez.
25-06-08, 06:24
אז אם אתה זוכר, אני מתעסק בEDM, ואני מתכנן את האלקטרודות לEDM.
כשאני מתכנן אלקטרודות לחלק מסוים, אני מעוניין שהשרטטת תוציא לייצור שרטוט עם החלק והאלקטרודה בזמן שאני מתכנן אלקטרודה אחרת על אותו חלק.
אנחנו צריכים לפתוח במקביל את אותה הרכבה ולהראות בה PARTים שונים, כלומר, היא מראה על המסך שלה את החלק והאלקטרודה שאותה היא משרטטת ואני בכלל מראה את החלק והאלקטרודה החדשה שאני מתכנן.
בלי שיפריע אחד לשני.
הצלחתי להסביר?
תודה!

נמרוד
25-06-08, 10:03
שכחתי שאתה מתעסק בEDM - ובמקרה אני ממש עכשיו צריך משהו ממש קטן (אבל ממש... עד עכשיו ממה שמצאתי, מעבר לגבולות הטכנולוגיה) שלח לי טלפון בהודעה פרטית, ואני גם אנסה אולי להבין יותר ולעזור בבעיה שלך.

שחר
25-06-08, 11:25
תלך לTOOLS - OPTIONS - EXTERNAL REFERENCES

תבדוק שהשורה הראשונה מסומנת ב V ואז תפתחו את ההרכבה.

אם באמת שניכם לא עורכים את אותו החלק לא תהייה לכם בעיה.

זהר
04-07-08, 11:06
לא כתבת אם אתה מדבר על SOLIDWORKS או על תוכנה אחרת ומה גודל הארגון/חברה שלך.

ל SOLIDWORKS יש אפליקציה שנקראת PDM (מערכת לניהול ייצור) ויעודית לעבודה של מספר משתמשים/ הרכבות גדולות/ תעוד מסודר של גרסאות קודמות ועוד.

בגדול - יש שרת/ מחשב שעליו מנוהלת "כספת" של המודלים/הרכבות/שרטוטים. כל אחד יכול למשוך מהכספת את הקבצים אבל רק לאחד יש עליהם בעלות. כך שאם עבדת על הרכבה מסויימת אבל אתה לא הבעלים שלה, לא תוכל להכניס אותה חזרה לכספת אלא אם תכניס אותה בשם שונה.
המערכת גם שמורת את הגרסאות הקודמות כך שניתן לעקוב/לשחזר גרסאות קודמות של החלק/הרכבה.
בנוסף יש איקונים שאומרים לך האם הקבצים אצלך בעמדה מעודכנים או ישנים לעומת הגרסא הקיימת ב"כספת" .
ולמה שאת צריך - אתה יכול לשמור את ההרכבה/חלק המדובר בכספת, בבעלותך, והשרטטת תמשוך אותו אליה לייצירת שרטוט אבל ללא בעלות עליו כך שהיא לא תוכל לשנות אותו.
בתור מתכנן - היא מוסיפה לך עוד מנהלות ובירוקרטיה, אבל מחוייבת המציאות במקרים מסויימים.

אני לא יודע מה המחיר של האפליקציה הנ"ל ואם היא באמת דרושה לך אבל זו דרך העבודה כשמספר המשתמשים גדל ומורכבות ההרכבות גדולה.

Erez.
06-07-08, 15:56
היי ותודה,
לכולם אגב.
ההרכבות לא גדולות, ולא הולכים להשקיע כסף בפתרון.
מה שאנחנו עושים הוא הכי פשוט כרגע, אני נותן לה לשרטט עבודות שסיימתי והיא עובדת על ההרכבה בזמן שאני עובד על הרכבה חדשה כבר.
שאר הפתרונות אמנם טובים, אבל עולים לי ביותר מידי זמן ואנרגיה.
באם העניינים יסתבכו בעתיד, נלך בכיוונים שהצעתם (שניסיתי אגב).
תודה!

-->