PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכבי שטח אמריקאים

mr-hemyolin
24-06-08, 15:07
שלום.
אשמח אם מישהו יענה לי על מיספר שאלות:
1) איזה חברות של רכבי שטח אמריקאיות יש?
2) הסבר קצר עם דוגמאות לנפחי מנוע אל מול צריכת דלק
3) המלצות על רכבי שטח אמריקאים.

ובקורב אהיה בעל רכב מאושר :)

גיא
24-06-08, 21:17
בגדול ...

יש לך ג'יפ, יש לך GMC ויש לך פורד ( ואני מסייג לפני שג'ו יכנס בי שוב ... :-) - התשובה שלי לא מתיחסת לדברים שאתה לא רוצה לגעת בהם !!! מודגש !!!

המלך כמובן, ג'יפ לסוגיו השונים. סיקס על שלל גירסאותיו ... סופה של שלל גיסראותיה ... וצ'רוקי על שלל גירסאותיו.

הסיקסים ישנים, דורשים הרבה תחזוקה אוהבת ומלטפת ... לא ממש יקרה בכסף אבל יקרה בזמן .. בתנאי שאתה עושה את הכל לבד. אם אתה הולך למוסך .. תהפוך את זה, לא יקרה בזמן כל כך אבל הכסף .. אוייי

סופה טיפה דומה, רק יותר חדשה וטיפה פחות מתפוררת. האוטו עצמו יותר ממוחשב ומתוחכם מה שמייצר שלל בעיות וצרות שאין בסיקס.
המחירים של סופות גם טיפה יותר גבוהים.

סיקס מכוון ושמור יאכל משהו בסביבות ממוצע של 1:6 כאשר יקפצו פה מיד מוני וערן שיגידו ששלהם אוכל / אכל 1:10 ... במחירי הדלק של היום זה לא ממש משנה.

סופה משהו דומה מאוד.

---

צ'רוקי, המלך... רכב מפואר למדי, מפנק מאוד, ניתן לשיפורים רבים והשמיים הם הגבול פה. מאוד דומה לסופה מבחינת דלק וחלקי חילוף. רק שיש שם יותר חלקים ברי קילקול, כל מיני פינוקים חשמליים כיסאות / מראות / חלונות וכו' ...

-----
מעבר לזה יש לך את הרכבים של גי אם. מהקטנים, ג'ימי, בלייזר והגדולים סברבן וכל מיני מפלצות.

שם תצפה לאכילת דלק יותר גדולה עד כדי 1:3 בסברבן ( לא מנסיון אישי , אבל היה חבר שטייל איתנו קצת לפני כמה שנים )

חלקים כניראה יש בשפע, אבל זאת לא הביתה. הרכבים פחות מתאימים לשטח קשה ופחות ברי שיפור.
קח את זה בחשבון רק אם אתה מתכנן שטח קשה. מה שניקרא פה טיולים עבירות.

---

מנועים בקצרה, גם כי אני לא ממש שולט בתחום וגם כי התחיל סטאר גייט, 4000 עד 5700 ליטר, מנועים אמינים מאוד בד"כ.

זה מה שיש לי לתרום בעניין.

גיא
24-06-08, 22:27
שכחתי פורד.

יש בעיקרון שניים שאפשר להתיחס אליהם, אקספלורר ישן וחדש.

החדש יקר ואמור להיות טוב, חולק מכלולים עם דיסקו 3
הישן, מעבר לזה שהוא ישן .. סוג של סתם כזה.

נמרוד
24-06-08, 22:39
שלום.
אשמח אם מישהו יענה לי על מיספר שאלות:
1) איזה חברות של רכבי שטח אמריקאיות יש?
2) הסבר קצר עם דוגמאות לנפחי מנוע אל מול צריכת דלק
3) המלצות על רכבי שטח אמריקאים.

ובקורב אהיה בעל רכב מאושר :)

1. יש בסך הכל שלוש חברות רכב אמריקאיות... גיא נתן לך סקירה שטחית של מה שיש בארץ.
2. אני אהיה קיצוני לצורך הבהרת נקודה - אין קשר בין נפח המנוע של רכב שטח לצריכת הדלק. יש קשר ישיר בין משקל הרכב לצריכת הדלק.
3. בארץ - כל דבר מבית Jeep שיש לו שני סרנים חיים.
**** לא כתבת דבר מאד חשוב - כמה כסף אתה מתכוון להוציא על הרכב! ***

mr-hemyolin
25-06-08, 13:05
יש לי מספיק כסף, ואני רוצה רכב חדש, 2006-8,

יש המלצות מיוחדות?

kobiarava
25-06-08, 13:46
3. בארץ - כל דבר מבית Jeep שיש לו שני סרנים חיים.

היתה פה אחלה המלצה-Jeep. יותר ספציפי-תגדיר צרכי שימוש, ותקציב, האפשרויות כבר די מצומצמות

קובי

ארז
25-06-08, 13:54
אתה צריך להיות יותר מכוון מטרה ולכוון אותנו, האם השאלה נשאלה בגלל שאתה מעוניין ליבא מחו"ל?
האם מעוניין לקנות בארץ?
צרכים?
ק"מ על הכביש?
רצונות בשטח?(טיולי משפחה רגועים/עבירות/מהירות וכו')
עד כמה חשוב גדול הרכב(טנדר ענק או SUV קטן)?

בקיצור תחשוב קצת על מה אתה צריך, תגדיר כאן ונוכל לעזור יותר.

נמרוד
25-06-08, 20:21
אל תבלבלו את הבחור - הוא סיפק את כל המידע. הוא רוצה רכב שטח, אמריקאי, חדש, ויש לו כסף.

ג'יפ רנגלר חדש. נקודה. (ועכשיו בהנחה (http://www.jeepolog.com/546.html). והלוואי שהייתי מקבל אחוזים...)

tzagi
26-06-08, 07:22
1. יש בסך הכל שלוש חברות רכב אמריקאיות...

גיא לא מרשה לי להכנס בו בימי חמישי שישי....אז...
אבל יש לי בעיה עם המשפט מעל,
כדי להבין למה, אולי צריך להבין את הפרשנות של" רכב אמריקאי"
אז סתם לדוגמה, מה יותר "אמריקאי"?

1. גיפ' ליברטי מיוצר במקסיקו מחלקים מיוצרים בחורים בכול העולם
2. טויוטה FJ קרוזר או טקומה שמיוצר בארה'ב מחלקים מיוצרים ברובם בארה'ב( כולל שילדה מחורבנת שמיוצרת ע'י דנה ספיסר)
3. שברולט אקוונוקס שמורכב בקנדה מחלקים מיוצרים בסין.
אולי יש יותר מ3 חברות רכב אמריקאיות?
אולי הרבה יותר מ3....

או אולי אין כזה דבר(יותר) כ" רכב אמריקאי"

גיא
26-06-08, 19:11
ג'ו דווקא בחמישי מותר לקרוע אותי :) רביעי ושישי זה טאבו .. ח ח ח

----

אני יודע שאתה נהנה מזה .. אז לך על זה !

---

אתה הרי מאוד ישראלי ויודע בדיוק על מה מדברים פה ורק נהנה מהחיים .. אז רכב אמריקאי .. מה שעולה לי ולך בראש, זה מכונית באורך 6 ומשהו מטר עם מנוע 8 בוכנות בטור, הגה רך חמאה בקוטר של הגה של אוניה ... ומושב קידמי שמתאים ל 3 אנשים ... אז נכון ! אין יותר רכב אמריקאי ...

מצד שני, חוץ משברולט דייהו שעושה לי קילקול קיבה ... כל מה שכתוב עליו קרייזלר / ג'י אם / פורד ( שלא מיוצר בספרד ... ) וכמובן ג'יפ, זה רכב אמריקאי ! ולא יעזור לך כלום !!

סוואנה, גם אם מיוצר בעזה, יהיה עד לסוף הימים, ואן אמריקאי. למשל ....

ואנקדוטה קצרה .. חבר, הביא עכשיו ביבוא אישי צ'רוקי חדש דנדש ... 220,000 ש'ח על הכביש ... אוטו עם ניילונים על הכיסא. יבוא מקביל מארץ הדוד סם.... תקנאו ! ( אני גם מקנא ... ), זה רכב אמריקאי ! ... למשל ...

חגי
26-06-08, 23:14
גיא שכחת להוסיף שרכב אמריקאי מעוצב ע"י בחור עם סרגל ושהרכב נוסע טוב רק ישר .

tzagi
27-06-08, 07:04
אתה חיי בעבר....חבל על הזמן....
או הידע שלך במכוניות אמריקאיות מאד מצומצם לזבל שיובא לארץ.

הנה סתם דוגמא
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Chevrolet-Camaro-1970-Chevrolet-Camaro-Z-28-3693-Documented-Miles_W0QQitemZ170231489472QQcmdZViewIte m?hash=item170231489472&_trksid=p3286.m14.l1318

תסביר אולי איפה השתמשו בסרגל?

יש לי אחת כזאת, אגב היא יצרה מעל ל 1G במסלול WILLOW SPRINGS
לפני הרבה שנים.....

תסביר לי על נוסע טוב בקו ישר?

וזה לא מיקרה יחוידי או יחיד.

גיא, די....
ותפסיק לקלל.

חגי
27-06-08, 07:36
נו באמת ! אז 1 אחוז מתוצרת התעשיית דיטרויט לא עוצבו בעזרת סרגל .

ולעוד חצי אחוז לא הייתה התנהגות של ספינת טיטניק אז מה .

חגי.

נמרוד
27-06-08, 08:21
... או הידע שלך במכוניות אמריקאיות מאד מצומצם לזבל שיובא לארץ.

זה נושא הדיון, לא?

דרור ברלי
27-06-08, 08:53
הו מאמא... איזה אוטו. כמה יפה. ועוד ידני... ידני!!! אני רוצה כזה... ואין לי 40K$ פנויים לבזבז על הגשמת חלום מוטורי....

אף מילה על סרגלים ועל עיצוב!!! חוץ מפרארי ושות', לא היו ולא יהיו מכוניות יפות כמו האמריקאיות של סוף שנות ה-60! אבל ג'ו, לא יעזור לך. המכוניות הללו היו מפגרות עוד על לוח השרטוט.

שמע, ניסינו, נהגנו. בהמון אמריקאיות של פעם. גם בכמה דורות של קמארו. אני לפחות, נהניתי בטירוף. אלה מכוניות מרגשות ומאתגרות לנהיגה. ברור שבשקלול קר של איכות ההתנהגות מול גובה רף הביצועים - אלה חרא של מכוניות. שלא לומר מסוכנות. אבל אולי זה מה שגורם לי להינות מהן כל כך?... אני נהנה גם מנהיגה בחיפושית קירור-אוויר קלאסית, עם 44 כ"ס והיגוי היתר וכל זה. אולי כאן טמון הקאץ'.
הבעיה היא שלא כולם נוהגים אותו דבר. להרבה מאוד אנשים אין רפלקסים של טיסי קרב וידיים רגישות של כירורג, וכמובן שלא תמיד יש סביבך הרבה כביש פנוי שיאפשר לך לתפוס החלקות כוח של "מכונית ספורט" באורך 5 מטר + עם 400+ כוחות סוס ואיזה 60 ומשהו קג"מ על סרן אחורי חי, קפיצי עלים ושילדה של טנדר...
אפשר לקחת כל מכונית, לשדרג ולהקשיח מתלים ולהחליף לה צמיגים, ולהשיג ערכי G גבוהים על מסלול אובאלי. אבל המכוניות האלה, לפחות בתצורתן המקורית הרכרוכית, תמיד לקו בסעיף התנהגות כללית על כביש רגיל, שאינו סלול ברמת מסלול מירוצים. וזה בלט שבעתיים במכוניות כמו הקמארו הזו, שהציעו ביצועים שגם היום הם מרשימים עד מפחידים - ההגה שלא מחובר לכלום, הבלמים שאינם בלמים (לא יודע איך הגיע הדגם הזה, אבל לרוב ה-Muscle-cars היו ארבעה בלמי תוף, כאשר רק בחלקן דיסקים קדמיים היו אופציה בתשלום נוסף...) ובכל זאת הן מדהימות ואני רוצה כזאת...

ולעניינינו - לצערי, רוב רכבי השטח האמריקאיים לא מקבילים ברמת הריגוש שהם מספקים. יש כמה כלים קלאסיים שהם נחשקים ממש בעיני - כמו ה-CJ הקלאסי, הפורד ברונקו מהדורות הראשונים, הוואגוניר, הצ'רוקי-צ'יף והסקאוט 2, גם ה-TJ רוביקון, קצר או ארוך, לא משנה. אבל זהו.

כל השאר ובמיוחד החדישים - חסרי השראה. כבדים, שתיינים, מצועצעים. לא מרשימים בכביש ובשטח (חוץ מההאמרים למיניהם שממש מדהימים בשטח, אבל אף בנאדם שפוי לא מוכן להיראות בציבור כשהוא לבוש באחד מאלה, מסתבר שאפילו באמריקה).
מטרייל-בלייזר ואקספלורר אני לא מצפה, ולכן לא מתאכזב - מנועים אדירים שמסורסים על ידי גירים אוטומטיים עם יחסי העברה הזויים, צריחת דלק לא שפויה, מתלים על הפנים, יכולות שטח נמוכות מינוס-מינוס-מינוס.
טרייל-בלייזר נראה סביר אבל בשטח הוא מתנהג כמו פיאט פונטו, עם פלסטיקים פריכים מכל הכיוונים וספויילר קדמי בגובה 10 ס"מ מהקרקע, ומרווח גחון לא הרבה יותר גדול. תא הנוסעים נראה כמו שברולט אביאו אקסטרא-לראג', ומורכב באיכות של טאטא ושות'.
תן לי מנוע טרייל-בלייזר בשביל לשתול בסופה, ואני אהיה מאושר. אבל זהו. לא יותר מזה.

אקספלורר? כולם יודעים שהוא חולק גנים משפחתיים עם דיסקו 3. ואז אתה נוסע בו ומחפש אותם, ולעזאזל - לא מוצא. איפה זה ואיפה דיסקו 3. על עיצוב הפנים שמזכיר לובי של בית זונות בלאס-וגאס, אני כבר לא מרחיב כי זה עניין של טעם אישי נטו וככה אוהבים את זה באמריקה (ומסתבר שגם מחוץ לדטרויט יש לא מעט אנשים עם טעם... אפעס... נו, טוב), אבל אתה בטח מבין את הכיוון שלי...
קשה לי להצביע על רכבי שטח שכל כך מאכזבים כמו כמעט כל מכוניות הדור החדש של Jeep - שניכר עליהן שמתכנניהן עבדו תחת אימת סוללות עורכי דין, ושהמוטיב העיקרי שמאחורי התכנון שלהן פרט לקמצנות גרידא הוא "פוליטיקלי קורקט". הן יפות מבחוץ, וזהו. זה ברור וכואב אחרי סיבוב קצר בקומפאס ובפטריוט, זה מפתיע לרעה בליברטי (עוןד לא נהגתי בדגם החדש, אבל אני כבר מנמיך ציפיות כדי לא להתאכזב) וכן כן, הפתעה, גם הרנגלר. פרט לדגם הרוביקון, ואני יודע שיקפצו עלי כאן ויאכלו אותי חי, רנגלר JK מאכזב ביג-טיים. לפחות אותי. כדי להשתכנע ש-Jeep יכולים ליפול אפילו בסעיף הויזואלי - תסתכל על הג'יפ קומנדר. אוטו שגם מבחוץ נראה עצוב ובוכה ושאין לך חשק להיכנס אליו אפילו. האם זה פלא שכל הזמן רצות שמועות שקרייזלר או-טו-טו הולכים לחסל אותו? ה-Jeep היחיד שמרשים זה גראנד צ'רוקי מהדור האחרון. מלכתחילה זה ה-Jeep היחיד שהוא כוסית אמיתית - מתלה קדמי נפרד, נמוך, נראה כמו הומו מגונדר ומלכתחילה לא מצפים ממנו להרבה. ואז הוא מפתיע לטובה - עושה הכל בסדר גמור. גם בכביש ואפילו קצת בשטח. במסגרת הציפיות והייעוד, כמובן.

"רכבי השטח" האמריקאיים החדשים היחידים שעוד עושים לי משהו אלה הטנדרים הגדולים - מפלצות ענק, הזויים במימדיהם, לא באמת מיועדים לעבוד בשטח אמיתי ובקושי מסוגלים לנוע בעיר. אבל הם כלי-עבודה מטורפים שמרגישים ומרגשים כמו מכוניות אמריקאיות אמיתיות מפעם - המון כוח, המון ברזל, המון אופי והמון קסם. המון מהכל. אפשר לאהוב או לשנוא, אבל אי אפשר להישאר אדיש אליהם.

tzagi
27-06-08, 17:00
דרור, מה זה אין לך 40 אלף, תחפור טוב,
אתה רוצה, קנה את שלי ב10
טוב, אני לא יכול להתווכח עם הרבה ממה שכתבת, למעשה, המצב הרבה יותר גרוע ממה שכתבת, אבל זה לא המקום.
מבחינת עיצוב, חיצוני ופנימי, הרי לא מיצרים את הרכבים האלה בשביל דרור או ישראלי או ארופאי אחר, מעצבים אותם בשביל השוק שלהם, וקוני הרכבים האלה, זה מה שהם רוצים, טוב או לרע.
למעשה, הדבר שמפריע לי אישית, זה שהמחקרים הוכיחו שנשים אחראיות לבחירת רכב חדש כמעט 70% מהזמן
אז נחש מה? הם ממלאים את ה FOCUS GROUPS בנשים בלבד, ובונים בהתאם....שים לב לכול הצורות האובליות...
אבל הטרנד גם משתנה, ראה דוגמאות לדברים חדשים שיוצאים מפורד לדוגמא

http://www.fordvehicles.com/crossovers/edge/?referrer=http%3A%2F%2Fwww%2Eford%2Ecom&glbcmp=ford|vehicles

או GM

http://www.gm.com/shop/results.jsp?bodyStyle=05&lowPrice=10000&highPrice=65000&fuel=E85&fuel=HYBRID&fuel=DIESEL&fuel=30MPG&fuel=GAS&

יפה? מכוער? כנראה עניין של טעם.

חגי,
יודע....פה, בניגוד לפורומים אחרים איפה שכול מיני "חכמים" יכולים לפלוט שטויות כאהבת נפשיהם,
מנסים לשמור על "אמת בפרסום"
אז אתה אומר ש: אז 1 אחוז מתוצרת התעשיית דיטרויט לא עוצבו בעזרת סרגל .
תוכיח!!!!

ואני ממליץ שלא תסתמך על זכרונך מהעגלות של שנות ה80 אלא תלמד קצת על הנושא,
אתה תגלה דברים מאד מעניינים, תראה איך "אומנות" העיצוב השתנתה במשך 100 שנים,
גם תגלה שכמעט כול רכב בעולם, ולא משנה אם הוא ניבנה ביפן או בגרמניה, עוצב ע"י אזרח אמריקאי,
וזה לא מהיום, זה ככה כבר מעל ל40 שנה
לכול חברות הרכב, מאאודי ועד טויוטה, יש DESIGN HOUSES
בארה'ב.

דרור ברלי
28-06-08, 12:08
מכיוון שברשימה הפרטית שלי עוד אין אף גברת שנולדה וגדלה בארה"ב, אז אני לא מכיר, אבל במכוניות אמריקאיות כאמור התנסיתי קצת. לפי איך שפורד אקספלורר למשל (אבל לא רק) נראה מבפנים, , כל הנשים ב-FOCUS GROUPS הללו הן תואמות דולי פארטון או ריקי לייק? זה לא משהו שאמור להחמיא לאשה האמריקאית הממוצעת...

tzagi
29-06-08, 02:35
מכיוון שברשימה הפרטית שלי עוד אין אף גברת שנולדה וגדלה בארה"ב, אז אני לא מכיר, אבל במכוניות אמריקאיות כאמור התנסיתי קצת. לפי איך שפורד אקספלורר למשל (אבל לא רק) נראה מבפנים, , כל הנשים ב-FOCUS GROUPS הללו הן תואמות דולי פארטון או ריקי לייק? זה לא משהו שאמור להחמיא לאשה האמריקאית הממוצעת...

ואללה דרור....
אני חייב לציין למרות שאתה לא מודע להרבה רכבים אמריקאים, וזה בסדר, ולא מחוסר התעניינות,
אבל בנשים, כנראה שאתה בעל נסיון,
אבל הדוגמאות שציינת, " טיפה" מיושנות, אבל רק ב20 שנה, אז יש היתקדמות, כנראה תודה לעידן האינטרנט. ;-)

tzagi
29-06-08, 06:43
כמה תמונות של עיצוב אמריקאי מהעבר
אגב,
האדם בתמונה הראשונה זה הארלי ארל.
כן כן, אותו הארלי ארל שלימד את פנין פארינה איך להשתמש בנייר ועיפרון.

Viper
29-06-08, 07:15
ג'ו,
זה מזכיר לי שרשור אחר שבו דיברנו על התפיסה "המעוותת" של הישראלי את הרכב האמריקאי ושהמצב השתפר- אבל עדיין יש לאן.
תמשיך להרביץ כאן תורה שכזו-אולי בסוף יבינו מה זה רכב אמיתי גם אחרוני המוהיקנים...

KOOKE
29-06-08, 14:26
דרור

מה ההבדלים בין הרנגלר TJ ל- JK ? ולמה התאכזבת ממנו ??

נניח שאת חצאיות הפלסטיק החדשות אפשר להוריד ?? מה עם היתר ?? למה זה מאכזב ??

סך הכל למי שחפץ ברכב חדש עם דגש על יכולות שטח במחיר שפוי שאינו עולה לאיזור 300K ש"ח יש רק שלוש אופציות ריאליות בארץ - ג'ימיני, רנגלר (לאחר הוזלות אחרונות) ודיפנדר קצר ..

אני שואל כדי לדעת ולא כדי להתנגח ולהתנצח..במה שונה לרעה לדעתך הJK ??

שלמה

asafk
29-06-08, 14:36
לדעתי האישית, וכיוון שאני מכיר מקרוב מאוד את הTJ ואת ה JK, הJK בנוי הרבה יותר טוב, אבל עם כיסויי פלסטיק שהם בגדר "לא לעניין". בגרסת הרוביקון, לעומת זאת, הבנייה עוד הרבה יותר טובה, ונראה שלשם שינוי אשכרה השקיעו מחשבה באיך להפוך את הג'יפ לרכב שטח.

אסף.

KOOKE
29-06-08, 15:24
סתם כנתון מעניין - גירסת הJK הנמכרת בארץ היא גירסת ה-X + תוספות מקוריות שהמעניינות שבהן עבור חובבי השטח - נעילה נשלטת אחורית וניתוק חשמלי למוט המייצב הקדמי.

המחיר יסית מפתה - הקצר 200K ש"ח. האנלימיטד הארוך - 230K ש"ח.

יש תוספות נוספות כמו ח"ח ונעילה מרכזית ומערכת קול איכותית, גג קשיח מתפרק ומודולארי ועוד כל מיני שטויות כאלו..אבל תוספות השטח הסטנדרטיות + מבנה בסיסי לא רע עם אפשרויות שידרוג נוספות ורבות הופכות את הJK למאד אטרקטיבי מבחינת מחיר בארץ.

נמרוד
30-06-08, 07:57
שלמה לא צריך תואר שני במתמטיקה כדי לראות שג'יפ רנגלר זה דיל מצויין.

החסרון הגדול לעומת הTJ - מנוע.

ערן המסוקס
30-06-08, 08:05
לדעתי האישית, וכיוון שאני מכיר מקרוב מאוד את הTJ ואת ה JK, הJK בנוי הרבה יותר טוב, אבל עם כיסויי פלסטיק שהם בגדר "לא לעניין". בגרסת הרוביקון, לעומת זאת, הבנייה עוד הרבה יותר טובה, ונראה שלשם שינוי אשכרה השקיעו מחשבה באיך להפוך את הג'יפ לרכב שטח.

אסף.

כללי מידי. שחרר מידע.

מה ההבדלים בין הTJ לJK, איזה איכויות יש בדגם הנוכחי?

דרור ברלי
02-07-08, 00:26
שלמה, קודם כל, בוא ונסכם שבמחיר הנוכחי הרנגלר הוא פצצה של רכב. להיט. אין ויכוח.

עכשיו למה מאכזב?

בוא ונתמצת:
מנוע אימפוטנט בסל"ד נמוך, גיר עם ארבעה יחסי העברה בלבד ותהומות שפעורים ביניהם, יחסי העברה הזויים, גחון שבנוי כמו העתק של איזה זבל יפני, פלסטיקיאדה, מתלים, והעיקר - רנגלר זה לא סתם רכב, זה אייקון. באים אליו עם ציפיות בשמיים והמציאות טופחת על הפרצוף. סתם אוטו אמריקאי עממי.
קודם הוא גם היה יקר מדי. עכשיו, כשהמחיר חזר לשפיות, זה נראה קצת יותר טוב.
.

נמרוד
02-07-08, 08:06
המנוע הוא החסרון העיקרי לעומת הרנגלרים/סופות הקודמים. זה לא ה6 הטורי הנהדר. אבל אין ספק שרנגלר אנלימיטד ומחירי הדולר הנמוך בשנה האחרונה זה ממש נקודת האור הקריטית לעתיד המעורפל שלנו הג'יפאים בארץ. אני חושב שאנשים מעריכים את הרכב ואת מה שהוא נותן, והוא באמת דיל מצויין, מי ייתן ויעלו על כבישי הארץ כמה שיותר, מאות רבות של אנלימיטדים, דרך היבואן וביבוא אישי. מי ייתן וכמה שיותר מתוכם יהיו דגמי רוביקון... אני מניח שאין סיכוי, אבל הלוואי שחלק מהקונים יביאו דגמים ידניים (ולו רק משיקולי חסכון בדלק).

לי אין כמעט ספק שאנלימיטד משומש נמצא בעתיד שלי בעוד שלוש שנים. ובקצב של עליית הרוביקונים - בהחלט יש מצב... אני בטוח שעולים יותר רוביקונים על הכביש השנה מאז צ'רוקים בשנת 1994 - ועובדה שנפלתי על אחד!

יובל99
09-07-08, 23:11
הכל נכון, אבל עדיין - המחיר...!
לפני קרוב לשנה הבאתי אקספלורר מודל 2006 מפואר בפחות מ 170K.
עם הדולר של היום והירידה במחירי המשומשים בארה"ב, ניתן לדעתי להביא מודל 2007 בסביבות 130K ואולי פחות.

-->