PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום (התיעצות לקניית סמוראי - הכותרת נערכה)

shaharh
25-06-08, 15:43
שלום
אני מעונין לקנות סמוראי
ורציתי לשמוע חוות דעת של אנשים שמבינים יותר ויש להם את הרכב הזה.....

אני ישתמש בו באופן הבא:
-רוב הזמן זה יהיה בכביש 150 קילומטר +- בשבוע
-נסיעת שטח רצינית כמו מדבר יהודה או צפון זה פעם בשנה חצי שנה....?
-נסיעת שטח באזור תהיה משהו כמו אחד לחודש ..דיונות וכאלה....?
-חושב לי שיהיה מזגן ברכב....?
-שיהיה סיבבת נהג טובה...?
וכמובן צריכת דלק חשובהה.?
ושאלה של טעם אישי פתוח או סגור??

איזה שנתון??? ומה המממוצע מחירים שעומד לרשותי???

bobsfog
25-06-08, 15:58
מזגן זה מצרך לא כזה נפוץ בסמוראים - אז פשוט תחפש רכב עם מזגן.
בסמוראי אין סביבת נהג טובה, אין אפילו סביבת נהג, יש לך הגה ודוושות.

כמה כסף יש לך להשקיע על רכב

ואני דרך אגב חושב שלצרכים שלך יותר תתאים ויטרה

וחיפוש היה עוזר לך מאוד, ועדיין יעזור לך

shaharh
25-06-08, 16:12
משהו בסיבובת 30K ....

ויטראה מאוד יקרה יחסית לסמוראי

הכוכב הכחול
25-06-08, 20:39
שלום
אני מעונין לקנות סמוראי
ורציתי לשמוע חוות דעת של אנשים שמבינים יותר ויש להם את הרכב הזה.....

אני ישתמש בו באופן הבא:
-רוב הזמן זה יהיה בכביש 150 קילומטר +- בשבוע -סבבה בקטנה 15 ליטר בנזיף
-נסיעת שטח רצינית כמו מדבר יהודה או צפון זה פעם בשנה חצי שנה....?-איזה כיף לך. אפשר אפילו יותר, ואם אתה יודע לנהוג הוא יעמוד בכל מסלול בכבוד
-נסיעת שטח באזור תהיה משהו כמו אחד לחודש ..דיונות וכאלה....? -תוריד אויר (והרבה ) וסע לשלום חביבי המפתחות בפנים
-חושב לי שיהיה מזגן ברכב....? -אתה חושב שיהיה לך מזגן או רוצה שיהיה לך מזגן?. בכל אופן בתוספת למה שאדר רשם, אתה גם יכול להוסיף מזגן בעלויות של 1500 ש"ח +/- ( אל תתפוס אותי על המחיר לי יש 4 כיווני אויר)
-שיהיה סיבבת נהג טובה...? - מה שאדר רשם היה מחמאה ומעל ומעבר, אבל... בדגם המסולסל סביבת הנהג יותר נעימה -חפש אחד שמור.
וכמובן צריכת דלק חשובהה.? - ממוצע של ליטר בנזין ל10 ק"מ. יש שעושים יותר אבל יש גם שעושים פחות. רכב שמור אמרנו?
ושאלה של טעם אישי פתוח או סגור?? - האוטו בגודל של קופסאת סרדינים. לי זה נראה קטן מדיי, לדעתי פתוח עדיף יותר. אויר ריח רוח .. סע במדבר במאי-יוני-ספטמבר בחום (על יולי אוגוסט אין בכלל על מה לדבר כן?!..), עם פתוח שאתה מרגיש את הרוח ונושם את המדבר או בתוך קופסאת פח סגורה קטנה וחמימה? תגיד לי אתה מה עדיף.

איזה שנתון??? ומה המממוצע מחירים שעומד לרשותי??? - כמה שיותר חדש ושמור!

ועכשיו..
את הכתבה של נקסוס ( שדרך אגב מישהו יודע אם הוא ירד למחתרת? ) על בדיקת סמוראי לפני קנייה קראת כבר?
למה לא???????
יאללה לקרוא-
http://jeepolog.com/151.html
מצאת וקנית?
יאללה לקרוא-
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5015
רוצה לטפל לבד ברכב?
יאללה להוריד -
http://www.4x4.in.th/manual_sj413/index.html

וטיפ אחרון והכי חשוב,
כל מה שרשמתי לך כבר מופיע כאן באתר.
תעשה חיפוש ( צד שמאל למעלה ) יש שם ים של חומר
תמצא שם את כל מבוקשך, גם דברים שלא חשבת שיכולים להיות,.. יש!
תשוטט, תפשפש קצת..

בהצלחה .
ו- :-D כפי שהובטח.

shaharh
25-06-08, 23:10
ועכשיו..
את הכתבה של נקסוס ( שדרך אגב מישהו יודע אם הוא ירד למחתרת? ) על בדיקת סמוראי לפני קנייה קראת כבר?
למה לא???????
יאללה לקרוא-
http://jeepolog.com/151.html
מצאת וקנית?
יאללה לקרוא-
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5015
רוצה לטפל לבד ברכב?
יאללה להוריד -
http://www.4x4.in.th/manual_sj413/index.html

וטיפ אחרון והכי חשוב,
כל מה שרשמתי לך כבר מופיע כאן באתר.
תעשה חיפוש ( צד שמאל למעלה ) יש שם ים של חומר
תמצא שם את כל מבוקשך, גם דברים שלא חשבת שיכולים להיות,.. יש!
תשוטט, תפשפש קצת..

בהצלחה .
ו- :-D כפי שהובטח.

תודה רבההה
על איזה מחיר ממוצע אנחנו מדברים .....?
ראיתי קצת בלוח של יד 2 אין כל כך פורופורציה שנה\מחיר\מחירון

shaharh
25-06-08, 23:13
בקיץ סבבה והכל אבל בחורף אתה יושב עם דובון צה"לי?

בומס הקופץ
26-06-08, 00:22
אני לא יודע להעיד אצל אחרים אבל בתוך הסמוראי שלי אפשר להמיס את הקטבים כשהחימום פועל והברזנט חורף סגור.
יש תופעה אחרת שנילוות אליו וזה טפטוף ממקומות החיבור בין הברזנט בגג, לדופן של הדלת. אבל מרוב חום הטיפות מתאדות עוד לפני שהם נוגעות ברצפה :D.

shaharh
26-06-08, 01:18
אתה קצת מגזים לא?

בומס הקופץ
26-06-08, 02:59
אתה זה שחושב שאשכרה אפשר לשבת בתא הנהג של סמוראי עם דובון צה"לי ואני זה שמגזים? :twisted:
טוב נו אולי טיפה, (אחת מאלה שהתאדו בדרך לרצפה) אבל באמת שאין שום בעיה עם חימום סמוראי פתוח שסגור (זה לא אוקסימורון).

ביום שיש יש מפגש סמוראים ענק, תבוא, תחווה, תשאל, אני די בטוח שרוב השאלות שלך יענו, וזאת הזדמנות חד פעמית לקבל רושם מקיף על מה אפשר לעשות עם הגמד.

tzagi
26-06-08, 05:03
ועכשיו..
את הכתבה של נקסוס ( שדרך אגב מישהו יודע אם הוא ירד למחתרת? )

האינסטלטור עסוק!
Laying pipe. :-)

shaharh
26-06-08, 11:32
אתה זה שחושב שאשכרה אפשר לשבת בתא הנהג של סמוראי עם דובון צה"לי ואני זה שמגזים? :twisted:
טוב נו אולי טיפה, (אחת מאלה שהתאדו בדרך לרצפה) אבל באמת שאין שום בעיה עם חימום סמוראי פתוח שסגור (זה לא אוקסימורון).

ביום שיש יש מפגש סמוראים ענק, תבוא, תחווה, תשאל, אני די בטוח שרוב השאלות שלך יענו, וזאת הזדמנות חד פעמית לקבל רושם מקיף על מה אפשר לעשות עם הגמד.

איפה זה בבן שמן?????
אפשר להגיע עם רכב פרטי ???

idan_c
26-06-08, 13:32
פרסמתי את הויטארה שלי למכירה לא מזמן, מודל 96 במחיר של סמוראי :)

לי הייתה אותה התלבטות כמוך בתחילת הדרך אבל אחרי שנהגתי בסמוראי עם כל הכבוד לרכב האהוב הזה והאהוד הזה הוא יותר מדי קטן :) וקצת הרבה לא נוח בכביש אם אתה יכול להרשות לעצמך ג'ימיני אז עדיף אם לא לך לכיוון של ויטארה גם אם תצטרך אפילו לרדת קצת ברמה ותקנה מודל 94 הדגם של ה16 שסתומים. 150 ק"מ בשבוע זה לא הרבה ככה שתוכל להסתדר עם סמוראי אבל זה גם לא מעט ואם תצטרך מתישהו לחרוג ולנסוע נסיעה ארוכה יותר זה יהיה קשה, אני מבטיח :)
נהגתי בסמוראי לפני שקניתי את הויטארה לא סתם ויתרתי על קנייתו, הוא יפה אין ספק אני אוהב את היכולות והמראה שלו אבל קשה לוותר על נוחות לגמרי.
בכל מקרה בכל מקרה - אל תתפשר תקנה רק רכב שמור כי ככל שהרכב עבר התעללות זה יהיה לך קשה לטפל בוא אחר כך.. לפעמים שווה לשלם יותר מהמחירון בשביל רכב ששוה את זה :)
(לפעמים יש מציאות שהם פחות מהמחירון אבל זה לא משקף כלום...וזה בטח לא קורה הרבה. אני נקלעתי למצב הזה כרגע ואתה מוזמן לבוא לראות את הרכב ותבין)

shaharh
26-06-08, 13:51
(לפעמים יש מציאות שהם פחות מהמחירון אבל זה לא משקף כלום...וזה בטח לא קורה הרבה. אני נקלעתי למצב הזה כרגע ואתה מוזמן לבוא לראות את הרכב ותביןO

אז לא הבנתיי לקנות סמוראייי או ויטרה?

idan_c
26-06-08, 14:07
(לפעמים יש מציאות שהם פחות מהמחירון אבל זה לא משקף כלום...וזה בטח לא קורה הרבה. אני נקלעתי למצב הזה כרגע ואתה מוזמן לבוא לראות את הרכב ותביןO

אז לא הבנתיי לקנות סמוראייי או ויטרה?

סמוראי או ויטארה בשורה תחתונה זו תהיה החלטה שלך מה יותר נוח לך ומה יותר מתאים לצרכים שלך.

המשפט שאמרתי על המציאה הכוונה שלפעמים יש מציאות שהם באמת טובות לרכב טוב ושמור ובמחיר זול יותר. כמו המקרה שלי לדוגמא וזה לא בגלל שיש משהו חלילה ברכב אלה בגלל שאני נאלץ למכור אותו מסיבות אחרות.

מה שאני אמרתי בנוסף שאני הייתי במצב כמו שלך ובסוף החלטתי לקנות ויטארה הייתרונות גברו על החסרון הדיי זעום בשטח, כי כל מה שסמוראי עושה בשטח גם ויטארה עושה בשורה תחתונה.

עודד זנטון
26-06-08, 14:15
קנה וויטארה. לצרכים שהצגת היא מעולה. יותר מסמוראי.
אם הייתה יורד למדבר יותר פעמים ובשטח טכני, הייתי ממליץ סמוראי. אבל אתה מדבר על שימוש קליל במונחי שטח כך שוויטארה תיתן לך להינות ולא לשלם בנוחות (הכל יחסי כמובן!)

לגבי פתוח או סגור.
אם אתה רוצה לשמוע מוזיקה בסבבה בלי שכל העולם יתרשם מהטעם המשובח שלך, אתה רוצה מיזוג נעים שיקרר את עכוזך בימים חמים ולא מפריע לך לראות את הטבע דרך מסגרת, קנה טלביזיה (זה זול יותר מסגור..)
אם אתה נהנה מאבק דרכים, אוהב לגרד את הציפוי הלבן שלו מהפנים בסוף יום טיול, לא מסוגל לחשוב על טבע ממוסגר ומסודר אלה אוהב אותו נא, ולא מפריע לך לשיר בקול ושכולם יקפצו עד מחר, קנה פתוח.
אני, אגב, עם פתוח..

לגבי חימום בחורף.
עד שסידרתי את מע' החימום בסמו שלי, לא הבנתי על מה כולם מדברים..
חם! מאוד חם! גם אם בחוץ יש שלג.

לשואלים.
נקסוס שינה אישיות היום הוא מישהו אחר. היום זה כבר המון זמן...

הכוכב הכחול
26-06-08, 14:35
לשואלים.
נקסוס שינה אישיות היום הוא מישהו אחר. היום זה כבר המון זמן...
פעם אחרונה שאני שמעתי עליו היה לו אוטו ורוד :roll:

איך...איך נפלו גיבורים?;)

shaharh
26-06-08, 14:51
אתה רוצה מיזוג נעים שיקרר את עכוזך בימים חמים ולא מפריע לך לראות את הטבע דרך מסגרת, קנה טלביזיה (זה זול יותר מסגור..)

בפתוח המיזוג על הפנים ???

עודד זנטון
30-06-08, 16:55
אתה רוצה מיזוג נעים שיקרר את עכוזך בימים חמים ולא מפריע לך לראות את הטבע דרך מסגרת, קנה טלביזיה (זה זול יותר מסגור..)

בפתוח המיזוג על הפנים ???

בוא נאמר שלמיזוג בפתוח, אלוהים דואג..
יענו, רוצה אויר קר? - סע בחורף...

ilan.sch
01-07-08, 09:03
היי
אני אספר לך על מצבי ואולי זה יעזור לך
סמוראי 96 פתוח
עכשיו נעים איתו, כל עוד יש לך גגון חצי שמסתיר את השמש. למושב הנהג לפחות.
בחורף היה בסדר, לפעמים קר ורטוב כי מצטברים מים במקומות מעצבנים אבל לא נכנסו לי מים לאוטו. (ברזנט במצב מעולה).
האוטו בעליות של חיפה סחוב בסדר כמו מכוניות ישנות מנוע 1300 כמה זה 4 צילינדרים לא ?
בשטח האוטו סוחב 2 אנשים יופי ועולה הכל.
סביבת נהג ? מה שאתה תעשה. אצלי יש מושבים מולחמים של רכב אחר שאין לי מושג מה הוא היה אבל המושבים דיי נוחים, זה לא כלכך משנה כי כל בור שנכנסים מרגישים אותו, אז שאתה נוהג אתה משחק משחק התחמק מהבורות, זה מעביר את הנסיעה :)
צריכת דלק ? בעליות של חיפה כל יום זה יוצא 1-9 ממוצע לנהג רגוע ובכביש בינעירוני 1-11 ממוצעים. במדידה האחרונה עשיתי 360 ק"מ והיה עוד טיפה בטנק.. טנק עומד על 30-35 ליטר. נסיעה משולבת חצי מיכל היה בין חיפה לתלאביב וחצי מיכל בתוך העיר.
נסיעה בינעירונית קשה קשה, פעם אנשים דיברו פה על 100, 110, מישהו אמר שהגיע ל130 ? ואז אמרו לו אולי בירידה עם רוח גבית, ואני מוסיף כנראה שפרארי גררה אותו מקדימה. כי אני נסעתי על 80-85 רוב הנסיעה, הסלד היה על 3000, אז 90 זה הלימיט לנסיעה נוחה אחרת אתה מרגיש כאילו האוטו לא יציב ולא כלכך נעים.
מזגן ? לי אין, לא חושב שיש לדבר הזה כוח לסחוב עם מזגן, לפחות לא בנסיעות שאני עושה, וגם אין כלכך צורך.
ודבר אחרון, פתוח זה הכי אחי. יותר כיף, יותר אווירה של ג'יפ, אנשים אומרים שלא תוכל להשאיר דברים בתוך האוטו. את הלפטופ היית משאיר בסמוראי סגור ?
מקסימום תשמור את הדברים בתא מטען של האוטו או שתתקין מבנה ייעודי ננעל כמו שהרבה חבר'ה עשו. אבל אני לא מוצא שום ייתרון בפתוח על סגור. הסמוראי קופסא ושהוא פתוח הוא יותר קרבי, וגם יותר קל להעמיס עליו דברים ולהפוך אותו לרכב משא שאתה עובר דירה :)

-->