PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספת גובה לסופה

ryael
06-04-04, 12:06
שלום וחג שמח !
אודה לכם חברים יקרים אם תוכלו לתת לי מעט אינפורמציה לגבי הגבהת סופה מה עדיף?
אונקולים או משולשים .מה העלויות ואיפה כדי להרכיב וכמוכן האם יש בעיות להעביר טסט לאחר מכן .
תודה מראש
שרון

Bulldog
06-04-04, 12:30
אתה מתכוון לאוקולונים?
מה המטרה שלך?

ryael
06-04-04, 13:35
מדובר בסופה של חבר שרוצה ל"הרים"אותה הוא שאל כמה אנשים וכל אחד אומר תשובה אחרת לגבי אפקטיביות של אוקולונים- סדקים במרכב קושי בטסט וכו לכן הייתי שמח לקבל תשובה אינפורמטיבית שתכלול ההמלצות הטובות ביותר לעניין .
תודה
שרון

Bulldog
06-04-04, 13:48
אוקולונים או בודי ליפט (body lift) זה רע ואני מדבר מניסיון.
השימוש בבודי ליפט גורם לנזק לתושבות הבודי, הוא נועד במקור לאפשר הכנסה של צמיגים גדולים יותר מהמקוריים ומשמש בארץ הרבה לפוזה, חיסרון נוסף שלו זה העלאת מרכז הכובד של הרכב. ועוד צרות נוספות

משולשים ייתנו לך הגבהה של חצי מגובה המשולש שהכנסתך דוגמא, היו לך שאקלים מקוריים באורך של 7 ס"מ, הכנסת שאקלים של 14 ס"מ לא קיבלת הגבהה של 7 ס"מ אלה הגבהה של כ3.5 ס"מ אבל, שאקלים ארוכים מאפשרים לקפיץ ללהיפתח או להימתח יותר, זאת כמובן מנקודת הנחה שאין שום דבר אחר שמגביל אותו כמו בולמים או צנרת ברקס.
ההמלצה שלי היא או עירגול של הקפיצים או החלפת הסט הקיים. דבר כזה מצריך גם בולמים מתאימים שיאפשרו לקפיץ לנצל את המהלך שלו כמו שצריך.

אריק זמר
06-04-04, 14:48
אוקולונים גומרים לך על תושבות המרכב ובאים אך ורק כפתרון לצמיגים גדולים שיכנסו לבית הגלגל !!!
משולשים / שאקלים - פוגעים לך בזוויות ההיגוי ואף בקפיצים (במידה והם אינם מותאמים), מחלישים לך את תושבות הקפיצים לשלדה וכמובן ללא החלפת בולמים הם גם פוגמים במהלך המתלה.

כל אחת מדרכים אלו יכולה לגרום להורדה מהכביש או לאי מעבר טסט.
כמובן שהדרך הנכונה להגביה (אם יש סיבה) הינה ע"י קיט מתלים ייעודי שיחליף את הקפיצים+בולמים ועוד (כגון בושינגים, זרוע פיטמן, ניתוק מהיר לסטבילייזר, שאקלים מתאימים, הגבהה לפנ-הרד, אם צריך והנמכה לטרנספר אם צריך, הארכת צנרת ברקס, קלינים לסרנים לתיקון זוויות)
דרך זו יקרה לאין ערוך אולם היא הנכונה הן מבחינת בטיחות והן מבחינת פרקטיות.
למה אגב אתה רוצה להגביהה את הסופה ? סתם ???
הרי הגבהה שכזו עלולה להוסיף קצת זויות בטן אך הסרנים והדיפרנציאלים נשארים באותו גובה ועדיין יפגעו באותם בולדרים שפגעו בהם קודם.

שחר-סופה
06-04-04, 19:11
עומר , בוא, תסביר לי בבקשה את זה :

"אוקולונים או בודי ליפט (body lift) זה רע ואני מדבר מניסיון.
השימוש בבודי ליפט גורם לנזק לתושבות הבודי, הוא נועד במקור לאפשר הכנסה של צמיגים גדולים יותר מהמקוריים ומשמש בארץ הרבה לפוזה, חיסרון נוסף שלו זה העלאת מרכז הכובד של הרכב. ועוד צרות נוספות".

הסופה , כמו שהיא יוצאת מהמפעל הבודי יושב על מיני ' בודי ליפטים ' (תושבות)מה לעשות ,
ככה היא בנויה...אז אני לא מבין איפה הבעיה, או איזה נזק בדיוק קורה / יקרה
אם החלפת את הבודי ליפט המקורי באחד כזה של 5 ס"מ.(מלבד העובדה שאני לא
מוצא שיטה אחרת להגביה את המרכב כדי לנעול 32 - 33 אינץ').הגומיות נשארות
במקומם ע"מ לאפשר את בלימת הזעזועים.
(אני עם בודי ליפט שכזה כבר שנתיים וחצי וטפו טפו...).
באשר להעלאת מרכז הכובד ...זה נכון אך לא מדוייק ...למה ?
הגבהתי עם בודי ליפט 5 ס"מ לטובת מה ...זוכר? בצמיג 33" 32" הג'נט
הוא אופסט של כמה...? לכן נוצר איזון מסויים . הועלה מרכז הכובד אך האוטו
יותר רחב כעת.
שחר.

טל
06-04-04, 20:15
השימוש באוקלונים יוצר מומנטים שעם הזמן סודקים את הבודי באיזור התושבת. ככל שהאוקלון גבוה יותר הממונט גדול יותר ולכן הזמן שתראה את הסדק יתקצר. נכון שיש מיני תושבת בין הבודי והשסי אבל שם גובהה זניח ולכן גם המומנטים ואני מניח שתפקידה לא לאפשר העברת ויברציות אל הבודי ולתת מעט גמישות בחיבור.חוץ מזה איזה יתרון יש באוקלונים

Bulldog
06-04-04, 20:23
שחר, אני אחפש ואעלה לך את התמונות הרלונטיות מאוחר יותר. אבל לצורך ההסבר כשפירקתי את הבודי מהשילדה אצלי הייתי צריך לפתוח רק 3 ברגים, בשאר המקומות לא נשארה תושבת על הבודי, היא נשארה על הבודי ליפט ומדובר היה בבודי ליפט מקיט אמריקאי.
הסופה והCJ יצאו על גומיות, לא על פלסטיקים.

שחר-סופה
06-04-04, 21:22
טל כתב : " חוץ מזה איזה יתרון יש באוקלונים " .

טל , אשמח לשמוע ממך על פיתרון אחר, טוב יותר, משימוש באוקולונים
לצורך עניין ההגבהה .(כדי לנעול 33").
עומר , לא יודע... מה אני אגיד לכם ? תראה, מנסיון שלי בתחזוקה /טיפול של
רכב שהשתתף בליגות העבירות בארץ וגם בחו"ל (רכב שעבד קשה מאד - קיצוני)
ומותקן עליו בודי ליפט מתושבת ברזל בתצורת - U לא הבחנתי בשום סדקים /
פיצוצים בתושבת או בבודי...הבודי ליפט הזה מותקן עליו כבר כמה שנים.
אולי שווה לערוך סקר בעניין כדי לקבל תוצאה חד משמעית.
שחר.

Bulldog
06-04-04, 21:34
שחר, חיתוך כנפיים.
ועם עושים את זה טוב זה גם פחות בולט לעין מבודי ליפט

אריק זמר
07-04-04, 04:17
שחר, מה לעשות...
גם אני בזמנו שמתי בודי ליפט מזערי של 5 ס"מ...כי גם אחרי ה4" הגבהה של הקפיצים, הצמיגים עדיין נגעו לי בכנפיים (עוד לפני המעבר ל33") אע"פ האופסט בג'אנטים.

אך כמו שעומר טל ואנוכי כתבנו...וההסבר המושקע יותר של טל, כאשר אתה עם בודי ליפט, המומנטים גדלים מאד !
הסקר שאתה רוצה, צריך לכלול אך ורק כאלה שפרקו אי פעם את הבודי ליפט !
אני מכיר כמה כאלה ואצל כולם, לא היה צריך להבריג את כל התושבות...

כשזה על האוטו לא רואים כלום...

טל
07-04-04, 18:25
אם אתה מתעקש להנעיל את הג'יפ בצמיג 33'' תכנס לאתר http://www.4wd.com יש להם הכל מהכל ואפשר להזמין קטלוג חינם (נכון ללפני שנה, לפחות).

AvigdorAharon
07-04-04, 18:36
שחר לא מתעקש, הוא כבר נעול...

-->