PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת אלטרנטור

nitzan30
29-06-08, 15:19
היי
ברשותי סופה ארוכה שנת 96
אחרי נסיעה מאומצת בבן שמן , הרחתי ריח גומי שרוף מבית המנוע , עצרתי בדקתי
לא נראה דבר וויזואלית .
מה שכן קפץ לי לעין זה שמחוון הטעינה של האלטרנטור לא עומד על 14 אלא על 10.5 בטורים
נמוכים ו 13 לערך בנסיעה מהירה .שאלתי היא כזו האם מה שתיארתי מאפיין אלטרנטור לא תקין ?
איזו בדיקה יכולה לתת לי מושג מה הבעיה ואם זה אלטרנטור , האם יש היכן שהוא הסבר לשיפוץ
או אם מישהו מכיר מקום אמין לשיפוץ באזור המרכז.
תודה מראש

oshoshan
29-06-08, 22:57
עם מצבר תקין ומערכת חשמל סבירה, האלטרנטור צריך לתת בין 13 ו-14 וולט בכל טווח מהירות המנוע. מה שאתה מתאר אינו נשמע תקין ויכול להגרם כמובן ע"י אלטרנטור עייף אבל גם ע"י עומסים במערכת החשמל, ו\או מצבר גמור. עולים לי בראש עוד שתי סיבות - סל"ד סרק נמוך מידי (נמוך מ-700סל"ד) ומד מתח שמזייף עם רעידות המנוע (או עם חיבורים רופפים אי שם בדרך למצבר).
אני מציע לך לבדוק תחילה את מתח הטעינה עם רב-מודד (עולה פרוטות) ולוודא שמה שמה שהמד ברכב מראה לך זה באמת אמיתי.
אחר כך ניתן גם ליבדוק את זרם הטעינה למצבר - זה מצריך יותר ידע וזהירות (שכן מד הזרם מתחבר טורית, וצריכת זרם מוגברת יכולה לשרוף אותו במקום).
עודד

רפי47
30-06-08, 12:02
יתכן שרצועת האלטרנטור רפויה ו/או יבשה ולכן גלגלת (פולי) האלטרנטור מחליק ומכאן נובע ריח הגומי השרוף ומתח
הטעינה הנמוך של האלטרנטור.
בברכה - רפי לין

nitzan30
12-07-08, 21:00
ובכן אלו הן התוצאות עד כה :
1.בבדיקת המתח בלי עומס(הרכב מונע בלבד) על ידי רב מודד על קוטבי המצבר הניב את התוצאה 14.3 ,תוצאה תקינה לדעתי ,יש לציין כי המחוון ברכב הראה תוצאה דומה עם סטייה קטנה.
2.העמסתי על מערכת החשמל על ידי הפעלת אורות גבוהים ,איתותים ,מזגן , ממיר מתח ורדיו ומדדתי את המתח באמצעות הרב מודד (בדקתי את קטבי המצבר) , התוצאה הייתה זהה לבדיקה הקודמת ללא עומס ,זאת אומרת 14.3 אך המחוון ברכב הראה נתונים נמוכים בהרבה , כל צרכן חשמל נוסף שהפעלתי הראה המונה פחות ופחות עד אשר הגיע ל 10 .
3.בדקתי חיוט , נראה תקין , כמו כן בזמן הבדיקה ניענתי את החוטים לראות האם התוצאה משתנה אך התוצאה נותרה זהה.

*נראה לי שהבדיקה עם הרב מודד על המצבר היא הקובעת , זאת אומרת שהאלטרנטור והמצבר תקינים , אם כך מי אחראי על שליחת הפרמטרים למחוון , ייתכן כי רכיב זה אינו תקין , לא?

תודה מראש
ניצן

kobiarava
12-07-08, 21:39
אין "אחראי על שליחת הנתונים", מחוון מתח הטעינה הוא למעשה מד מתח כמו זה שבדקת בעזרתו את המתח באלטרנטור, שמודד את המתח במערכת. האשמה לבעיה שאתה מציין נעוצה ככל הנראה בחיווט לקוי. אני הייתי מליץ קודם כל לנסות ולשפר את המינוס ללוח השעונים, בד"כ הבעיות מתחילות משם.

קובי

nitzan30
13-07-08, 07:32
תודה , אני אפרק את המחוון ואבדוק.

-->