PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי בודי ליפט

4ראנר
30-06-08, 18:06
:p;):eek::???::-D:oברשותי טיוטה פור ראנר שנת 94 ומאז שעשיתי בודי ליפט הילוך LOW קופץ כאשר הרכב נמצא במאמץ וגם כאשר הרכב נמצא בשיפוע - עלייה חדה. מה הסיבה, היכן ניתן לתקן 052-3377047

אדי
30-06-08, 18:24
בדוק האם הבודי נוגע בידית תיבת ההעברה כאשר אתה ב-LOW, כנראה שהוא כמעט ונוגע ובעליות/מאמץ הידית נוגעת בבודי וקופצת לניוטרל.
יכול להגרם מתושבות בודי משוחררות או תושבות גיר/טרנספר/מנוע או משהו באזור שקצת משוחרר ולאחר הבודי-ליפט התזוזות של הבודי ביחס לטנספר גורמות להזזת הידית.

Viper
30-06-08, 18:47
ולשאלה המתבקשת- למה עשית בודי ליפט? למה זה טוב?
אני יכול לתת הרבה סיבות למה זה לא טוב...

tzagi
30-06-08, 20:30
אוטומטי..כן?

4ראנר
01-07-08, 20:26
אוטומטי..כן?
אכן אוטומטי

4ראנר
01-07-08, 20:35
ולשאלה המתבקשת- למה עשית בודי ליפט? למה זה טוב?
אני יכול לתת הרבה סיבות למה זה לא טוב...
המוסכניק לא עדכן אותי בתופעות לוואי בסופו של דבר הבנתי שזה לא בריא לרכב
ושוקל להחזיר את המצב המקורי,האם כדאי?
ומהי הדרך הטובה ביותר להגיע לגובה המאפשר עבירות קשה.
נ.ב
יש נעילה אחורית ARB

4ראנר
01-07-08, 20:48
בדוק האם הבודי נוגע בידית תיבת ההעברה כאשר אתה ב-LOW, כנראה שהוא כמעט ונוגע ובעליות/מאמץ הידית נוגעת בבודי וקופצת לניוטרל.
יכול להגרם מתושבות בודי משוחררות או תושבות גיר/טרנספר/מנוע או משהו באזור שקצת משוחרר ולאחר הבודי-ליפט התזוזות של הבודי ביחס לטנספר גורמות להזזת הידית.
בדקתי את מה שרשמת גם בזווית חדה אך הידית רחוקה מהבודי.
תושבות הגיר והטרנספר חדשות מכיוון שחשבנו שזאת הסיבה. אבדוק את שאר הדברים
תודה על התגובה

Viper
01-07-08, 22:43
המוסכניק לא עדכן אותי בתופעות לוואי בסופו של דבר הבנתי שזה לא בריא לרכב
ושוקל להחזיר את המצב המקורי,האם כדאי?
ומהי הדרך הטובה ביותר להגיע לגובה המאפשר עבירות קשה.
נ.ב
יש נעילה אחורית ARB

בודי ליפט הוא רע. נקודה.
להחזיר למצב הקודם עדיף בעשרות מונים מלהישאר עם הרעה החולה הזו.
חוץ מפוזה זה לא נותן כלום. רק נזקים מצטברים. (וחלקם אפילו מיידיים).
תחשוב שהגבהת את מרכז הכובד של הרכב מבלי לשנות דבר במערכת המתלים, היגוי, שרשרת ההינע ועוד ועוד. ובשורה התחתונה הגבהת רק את הבודי.
עם נעילת ARB ומצב סטנדרטי של המתלים הרכב צריך להיות יותר מסביר! אתה רוצה יותר? לך על קיט מתלים להגבהה. תקבל בו כל מה שצריך כדי שהרכב יהיה מוגבה ובצורה בריאה ובטוחה יותר.
אגב- הגדלת גודל הצמיגים וקיט מתלים הם השיטה הטובה ביותר להגביה רכב... :D

tzagi
02-07-08, 05:07
אכן אוטומטי

ברכבים האוטומטיים הם השתמשו מערכת שילוב הילוכים שלא ידידותית לשינוי הגאומטריה,
תצתרך להאריך ולעקם את המוט שהולך ילדית ההילוכים, וגם לבנות איזה מתקן שישב בין כול החלק האחורי והגוף,
כלומר, להוריד את שטנגות והמוטות למטה, אם תשאיר את זה ככה, אין דרך למערכת לעבוד כראוי.

4ראנר
02-07-08, 17:16
בודי ליפט הוא רע. נקודה.
להחזיר למצב הקודם עדיף בעשרות מונים מלהישאר עם הרעה החולה הזו.
חוץ מפוזה זה לא נותן כלום. רק נזקים מצטברים. (וחלקם אפילו מיידיים).
תחשוב שהגבהת את מרכז הכובד של הרכב מבלי לשנות דבר במערכת המתלים, היגוי, שרשרת ההינע ועוד ועוד. ובשורה התחתונה הגבהת רק את הבודי.
עם נעילת ARB ומצב סטנדרטי של המתלים הרכב צריך להיות יותר מסביר! אתה רוצה יותר? לך על קיט מתלים להגבהה. תקבל בו כל מה שצריך כדי שהרכב יהיה מוגבה ובצורה בריאה ובטוחה יותר.
אגב- הגדלת גודל הצמיגים וקיט מתלים הם השיטה הטובה ביותר להגביה רכב... :D
הצמיגים הוגדלו למידה 31-10.5/15 יש בולמים וקפיצים בילשטיין מאחורה, ומקדימה קוני.
אני יבדוק מה העלות של הקיט.
תודה על התגובה אשמח לשמוע דברים נוספים

נמרוד
02-07-08, 18:11
אני לא חושב שאתה צריך בודי ליפט בשביל הצמיגים האלו, זו היתה מידה מקורית על הדגם המפואר יותר כפי שהגיע מהמפעל.

Viper
02-07-08, 18:16
ועוד טיפ קטן.
תסיר את הבודי ליפט.
סע ככה פרק זמן סביר (יותר משבועיים...).
תרגיש את התנהגות הרכב בכביש. סע גם בשטח שאתה רגיל אליו. יש שינוי?
הימור שלי- השינוי יהיה רק לטובה.
אל תרוץ כ"כ מהר להזמין קיט הגבהה. אולי בכלל אתה לא צריך אותו והרכב מספיק לטיולים שלך?

ערן CJ
15-07-08, 09:48
מכיוון שיש לנו מוטות פיטול קדמיים הגבההת הרכב מהווה בעיה קשה ויקרה יותר.

בעבר בחנתי את האפשרות להביא לארץ הגבהה רצינית, 4.5 אינץ'. ישנם כמה יצרנים וכל הקיטים דומים מאוד. המחירים בארה"ב נעים בין 1200 ל1500 דולר (לא כולל בולמי זעזועים ארוכים יותר). הקיטים הללו בנויים לצורך הגדלת קוטר צמיגים ל-33 אינץ'. כמובן ששינוי הצמיגים מחייב החלפת יחסי ההעברה בדיפרנציאלים ל 5.7 או 5.2.
ההגבהות הללו מתבססות על שינוי גיאומטרי של מערכת מוטות הפיטול באמצעות נאקלים שמנמיכים את הדיפ' הקידמי.

עוד שינוי מהותי שמומלץ לבצע בהגבהה שכזו לדגמים האוטומטיים הינו החלפת גל ההינע האחורי ל"דאבל-ג'וינט" (שני צלבים צמודים).

ליורם מאפ"ק יש קיט של פרו-קומפ שכבר שוכב אצלו שנים רבות אך המחיר שהוא מבקש עליו גבוה מאוד.
אני לא בטוח שאגביה את הרכב לרמה הזו אבל אני בהחלט מתכוון להחליף מוטות פיטול למחוזקים ולהחליף יחסי העברה ל-4.88.

ד"א , וירטהיים היבואן של קוני, מביא קפיצים עם הגבהה של 1.5 אינץ' והם מתפקדים אצלי מצויין עם בולמי קוני מתאימים.

בהצלחה,
ערן CJ

ערן CJ
29-07-08, 10:05
יש הגבהות מטורפות למרות הIFS. בארה"ב מטורפים על הכלי הזה. ראה הרכב החתוך...
ישנם קיטים להחלפת הסרן הקדמי לסרן חי. לדעתי זה הפתרון האולטימטיבי. אפשרות שניה היא ללכת על פטרול או דיסקו ולקבל סרנים חיים ו"בועטים"...
ערן CJ

ליאור מ
04-08-08, 23:27
חומר למחשבה- לא רק שאין צורך בהגבהה, אם אתה לא עולה בגודל הצמיגים מעל 31", הגבהה של 4" מורידה את היציבות של הראנר למצב מסוכן בשטח!
בארץ היו ראנרים בודדים עם קיטים של פרו- קומפ (4" הגבהה עם קיט מקצועי ) , 2 מהם שאני מכיר אישית נגמרו בהתהפכות של טוטאל לוסט בנסיעת שטח לא קיצונית בכלל, משהו שלא היה גורם התהפכות לראנר עם הגבהה נורמלית.

בקיצור, לא ממליץ. והיה לי ראנר שעשה הרבה אלפי ק"מ בשטח.

-->