PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון קרבורטור

ראובן ניסן
02-07-08, 06:19
שלום חברים...
למי שזוכר במפגש של יום שישי... לקראת הסוף התחרפן לי קצת הקרבורטור, והגיפ איבד כח ונכבה לפעמים. חזרתי הביתה ומוצ"ש פיקרתי אותו וניקיתי אותו כמו שצריך.

הבעיה היא שמאז המנוע נכבה בטורים נמוכים, ולפעמים גם משתעל ונכבה בטורים גבוהים.

1) איך אני מכוון את הקרבורטור? והאם יכול להיות שהבעיה בכלל לא שם?

2) באורח פלא (ואולי קשור איכשהו) המצבר שלי מת. יש מצב שהבעיה נובעת באלטרנטור, אבל אני לא יודע מה הם ההספקים שהוא אמור להוציא.

האם למישהו יש מושג, איך בודקים תקינות אלטרנטור, ואם הבעיה לא שם - האם ניתן להציל את המצבר? המצבר אמור להיות חדש.

תודה

צביקה קרבורטור
02-07-08, 08:05
שלום חברים...
למי שזוכר במפגש של יום שישי... לקראת הסוף התחרפן לי קצת הקרבורטור, והגיפ איבד כח ונכבה לפעמים. חזרתי הביתה ומוצ"ש פיקרתי אותו וניקיתי אותו כמו שצריך.

הבעיה היא שמאז המנוע נכבה בטורים נמוכים, ולפעמים גם משתעל ונכבה בטורים גבוהים.

1) איך אני מכוון את הקרבורטור? והאם יכול להיות שהבעיה בכלל לא שם?

2) באורח פלא (ואולי קשור איכשהו) המצבר שלי מת. יש מצב שהבעיה נובעת באלטרנטור, אבל אני לא יודע מה הם ההספקים שהוא אמור להוציא.

האם למישהו יש מושג, איך בודקים תקינות אלטרנטור, ואם הבעיה לא שם - האם ניתן להציל את המצבר? המצבר אמור להיות חדש.

תודה
ניסן שלום רב!
ראשית בדוק וודא בעזרת מכשור, או אצל חשמלאי, טעינה תקינה, ומצבר תקין.
שנית בסבירות גבוהה, שנקוי הקרבוטור לך לא היה יסודי, ורק החמיר את הבעייה.
מיותר לציין שבשני המקרים, הייתי ממליץ לגשת לבעל מקצוע, בשביל זה הם קיימים, למרות שזהו לא רוחו של הפורום.
****גלוי נאות כותב תגובה זאת, הוא בעל מקצוע בענף הרכב.
בברכה
צביקה

GodsFather
02-07-08, 08:40
את זה קראת ?

http://www.jeepolog.com/41.html

itay
02-07-08, 09:11
אהלן,

אמיר, כמי שניקה את הקרבורטור כבר פעמיים, הכתבה הזאת לא כל כך ברורה. יש חלקים שלא ממש מובנים וחלקים נוספים שרק מבלבלים. היא טובה למי שיודע לנקות ויכול להיעזר בה.

ניסן, לפני כמה חודשים ניקיתי לבד את הקרבורטור שלי, של חבר ושל אחי. הצלחתי בשניים מתוך השלוש. הרבה עבודה (וליכלוך...) ועדיין אתה לא סגור אם הצלחת או לא.
המסקנה : עדיף לפנות לבעל מקצוע ולקבל ראש שקט. רוב המכונים שהייתי אצלם אחרי שניקיתי לבד לא רצו בכלל להסתכל על הרכב אחרי שאמרתי להם שהקרבורטור נוקה לבד.
אני בדרך כלל נוטה לעשות הכל לבד ולו רק בגלל הלימוד תוך כדי. בקרבורטור זה שונה.
אני ממליץ לך ללכת לנקות אצל מכון ולקבל ראש שקט. לגבי מי הקרבורטוריסט המומלץ - אני מניח שזה כבר ברור. (הוא הגיב כבר אצלך....:p)

לגבי האלטרנטור - בדוק טעינה עם וולטמטר. אם אין לך, אתה מוזמן לקפוץ ואעזור לך.

בהצלחה,

איתי.

ראובן ניסן
02-07-08, 23:35
אהלן,

אמיר, כמי שניקה את הקרבורטור כבר פעמיים, הכתבה הזאת לא כל כך ברורה. יש חלקים שלא ממש מובנים וחלקים נוספים שרק מבלבלים. היא טובה למי שיודע לנקות ויכול להיעזר בה.

ניסן, לפני כמה חודשים ניקיתי לבד את הקרבורטור שלי, של חבר ושל אחי. הצלחתי בשניים מתוך השלוש. הרבה עבודה (וליכלוך...) ועדיין אתה לא סגור אם הצלחת או לא.
המסקנה : עדיף לפנות לבעל מקצוע ולקבל ראש שקט. רוב המכונים שהייתי אצלם אחרי שניקיתי לבד לא רצו בכלל להסתכל על הרכב אחרי שאמרתי להם שהקרבורטור נוקה לבד.
אני בדרך כלל נוטה לעשות הכל לבד ולו רק בגלל הלימוד תוך כדי. בקרבורטור זה שונה.
אני ממליץ לך ללכת לנקות אצל מכון ולקבל ראש שקט. לגבי מי הקרבורטוריסט המומלץ - אני מניח שזה כבר ברור. (הוא הגיב כבר אצלך....:p)

לגבי האלטרנטור - בדוק טעינה עם וולטמטר. אם אין לך, אתה מוזמן לקפוץ ואעזור לך.

בהצלחה,

איתי.

תודה על כל התגובות... אני יודע שהכי מומלץ ללכת לבעל מקצוע!

אבל אני לא קניתי סמוראי בכדי לעשות מה שמומלץ אלא מה שכיף, והכיף שלי הוא לעשות את הכל לבד, לפחות עד גבול ההסתבכות... אחרי שפירקתי גיר, החלפתי בו חלקים, והוא עובד יחסית בסדר עכשיו, שלא לדבר על צלבים וסרנים, הנחתי שקרבורטור לא יהיה כזה סיפור.

עבדתי עם הכתבה באתר, ועם ספר הרכב, ונראה לי שהוא תקין - (הקרבורטור אצלי פשוט מהרגיל עקב הדביל שחזיק את הרכב לפני , וביטל שם חצי מהמערכות)...

התחושה שלי שזה עניין של כיול.

לגבי האלטרנטור - פירקתי אותו הבוקר, ושלחתי לשיפוץ (150 שקל כולל פחמים ומיסב)...
הוא חזר ונראה מבחוץ אותו דבר בדיוק (סתם אני צוחק...). את הטעינה מדדתי עם וולט-מטר
אבל לא ידעתי מה המתחים אמורים להיות (כי יכול להיות שבטעינה צריך מתח יותר גבוה ממתח המצבר עקב גורמים צרכניים כלשהם בדרך)

ראובן ניסן
03-07-08, 00:03
ניסן שלום רב!
ראשית בדוק וודא בעזרת מכשור, או אצל חשמלאי, טעינה תקינה, ומצבר תקין.
שנית בסבירות גבוהה, שנקוי הקרבוטור לך לא היה יסודי, ורק החמיר את הבעייה.
מיותר לציין שבשני המקרים, הייתי ממליץ לגשת לבעל מקצוע, בשביל זה הם קיימים, למרות שזהו לא רוחו של הפורום.
****גלוי נאות כותב תגובה זאת, הוא בעל מקצוע בענף הרכב.
בברכה
צביקה

צביקה שאלה: אתה יכול אולי בבקשה לתת פה סקירה קצרה לגבי העקרונות בכיול קרבורטור?

ובכלל : אשמח לאיזה "זן ואמנות הקרבורטור" על רגל אחת?? אני בטוח שחצי מהפורום פה ישתחוו לפניך, ואני גם לא מאמין שזה יפגע ממש בפרנסה שלך, אולי להיפך :)

ברששת
03-07-08, 23:33
תודה על כל התגובות... אני יודע שהכי מומלץ ללכת לבעל מקצוע!

לגבי האלטרנטור - פירקתי אותו הבוקר, ושלחתי לשיפוץ (150 שקל כולל פחמים ומיסב)...
הוא חזר ונראה מבחוץ אותו דבר בדיוק (סתם אני צוחק...). את הטעינה מדדתי עם וולט-מטר
אבל לא ידעתי מה המתחים אמורים להיות (כי יכול להיות שבטעינה צריך מתח יותר גבוה ממתח המצבר עקב גורמים צרכניים כלשהם בדרך)

בטעינה ללא עומסים לפחות 13.5V עד 14 וקצת (אם מעט מצערת). ללא מצערת יכול לרדת גם ל13V.
בכל מקרה לא פחות מכך. גם טעינת יתר לא בריאה וגומרת מצברים.

ראובן ניסן
04-07-08, 05:17
בטעינה ללא עומסים לפחות 13.5V עד 14 וקצת (אם מעט מצערת). ללא מצערת יכול לרדת גם ל13V.
בכל מקרה לא פחות מכך. גם טעינת יתר לא בריאה וגומרת מצברים.

מממ... מוזר - נמדד לי בקושי 7V , וזה עוד אחרי שיפוץ אלטרנטור במקום מקצועי (אני מת על המקומות המקועיים הללו)...

אולי המצבר עושה צרות, דווקא הוא אמור להיות חדש.
קצר בחיווט לא אמור להביא לנפילת מתח כי קצר הוא במקביל , מה שיכול להיות זה סוג של נתק אולי, שמקטין את המוליכות ומשמש כנגד.

אני אלך לפרק את הלטרנטור מהמצבר בכדי למדוד אותו "נקי". אח"כ נחליט.

Viper
04-07-08, 14:19
מממ... מוזר - נמדד לי בקושי 7V , וזה עוד אחרי שיפוץ אלטרנטור במקום מקצועי (אני מת על המקומות המקועיים הללו)...

אולי המצבר עושה צרות, דווקא הוא אמור להיות חדש.
קצר בחיווט לא אמור להביא לנפילת מתח כי קצר הוא במקביל , מה שיכול להיות זה סוג של נתק אולי, שמקטין את המוליכות ומשמש כנגד.

אני אלך לפרק את הלטרנטור מהמצבר בכדי למדוד אותו "נקי". אח"כ נחליט.

לפני שאתה רץ לפרק משהו. (ולהשמיץ מישהו אחר, שאין לי מושג מיהו ומה טיב העבודה שלו)
האם בדקת שהקטבים תקינים? החיבורים בתוך הקטבים נקיים ומהודקים היטב?
אם אין חיבור טוב- לא תהיה לך טעינה ולא כח מהמצבר.

נ.ב.
היכן מדדת את הטעינה? על הקטבים במצבר או ישירות באלטרנטור?

ראובן ניסן
06-07-08, 18:29
לפני שאתה רץ לפרק משהו. (ולהשמיץ מישהו אחר, שאין לי מושג מיהו ומה טיב העבודה שלו)
האם בדקת שהקטבים תקינים? החיבורים בתוך הקטבים נקיים ומהודקים היטב?
אם אין חיבור טוב- לא תהיה לך טעינה ולא כח מהמצבר.

נ.ב.
היכן מדדת את הטעינה? על הקטבים במצבר או ישירות באלטרנטור?

ראשית: לא חושב שהשמצתי (עדיין) וצר לי אם אולי זה היה יכול להתפרש ככה.

שנית: הייתי היום אצל החשמלאי ששיפץ את האלטרנטור, אני לא רוצה לנקוט בשמו, אבל הוא
היום הוכיח לי סופית שהוא לא בדיוק עוד דמות מהספר "זן ואמנות אחזקת האופנוע"....

הקטבים היו הדבר הראשון שטיפלתי בו יסודית... אבל:
אני החלטתי באמת לא לפרק כי זה מתחיל כבר להיות סאגה,אלא פשוט לנקוט בגישת אהוד-ברק, ולהשאיר לבחור את הג'יפ, כשהמבחן יהיה מבחן התוצאה.

לגבי שאר השאלות - בדקתי את הטעינה בין הצד החיובי של האלטרנטור לצד השלילי, אני טועה?

-->