PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בדבק מהיר במקום לוקטייט?

נמרוד
07-04-04, 13:21
מה דעתכם על שימוש בדבק שלוש שניות (של חברת לוקטייט, או אחר?) שעולה שקלים בודדים, במקום נוזל לוקטייט יעודי להידוק ברגים? בסופו של דבר הדבק לא הרבה יותר זול ביחס לנפח האריזה - אבל נוזל לוקטייט לא בא באריזות קטנות, והבקבוקון הכי קטן עולה קרוב ל100 שקלים.

שניהם מגיעים מאותה חברה, מה ההבדלים בין הדבק לנוזלי הידוק הברגים?

Bulldog
07-04-04, 14:14
יכולים להיות הבדלים בתגובה לטמפ' ולעומסים שונים. הרכבי הדבק נראים לי גם שונים.
לא נראה לי שהבדלי העלות במחיר מסתכמים רק בצבע שונה של הדבק.

עירא
07-04-04, 14:19
אם אני לא טועה, האריזה הקטנה של הלוקטייט (להידוק ברגים) מכילה 10 מ"ל נוזל שזה דיי מעט ושוב בהנחה שאני לא מתבלבל המחיר מגיע לאיזור ה-50-60 ש"ח, ככה שאני ממש לא מוצא את ההצדקה לא להוסיף עוד כמה שקלים.
אחרי החג אני אבדוק מחיר וכמות מדוייקים.
עירא

נמרוד
07-04-04, 14:24
יכולים להיות הבדלים בתגובה לטמפ' ולעומסים שונים. הרכבי הדבק נראים לי גם שונים.
לא נראה לי שהבדלי העלות במחיר מסתכמים רק בצבע שונה של הדבק.

לדעתי אין באמת הבדלי עלות שקל/מ"ל. העניין הוא שגם האריזה הקטנה ביותר של לוקטייט, 10 מ"ל כאמור, זה די הרבה. קונים, משתמשים... ומאבדים. ובפעם הבאה שצריך, אין ואני מוצא את עצמי קונה עוד בקבוקון במקום ההוא שנשפך בתוך ארגז הכלים (פעם אחת) או שעקבותיו לא נודעו (פעם שנייה). בקבוקוני הדבק אפשר להגיד חד פעמיים, מספיק דבק בשביל כל עבודה על הג'יפ וכשמסיימים זורקים. אני יודע שיש אנשים שמשתמשים בדבק בשביל להדביק הברגות - בגלל זה אני שואל. אני מנחש שהדבק דומה יותר בתכונות לסוגים החזקים יותר של הנוזל, אבל לא יודע.

עירא
07-04-04, 14:48
http://www.rotal.com/html/rotal/adhesive.htm
יש שם כמה נתונים מעניינים,
ויש להם גם יועץ מאוד נחמד שאני מניח שיוכל לתת את התשובה הכי מקצועית, אבל אחרי החג.
עירא

רכס חיים
07-04-04, 17:42
מנסיון מאולץ השתמשתי בשטח בסיליקון רגיל שעולה ששה שקלים לקילו ושני ברגים סוררים במיוחד לא ניפתחים כבר מספר חודשים. אולי גיליתי משהו?

Bulldog
07-04-04, 17:48
סיליקון? מדובר פה על לוקטייט, שזה דבק.
בכל מקרה מקווה שלא השתמשת בסיליקון אצטי או RTV שהוא לא בסיסי.

עירא
07-04-04, 18:34
"הדבק ימנע מברגים להשתחרר בגלל תנודות וימנע חלודה, כדי לאפשר לפתוח את ההברגה במקרה הצורך. מצד אחד מבטיח הברגה בטוחה אך יחד עם זאת ניתן להסרה בעזרת כל מכשיר בזמן שתרצה לפתוח ולא לפני כן.
חלקי ההברגה חייבים להיות נקיים ויבשים. לנער את השפופרת לפני השימוש. למרוח חומר על הבורג ולהבריג מיד. להניח ליבוש למשך 20 דקות. להשאיר למשך הלילה לפני שימוש. אינו מתאים לשימוש בהברגות פלסטיק.
לפני השימוש במוצר חשוב להקפיד על הוראות השימוש כפי שמופיע על האריזה. "
ציטוט מאתר של יעקובי שמשווקים מוצרים של לוקטייט והקטע הנ"ל בא מדף על דבק לחיזוק הברגות.
על פניו סיליקון יכול לענות על חלק מהדרישות, אבל, ממש לא על כולן ועלול ליצור בעיות חדשות (רמות חומציות שונות שגורמות לחלודה מואצת וכו')
ולכן לא נראה לי שהוא ההמצאה הבאה...
עירא

asafk
07-04-04, 19:44
לוקטייט הוא דבק אנארובי- הוא מתקשה כשאין לו אוויר. סופרגלו הוא דבק אירובי- מתייבש במגע עם אוויר.
לוקטייט אפשר לשים על הבורג, או על כמה ברגים, ואז ללכת לשתות קפה, לקרוא שוב בספר מה המומנט הנכון, ורק אז להדק. בשלב מסויים בהידוק כבר אין לנוזל אוויר, והוא מתחיל להתקשות. אם שמים סופרגלו- הוא מתייבש בערך שתי שניות אחרי ששמת אותו על ההברגה- וכשאתה מהדק את הבורג הדבק נשבר.

אסף.

אלון_ק
07-04-04, 21:25
אפשר לשים את הדבק רק על סוף ההברגה, כשהבורג כבר בפנים ברובו, אסף. נראה לי.

Bulldog
07-04-04, 21:31
אסף, אני חושב שאתה טועה בוגע לדבק המהיר של לוקטייט, הוא מגיב בדיוק כמו הדבק לסגירת ברגים שלהם. אבל עם פחות זמן השהייה.
יש לך יותר מ3 שניות עד שהוא נידבק סופית

ד ו ר ו ן
07-04-04, 21:34
אסף העלה כאן את הנק' הכי חשובה לדעתי למה לא להתקמצן ולשים לוקטייט,
סופרגלו הוא דבק קשיח, אחרי היבוש הנ"ל חסר גמישות כמעט לחלוטין ונשבר בקלות, ברגים שנתונים לויברציות כמו ברכב פשוט יפוררו את הדבק והאפקט הנועל יעלם מהר מאד.

השץמשץי, או יותר נכון ניסיתי להשתמש בסופרגלו לאבטח תותב הברגה בצינור אלומניום דק של חצים מקצועיים והסופרגלו פשוט התפורר אחרי כמה יעפים של החץ, רק בשביל ההבנה, החץ לא מקבל מכה חזקה אבל ישנו גל שרץ לאורך החץ מרגע הירי וגורם לו להצליף ולנער את הקצה בו נמצא התותב.
הלוקטייט שרד הרבה יותר זמן את הניעור הזה.

asafk
08-04-04, 00:49
אסף, אני חושב שאתה טועה בוגע לדבק המהיר של לוקטייט, הוא מגיב בדיוק כמו הדבק לסגירת ברגים שלהם. אבל עם פחות זמן השהייה.
יש לך יותר מ3 שניות עד שהוא נידבק סופית

כנס לאתר שלהם. תראה שהדבק המהיר (קוראים לו סופרגלו :wink: , אגב) הוא אירובי.

יש דבק אנארובי להברגות (זה הלוקטייט שאנחנו מכירים, קיים עם זמני ייבוש ארוכים (להברגות ארוכות) וקצרים (להברגות קצרות), ובדרגות חוזק שונות), יש חומר אטימה מעולה למכללים שהוא אנארובי (להיט! למרות שזה יקר- זה התחליף המושלם לRTV ואטמים שונים), אבל הדבק המהיר ה"רגיל"- הוא בהחלט אירובי. תחשוב על זה- כמה פעמים התייבש לך בקבוק סופרגלו? (לי- אינספור פעמים) כמה פעמים התייבש לך בקבוק לוקטייט (הוא הולך לאיבוד או נשפך, לא מתייבש).

חוץ מזה- הסופרגלו לא יעיל מאוד למתכות- הוא יותר קשה מהמתכת ונשבר כשהמתכת "עובדת".

אסף.

Bulldog
08-04-04, 09:24
לא יודע, הסופרגלו מתייבש לי בעיקר בין האצבעות, כשהוא לא מקבל חמצן.

שחף110
08-04-04, 10:46
עוד משהו אסף,
סופרגלו לא יתייבש ללא מגע בחומר אחר, ז"א אם תשאיר טיפה אל משטח - הדבק לא יעבוד...

ד ו ר ו ן
08-04-04, 12:09
שחף,
סופרגלו מתאדה מאד מהר, בגלל זה אתה מוצא שפורפרות דבק קשות כמו אבן למרות שהן לא בשימוש כלל,רק עם מכסה.

fuksi
16-04-04, 12:43
היי
לגבי ברגים לא יודע.
אבל כשהתפרקה לי ההברגה של הבולם ניסינו להדקה עם סופרגלו (באופן זמני) והעסק לא תפס
בכלל...

amirik
20-06-08, 11:19
מה דעתכם על שימוש בדבק שלוש שניות (של חברת לוקטייט, או אחר?) שעולה שקלים בודדים, במקום נוזל לוקטייט יעודי להידוק ברגים? בסופו של דבר הדבק לא הרבה יותר זול ביחס לנפח האריזה - אבל נוזל לוקטייט לא בא באריזות קטנות, והבקבוקון הכי קטן עולה קרוב ל100 שקלים.

שניהם מגיעים מאותה חברה, מה ההבדלים בין הדבק לנוזלי הידוק הברגים?

ההבדל בין דבק 3 שניות (ציאנואקרילט) שהינו דבק מהיר בעל מבנה קשיח ופריך , לבין חומרי אבטחה, שהינו חומר פלסטי "גמיש" שתוכנן לאבטחת הברגות ולא להדבקה,הלוקטייט ממלא את המרווחים בין כריחות הבורג מתמצק ומשמש ע"י הגדלת החיכוך בהעברת הכוחות בין הבורג לאום (מיצר אלפי שגמים קטנים), בשימוש בלוקטייט הנכון לאבטחת הברגות תוכל תמיד לפתוח את הבורג בעזרת אותו הכלי שסגרת, אין בהברגה קורוזיה או שיתוך.

דבק מהיר (3 שניות וכו..) אינו מתאים להברגות, א. הוא עלול להדביק חזק מידי ולא תוכל לפתוח את הבורג,ב. הוא עלול להתפרק כתוצאה מרעידות.

למידע נוסף פנה לאתר רוטל היבואן של לוקטייט ועוד לישראל
WWW.ROTAL.COM (http://WWW.ROTAL.COM)

Saar
20-06-08, 13:20
יש גם תחליפים ללוקטייט.
אני לא זוכר את שם החומר, אבל אצל "ורדי" בראשון ניתן לקנות לוקטייט וניתן לקנות חומר אחר בשפופרת קטנה שהוא "תואם לוקטייט" ועולה הרבה פחות (עשרים ומשהו שקל לשפופרת שמחזיקה די הרבה זמן, אצלי לפחות)

למי שלא מכיר, ורדי בראשון זו חנות ותיקה מאוד ואני מניח שהם לא יאמרו דברים "סתם ע"מ למכור".
אני משתמש בתחליפי כבר מספר שנים ללא בעיות.

סער.

אמיר חסידים
02-07-08, 17:19
הי
לוקטייט היא החברה/המותג המוביל בעולם בתחום הדבקת ואבטחת ברגים/מיסבים/גלים ועוד.
כשאתם מדברים על לוקטייט הקפידו לציין את מספר הדבק או לפחות צבעו.
ישנם מס דבקים שאני התנסתי בהם :
ורוד -( נדמה לי 222 ) אבטחת ברגים ניתן לפתיחה ידנית בצורה קלה .
כחול - (424) מעולה לאבטחת ברגים ניתן לפתיחה אבל קשה מאוד באופן ידני , לעיתים דורש חימום ( תלוי במרווח בין ההברגות.
ירוק - (638)מדביק את הבורג בצורה מפחידה , לאניתן לפתוח ידנית ללא חימום רציני של הבורג ( אני באופן אישי גזרתי בורג "1/2 מאיכות מעולה רק מלנסות לפתוח את הבורג..

מצטער שאני כבר לא זוכר עוד סוגים - האוניברסיטה מחלישה את המוח.
אם זה חשוב למישהו אני יכול לברר ...
חוץ מזה אפשר להשתמש בדבק אפוקסי דו קומפוננטי ( דוגמת DP 105 או 110)
הוא עושה גם את העבודה אבל מעולם לא בדקתי אותו בהרעדה רצינית .

yoav21
02-07-08, 22:46
היתרון של לוקטייט הוא שיש לו ממונט פתיחה כל לוקטייט והמומנט שלו. ברגע שיתבצע שימוש באפוקסי רוב הסיכויי שהבורג יגזר לפני שהוא יפתח.
כמו כן לגבי עמידותו של אפוקסי ברעידות זה תלוי בסוג האפוקסי, ישנם גמישים יותר וישנם גמישים פחות.
סה"כ אפוקסי לא! מיועד להוות תחליף ללוקטייט בשום צורה שהיא.
בברכה יואב

-->