PDA

צפייה בגרסה מלאה : פעם אחרונה...לאיזה רכב להשתדרג?

שגיא S
03-07-08, 19:50
שלום חברים, אז זהו, הוחלט סופית למכור את הספורטאג', ולקנות פרייבט וג'יפ !

אז ככה, אני בדילמה רצינית עכשיו מה לקנות, הדרישות הן כאלה:

1. מנוע בנזין, הרכב ייסע אך ורק בסופי שבוע, יעשה רמת אביב - רעננה 2\3 פעמים בסופ"ש וטיולים.
2. בעל יכולת שטח ושיפורים לא מבוטלת
3. מוגבל לאוטומאט (נכה, מה לעשות)
4. עדיפות לכמה שיותר זול לאחזקה, ולכמה שיותר משופר, בתקציב של עד 60000 ש"ח.

אז האופציות הן:
1. סופה אוטומאטית - הייתה לי אחת על הכוונת שכמעט קנינו ובסוף היא נמכרה, עכשיו נשאר לי לחפש, הבעיה היא שמבקשים מחירים דיי גבוהים, ואני מפחד מהצריכת דלק ההיסטרית(1ל4) ואמרו לי שהאוטו ממש לא נוח לנסיעות ארוכות.
חוצמזה, רציתי לדעת מה דעתכם על הסבת סופה ידנית לAW4?
האם זה יהיה בעייתי יותר מלהסב אוטומאטית לAW4 כמו שעשה עודד? סך הכל לחתוך את הדוושות לא?

2. גראנד צ'רוקי - ראיתי אחד שאני אוהב, שנת 94, ב35 +-, מנוע 4000, אבל העלויות שיפורים שלו הן באיזור ה30 אלף שקל לפי מה ששמעתי. (לקיט RE 4.5 ונעילה אחורית)
חוצמזה, יש עוד גראנד שנת 95, ב55+-, שכבר מוגבה 2'' עם קיט של קוני.

3. דיסקו בנזין - פה כבר יש שנת 96 ב35, וכאלה שמוסבים לגז במחיר הזה (שגז זה יתרון מבחינתי, יש תחנת תדלוק ליד הבית)

4. ג'מיני - לצערי אולי הבחירה הנכונה, אבל אני לא נמשך אליו בכלל, אז לכן אני לא רואה סיבה לקנות אותו.

5. איסוזו טרופר - בנזין שנת 96 מוסב לגז, סטנדרתי לחלוטין ב53+-, וראיתי שיש עכשיו 2 ARB שמתאימות לשנתון הזה, ב7000 שקל.

חוצמזה, עוד רכב שאני אוהב למרות שהוא לא בנזין:
* סאנגיונג קורנאדו, ופה יש כבר שנת 2000 ו2001 בתקציב...

קחו בחשבון, שבכל רכב המטרה היא להגביה ולנעול מאחורה לפחות, על מנת להתאים את הרכב לסוג הטיולים שלי.

מה אתם הייתם עושים?
ועל איזה רכב אתם ממליצים?

שגיא S
04-07-08, 20:12
כרגע הלב רוצה ג'יפ ! גראנד או סופה...עדיין לא ידוע
הכל תלוי בתשובות שלכם לגבי הסבת סופה ידנית לAW4

4ראנר
04-07-08, 21:01
למה לא חשבת על טויוטה פוראנר יש לי ואני מאוד מרוצה ועושה הכל בשטח בתנאי שיש
לך נעילה אחורית בולמים קפיצים וצמיגי שטח מלא מידה 31-10.5/15
שלא תעיז ללכת על קורנדו שבעצם הכינוי שלו זה קורקינדו,לא סתם המחירון שלו בריצפה.
תסתכל ביד 2 יש פוראנרים משופרים במחיר סביר עם אמינות של טויוטה.

שגיא S
04-07-08, 21:25
פוראנר היה אופציה, אבל המחיר של המשופרים, כמו של הגראנד אחרי שיפור, והרכב לא חזק כמו הגראנד. ובכלל, הוא סוג של התפשרות

גיא
05-07-08, 09:41
תסתכל ביד 2 יש פוראנרים משופרים במחיר סביר עם אמינות של טויוטה.

אמינות של טויוטה ? ....
בפוראנר ? ....

שגיא S
05-07-08, 13:29
אמינות של טויוטה ? ....
בפוראנר ? ....

אתה ציני? כי לפי מה שאני מכיר הפוראנר דווקא לא אמין כמו המיתוס שנקרא טויוטה

fuksi
05-07-08, 16:11
הייתי הולך על דיסקו או גראנד צירוקי.
מצא את הרכב הכי שמור שיש בכל זאת מדובר ברכבים ישנים מאוד שאם הם מוזנחים פשוט ירעו אותך בכיס.
יש מעט שמורים!

בהצלחה

amos
05-07-08, 18:29

יש ברעננה סופה פרטית אוטו משופרת נעילות והכל...
צור קשר 050-2924362 עמוס

סוזי המשתוללת
05-07-08, 22:37
שגיא
סופה זה לא פרייבט
זה ג'יפ טוב עם עבירות גבוהה וכו' אבל פרייבט הוא לא
אם אתה מחפש משהו שביום יום יהיה נח בטיחותי וגם אמין אז אני בהחלט ממליץ על הטרופר בנזין (יש לי אחד נעול פעמיים -בומבה של אוטו)
גם הגרנד טוב עם כי מכלוליו המיכנים חלשים משל הטרופר
למשל סרן אחורי חלש יותר וכנ"ל גם הביצה הקדמית
לזכות הגרנד עומד המנוע 5.2 שלו אבל זו נקודת האור העיקרית שלו בקרב מול הטרופר
אני הייתי במקום שלך לפני שנתיים ובדקתי את כל הנ"ל פג'רו קצר , פוררנר, גרנד, טרופר , ואפילו חטאתי במחשבות על דיסקו בנזין
בסופו של דבר החלטתי על הטרופר
הוא אמנם לא מצטיין באף סעיף יותר מאחרים אבל ברוב הסעיפים שתיבחן הוא יוצא טוב
איכות מכללים - מהטובות שיש
איכות בנייה - כנ"ל
בטיחות - כריות אויר abs ומותחני רצועות בטיחות פירוטכניים כבר בדגמים מוקדמים
פינוק - הכל חשמלי אפילו הפשרת אדים לשמשות , מראות מתקפלות חשמלית (בשטח או בחניה צפופה )וישרים בכל מקום אפשרי,בקרת שיוט ועוד ואני מדבר כבר מדגמים ישנים -אצלי למשל הכל עובד ללא דופי כבר שנתיים שהרכב אצלי
נוחות נסיעה - גבוהה מאד תנוחת ישיבה של נהג מהטובות שיש
עבירות - טובה מאד גם ברכב מקורי (מוגבל החלקה ומהלך מתלה אחורי מקורי מהטובים שיש)
דלק - 1:6 בעיר 1:8 מחוץ לעיר ב100-110 קמ"ש
בדגם הארוך תא מטען מכובד ביותר / 7 מקומות כאופציה בחלק מהדגמים
אבל היתרון הכי חשוב הוא שיש המווון רכבים כאלו על הכביש מה שאומר חלקי חילוף זמינים ויחסית זולים מפירוק
הרבה חלקים של מערכת ההינע / היגוי מתאימים לטנדר איפון / טרופר דיזל חדש/ישן וכנ"ל גם חלקי פח קוסמטיקה
יש גם חלקים תחליפיים זולים בשוק
כמו שאתה רואה הוא לא מצטיין בכלום אבל הוא טוב בהכל והכי טוב ב value for money
ועם שתי נעילות תקבל חיית עבירות שתעצור רק במגבלותיך

יובל48
05-07-08, 23:17
אני עם סוזי,טרופר בנזין יתאים לצרכים.
המחירים נמוכים והתמורה גבוהה.
למשל זה
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=1&item=30966

בהצלחה בכל שתבחר
יובל

barak4*4
06-07-08, 00:33
שלא תעיז ללכת על קורנדו שבעצם הכינוי שלו זה קורקינדו,לא סתם המחירון שלו בריצפה.

מעניין לדעת אם יש לך איזה שהן עובדות, שיגבו את המשפט הזה או שאתה בד"כ נוהג ליעץ מבלי לדעת על מה אתה מדבר?
:roll:

שגיא S
06-07-08, 00:57
שגיא
סופה זה לא פרייבט
זה ג'יפ טוב עם עבירות גבוהה וכו' אבל פרייבט הוא לא

כמו שאתה רואה הוא לא מצטיין בכלום אבל הוא טוב בהכל והכי טוב ב value for money
ועם שתי נעילות תקבל חיית עבירות שתעצור רק במגבלותיך

שמוליק אני לא מחפש פרייבט, אני מחפש רכב לשטח, אני אשתמש בו רק בסופי שבוע ובעיקר לטיולים. הרכב יהיה בערך 2-3 בבית, ולא רכב עיקרי.

לכן אני לא רוצה להתפשר, על חוסן, ומסכים להתפשר על נוחות, בשביל אמינות ואחזקה זולה.

סוזי המשתוללת
06-07-08, 02:16
שגיא
אתה כנראה לא מכיר את הטרופר
בטח לא כשהוא נעול פעמיים
אגב זה אתה שהגדרת את מה אתה מחפש לא אני אני רק ייעצתי לך מנקודת המבט של אחד שיש לו כלי אחד לעבירות בבית...וחיפש גם כלי שהמשפחה תוכל לטייל בנוחות ושלא יעצור בשום מקום ואי אפשר לחשוד בי כמי שנרתע מעבירות:twisted:

שגיא S
08-07-08, 19:57
עדכון אחרון:

ההתלבטות כעת היא בין 2 רכבים.

גראנד 94 5200, מוגבה RE4.5 קומפלט. אוטו מצוין וידוע פה באתר.

לבין סופה שנת 92, אוטומאטית, 2 נעילות(אחורית נשלטת וקדמית דטרויט), עם כננת וכיסאות וקפיצים נוחים, שצריכה רק החלפת דרייבשאפט, ושני צלבים מבחינתי. הסופה היא ארוכה סגורה.

חוצמזה לסופה צריך, לפחות בשביל הבטיחות שלי, להתקין הידרובוסטר, שאני לא בטוח כמה זה עולה. ועדיין לא החלטתי לגבי ההסבה לגיר AW4.

מה אתם הייתם עושים? כמה עולה לנעול מאחורה סרן דנה 44A של הגראנד?
למי תהיה אחזקה זולה יותר? גם מבחינת הדלק? ביטוחים וטיפולים?

כמה קל לטפל בגראנד V8 לבד? כמו בסופה?

אני בדילמה כל כך גדולה...אני פשוט לא יודע. 2 המכוניות הן מספקות מאוד, הגראנד מציע איכות חיים, והסופה חוסן מכני, והנעילות שלה יעשו את העבודה.

ההבדל במחיר הוא 20K לטובת הסופה (40 מול 60)...

עצות דעות ורעיונות בבקשה ;)

מצטער סוזי, כמה שהטרופר עושה לי את זה, התמורה למחיר שאני מקבל במכוניות האלה היא הרבה יותר גדולה, חוצמזה שהן מושכות יותר.

מצטער על החפירה :) אני מודה לכם מאוד מראש, על כל הטרחה שלכם

סוזי המשתוללת
09-07-08, 01:19
עדכון אחרון:

ההתלבטות כעת היא בין 2 רכבים.

גראנד 94 5200, מוגבה RE4.5 קומפלט. אוטו מצוין וידוע פה באתר.

לבין סופה שנת 92, אוטומאטית, 2 נעילות(אחורית נשלטת וקדמית דטרויט), עם כננת וכיסאות וקפיצים נוחים, שצריכה רק החלפת דרייבשאפט, ושני צלבים מבחינתי. הסופה היא ארוכה סגורה.

חוצמזה לסופה צריך, לפחות בשביל הבטיחות שלי, להתקין הידרובוסטר, שאני לא בטוח כמה זה עולה. ועדיין לא החלטתי לגבי ההסבה לגיר AW4.

מה אתם הייתם עושים? כמה עולה לנעול מאחורה סרן דנה 44A של הגראנד?
למי תהיה אחזקה זולה יותר? גם מבחינת הדלק? ביטוחים וטיפולים?

כמה קל לטפל בגראנד V8 לבד? כמו בסופה?

אני בדילמה כל כך גדולה...אני פשוט לא יודע. 2 המכוניות הן מספקות מאוד, הגראנד מציע איכות חיים, והסופה חוסן מכני, והנעילות שלה יעשו את העבודה.

ההבדל במחיר הוא 20K לטובת הסופה (40 מול 60)...

עצות דעות ורעיונות בבקשה ;)

מצטער סוזי, כמה שהטרופר עושה לי את זה, התמורה למחיר שאני מקבל במכוניות האלה היא הרבה יותר גדולה, חוצמזה שהן מושכות יותר.

מצטער על החפירה :) אני מודה לכם מאוד מראש, על כל הטרחה שלכם

אל תצטער ההפסד כולו שלך...
גם כלכלית
ב60 אלף אני קניתי טרופר 97 נעול פעמיים מוגבה עם כננת פגושים ומיגונים .....וזה היה כמעט לפני שנתיים
חבר שלי מכר עכשיו פוררנר 96 הכי מלוקקת שראית אין דבר שלא היה על הרכב ובמצב מיכני שרכבים מהסוכנות לא יוצאים והמחיר פחות מ60 אלף
נראה לי ש94 עם הגבהה זו לא כזו מציאה ב60 וכנ"ל לא הסופה ...
סופה 92 גם במצב טוב לא שווה 20 שתי נעילות arb יקרות כולל התקנה לא יגיעו ל15 ....
נראה לי שאיך שלא יהיה זה הרבה מדיי

נמרוד
09-07-08, 07:53
אני לא נכנס לעניין התמחור - זה עניין של שוק, התמקחות, ביקוש והיצע.

בהודעה הראשונה שלך כתבת שאתה מחפש רכב לשטח, לסופי שבוע, והדגשת את זה בהמשך. לכן התשובה הטבעית לשאלה שלך היא אכן סופה. ואם אתה כבר מוצא אחת מסודרת, עם חבילת שיפורים לטעמך - אחלה.

ההבדל בין הסופה לגראנד יתבטא בכמה מישורים -

איכות החיים בקבינה של הגראנד גבוהה יותר, זה ברור. 4 דלתות, הרבה פחות רעשי נסיעה, מושבים נוחים וכולי... אמנם הגבהה של 4.5 אינץ' פוגמת בנוחות הנסיעה עצמה, אבל זה עדיין ירגיש יותר טוב מסופה, בכביש ובשטח. הבדל מאד מהותי - איכות המזגן! סופה ארוכה סגורה זה רכב שהמזגן המקורי שלו, איך שלא תסתכל על זה, קטן עליו! נפח הקבינה גדול מאשר בגראנד (הוא גם ובעיקר גבוה יותר) הבידוד והאיטום עלובים לעומת הגראנד, והמשמעות היא שהספק הקירור של מזגן קונבנציונאלי לא מספק את הסחורה בסופה. בגראנד לעומת זאת, הנסיעה על הכביש היא כמו ברכב אמריקאי מפנק.

בשטח הרכבים האלו יהיו שונים, אבל שניהם מצויינים. גראנד עם קיט רוביקון 4.5 וצמיגי 31 (אני מניח) זה שילוב שעובד נהדר בשטח, מהיר, איטי, טכני, לא משנה. בכביש זה כאמור לא נוח וחלק כמו גראנד לא מוקבע, הרכב נוקשה מאד ביחס למה שאתה מצפה מרכב פאר אמריקאי.

איזה מהם יהיה יותר זול לאחזקה? תלוי ברכב הספציפי שתקנה. באופן כללי התשובה היא שהאחזקה של שניהם יכולה להיות עצמית, והעלויות לתחזוקה מכאנית דומות, עם נקודות שצריך לשים לב אליהן במיוחד (כמו נוזל גיר יעודי בגראנד). בגראנד יש הרבה-הרבה יותר פינוקים שיכולים להתקלקל - חלונות חשמל, כסאות חשמליים, שלל תאורות פנים, נעילת דלתות ואזעקות מקוריות/נוספות עם השנים.... אם אתה פרפקציוניסט שכל נורה שרופה ברכב מציקה לו - רכב כזה, מודל 94, עלול לשגע אותך.

בהשוואה לסופה סגורה, הייתי בוחר בגראנד. אבל באופן כללי, לדרישה שלך - הייתי מחפש סופה פתוחה. לג'יפ פתוח יש את היתרונות האמיתיים בשטח.

grand
09-07-08, 11:13
אתה יודע מה הבעיה?
תקנה סופה, ועוד שנה - שנתיים תחליף לגראנד.
הרבה מבעלי סופות לשעבר שידרגו לגראנד, מעבר טיבעי ואני לא מכיר אחד שהצטער על כך, נהפוך הוא... הרבה טוענים שהגראנד המשופר לא פחות עביר וגם במיקרים מסוימים יותר עביר מהסופה.
מבטיח לך שהיכן שהסופה תעבור, הגראנד הזה יעבור.
אז זה נכון שהסופה יותר חסונה מבחינת שילדה וסרן אחורי.
אבל כמה יתרונות יש לגראנד.... קפיצים ספיראליים, מהלכי מיתלים עדיפים, נוחות, מזגן, פצצה של רכב.
אני החזקתי גראנד כזה כמעט 7 שנים, התחזוקה שלו היתה זולה. מאוד זולה. פה ושם בעיות קטנות שלא מצריכים ממך לשבור תוכניות חיסכון. ביטוחים זולים, וגם אולי יותר חסכוני בדלק מסופה אוטומטית.

הגראנד הספציפי שאתה רוצה הוא אחד הטובים שיש בשוק.מצבו נדיר לשנת הייצור שלו והמחיר שלו סביר אם אתה מחפש גראנד ומעוניין לשפר אותו.
התוספות שיש שם שוות יותר מ 30K, שלא נדבר על זמן עבודה, כסף לעבודה, ריצות וייבוא לא פשוט של קיט רוביקון.
לך תרשום צמיגי 31 היום בלי בעיה...לדוגמא.

ניר ל
10-07-08, 21:04
בלי שום קשר לסוג הרכב, עצה שלי - אל תלך על הזול... ברמות המחירים הנוכחיות תמצא את הרכב השמור והמטופל ביותר שתוכל להשיג, אני קניתי גראנד בתול לפני כשנתיים ב 90 אלף ש"ח מחירון והשקעתי עוד 30 בלי למצמץ בקיט 4.5 , צמיגים, טרנספר 242 , קולר גיר וכו' , משופרים מוכנים לא היו אז. מה שכן השקעה בתיקון תקלות מאז ועד היום הייתה זניחה לחלוטין, אחרים קונים בזול ואת תקציב השיפורים משקיעים מהר מאד ב"יישור קו" ...

לגבי ההתלבטות שלך, אני חושב שרובינו כאן עבר מרכב עבודה כדוגמת סיקס או סופה ל SUV משופר, למרות שנשבענו בזמנו שאין מצב שיראו אותנו בSUV סגור וממוזג, אף אחד מאיתנו לא מסוגל היום לחזור ולטייל ברכב עבודה ולו משום שהנסיעה המנהלתית לשטח וחזרה עושה את כל ההבדל. אין מצב להביא סופה לרמת נוחות שמתקרבת ל SUV , וכשזה נוגע לעבירות - סופה וגראנד עם צמיגים בקוטר דומה - הגראנד נותן לה בראש, לך לבור בתל ברוך ביום שישי וזה יספיק לך כדי להבין.
לנעול סרן אחורי בנעילה אוטו' עולה 250$ אם יש לו דיפ' פתוח, כנ"ל לגבי הקדמי, אם הדיפ' האחורי הוא מוגבל החלקה אז צריך לייבא גם קייס פתוח.
אני הבעתי את דעתי ברגליים - אחרי שנה עם גראנד משופר, מצאתי את הסיקס המשופר חסר שימוש לחלוטין ומכרתי אותו...

דרור ברלי
10-07-08, 22:44
סופה מול גראנד איפה ההשוואה בכלל? אפילו תג המחיר שונה. אחד רכב עבודה ספרטני, השני SUV מפנק. אנשים עוברים ל-SUV בגלל איכות החיים ולא בגלל עבירות.
בשטח אין כמו ג'יפים אמיתיים ולא רק בגלל עבירות נטו כמו בגלל התחושה שאפשר לעשות הכל בלי לפחד, לעומת פוטנציאל הקטסטרופות הגדול של SUV. אפילו שריטות בצבע שלSUV במעברים עם צמחיה, עושות לך כאב לב. בסופה/סיקס לא אכפת לך. גם זה שיקול.

אבל מה? עד שמגיעים לשטח, ואחרי שנגמר הטיול, ג'יפ אמיתי הוא בלתי נסבל על הכביש. ובינינו, גם בטיול הכי ארוך בדרום, עדיין 70 ומשהו אחוז מהקילומטראז' הכולל - יהיה על כביש.

בוא וקבל דיעה כנגד הגראנד:
כמו כל ג'יפי היוניבודי, גם הגראנד בנוי מלמטה כמו צעצוע. עבודת שטח אינטנסיבית תגרום למרכב היוניבודי להתעוות בסופו של דבר. אם אתה מאלה שעושים הרבה עבירות, אתה תגלה את זה ביום שדלתות לא ייסגרו טוב. איכות ההרכבה האמריקאית הייתה גורמת לי לפחד לא מעט מאוטו כל כך מאובזר ומחושמל, ובנוסף - מערכת הקירור גבולית והמנוע נוטה להתחמם ושלא יספרו לי אחרת, כי כמעט כל הגראנדים שהכרתי (כולל חדשים) נטו תמיד לכיוון החם מדי. אני לא מכיר סופה או סיקס תקינים שסובלים מהתחממות, גם בתנאי שרב יוצאי דופן.

בשורה תחתונה: גם אחרי שמתחשבים בפוטנציאל התקלות הגדול יותר, ההבדל הבלתי נתפס בנוחות ובאיכות החיים, והעובדה שאם מתעלמים מנזקי קוסמטיקה אז כמעט ואין הבדל בעבירות - יטו את הכף בבירור לטובת ה-SUV.
לטובת הג'יפ האמיתי עומדים רק האופי המסוקס והתחושות. אלא שככל שאנחנו מתבגרים (לא רוצה להגיד "מזדקנים"), חשיבותם של אלה הולכת ויורדת... :(

asafk
11-07-08, 13:54
קצת קשה לי לקבל את ה"אין הבדל בעבירות", כי אנחנו מדברים על סופה בגובה סטנדרטי עם צמיגים סטנדרטיים מצד אחד, ועל גראנד מוגבה מאוד על צמיגים גדולים מאוד ביחס למקור מהצד השני. נכון שהגראנד לא יבייש בשטח, בכל זאת, קפיצי סליל ארוכי מהלך והכל- אבל מה המחיר? אישית, אף פעם לא הרגשתי נוח בSUVים כשזה מגיע לשטח דורשני במיוחד. יותר מדי חישובים וזהירות- זה לא בשבילי, ואת הבומבה בכנף או בדלת מקבלים בדיוק בשניה שלא שמים לב. היתרון הראשוני של הג'יפים האמיתיים הוא בעובדה שהבודי צר יותר מהצמיגים שתמיד יפגשו ראשונים את הצרות שמצדי הרכב. ההבדל המשמעותי השני הוא השלדה הנפרדת- שלעולם לא תתפרק כמו שהיוניבודי מתפרק.
אני מקווה שלכולם ברור שגראנד שעוברים עליו חיי שטח קשים, ונמצא רחוק מאוד מסטנרדטי, יתפרק אחרי מספר שנים, שנים שבהם ג'יפ אמיתי יכול לאכול הרבה יותר חרא בלי שיתווספו על הקרקושים והרעשים המקוריים שלו הרבה חדשים.
ועוד דבר, על כלי רכב ספציפיים- לפעמים מצב של רכב ספציפי יכול להטות את הכף, והסופה של עמוס היא דוגמה לסופה שהיא אמנם 92 אבל היא מהג'יפים הטובים שאני מכיר. האם תוכל למצוא גראנד במצב כזה? אני לא בטוח.

אסף.

Saar
11-07-08, 17:20
הי,

גם אני בדעה שגראנד משופר מתאים יותר לשמש כרכב טיולים מאשר סופה.
ספציפית, לגבי הגראנד עליו אתה מדבר, לא מזמן שקלתי להחליף את ה XJ שלי עבורו.
אני מכיר את הרכב ובעליו, אני לא מכיר הרבה אנשים שמתחזקים כך את רכבם.

סער

grand
11-07-08, 19:59
קצת קשה לי לקבל את ה"אין הבדל בעבירות", כי אנחנו מדברים על סופה בגובה סטנדרטי עם צמיגים סטנדרטיים מצד אחד, ועל גראנד מוגבה מאוד על צמיגים גדולים מאוד ביחס למקור מהצד השני. נכון שהגראנד לא יבייש בשטח, בכל זאת, קפיצי סליל ארוכי מהלך והכל- אבל מה המחיר? אישית, אף פעם לא הרגשתי נוח בSUVים כשזה מגיע לשטח דורשני במיוחד. יותר מדי חישובים וזהירות- זה לא בשבילי, ואת הבומבה בכנף או בדלת מקבלים בדיוק בשניה שלא שמים לב. היתרון הראשוני של הג'יפים האמיתיים הוא בעובדה שהבודי צר יותר מהצמיגים שתמיד יפגשו ראשונים את הצרות שמצדי הרכב. ההבדל המשמעותי השני הוא השלדה הנפרדת- שלעולם לא תתפרק כמו שהיוניבודי מתפרק.
אני מקווה שלכולם ברור שגראנד שעוברים עליו חיי שטח קשים, ונמצא רחוק מאוד מסטנרדטי, יתפרק אחרי מספר שנים, שנים שבהם ג'יפ אמיתי יכול לאכול הרבה יותר חרא בלי שיתווספו על הקרקושים והרעשים המקוריים שלו הרבה חדשים.
ועוד דבר, על כלי רכב ספציפיים- לפעמים מצב של רכב ספציפי יכול להטות את הכף, והסופה של עמוס היא דוגמה לסופה שהיא אמנם 92 אבל היא מהג'יפים הטובים שאני מכיר. האם תוכל למצוא גראנד במצב כזה? אני לא בטוח.

אסף.

אסף.
רכב שטח זה בשבילנו צעצוע, צעצוע למבוגרים.
אם נשווה לצעצועי ילדים זה כמו להשוות משחק מחשב (גראנד) למשחק בקוביות עץ (סופה).
המחשב יתקלקל לפני קוביות העץ, אבל איזה הנאה יגרום לבעליו עד אז?
my 2 cents

לגבי שילדה אחודה, ישנן נקודות תורפה בשילדה הזו, בעיקר באיזור נקודות החיבור לזרועות העליונות, זה לא חסון וניתן לחזק את הנקודות הללו, לא שמעתי על מישהו שמעבר לנ"ל שבר, ריסק, עיקם שילדה עד להשבתת רכב בגלל נסיעה בשטח, גם טכני קשה...
שמע.. בארה"ב הופכים אותם לבאגי ולרכבי עבירות קשים, נכון שהמחיר שלהם שם גרושים, אבל מחיר השיפורים גם שם כבד.

לא צריך להקצין כל כך, גם בקטע של החשמל והגאג'טים, זה בדרך כלל עובד..
לפעמים דברים מתקלקלים אבל הם ברי תיקון, חוץ מזה מה זה משנה, זה קיים, אם עובד סבבה, אם לא.. לא נורא אפשר גם גם בלי.

tzagi
12-07-08, 07:54

מעניין אותי איך הגעת להחלטה שאתה "חייב" הידרובוסט, ובמיוחד לרכב שלא יראה צמיגים מעל ל 31"

לא שאכפת לי, פשות האגדות האורבניות האלה מסקרנות אותי.

ואם אתה רוצה לדעת כמה עולה, אפשר בהודעה פרטית.

דרור ברלי
13-07-08, 12:08
ג'ו, אלה לא אגדות אורבניות. סופה בולמת חרא גם על צמיגי 235/75 מקוריים. זה המצב. פשוט ככה. אני אומר את זה כבעל סופה עם בלמים תקינים וטובים, עד כמה שבלמים סטנדרטיים בסופה יכולים להיות טובים.

רמי - לפני שהיוניבודי אשכרה יתפרק, הוא יתעוות. דלתות לא ייסגרו טוב, יהיו חריקות, יהיו קרקושים. ה-Jeepים הללו מלכתחילה לא בנויים באיכות של מרצדס או טויוטה, ולך אני לא צריך לספר איך XJ ו-ZJ ו-WJ נראים מלמטה. מי שיוצא לו להציץ לרכב כזה כשהוא על הליפט, יבין למה אני מתכוון. הכל דקיק ועדין ולא מסיבי בעליל. ברור שאפשר להפוך אוטו כזה למפלצת, אבל כמה זמן הוא יעמוד בזה? רק אלוהים יודע. כאן לא אמריקה, אצלנו לא לוקחים מכוניות יקרות כאלה וחותכים אותן כדי לייצר מהן רוק-באגי'ז.

מעבר לזה, קצת קשה לי לקבל קלקולים ב"גאדג'טים" כמו מזגן או אבזור חשמלי, כי הדברים הקטנים והמפנקים הללו הם חלק נכבד מהסיבות שבגללן קונים SUV. כדי לפתוח ולסגור חלונות בידי ולהזיע בלי מזגן, אפשר לקנות סופה עירומה ולהינות מאמינות כמעט מוחלטת...

הסופה מורכבת חרא, אבל אחרי שמאפסים אותה (וכל סופה בשוק היום עברה "איפוס" ויישור קו אחד. לפחות אחד, שלא לדבר על הסופה הזו, שהיא מהטובות שיש) היא נותנת המון שקט נפשי מהכיוון הזה. אתה לעולם לא מופתע כי כשאין מה שיתקלקל, זה לא מתקלקל. חיישנים וכו' סביב המנוע? להזכירכם שיש גראנדים עם מנוע I-6 דומה עד זהה לסופה. תיאורטית - קיים כאן אותו פוטנציאל לאותן צרות בדיוק, אם בכלל. מנוע ה-V8 בגראנד הוא חזק ומתוק, אבל מעניש בתא מנוע צפוף וכאמור, אם לא מטופל באמת באדיקות הוא נוטה להתחמם.
על גירים אוטומטיים כבר השחתתי מספיק מילים - מי שלא ממש זקוק לזה בגלל מגבלה פיזית? שישלם באמינות ובתצרוכת הדלק, ואגב, סופה אוטומטית לא לוגמת פחות דלק מגראנד V8.

עבירות? כמה מהלך נותנים קפיצים סטנדרטיים של גראנד? מול קפיצי סליל ארוכים של RE אפשר להעמיד קפיצי עלים ארוכים עם לא פחות גמישות. ה"עבירות" נטו תהיה די דומה, אבל בסופה הבודי מוגן יחסית מחבטות ומכות, ויש לך שילדה חסונה שנותנת לך שקט נפשי. בגראנד מלוקק ויפה אכפת לך ועוד איך מכל שריטה ומכל מכה.
על איכות הנסיעה אין ויכוח. אפשר לשפר סופה, אפשר לשפר אפילו באופן דרסטי, בדיוק כמו שאפשר להתקין בה גם מזגן של ג'מבו. אבל זה לעולם לא ידגדג נוחות של SUV, ולנסוע בג'יפ ספרטני וגס כמו סופה זה בוודאי לא מתאים לכל אחד.

tzagi
15-07-08, 08:13
ג'ו, אלה לא אגדות אורבניות. סופה בולמת חרא גם על צמיגי 235/75 מקוריים. זה המצב. פשוט ככה. אני אומר את זה כבעל סופה עם בלמים תקינים וטובים, עד כמה שבלמים סטנדרטיים בסופה יכולים להיות טובים.

.

לא בדיוק מתקבל,
מליונים (כן מליונים)
של YJו XJ
מסתובבים בארה'ב עם צמיגים בגודל 31"
ואין מתלוננים
אז....

האם אנחנו מנסים להשוות אותם לביצועי בלימה של "רכב מודרני"
או אולי אכות הרפידות בארץ משאירה טעם רע בפה?

תחליטו אתם.

מוני אורבך
15-07-08, 12:18
שכחת גו שסופה זה לא YJ או TJ
הסופה יותר כבדה מהם במאות קילוגרמים
מרחק גלגלים יותר גדול + ישבן

אבל אני לא מסכים עם הקביעה שסופה לא עוצרת טוב.
עם צמגי 31 היא עוצרת לא רע.
ועם 235 היא עוצרת בסדר גמור.
ואני נסעתי על סופות ממוגנת ששוקלות טונה יותר מסופה רגילה.
נכון זה לא כמו בפריווט נוח וטוב אבל בהחלט סביר

asafk
15-07-08, 22:46
אין שום בעיה לבלום טוב בסופה על 31 עם מערכת בלמים תקינה ומכוונת.

אסף.

דרור ברלי
15-07-08, 23:04
אין שום בעיה לבלום טוב בסופה על 31 עם מערכת בלמים תקינה ומכוונת.

אסף.

גם אני נסעתי על סופות ממוגנות עד שיצא לי מכל החורים. ביצועי הבלימה שם באמת פחות מפריעים על רקע התפקוד הכללי הרע של הרכב כולו. אבל בגרסה הממוגנת הרכב באמת לא אשם.

"אין בעיה לבלום טוב" זה עניין יחסי.
מערכת הבלמים שלי תקינה ומכוונת היטב, רק 9 שנים אני נוסע ברכב הזה, ואם יש באוטו הזה דפקט כרוני שבגללו אני חושש לתת לאחרים לנהוג בו, אלה הבלמים. מי יודע, אולי הסטנדרטים שלי אחרים משלכם? (כי אני נוהג הרבה על מכוניות חדשות מכל סוג ודגם).

ג'ו, סופה זה לא YJ. זאת אומרת - זה כן, בערך, אבל לא בדיוק.
נהגתי קצת על YJ מאוד יפה ומתוחזק לפני כמה חודשים, והוא בלם הרבה-הרבה יותר טוב מהסופה. זו לא היתה רק תחשוה אלא מציאות. בדקתי. מצד שני, למרות שלבש צמיגי 31 במצב דנדש ולא היה גבוה, ה-YJ היה מאוד לא יציב ולא מדויק, לפחות ביחס לסופה. אבל זה לא סוד שבסיס גלגלים ארוך יותר עושה רק דברים טובים לניהוג בכביש ובשביל.

tzagi
17-07-08, 06:51
לא שכחתי כלום,
וגם לא יכול להיות יותר מ100 ק'ג הבדל בין סופה לYJ
אבל בא נביט על הנושא אחרת ונשווה CJ7 וCJ8
שנייהם בולמים בדיוק אותו הדבר, אבל כמובן שה8 תמיד "ירגיש"יותר יציב
הבעיה אני חושב, שאנשים (כן כמוך אדון ברלי) משווים את הגיפ וטכנולוגיה משנות ה80 לרכב מודרני,
זה לא, ואי אפשר לצפות מסופה שתבלום כמו, נגיד המזדה 3 שקיבלתם מליסינג.
ובמיוחד עם עליתם בגודל צמיג,
אבל כמו שדרור אמר, :"אין בעיה לבלום טוב" זה עניין יחסי.

אני גדלתי על מפלצות במשקל 2.5 טון, 4 דראמים ובלי בוסטר בכלל, ועם מודעות ליכולת הבלימה, וקצת תכנון מראש,
הכול עובר בשלום, רק כשיורד גשם נישארים בבית.. :-)

הנה סתם לדוגמה, מה קורה כשאהבל שלא רגיל לבלמי תוף מחליט לסוע בגשם...

coas
17-07-08, 14:06
וגם לא יכול להיות יותר מ100 ק'ג הבדל בין סופה לYJ

בן סופה ארוכה לYJ, ההבדל בן סופה קצרה לYJ הוא עשרות ק"ג בלבד.

ג'ו, בהתחשב בגילך המופלג גם הנעת רכבים עם מנואלה.. אז מה?! יש אפשרות לשפר את הבלימה לרמה שקרובה יותר למה ש"רובנו" רגילים ביום יום ועוד בעלות לא גבוהה במיוחד, אז למה לא? לא צריך להתרגל לסגנון נהיגה שונה עם הג'יפ לעומת הפרייבט.

zsahi
17-07-08, 14:12
האדם הוא יצור סתגלתן, זה שהתרגלתם ליכולת ההאטה של הסופה זה לא אומר שזה בסדר, זה פשוט אומר שהסטנדרט שלכם מעוות.

דרור ברלי
17-07-08, 15:34
האדם הוא יצור סתגלתן, זה שהתרגלתם ליכולת ההאטה של הסופה זה לא אומר שזה בסדר, זה פשוט אומר שהסטנדרט שלכם מעוות.

כל מילה בסלע.
למרות שהכותב נוהג בדיפנדר, שזה סוג אחר של סטייה מוטורית....

ג'ו, אני לא משווה למשפחתית מודרנית. הסופה בולמת רע גם בהשוואה ל-CJ8 הישראלי (לא אמריקאי נוצץ ויפה, אלא פז"מניק משופשף יוצא מג"ב) מודל 89 שהיה לי לפניה. למה? כובע. ככה זה. אני לא חושב שלמשקל יש יד ורגל בזה - זה היה CJ ארוך (דומה לסופה ארוכה) עם ברזנט. הבדל המשקל נמדד בעשרות ק"ג בודדים וזו לא סיבה למה ה-CJ ההוא בלם מעולה בנגיעה קלה בדוושה, והסופה לא.
כבר נהגתי בהרבה-מאוד סופות, בצבא ובאזרחות, סטנדרטיות ומשופרות, וזו עובדה מוגמרת שבלי הסבה להידרובוסטר או שדרוג עצמאי דומה, הסופה לא בולמת טוב. על מה שגורמת הגדלת מידת הצמיגים ליכולת הבלימה הגבולית מלכתחילה - אין צורך להרחיב.

ברור שהתרגלתי ואני שומר מרחקים ומרווחי בטחון גדולים יותר (כי פרייבטים שמקבלים "נשיקה" קטנה מסופה, בדרך כלל זו תהיה נשיקת-מוות סופית בהחלט עבורם) אבל כמו שאמר צחי ואמר נכון - סופה לא באמת בולמת אלא "מאיטה" וההבדל עצום. וכמובן - וזה שהתרגלתי באמת לא אומר שזה טוב.

שגיא S
18-07-08, 09:13
בעיה חדשה..

דבר ראשון, נספר לכם שהחלטתי כנראה ללכת על סופה, בעיקר בגלל ה$.

אבל עכשיו מתחיל אצלי פחד חדש, הפחד שכל טיול תהיה לי בעיה שתהרוס.

שלא תבינו אותי לא נכון, אני מבין שסופה זה אוטו עם בעיות שצריך וקל לטפל בו לבד, אני פשוט לא רוצה שהתקלות האלה יקרו בטיולים. שיקרו בבית לא אכפת לי.

הכל קרה בגלל שראיתי כל מניי אשכולות של ריבים בין לנד רוברים לJEEP בעיקר, שבהם מדברים על תקלות בדרך לטיולים ובטיוליםעצמם.

עקב כך, אני חושב אולי ללכת על SUV כגון טרופר בנזין, שבאמת שמעתי על פחות שעושים בעיות בטיולים ויותר אמינים מהסופה, למרות שמחיר הטיפול בהם יותר גבוה.

גם ג'מיני עלה על הפרק, למרות שזה רכב שלא מושך אותי בכלל...אך השכל מתחיל להשתלט על הלב..

מה אתם אומרים?
אולי תצליחו להרגיע אותי?

asafk
18-07-08, 09:23
אני לא יודע למה אתה חושב שזה רכב עם בעיות. היתה לי סופה בערך שנתיים. מתוכן חצי שנה ראשונה וחצי שנה אחרונה כרכב יומיומי, השאר כרכב טיולים בלבד. לא היה לי שום חשש להכנס להתניע ולצאת לשבוע במדבר בלי התראה מראש, אף פעם. טיפול גדול פעמיים בשנה, לא להזניח תקלות קטנות לפני שהופכות לגדולות- והסופה לא תאכזב אותך גם בשטח. הסיכוי לתקלה דווקא בשטח, בסופה מתוחזקת ולא מוזנחת- הוא לא גדול מאשר בSUVים יפניים. נהפוך הוא- יש פחות דברים שיכולים להתקלקל, הכל פשוט לתחזוקה עצמית- דווקא מהכיוון הזה לא הייתי חושש.

אסף.

idanw
18-07-08, 09:29
זה שSUV עושה פחות בעיות מרכב שטח זו שטות! להיפך!
פשוט בדרך כלל כמות ורמת הטיולים שSUV עושה לא מתקרבת לזו ברכב שטח אמיתי, כי כל מכה קטנה בSUV תגרום לנזק גדול וכבד שברכב שטח לא יהיה יותר מבום קטן שתשכח ממנו אחרי רגע.
מה שכן, ככלל, רכב חדש יותר יעשה פחות בעיות.
הקיצר, מספיק עם הפאראנויות! לך תקנה כבר אוטו!

עידן

דרור ברלי
18-07-08, 10:31
שגיא, עברו אצלנו במשפחה כמה וכמה מכוניות לאורך השנים. אף מכונית ואני מדגיש אף מכונית, כולל כמה אגדות-אמינות בעלות מוניטין כמו וולבואים ישנים וחיפושיות, לא משתוות באמינותן הכללית לסופה. על הזבל מתוצרת יפן אני בכלל לא מדבר - רוב היפניות המאוד-משומשות עלולות להתגלות כבור ללא תחתית ושלא תגיד אחר כך שלא הזהירו אותך!
הסופה התחילה אצלי את שנתה העשירית. במספרים - עברו 9 שנים, התחלנו את השנה ה-10 ביחד. למרות מה שחושבים עלי, אין לי שום סנטימנטים. אם לא היתה אמינה וטובה, היתה עפה כבר מזמן.

להגיד לך שאין בעיות מדי פעם? יש ויש.

בעיות גימור - הצרה הגדולה, הכרונית, העיקרית בסופה. חלודה היא נגע הרסני, בעיקר סביב סגירת הפח. גם במרכב יש כמה נקודות ראויות לתשומת לב. בזמן עמידה בחוץ כשיורד גשם חזק עלולים לחדור מים מאיזור מסגרת השימשה הקדמית ומתחת לפאנל הקדמי - זה אולי הקטע הכי מעצבן מכל בעיות הגימור בסופה.
איכות הרכבה כללית של תא הנוסעים ולוח המחוונים - מאוד נמוכה, ברמה של תוצרת הודו או פקיסטן. מצד שני, בגלל שאין באוטו כל מיני פינוקים וגאדג'טים מיותרים, זה פחות מפריע. ברגע שמתלבשים על האוטו מ-א' ועד ת' ומסדרים אותו כמו שצריך, אין יותר בעיות. הסופה שאתה מדבר עליה היא בין המוקפדות והמסודרות בסעיף זה, ככה שאני לא צופה בעיות מיוחדות.

בעיות מכניות - נאדה. האוטו חסון ובנוי כמו בטון, מסוגל לסבול התעללות קשה מאוד. ברור שיש נקודות שהן חלשות מהממוצע הכללי - הסרן הקדמי למשל, גבולי בגודלו וייכנע מוקדם יותר מיתר המכלולים. לי אף פעם לא היו בעיות איתו, אז מה זה אומר? גם על הגיר הידני אומרים שהוא לא גיבור גדול - ואני אומר, מה הפלא? הוא הרי מתוצרת יפן... כל סדרת YJ צוידה בגירים שהם לא משהו, בלשון המעטה. חלקם צרפתיים (של פיג'ו) והם גרועים ממש. ה-AX15 היפני מתוצרת AISIN שהגיע גם אל הסופה, הוא החזק מבין כל הגירים שהוצעו בסדרת YJ. קרייזלר בטח חסכו ככה שני סנט כשבחרו להתקין ב-YJ גירים לא אמריקאיים, וזו התוצאה.
מצד שני לא צריך להיבהל. מדובר עדיין בגיר אמין וטוב, שבשימוש שפוי ורגיל ייסע יותר מ-200K ק"מ ויותר, בלי שום בעיה. הלך גיר? ב-2K יש לך גיר משופץ עם אחריות, ושקט נפשי לעוד 200K... על הגירים האוטומטיים אין לי שמץ מושג. אני אישית סבור שבאופן גורף כל גיר אוטומטי בעולם הוא מכלול מורכב, ועל כן בעייתי ובעל פוטנציאל לתקלות והוצאות מעצם יסודו וקיומו, במיודח ברכב משומש. על תצרוכת דלק גבוהה ב-20-30 אחוזים אני כבר לא מוסיף מילה. מי שלא באמת זקוק לקללה הזו בשל מגבלה פיזית - שישלם.
לסיכום סעיף מכניקה - כמו בכל רכב, כולל "אגדות-אמינות" מתוצרת גרמניה, שוודיה, וכמובן יפן, גם בג'יפ מכלולים כמו מנוע/גיר/טרנספר/תיבת הגה וכו' לא ישרדו לנצח ומתי שהוא ידרשו את הטיפול הגדול שלהם. אבל אלה מכלולים שבשימוש רגיל ושפוי שורדים הרבה מאוד שנים ומאות אלפי ק"מ ואם אתה לא מתעלל ברכב באכזריות, אף פעם אין הפתעות מהכיוון הזה.

בעיות חשמל-דלק-אלקטרוניקה - יש, לעתים רחוקות, אבל יש. האחרונה שבהן בג'יפ שלי זכתה לשרשור משלה בפורום סופה. אלה תקלות שיכולות להטריד, לעתים אפילו לשגע, אבל אלה תקלות שכל בעל מקצוע בתחום הדיאגנוסטיקה יכול לפתור מיד. אני מודה שהבעיה אצלי עדיין לא גרמה לי להתייאש ולקחת את הרכב למומחה. בינתיים הכל בסדר טפו-טפו, אבל אני לא אתפלא אם בסוף זה יגיע...

יחד עם זאת, אף אחת מהתקלות הקלות הללו איננה בעיה שמשביתה את הרכב. בתשע השנים האלה ביחד הסופה עשתה רק אצלי 170,000 ק"מ (נקנתה עם 100,000 ק"מ על השעון) וזה כולל שימוש יומיומי ועשרות רבות, קרוב ל-100 אפילו, טיולים בשטח, ואני לא מתכוון לגיחות של יום שישי לבור, אלא לטיולי שטח ארוכים ממש. חלקם ברמת עבירות וקושי גבוהים. שלוש פעמים היו לנו בעיות בטיול שהצריכו נסיגה לכיוון הכביש הקרוב ונסיעה זהירה הביתה (פעם אחת הלך מצבר ואי אפשר היה לדומם כי הרכב לא יניע, פעם אחת נשבר קפיץ אחורי והייתי צריך לקבע אותו עם קרשים וכבל הכננת, פעם אחת חור בגודל אגרוף ברדיאטור, שנסתם עם כל מיני פלסטלינות וביטול/סתימה של המון מעברים ברדיאטור). הסופה מעולם לא חזרה מטיול שלא על הגלגלים ובכוחות עצמה.
שתי בעיות שנחשבות "כרוניות" בסופה ויכולות להשבית את הרכב הם כשל של משאבת דלק וחיישן גל ארכובה - עד כמה זו בעייה? הרכב שלי, מודל 95' עם 270K ק"מ נוסע עדיין עם חיישן גל-ארכובה מקורי.... משאבת דלק החלפתי לפני שבועיים, הקודמת נסעה כמעט 6 שנים ועדיין עובדת ויכולה לשמש בחירום. ואם לזה קוראים "בעיות כרוניות"? אז אני שקט ורגוע. למי שעדיין דואג? אני מחזיק משאבה וחיישן ספייר בארגז הכלים. ההחלפה קלה ופשוטה.
נתקלתי כבר בסופות ששיגעו את בעליהן עם תקלות שהתבררו אחר כך כחוטים שקיצרו כי הבידוד שלהם נחשף בהתקנות למיניהם, בלאגנים שנולדו כתוצאה מהתקנות של אימובילייזרים/עלוקות/קודניות/איתוראנים/דיבוריות למיניהם, ברגים שנקדחו וקיצרו ועוד כל מיני בעיות שלא קשורות לרכב עצמו אלא לתוספות ולמשחקים של בעל הרכב.
ושלא תחשוב שב-SUV עתיר חשמל וגאדג'טים יהיו לך פחות בעיות חמקמקות שכאלה - נהפוך הוא! מי שאמר "יותר חשמל - פחות עמל" לא ידע מה הוא מדבר, לפחות במכוניות...

בשורה תחתונה שגיא - אם יצרן רכב כלשהו בעולם יהיה מוכן להתחייב לי שהתוצרת שלו תהיה אמינה ברמה של הסופה הזו - זה יהיה האוטו הבא שלי.

ד ו ר ו ן
18-07-08, 10:57
בתשע השנים האלה ביחד הסופה עשתה רק אצלי 170,000 ק"מ (נקנתה עם 100,000 ק"מ על השעון) וזה כולל שימוש יומיומי ועשרות רבות, קרוב ל-100 אפילו, טיולים בשטח, ואני לא מתכוון לגיחות של יום שישי לבור, אלא לטיולי שטח ארוכים ממש. חלקם ברמת עבירות וקושי גבוהים.
עד לציון מס' הק"מ העסק נשמע מבטיח מאד, רכב טיולים ושטח אמין למיד אבל..

170K ק"מ בתשע שנים זה מעט יחסית,גם ביחס לכמות השטח שהוזכרה.
הרכב שלך הוא דוגמא טובה לרכב שנותן חביל שטח ראויה אבל לק"מ הנמוך יש חלק בעניין-לא שזה לא אומר דרשני חזק מאד לגבי רכב "רך" יותר באותה מסגרת זמן.

שגיא S
18-07-08, 11:30
עכשיו הדילמה היא אחרת.
האם לקנות סופה 92 חבוטה, שאני אהנה מכל טיול ונסיעה איתה.

או לקנות ג'מיני 99, סטנדרטי ולא משופר באותו מחיר + -, שאני אטייל איתו הרבה יותר? (בגלל המחיר של הדלק, וההבדלים בצריכה כמובן.)

העניין הוא שאני מעדיף את הסופה, לא משנה מה, גם מבחינת יכולת שטח, מראה, והתחושה שהיא עושה לי. העניין הוא ש]תאום אני מתחיל לחשוב, על סתם סיבובים קטנים בעיר, ועל הבעיה של מחיר הדלק...דרור, איך אתה חי עם זה?

דרור ברלי
18-07-08, 12:10
דורון, קילמוטראז' שנתי ממוצע של מכונית בישראל הוא בין 15-17 K ק"מ, כך שאני נמצא במקום טוב באמצע.

שגיא, איך אני חי עם זה?...
בקושי. האם אפשר לקרוא לזה חיים? פשוט נוסעים פחות. הג'יפ לא אוכל יותר דלק, אבל הדלק עלה ב-130% מאז קניתי את הסופה. היום כבר לא נוסעים סתם, לא נוסעי םכשלא צריך, מטיילים פחות, הרבה פחות. פעם היו טיו לאו שניים כל חודש. עכשיו יש שניים-שלושה טיולים בשנה. לעבודה אני משתדל לנסוע באופניים. האם שווה להחזיק ג'יפ בשביל שיעמוד ויחכה לטיול הראשון של סוף הסתיו? לא. ולכן אני משתעשע במחשבות רציניות ביותר על מכירה....

בזמנו הייתי כותב מסלולי טיולי שטח למגזין, והייתי מסתובב המון בשטח. לבד לגמרי, אני והג'יפ עם מפה ו-GPS, צידנית וארגז מים וזהו. סופי שבוע, אמצע השבוע, הכל מכל. מניע, נוסע, חוזר, עניין שגרתי ורגיל, כאילו כלום. מדי פעם בדקתי שמן, מים, וזהו. שים דלק וסע. פעם בחודש גריז לצלבים וזהו. וכשלא מטיילים - נוסעים לעבודה ולקניות ולוקחים ילדים לגן, כי למרות שזה ג'יפ מאובק וגס, זה גם בעצם פרייבט רגיל, יומיומי.
אז הג'יפ נסע יחסית הרבה - מעל 20,000 ק"מ בשנה. הייתי מקבל אז החזרים מלאים עבור הוצאות הדלק בטיולים מדי חודש בחודשו (תמורת חשבונית) ולכן באופן כללי האחזקה היתה זולה. אז לא התביישתי להניע ולנסוע לקיוסק שנמצא 200 מטר מהבית רק כדי לקנות סיגריות. היום המצב שונה, אני לא מתעסק יותר בטיולים, וקשה להמשיך להחזיק את הסופה ברמת מחירי דלק שכזו.

אז תעשה את החשבון שלך טוב טוב. אם זה רכב שישמש רק לטיולים - לך על סופה/גראנד בלי היסוס. מכוניות גדולות יותר, מרווחות יותר, נוחות יותר, ביצועיסטיות ועבירות יותר. על האופי שלהן לא צריך להרחיב - ג'יפים אמיתיים.
אבל אם האוטו צריך לנסוע גם ביומיום ולא לקרוע לך את הכיס? ג'ימני עדיף פשוט כי הוא יעלה לך פחות בכל פרמטר - הוא חדש יותר ולכן גם אמין יותר מכלים ישנים ב-5-7 שנים, ובכל מקרה הרכב עצמו אוכל הרבה פחות דלק.

ערן המסוקס
18-07-08, 13:16
אתה רוצה סופה? עשה חשבון כספי אם תוכל לתדלק אותה בשביל לטייל מספיק. אם כן, זה הרכב בשבילך.

גראנד זה רכב עביר מאוד (אחרי קיט הגבהה). עם נעילה אחורית הוא חיית שטח. אבל שלא תשלו את עצמכם בנוגע להגבהה, הוא עדיין נמוך ביחס לסופה. כלומר, אחרי הגבהה סטנדרטית (3.5-4.5) הוא יהיה בערך בגובה הסף של סופה סטנדרטית, ורחוק מסופה מוגבהת.

מבחינת נוחות, הגראנד נהדר בכביש, גם המזגן. בשטח, בעיקר אם חם ועוד יותר אם נוסעים לאט/טכני. האוטו (V8) מתחמם עם מזגן. צריך לכבות מזגן, והרכב הופך לתנור בגלל חום המנוע והסעפות המוקרן דרך בידוד סימלי של הבודי. במילים אחרות, עדיף כבר ג'יפ פתוח בשטח.

טרופר נעול כפול הוא רכב עביר מאוד, אבל גם הוא מוגבל בגובה וצמיגים, ללא מהלך מתלה קדמי (פחות משמעותי, אבל עדיין).

הערה:
בבקשה לא להשוות יכולות של רכבים ע"פ בחינה שלהם ב"בור". סוג תוואי השטח שם הוא מאוד ספציפי ולא מעיד על רמת העבירות בשאר המקומות. גיבורים גדולים שם, אוכלים לעיתים מרורים בשטח טכני אמיתי.

ד ו ר ו ן
19-07-08, 00:01
טרופר נעול כפול הוא רכב עביר מאוד, אבל גם הוא מוגבל בגובה וצמיגים, ללא מהלך מתלה קדמי (פחות משמעותי, אבל עדיין).

הערה:
בבקשה לא להשוות יכולות של רכבים ע"פ בחינה שלהם ב"בור". סוג תוואי השטח שם הוא מאוד ספציפי ולא מעיד על רמת העבירות בשאר המקומות. גיבורים גדולים שם, אוכלים לעיתים מרורים בשטח טכני אמיתי.
בהתייחס לטרופר ערן צודק מאד,
אי אפשר להשוות את הזויות מרכב של הטרופר לסופה, אפילו סטנדרטית.
גשר גיר מלחך עפר, זוית גישה ונטישה של SUV ופגושי פלסטיק פגיעים במקור.

הנעילות לא יעזרו היכן שהזויות מרכב לא מאפשרות לפצות על חוסר אחיזה.
אם בעבירות/שטח טכני בעיקר עסקינן הטרופר הוא לא כ"כ בר השוואה לסופה לדעתי.

zivo
19-07-08, 01:00
כל השאלה למה מיועד הרכב (ונדמה לי שזה ששגיא הגדיר את זה בתחילת השרשור).
אם המטרה לטייל, עם עבירות קשה, אבל עדיין טיול, אז כל הדיון על זויות ועבירות בין טרופר (וצ'ירוקי ו SUV אחרים..) לסופה פשוט לא רלוונטי - אין מקום בארץ שסופה מגיעה וטרופר לא!
( בנחלים מסויימים בנגב, דווקא כלים קטנים יותר כמו סמוראי יעברו יותר בקלות).
ודרך אגב להגיע עם טרופר, הרבה יותר נחמד ורגוע ( פחות קופץ, פחות מרעיש, לא מכניס מים, המיזוג טוב יותר וכמו שנאמר, גם עוצר טוב יותר :)).
שאלה נוספת - אתה נוהג לבד? מה עם אלה שיושבים מאחור? סופה לעומת SUV זה ההבדל בין לנסוע לבד לבין הסיכוי שיהיו לך שותפים.
אבל אם המטרה להפגש בשבת ולעשות תחרויות עבירות....אז "הזוית" של הסופה אולי עושה את זה.

לגבי אמינות- זה מאוד פשוט, כמה שפחות חלקים יותר אמין. עזוב סופה- SIX ישן עם קרבורטור, מפלג וגיר ידני לא נתקע! ואם נתקע, קצת חוט ברזל ופלייר ואתה בחוץ.
אבל אם להיות רציניים, אם אתה קצת קשוב לרכב, ההיסטוריה של הרכב שלך ואיך שאתה מתחזק אותו, חשובים יותר מכל הסיפורים על אמינות של רכב זה או אחר.

ולא פחות חשוב - רוב (שלא לומר כל) טיולי השטח מתחילים ונגמרים בכמה מאות ק"מ על הכביש, ולפחות על זה אני מקווה שאין ויכוח מי נוסע טוב יותר.

ד ו ר ו ן
19-07-08, 01:15
כל השאלה למה מיועד הרכב (ונדמה לי שזה ששגיא הגדיר את זה בתחילת השרשור).
אם המטרה לטייל, עם עבירות קשה, אבל עדיין טיול, אז כל הדיון על זויות ועבירות בין טרופר (וצ'ירוקי ו SUV אחרים..) לסופה פשוט לא רלוונטי - אין מקום בארץ שסופה מגיעה וטרופר לא!
( בנחלים מסויימים בנגב, דווקא כלים קטנים יותר כמו סמוראי יעברו יותר בקלות).
אתה טועה בגדול בעניין הזה.
לאחרונה יצא לי שוב להיווכח בעניין, מסלול פשוט (כביכול) בנגב, ללא אתגרי עבירות למעט מדרגונת פה ושם, מסלול פשוט ואיטי יחסית ברובו שלא מצריך נעילות בשום חלק שלו.

במדרגות סלע או מעברים צפופים הספורים שהיו טרופר ממוגן היה צריך מע"צ,מכוון חיצוני והרבה תשומת לב לא לדפוק את הגחון מקדימה,גשר גיר ,ספי הדלתות ופגושים קדמי ואחורי במקומות שהיילקס לא נדרש כלל לעיכוב.
ההשוואה היא לא בין היילקס לטרופר אבל העיקרון זהה, מידת תשומת לב הנדרשת כל הזמן בטיול שונה וגדולה כשאתה נוהג בSUV ביחס לרכב שנבנה לעבוד בשטח מבחינת זויות מרכב וחוזק מכלולים.

כנ"ל בנסיעה מהירה בשטח כביכול מישורי ש"פתאום" צצה לה אבן באמצע השביל- מרווח הגחון והסידור שלו משחקים המון גם כאן ביכולת שלך לנצל את 20 הס"מ מתחת לביצה או את 30ס"מ בצד שלה כדי לעבור מעל בניגוד לגירוד מיגון גחון ושאר מכלולים ברכב נמוך יותר.

זה לא שהוא לא יעבור במרבית המקרים אלא כמה תשומת לב ומאמץ אתה צריך להשקיע ומה הנזק המצטבר.

zsahi
19-07-08, 02:40
אני רק מקווה שאתה לא באמת הולך להוציא 40K על סופה 92

נמרוד
19-07-08, 21:29
עכשיו הדילמה היא אחרת.
האם לקנות סופה 92 חבוטה, שאני אהנה מכל טיול ונסיעה איתה.

או לקנות ג'מיני 99, סטנדרטי ולא משופר באותו מחיר + -, שאני אטייל איתו הרבה יותר? (בגלל המחיר של הדלק, וההבדלים בצריכה כמובן.)

העניין הוא שאני מעדיף את הסופה, לא משנה מה, גם מבחינת יכולת שטח, מראה, והתחושה שהיא עושה לי. העניין הוא ש]תאום אני מתחיל לחשוב, על סתם סיבובים קטנים בעיר, ועל הבעיה של מחיר הדלק...דרור, איך אתה חי עם זה?

סופה 92 חבוטה, או אפילו טובה, תעלה לך הרבה פחות מג'ימני 99'. ג'ימני יעלה לך הרבה פחות בשוטף, בדיוק בגלל ההפרש המשמעותי בצריכת הדלק. זה שסופה עושה לך את זה וג'ימני לא... לא מפתיע, זה ברור מאליו לכל אחד כאן בפורום - אבל החיים הם פשרה. תעשה חשבון של הנסיעות הצפויות, ריאלי, תראה מה המשמעות הכספית מבחינת דלק, ותקבל החלטה.

לגבי הויכוח SUV מול רכב עבודה - במקרה זה סופה - ההשוואות הטכניות בין סופה, גראנד, טרופר, לא פוגעות במהות. מי שעובר לSUV עושה את זה כי החיים מחייבים אותו - מתבגרים, משפחה, ילדים - צריך SUV. לפני הילדים - וגם אחריהם, אין שום בעייה עם ג'יפ אמיתי וזו הבחירה האישית שלי בעבר, ותהיה גם בעתיד.

שגיא - לך על סופה, ממה שאני קורא אתה נעול על האוטו, אבל עשה טובה וחפש כלה טובה מבית טוב, לאט-לאט. תעזר בחברי הפורום.

שגיא S
24-07-08, 20:14
אוקיי חברים, מתקרב הסוף לפרשה.

מחר אני הולך לבדוק את הסופה של עמוס, ואם הכל ייצא בסדר, ונחליט על מחיר שטוב לשנינו - תהיה לי סופה !

אלב, אם לא, אז נלך על ג'מיני, שנת 99, נשים מיגונים ולוקרייט מאחור, ונראה איך אנחנו מסתדרים, גם ככה לא אמור להיות קשה למכור ג'מיני.

השאלה היא - אולי שווה לקנות קודם ג'מיני? לראות איך אני מסתדר איתו, אם לא יילך, יימכר די בקלות חזרה לא?

שגיא S
24-07-08, 21:01
אוקיי חברים, מתקרב הסוף לפרשה.

מחר אני הולך לבדוק את הסופה של עמוס, ואם הכל ייצא בסדר, ונחליט על מחיר שטוב לשנינו - תהיה לי סופה !

אלב, אם לא, אז נלך על ג'מיני, שנת 99, נשים מיגונים ולוקרייט מאחור, ונראה איך אנחנו מסתדרים, גם ככה לא אמור להיות קשה למכור ג'מיני.

השאלה היא - אולי שווה לקנות קודם ג'מיני? לראות איך אני מסתדר איתו, אם לא יילך, יימכר די בקלות חזרה לא?

החישוב שלי הוא כזה:
סופה: תיסע פחות מהג'ימיני, תעשה 1 ליטר ל5 ק"מ. טיול ארוך של יומיים (באיזור של 600 ק"מ- לא יודע אם זה ממוצע או יותר מדיי) פעם בחודש הוא באיזור ה700-600 שקל. ועוד נסיעות לסידורים ושטויות - עוד מיכל בערך.

ג'מיני: ייסע יותר מהסופה, ישתה 1 ליטר ל8-9 ק"מ(יש הרבה נסיעה בינעירונית), יעשה טיול גדול אחד בחודש, באיזור ה400-300 שקל לטיול, ועוד מיכל (קטן משל הסופה) לסידורים וסיבובים.
בנוסף, בג'ימיני צריך להשקיע במיגנוים - עוד 3K, נעילה עוד 2K, ואולי הגבהה והגדלת צמיגים - 6-7K, סך הכל, יותר מעשרת אלפים שקלים, כדי להביא אותו לרמה המינימלית שאני רוצה.

הג'מיני גם עולה 10K ש"ח יותר מהסופה במחיר ההתחלתי.

עכשיו השאלה היא - האם העובדה שג'מיני צורך חצי מצריכת הדלק של הסופה, תכסה את ההשקעה הנוספת?

קחו בחשבון - אני נוסע רק בין ימי חמישי לראשון (חייל), וזה או שאני בטיול, או שאני נוסע בין רעננה לרמת אביב.

סוזי המשתוללת
24-07-08, 23:10
אתה טועה בגדול בעניין הזה.
לאחרונה יצא לי שוב להיווכח בעניין, מסלול פשוט (כביכול) בנגב, ללא אתגרי עבירות למעט מדרגונת פה ושם, מסלול פשוט ואיטי יחסית ברובו שלא מצריך נעילות בשום חלק שלו.

במדרגות סלע או מעברים צפופים הספורים שהיו טרופר ממוגן היה צריך מע"צ,מכוון חיצוני והרבה תשומת לב לא לדפוק את הגחון מקדימה,גשר גיר ,ספי הדלתות ופגושים קדמי ואחורי במקומות שהיילקס לא נדרש כלל לעיכוב.
ההשוואה היא לא בין היילקס לטרופר אבל העיקרון זהה, מידת תשומת לב הנדרשת כל הזמן בטיול שונה וגדולה כשאתה נוהג בSUV ביחס לרכב שנבנה לעבוד בשטח מבחינת זויות מרכב וחוזק מכלולים.

כנ"ל בנסיעה מהירה בשטח כביכול מישורי ש"פתאום" צצה לה אבן באמצע השביל- מרווח הגחון והסידור שלו משחקים המון גם כאן ביכולת שלך לנצל את 20 הס"מ מתחת לביצה או את 30ס"מ בצד שלה כדי לעבור מעל בניגוד לגירוד מיגון גחון ושאר מכלולים ברכב נמוך יותר.

זה לא שהוא לא יעבור במרבית המקרים אלא כמה תשומת לב ומאמץ אתה צריך להשקיע ומה הנזק המצטבר.

דורון
אין לי מושג מניין הבטחון שלך במה שאתה אומר...
אני נוסע על טרופר ונכון שבבסיסו הוא בנוי יותר "עדין" כביכול אבל אני ערב לך שלמעט מוטות ההגה המקוריים כל השאר חזק יותר מאשר בסופה סטנדרטית
טרופר לא "פורק" בול ג'וינט אחרי נחיתה אלימה/שבירת צלב - גם שבירת פעמון בטרופר (בדומה להיילקס אגב)לא גורמת לנזקים נוספים למעט הפעמון...
כל מכלולי הסרן הקדמי מסיביים יותר מהדנה 30 וזה כולל ציריות
טרופר שמוגבה נכון גם נותן מרווח גחון בחלק הקדמי טוב בהרבה מסופה גם עם לוקחים בחשבון שזה מרווח גחון דינמי (מוטות פיתול טובים ובולמים מוקשחים שומרים על הגובה :D)
רק בשבוע שעבר עשינו טיול לילה של רכבים משופרים מאד (סופה עם 33 נעילות וכו' דיפנדר 90 כנ"ל היילקס עם מנוע פרדו ו2 נעילות וכו')
כמוביל הטיול אני יכול להגיד לך שהמכשולים לא היו קלים גם ביום לא כל שכן בלילה
ובכל מיקרה כשעושים שקלול ביצועים של רכב בוחנים אותו במגוון אספקטים ולא רק במדרגות סלע איכן שהיילקס טוב ... אלא במגוון שטחים כגון בוץ חול דרדרות ועוד וכך גם בכביש למי שצריך לנסוע הרבה או לא רוצה להתענות
הצטרפתי גם לטיול של "חבורת דרך השטח " רק כדי לראות במה מדובר
יש שם בחור עם לנד קרוזר קצר מהדגמים החדשים שנותן בראש לכל החברה עם הסופות המשופרות עובדה היא שהוא עובר הכל ובאלגנטיות ובלי לשבור
כנראה שאפשר בלי לסבול....
אגב אני הנמכתי את הרכב מעט כי אמנם הייתה לו עבירות פנטסטית אבל שילמתי על כך בהתנהגות כביש פחות טובה שאני לא מוכן לוותר עליה כי אני רוצה גם להנות מהרכב בכביש (מה לעשות יש לי מנוע מתלים והגה שמאפשרים לי לנסוע "קצת" יותר מהר מהיילקס/סופה בשבילי שדות

דרור ברלי
25-07-08, 01:15
שמוליק, עזוב שטויות. טרופר בנזין משופר זו אחת הקניות היותר טובות שיש. אבל אתה יודע טוב מאוד על מה מדברים.

אולי לא תשבור ציריה אבל מוטות שפור תשבור ועוד איך. סיפורי חילוצי הטרופרים עם הגלגלים הקדמיים הפוזלים בעקבות שבירת המוט הנ"ל יכולים למלא שרשור שלם.

חוץ מזה, כמו בכל SUV יש סכנה לנזק פחחות/קוסמטי/גחון כמו לתלוש פגושים, לנגוף גשר גיר, לקמט ספי דלתות או את הדלתות עצמן. אני לא מדבר על שריטות מענפים וכו' ושאר נזקים קטנים שבסיקס/סופה בכלל לא אכפת לך, אבל ב-SUV אכפת ועוד איך (אפילו אם הוא עלה בדיוק כמו ג'יפ גס או אפילו פחות).

העניין הוא שאם הלך מנוע (מי אמר רעש שסתומים?) - מנוע טרופר מפירוק/שיפוץ יעלה לך כמו 2-3 מנועי סופה? גיר אוטומטי? רק השד יודע כמה יעלה לתקן/לשפץ/להחליף? והוא ילך מתישהוא, כמו כל גיר אוטומטי בעולם.
בטרופרים עם שילוב טרנספר חשמלי אפשר בהחלט לצפות לצרות גם מהכיוון הזה - לא טרופר אחד ולא שניים כבר חילצתי מהשטח אחרי שאיבדו יכולת שילוב הנעה קדמית. על מערכת ה-TOD המגוחכת אני כבר לא רוצה להרחיב... בוא ונאמר שמי שמתעקש לחפש צרות ימצא אותן.

נכון שלא הכל שחור. טרופר בנזין בדרך כלל אמין יותר מגראנד או סופה, בעיקר בסעיף החשמל והגימור, אבל יקר יותר לתקן אותו, החלפים שלו יקרים הרבה יותר והוא לא ג'יפ אמיתי - אין לו את האופי ואת התחושות. יש אנשים שצריכים עדיין לעבור את השלב הזה בחיים לפני שמתברגנים ומחפשים את 7 המושבים, המזגן והחלונות החשמליים.

אברמלה
25-07-08, 12:30
שמוליק, עזוב שטויות. טרופר בנזין משופר זו אחת הקניות היותר טובות שיש. אבל אתה יודע טוב מאוד על מה מדברים.

אולי לא תשבור ציריה אבל מוטות שפור תשבור ועוד איך. סיפורי חילוצי הטרופרים עם הגלגלים הקדמיים הפוזלים בעקבות שבירת המוט הנ"ל יכולים למלא שרשור שלם.

חוץ מזה, כמו בכל SUV יש סכנה לנזק פחחות/קוסמטי/גחון כמו לתלוש פגושים, לנגוף גשר גיר, לקמט ספי דלתות או את הדלתות עצמן. אני לא מדבר על שריטות מענפים וכו' ושאר נזקים קטנים שבסיקס/סופה בכלל לא אכפת לך, אבל ב-SUV אכפת ועוד איך (אפילו אם הוא עלה בדיוק כמו ג'יפ גס או אפילו פחות).

העניין הוא שאם הלך מנוע (מי אמר רעש שסתומים?) - מנוע טרופר מפירוק/שיפוץ יעלה לך כמו 2-3 מנועי סופה? גיר אוטומטי? רק השד יודע כמה יעלה לתקן/לשפץ/להחליף? והוא ילך מתישהוא, כמו כל גיר אוטומטי בעולם.
בטרופרים עם שילוב טרנספר חשמלי אפשר בהחלט לצפות לצרות גם מהכיוון הזה - לא טרופר אחד ולא שניים כבר חילצתי מהשטח אחרי שאיבדו יכולת שילוב הנעה קדמית. על מערכת ה-TOD המגוחכת אני כבר לא רוצה להרחיב... בוא ונאמר שמי שמתעקש לחפש צרות ימצא אותן.

נכון שלא הכל שחור. טרופר בנזין בדרך כלל אמין יותר מגראנד או סופה, בעיקר בסעיף החשמל והגימור, אבל יקר יותר לתקן אותו, החלפים שלו יקרים הרבה יותר והוא לא ג'יפ אמיתי - אין לו את האופי ואת התחושות. יש אנשים שצריכים עדיין לעבור את השלב הזה בחיים לפני שמתברגנים ומחפשים את 7 המושבים, המזגן והחלונות החשמליים.

דרור אותי שיכנעתה. לא ביגלל מה שכתבתה . ביגלל התמונההההההההה. מה זה? .

סוזי המשתוללת
25-07-08, 20:12
דור
עזוב אותך מחארטות של אופי ושם וכו'
מה שמדבר זה מה אתה מקבל בשביל מה שאתה משלם
אני גם שמח שאתה יודע כמה עולים חלקים לטרופר
אם לא הייתי מכיר ומוקיר אותך הייתי מגחך אבל בגלל שאתה אדם רציני אני אספר לך כמה עלתה לי השבירה האחרונה של מוטות השפור -- 120 ש"ח כולל מעמ וכולל תפוחים יפנים מקוריים במתב מצויין
במחיר הזה קניתי ישר 2 סטים
פעמון לציריה עולה 170 ש"ח
בול ג'וינט עליון 50 תחתון 70
ועזוב אותך מאגדות כי כשאתה פותח גיר ידני לשיפוץ זה לא בדיוק זול בהרבה מגיר אוטומטי רק שגיר ידני אנחנו לא פוחדים לעשות לבד וגיר אוטומטי כן (לפחות תיאורטית- אני את שלי כבר לומד לבד)
על איכות חיים משלמים מה לעשות וכשאני מגיע לטיול בדרום וכולם מחייכים נינוחים ולא מזיעים אז אני מבסוט יותר מאשר עליתי את זיק ....(ואת זה כותב מי שנסע לדרום שנים עם כל המשפחה בסמוראי)
אהה כן בטיול האחרון נשרט קצת האוטו - זה הזיז לי את ... הימנית :lol:
ודרך אגב העניין הוא לא טרופר או משהו אחר אלא suv נגד רכבי עבודה ואני טוען שבאיכות הביצועים של הראשונים אין סיבה להסתפק בשניים בייחוד לאור הפרשי המחיר
שוב כל הנ"ל נכון כרכב יומיומי
לסופ"ש /תחרויות - רק סמוראי

ד ו ר ו ן
25-07-08, 20:20
דורון
אין לי מושג מניין הבטחון שלך במה שאתה אומר...
מתוך זה שיצא לי לנסוע קצת על טרופר בנזין ודיזל בכביש וגם בשטח.
הרושם לא היה כזה חיובי מבחינת זויות המרכב, מרווח הגחון והצלילים של "קונצ'רטו לפח מספר 3" שבקעו מתחתית הרכב.
ראיתי את זה בשבוע שעבר בטיול רגוע וראיתי את זה כל כך צורם באחת הגיחות לקינה.
זה לא ייחודי לטרופר אבל זה הרכבכ שהוזכר.

אולי אתה סומך על המכלולים שאולי חזקים אבל הנטייה שלי לסמוך על השקט שנובע מזה שסלעים/אבנים וכו' לא פוגעים בפלסטיקה או במתכת של הרכב.
נראה לי שזאת גישה בריאה יותר לגלות כך את מגבלות עמידות המכלולים לאורך זמן מאשר לסמוך על החוזק במפגשים יזומים..

בסופה יש פגוש מתכת מקדימה-בטרופר פלסיק בסופה גם הפגוש האחורי מברזל..
לסופה יש מרווח גחון וזוית בטן טובה בהרבה מהגשר גיר מלכך עפר שיש לטרופר,
סופה לא צריכה מדרגות/מגיני סף כמו שטרופר חייב כדי להגן על ספי הדלתות בשטח טכני.
מרווח הגחון בסופה בצד של הסרן (לא מתחת לביצה) טוב יותר מאפשר בטרופר.

שאני אמשיך?
אני לא אומר שהוא לא עביר, אני אומר שקולות המחאה מתחתית הרכב והמרכב לא מעודדים לחשוב שהרכב יחזיק לאורך זמן בשטח כמו רכב שבעיקר לשטח כמו סופה ודומיו.

דרור קיצר את כל זה לארבע שורות תכליתיות:

סוזי המשתוללת
25-07-08, 23:59
דורון
אתה חי בסרט ...:D
אתה משווה טרופר /suv אחר מקורי לסופה משופרת
מתי נסעת על סופה מקורית עם צמיגי 28.7 אינטש מקורי (235/75/15)מול 30 מקורי של הטרופר ?
פגושים ?מחליפים זה גרושים
גובה? מגביהים ב 2 אינטש משפר את כל הזויות ללא פגיעה באיכות הנסיעה או באמינות (אפשר אגב
יותר )
מדרגות צד צריך גם בסופה (ואל תסתכל על אילו עם בודי לפיט היסטרי)
מרווח גחון ? בסופות עם דנה 44 זה יהיה זהה (אחרי הגדלת צמיגים בסופה)עם דנה 60 הצחקת אותי
איך זה שאני נוסע כרגע בלי מיגונים בכלל מטפס כל דבר שבא לי כולל כל המעלו הקשים בחורשן / מנשה מבלי לנגוע בכלום ?
וזה אחרי שהנמכתי את האוטו:rolleyes:

ואחרי כל זה סופה בחיים לא תיסע בכביש כמו suv משום בחינה
לא יציבות , לא בטיחות (כריות אויר abs ), לא נוחיות , לא מרווח פנים , לא איכות חיים, בידוד רעשים , 4 בלמי דיסק , הנדברקס שעובד ועוד
הטרופר שלי אחרי 11 שנה שקט יותר מסופה שיצאה היום מהמפעל - אתה מוזמן לבדוק
מערכת חשמל ששרדה גם התקנות אימובילייזרים ישראלית
לא הכל זה עוד מדרגת סלע

דרור ברלי
26-07-08, 13:14
על איכות ונוחות הנסיעה ב-SUV מול ג'יפ עבודה, אין לנו בכלל ויכוח. זה פער שכל השיפורים שבעולם לא יקזזו אותו. אבל ברגע שאתה מתחיל לדבר על שיקולי תמורה לעלות, אתה יוצא לגמרי מהויכוח.
הגיון לא עובד במכוניות שלנו. אין סיבה כלכלית-הגיונית להחזיק רכב שטח כלשהו. זה רק תחביב, והדלק היום יקר מספיק כדי שלפחות אני כבר לא אתנהל בסימטאות הפקוקות ברכבים ענקיים ששוקלים 2 טון עם מנועי 3-4 ליטר ששותים ליטר דלק לכל 5-6 ק"מ. זה לא כלכלי. בשביל יום-יום לא צריך סופה ולא טרופר, אלא סופר-מיני קטנה וחסכונית שמוצאת חנייה ביתר קלות, מאיצה, פונה ובולמת טוב יותר, ובעיקר - עולה בין חצי לרבע מהם, ושותה בין חצי לשליש מכמות הדלק.

אבל כשאני בשטח אני רוצה להרגיש שטח. אקווריום גדול זה אולי נוח, אבל מנתק אותך לגמרי, לטוב ולרע. אם אתה מעדיף את זה ככה - אחלה לך. אני לא פוסל.
אני כבר לא מטייל הרבה כמו פעם, וכל יציאה לשטח צריכה להיות חגיגה. כיף מזוקק. בגלל זה אני מעדיף סופה או סיקס או דיפנדר (רצוי פתוחים), ולא גראנד או דיסקברי או טרופר. וכן, יש לזה מחיר כבד בנוחות, שאין לי מושג כמה זמן אני עוד אוכל לשלם אותו, כי כולנו מזדקנים בסופו של דבר.

ד ו ר ו ן
26-07-08, 22:59
דורון
מתי נסעת על סופה מקורית עם צמיגי 28.7 אינטש מקורי (235/75/15)מול 30 מקורי של הטרופר ?
מתי הפעם האחרונה שיצא לי לנסוע על סופה עם גלגלים מקוריים?
יותר מידי פעמים וההבדל של אינצ' לא שמיש במקרה הזה כי ת'כלס זה רק חצי אינצ' כשמודדים את הרדיוס שקובע את המרחק מהקרקע.

אתה חי בסרט ...:D
אתה משווה טרופר /suv אחר מקורי לסופה משופרת

לא,
אני משווה סופה סטנדרטית לטרופר לא סטנדרטי (מיגונים, הגבהה קלה, מדרגות צד וכו').
מי שחי בהקרנה פרטית זה אתה סוזי, זה שמשווה SUV לרכב שטח מבחינת ההתאמה הבסיסית לחיים מעבר לכביש.
SUV הוא מטבעו פשרה בין שטח וכביש וכפשרה בטיחותית מכוון בעיקר לכביש ופחות לשטח ולכן הוא "לא אשם" שהוא כזה..

פגושים ?מחליפים זה גרושים
גובה? מגביהים ב 2 אינטש משפר את כל הזויות ללא פגיעה באיכות הנסיעה או באמינות (אפשר אגב
יותר )
מדרגות צד צריך גם בסופה (ואל תסתכל על אילו עם בודי לפיט היסטרי)
שמת לב מה כתבת?
בדיוק מה שכתבתי בתגובה הקודמת, כדי להגיע ליכולת מיגון עצמי או יותר נכון לשקט הנפשי של מה יקרה לרכב בשטח בטרופר אתה צריך את הרשימה שאתה כתבת שצריך להתקין ברכב-כלומר צריך שיפורים בשביל שמירה מינימלית על הרכב ביחס למבנה מקורי של רכב שטח שלא צריך אותם.
אני לא מדבר על בודי ליפט ולא על מגני סף בסופה אלא סופה סטנדרטית בסיסית, כזו שתחזיק מעמד לאורך זמן ולא תצריך את אותה תשומת לב בשטח לכל אבן ומדרגה ביחס למה שSUV דורש גם אם הוא עובר באותו המקום.
לגבי השיפורים הנדרשים לטרופר (או כל SUV אחר לצורך העניין) אני מסכים איתך בהחלט.

מרווח גחון ? בסופות עם דנה 44 זה יהיה זהה (אחרי הגדלת צמיגים בסופה)עם דנה 60 הצחקת אותי
אתה מדבר על סרן אחורי ואני מדבר על הקדמי.. היכן שרוב המכות מפתיעות אותך ומתעלם מהגשר גיר המחורבן שיש לרכב הזה.

איך זה שאני נוסע כרגע בלי מיגונים בכלל מטפס כל דבר שבא לי כולל כל המעלו הקשים בחורשן / מנשה מבלי לנגוע בכלום ?
וזה אחרי שהנמכתי את האוטו:rolleyes:

לא אמרתי שלא תעבור,
אמרתי שזה ידרוש תשומת לב מוגברת בכל רגע נתון ושמעניין לראות במבחן הזמן את החבלות והעמידות של טרופר סטנדרטי וכן, אני עומד מאחורי הנסיון שלי עם טרופר כנהג (מעט יחסית) וכצופה מהצד לא מעט פעמים.

ואחרי כל זה סופה בחיים לא תיסע בכביש כמו suv משום בחינה
לא משווה לרגע בכביש.

שגיא S
27-07-08, 09:45
אני יודע שאני מציק..אבל הציעו לי הצעה מפתה

סאנגיונג קורנדו שנת 97, עם 200000 קילומטר, ובמצב טוב, ב25000 שקל.

לפי מחקר קטן שעשיתי עליו, אפשר להכניס לו 31, ויש לו סרן אחורי חי תואם דנה 44, וIFS קדימה, עם דפרנציאל תואם דנה 30, שיש מצב ל-2 נעילות, ואפשר לשחק עם הקפיצים ולהגביה אותו.
לפי מה שראיתי השלדה נראית חזקה ומסיבית, ויש הרבה קורות חיזוק רוחביות. ככה שצריך רק פגושי מתכת ומדרגות צד, ואולי מיגון תחתון לטרנספר.

עדיין לא יצא לי לעשות סיבוב על הרכב, ו2 הבעיות שיש לי איתו מבעוד מועד הן:
1. דיזל - רישיון עולה 1600, לא נורא, יש צריכת דלק מדווחת של 1ל 10 סטנדרט, מתאר לעצמי ש1 ל8 עם 31, אני אוכל לחיות עם זה.

2. מנוע חלש, המנוע הוא של מרצדס, 2500 סמ"ק, 5 בוכנות, מנוע יחסית אמין ונפוץ, אבל רק עם 90 כ"ס, אני פוחד שלא יהיה לו כוח בשטח, בכביש אני גם ככה לא ממהר לשום מקום ולא עובר את ה110, אבל פוחד שייגמר לו הכוח בעליות בשטח....

התייחסותכם?
אני יודע שזה SUV, אבל בכל זאת, חוץ מהסופה - הג'מיני עולה מינמום 40K שזה 15K הבדל...ששווים הרבה שיפורים.

דרור ברלי
27-07-08, 12:43
קורנדו הוא יופי של רכב. יש לו מכלולים טובים, קל לשפר אותו, יש לו תא נוסעים של SUV עם איכות חיים נורמלית, מזגן טוב. תמורה מעולה לכסף. האמנם?

סרח העודף מקדימה ממש מפריע לזוית הגישה. מילא שהמכוניות של סאנגיונג נראות מוזר, אבל כאן זו פשוט טעות/רשלנות תכנונית - ככה לא מתכננים רכב שטח - עם חרטום שבולט חצי מטר מעבר לגלגלים הקדמיים ונוגח בכל אבן קטנה. זה משהו שקשה לשפר בהרבה אם בכלל - גם אם מחליפים פגוש.

אין לך מה לפחד מהמנוע - הוא באמת חלש. 2900 סמ"ק עם 95 כ"ס כשהיה חדש, עם גיר אוטומטי שבולע חלק ניכר מהסוסים העייפים. היום, אחרי 12 שנים ו-200K ק"מ, לא מעט סוסים פרשו לגמלאות, והוא יהיה אפילו יותר עצל.
בכביש זה לא צריך להפריע במיוחד, רק תתכנן מראש כל עקיפה כדי לא להיקלע לסיכונים מיותרים. בשטח טכני ומהודק אין שום בעיה, ותחוש במחסור בכוח רק בתוואי שמצריך תנופה - דיונות, דרדרות, בוץ.

לדעתי לא כזה נורא, תראה איך ההיילקסים חיים יפה מאוד עם מנוע הרבה-הרבה יותר חלש.

גיא
27-07-08, 18:46
שתדעו לכם, אילו התחבטויות לא קלות בכלל ....

( אמר ההוא שאף פעם לא ידע להחליט )

שגיא S
28-07-08, 18:15
חידוש!

היום אני וחברי שפי(BOBSFOG) נסענו לראות סיקס אוטומאט שראיתי ביד 2.
רקע - פתוח, קצר, 1987, ירוק עם חזית סופה, ובלי שיפורים.

הגענו לשם, הבעלים מצטייר כמוסכניק ולא ערס, הרכב אצלו שנה - כשהגענו הרכב לא הצליח להניע, המוכר טען שזה בגלל שהוא לא הניע אותו 3 שבועות.
עשינו בדיקה מלמטה ומלמעלה - בעיקר חיפשנו חלודות וסדקים.
אז ככה : מקדימה אין הרבה חלודות, רק ממש טיפה מתחת לדלת, מאחורה, בעיקר באיזור בתי הגלגלים יש הרבה חלודה ואפילו כמה חורים שם. חוצמזה, שפי ראה סדק בשלדה באיזור התושבת קפיץ השמאלית אחורית.

בסיבוב שלקחתי על הרכב, מוכרח לציין שזה הרראשון שלי על CJ, אז יכול להיות שזה סטנדרטי - היה מאוד קשה ללחוץ על הגז, וגם כאילו כל פעם שאתה מכניס לD אםאתה לא נותן הרבה גז הרכב נכבה, עכשיו אני לא יודע איך זה בקרבורטור, בסופה שבדקתי זה לא היה ככה. . . זה קצת הרתיע אותי.
בנוסף יש לרכב בודיליפט של 5 ס"מ שנראהלי עושה לו רק רע.

חוצמזה יש גם כמה דברים רגילים - צלבים ודריישפט וכו', כעיקרון המנוע במצב סבבה, והגיר חוץ מהקטע של הגז בD שלא נראה לי קשור היה גם סבבה, וה4X4 עובד...

הבחור רצה 18 וכבר ירד ל15 כולל טסט...אבל עדיין לא סגרנו ונראה לי שלא נלך על העניין.

אז הכה בי הרעיון לקחת סיקס שמור וטוב - ידני, ולהסב לאוטומאט, אני יודע שאתם נגד זה כי זה קומבינה וכו', אבל זה נראה לי רעיון טוב. עשיתי מחקר קטן - וראיתי שתיבת 700R4 היא 4 הילוכים עם OD שמצריכה מתאמים ומתאימה לCJ יופי. אז מבירור קטן שעשיתי באיזו סדנה, הסבה כולל הכל עולה 27(!)! אלף שקל..אז העניין ירד מהפרק. התשובה להסבה לגיר סטנדרטי של סיקס היא באיזור ה20K ! ! ! שזה עוד סיקס...אז בנתיים הרעיון על פוס, ואנחנו עוברים לבדוק קורנדואים וג'מינים.

ערן המסוקס
28-07-08, 18:24
הבעיות שציינת אינן מצב תקין של הרכב. הקרבורטור שלו סתום/לא מכוון. דוושת הגז לא צריכה להיות קשה בכלל, או שיש קפיץ חזק מידי על המצערת (קפיץ חיצוני ופשוט והחלפה) או שהכבל תפוס.

בכל מקרה, ממש שאתה מתאר הסיקס הזה לא נשמע כמו מציאה גדולה.

ההסבה שתארת לגיר אוטומטי נשמעת כמו מחיר מטורף, והייתי מציע לך לבדוק הסבה כזאת במקום נוסף (פרטים בה"פ).

נמרוד
28-07-08, 20:58
שגיא, תמשיך לחפש, בכיף, לומדים מעצם תהליך החיפוש, וגם השרשור שהתפתח פה מעניין. אבל התשובה למה שאתה מחפש, לא משתנה. כל מה שאתה כותב מצביע על זה שאתה צריך סופה.

(או בחורה שתעסיק אותך :D).

שגיא S
28-07-08, 21:07
שגיא, תמשיך לחפש, בכיף, לומדים מעצם תהליך החיפוש, וגם השרשור שהתפתח פה מעניין. אבל התשובה למה שאתה מחפש, לא משתנה. כל מה שאתה כותב מצביע על זה שאתה צריך סופה.

(או בחורה שתעסיק אותך :D).

אחח נמרוד, תודה לאל יש לי בחורה שמעסיקה אותי, ואני מעסיק אותה בשאלה איך לעזאזל מוציאים לי את הג'יפים מהראש?

בקשר לסופה, הבעיה זה שמבקשים על הסופות מחירים מובקעים לדעתי,כל סופה שנת 92-3 נמכרת בערך ב40-50 אלף שקל, שבמחיר הזה, אפשר כבר להעמיד כלים יותר טובים.

יש סופה פתוחה אחת, יפה, עם כלוב ו33 ברישיון, וחוצמזה זהו, היא נבנתה בהנדסת החלומות ואין לה אפילו ברזנט. ערומה. רוצים עלייה 38 וגם זה אחרי מריבות.
הסופה של עמוס - חשבתי לקנות אותה באיזור ה30K אך הוא מתעקש על 40K - וזו זכותו, וזכותם לבקש מחיר כזה. אני לא מאשים אותם.

אבל בתור קונה, שיש לו את הסכום הזה להשקיע, אני מעדיף להוציא אותו על ג'מיני שנת 99 או קורנדו 97 ולא על סופה 92,3.

asafk
28-07-08, 23:06
יש בלוח המודעות עוד סופה טובה, משנתון מתקדם, דיזל אוטומטית ב35 אלף. שווה לבדוק. גם אם זה אומר שמתישהו בעתיד תחליף את המנוע לבנזין.

אסף.

bobsfog
29-07-08, 03:29
בנוסף לcj שנבדק היום היו ריתוכים לכל אורך תושבות הקפיצים האחוריים, קרבורטור סתום\זקוק לשיפוץ, קידום הצתה לא מכוון, ובעיקר בודי במצב לא טוב, לא רכב שצריך לקנות

טוב הגיע הזמן שאני יעשה לשגיא שלנו סדר בראש

שגיא - אמרתי לך 200 פעם רק היום:

גימני - אם אתה לא אוהב את הרכב אין לך למה לקנות אותו, החסכון בדלק לא שווה את ההרגשה שתהיה לך שתיסע על סופה\ cj \ גראנד (שעל שלושתם אתה מדבר כבר 3 שנים)

גראנד - אין לך למה לנסוע בגראנד מאחר ואתה נוסע לבד או כזוג, ואין לך צורך בsuv כרכב שני בבית ובטח שלא כרכב סוף שבוע.

טרופר - עיין ערך גראנד

קורנאדו - עיין ערך טרופר

(חוץ מזה שיש לך suv במצב מצויין בחניה ואם כבר להמשיך לנסוע ב suv אז אני חושב שהקאיה זאת בחירה מצויינת כל מה שהיא צריכה \ אתה רוצה, זה נעילה, דרופ קיט וצמיגי שטח, זה יוצא לא יקר כמו להתעסק עם רכב חדש)

סופה\cj - זאת הבחירה הנכונה בשבילך, יהיה לך את החיוך הטיפשי על הפנים כל הנסיעה לטיול ובטיול (אני לא בטוח על הדרך חזרה שצריך לתדלק)
חלקים זולים, קל לאחזקה עצמית, שיפורים זולים לא כואב אם הרכב מקבל מכה.
אתה בן 20 ואני לא צופה ילדים בעתיד הקרוב שלך, אז אין לך צורך ב suv. אני יודע שיכאב לך על הדלק אבל בשביל הנאה משלמים. כבר 3 שנים שאתה עושה רעש של מנוע כל פעם שעוברת לידך סופה אז הגיע הזמן לשמוע את הרעש ולא לעשות אותו בכאילו

תסתכל דקה בפלאפון שלך ותספור תמונות של סופות לעומת תמונות של גימני וכל רכב אחר, אני מוכן להתערב שהיחס הוא 1 : 10 לטובת הסופה.
וכל זה נאמר מבחור שלא סובל סופה
כמה שאני נהנה להסתובב ולבדוק רכבים שונים (ואני ממש נהנה) אני מעדיף ליסוע לטייל

לפי דעתי הלב של שגיא כבר בחר (סופה) אבל ההגיון הבריא שלו עדיין מציק לו
כל זה נכתב מהכירות מעמיקה של למעלה מ 10 שנים
ושאתה לא תהיה בבית לי יהיה עוד צעצוע כיף

שגיא S
30-07-08, 19:50
מה אתם אומרים על קנייה של CJ בערך ב25K, נגיד כמו של סיקס 4 לייף.

והסבתו במוסך מומחה לגיר אוטומאט, עדיין לא החלטתי עם לT700R4 או לגיר שלושה הילוכים כגון ה400. - המחיר המשוער עד 10000 שקל. וככה יוצא לי ג'יפ מושלם (גם סיקס, גם פתוח ודגם אוטמאט)

lizard
30-07-08, 20:01

והסבתו במוסך מומחה לגיר אוטומאט, עדיין לא החלטתי עם לT700R4 או לגיר שלושה הילוכים כגון ה400. - המחיר המשוער עד 10000 שקל. וככה יוצא לי ג'יפ מושלם (גם סיקס, גם פתוח ודגם אוטמאט)

קח בחשבון שמתאמים יעלו הרבה ובהנחה שאתה נותן למוסך לעשות לך את העבודה זה עלול לצאת יותר מ10K.

אני חושב ששווה לך לחפש סופה או סיקס שמותקן עליו ברשיון מנוע V8. יש כאלו בארץ, לא הרבה אבל יש. במקרה הזה, בהנחה שאין עליו גיר אוטומט, ההסבה תעלה לך פחות כי תצטרך לפחות מתאם אחד פחות. מתאם בין הגיר לטרנספר יעלה לך בסביבות ה2500 ש"ח, אני יודע כי הזמנתי אחד כזה והוא אמור להגיע בקרוב.

ואם אתה כבר מתקין גיר אוטומט אז לדעתי תתקין TH700R4, גיר עם ראשון יחסית נמוך והילוך אוברדרייב.

נמרוד
30-07-08, 20:16

בין השורות משתמע שאתה רוצה CJ. אם כן - אז זה הזמן בחיים ללכת על CJ. אבל CJ זה CJ, כולל הידית הגדולה באמצע שצריך להזיז אותה והדוושה הכבדה שצריך ללחוץ עליה עם הרבה כוח.

אם יותר חשוב לך אוטומט מאשר פנסים עגולים - עשה לעצמך טובה וחפש בסבלנות סופה אוטומטית!

כל זה בהנחה שאתה מחפש ג'יפ למטרת שימוש - נסיעה וטיולים. אם אתה מחפש פרויקט, לעבוד עליו, לבנות חלום - כמו הרבה אנשים כאן בפורום - אז לך עם הלב. אבל לא נשמע לי שזה הכיוון שלך, כי אתה מדבר כל הזמן על הסבה לגיר אוטומט כמשהו פשוט, משלמים כסף למישהו וזה קורה. זה לא תמיד המצב. עצם זה שקיבלת שתי הצעות מחיר אחת 10K ואחת 27K צריכות להדליק לך נורה אדומה.

סוזי המשתוללת
01-08-08, 12:35
אגב cj
יש אחד יפה בטבעון ....
צמיגים 33 ברשיון ,מוגבה , שתי נעילות, כלוב התהפכות ועוד - רק תניע וסע
עכשיו כל מה שנשאר לך זה לשכנע את הבעל ביית למכור והסיכוי הוא גבוה שזה ייקרה כי ממילא הוא רק מניע אותו בחנייה;)
פרטים בהודעה פרטית...

חוצמזה עכשיו שאני יודע שאתה מהחברים של בוב ספוג סקוור פייס:grin: אז אני בהחלט חושב שאין לך מה לחפש בתחום הsuv ועכשיו ההצעה שלי משנה כיוון לכיוון ג'ימני (אני מבין שאתה חייב אוטומט)או סמוראי שבו תוכל להתעסק בשיפורים כאוות נפשך ולהביא אותו לביצוע שטח גבוהים ביותר בהשקעה כספית יחסית נמוכה
הוא יהיה אמין בהרבה מהסופות /סיקסים למיניהם ועל צריכת הדלק כבר נאמר הכל

ואם כבר דיברנו על בחורות וג'יפים - הבחורה שלך לא מספיק טובה שכן היא לא מצליחה להוציא לך את הג'יפים מהראש וזו בלבד סיבה מספיק טובה להישאר איתה (כן בשיטת הפוך על הפוך):p

נימי
01-08-08, 14:00
מישהו כאן ממש לא מעודכן ...

שגיא S
04-08-08, 10:48
עדכונים נוספים:

1. נימי - למה אתה מתכוון בכך שמישהו לא מעודכן? אני?

2. נושא הג'מיני חזר לעלות על הפרק, השאלה העיקרית היא, איך יהיה ג'מיני עם 235? עלות בניית מערכת הקפיצים, והאם הוא יהיה אמין ושובב גם עם צמיגים בגודל שמתקרב לנורמלי.

3. AW4 - הציעו לי לשים אותה על סיג'יי, וגם יותר קל למצוא גיר כזה מאשר T700..

דעות והצעות? עשיתי חיפוש ולא ראיתי בפורום התייחסות לגיר הזה על CJ.

נימי
04-08-08, 11:12
שגיא - הכוונה לא היתה אליך
הכוונה היתה לגבי ה CJ מטבעון נעול כפול ועוד, הוא כבר לא בטבעון (אם אני חושב על ה CJ ששמוליק חושב שאני חושב :) )

שגיא S
04-08-08, 11:38
שגיא - הכוונה לא היתה אליך
הכוונה היתה לגבי ה CJ מטבעון נעול כפול ועוד, הוא כבר לא בטבעון (אם אני חושב על ה CJ ששמוליק חושב שאני חושב :) )

אם אתם מדברים על מי שאני חושב...

אז איך נפלו גיבורים - רכב סגור ואטומאט החליף את הCJ הפתוח והנצחי...

אחחחחח לפחות גם השני JEEP.

נמרוד
04-08-08, 14:16
הסיקס שהיה שלי עדיין בועט וחי ובפורום, בידיו הטובות של אייל67.

שגיא S
04-08-08, 18:42
טוב עוד שאלה..
כמה דלק לדתעכם צורך סיקס עם 33 וגיר אוטו' 4 הילוכים...?

והאם יש הרבה הבדל עם 31?

אייל67
04-08-08, 19:17
הסיקס שהיה שלי עדיין בועט וחי ובפורום, בידיו הטובות של אייל67.

??? :shock: :confused: :roll: ;)

שגיא S
04-08-08, 19:53
טוב אז ככה...

מחפש:
סוזוקי ג'מיני מהשנתונים הראשונים - 99 עד 2001, אוטומאטים.

סופה או סיקס אוטו' או ידני. . . במחירים של עד 30K לידני ו40 לאוטומאט.

ועדיין לא סגור מה עדיף...קורנדו או ג'מיני.

שגיא S
07-08-08, 18:53
טוב...כנראה שירדתי מעניין הסיקס אוטומאט או הסופה.
אני לא אוכל לעמוד בצריכת דלק של 1 ל4 יותר חשבתי על 1 ל6...

בכל מקרה, עכשיו אני שואל את עצמי ככה:
האם ג'מיני עם 215 והגבהה קלה, יהיה יותר טוב בשטח מSUV עם צמיגי 31 והגבהה של 2 אינץ'?

בהנחה שלשניהם תהיינה 2 נעילות באיזהשהו שלב...אני לא רואה לסרן חי הקדמי של הג'מיני שום יתרון שאני יכול לנצל אותו בעלות נורמלית...

אז עכשיו חזרנו לשאלה - מה עם הקורנדו? האמינות, הטיפולים והאחזקה בעיקר...

נמרוד
07-08-08, 22:32
??? :shock: :confused: :roll: ;)

צודק, צודק, לא אייל67 אלא אייל40 :D הייתי קרוב, 17 יותר :p

נמרוד
07-08-08, 22:40
בכל מקרה, עכשיו אני שואל את עצמי ככה:
האם ג'מיני עם 215 והגבהה קלה, יהיה יותר טוב בשטח מSUV עם צמיגי 31 והגבהה של 2 אינץ'?

לא. ואולי כן. איזה SUV? איזה שטח? ואם כן, אז צריכת דלק שוב פעם תהיה לא חשובה?

בוא אני אעזור לך לסדר את המחשבות, שוב:

בא לך סופה/סיקס. למה? כי אתה קורא יותר מדי באינטרנט, ובג'יפולוג בפרט, זה למה!!! אבל המציאות הכלכלית הנוכחית שלך, כנראה, לא תאפשר לך להחזיק כזה רכב. שים את הדגש על נוכחית. היא תשתנה. אולי עכשיו אתה לא יכול להרשות לעצמך משהו שעושה חמש קילומטר לליטר. אבל עוד שנתיים, שלוש - תוכל. כולנו היינו שם - מסיימים את הלימודים, מתחילים לעבוד,לוקחים רכב בליסינג, פתאום מגלים שאפשר די בקלות לעמוד בהוצאות של סיקס לטיולים בלבד.

ברור לי שלאנשים צעירים היום קשה יותר מאשר פעם להחזיק רכב שטח, המשכורות בשקלים לא השתנו הרבה ב10 השנים האחרונות אבל מחירי הבנזין הוכפלו והסולר שולשו.

שגיא S
07-08-08, 22:47
לא. ואולי כן. איזה SUV? איזה שטח? ואם כן, אז צריכת דלק שוב פעם תהיה לא חשובה?

בוא אני אעזור לך לסדר את המחשבות, שוב:

בא לך סופה/סיקס. למה? כי אתה קורא יותר מדי באינטרנט, ובג'יפולוג בפרט, זה למה!!! אבל המציאות הכלכלית הנוכחית שלך, כנראה, לא תאפשר לך להחזיק כזה רכב. שים את הדגש על נוכחית. היא תשתנה. אולי עכשיו אתה לא יכול להרשות לעצמך משהו שעושה חמש קילומטר לליטר. אבל עוד שנתיים, שלוש - תוכל. כולנו היינו שם - מסיימים את הלימודים, מתחילים לעבוד,לוקחים רכב בליסינג, פתאום מגלים שאפשר די בקלות לעמוד בהוצאות של סיקס לטיולים בלבד.

ברור לי שלאנשים צעירים היום קשה יותר מאשר פעם להחזיק רכב שטח, המשכורות בשקלים לא השתנו הרבה ב10 השנים האחרונות אבל מחירי הבנזין הוכפלו והסולר שולשו.

צודק.
מדובר על רכב שיעשה טיולים ברמת עבירות גבוהה. (דרוש שיעבור מסלולים כמו צין, ציר המצלעות, ורדית, עשוש, ואולי נחל קינה - במקסימום)
הדרישה היא לפוטנציאל שיפורים גבוה, ואמינות אחזקה וצריכת דלק שלא ישברו אותי.
צריכת דלק - אפשר לחיות עם כל דבר מ1 ל6 ומעלה.

הקורנדו עונה על כל הבקשות האלה, רק שאני לא סגור על האחזקה והאמינות שלו. במיוחד לרכב שנת 97 עם 200K ק"מ..

שגיא S
07-08-08, 22:48
צודק, צודק, לא אייל67 אלא אייל40 :D הייתי קרוב, 17 יותר :p

עוד פספוסון - 27 ולא 17..אבל מי סופר ;)

נמרוד
07-08-08, 23:05
עוד פספוסון - 27 ולא 17..אבל מי סופר ;)

SUVים לרבות קורנדו, כשהם משופרים (מוגבהים, נעולים, צמיגי 31) יעברו את רוב המסלולים שציינת, אבל הם לא אוהבים את זה. בטח שלא מסלולי אוף-פיסט כמו נחל קינה. ג'ימני עם גלגלים קטנים כנ"ל. אין מה לעשות, ג'יפ אמיתי עם שני סרנים חיים וצמיג 31 ומעלה זה מה שצריך, אתה יודע על מה אתה חולם - אבל אתה צריך למצוא את הפשרה.

lizard
07-08-08, 23:10
תחפש ג'יפ אספנות או קרוב לכך. מה שתחסוך על הביטוח והאגרת רישוי תשקיע בדלק.
אפשרות נוספת, שהיא קשה אך עם זאת אולי הפתרון הטוב ביותר, היא שתמשיך לחלום וכשיהיה לך אפשרות לא רק לקנות אלא גם להחזיק אז תעשה את זה. המחירים של הג'יפים והסופות רק ירד.

שגיא S
07-08-08, 23:13
SUVים לרבות קורנדו, כשהם משופרים (מוגבהים, נעולים, צמיגי 31) יעברו את רוב המסלולים שציינת, אבל הם לא אוהבים את זה. בטח שלא מסלולי אוף-פיסט כמו נחל קינה. ג'ימני עם גלגלים קטנים כנ"ל. אין מה לעשות, ג'יפ אמיתי עם שני סרנים חיים וצמיג 31 ומעלה זה מה שצריך, אתה יודע על מה אתה חולם - אבל אתה צריך למצוא את הפשרה.

אני מודע לכך שהם לא אוהבים את זה, אבל אני לא הולך לעשות את זה כל יום...

ואני מתכנן 2 נעילות, בדיוק בשביל הסיבה הזאת - שאני אוכל לעשות הכל לאט ובטוח...בלי יותר מדיי רעש צלצולים ובלאגן.

ואם את נחל קינה הוא לא יצליח - נסתובב. מה שרכב כזה, עם 2 נעילות לא מצליח, אני לא בטוח שאני רוצה לנסות.

רק רוצה לטייל בביטחה ובקלות יחסית..מה כבר ביקשתי.

ערן המסוקס
08-08-08, 00:02
סליחה, אבל אין קשר בין נעילות לנחל קינה. גם שאתה פשוט צריך גובה..

רכב אספנות זה בונוס קטן במיוחד לאלה שאוהבים לרשום באינטרנט במקום לטייל. רוב רובו הכסף בתחביב הזה הולך על דלק. לפחות כשמדובר על רכבים פשוטים כמו CJ גם סופה, וסמוראי נכנסים לקטגוריה, ורוב הרכבים הישנים והפשוטים (שעוד יש להם חלקי חילוף זמינים). ברכבים "חדישים" אתה עלול ליפול חזק בעניין התחזוקה, כשמדובר על טיפול גדול, חלקי חילוף יקרים, או תקלות מוזרות, שיכולות להיות מאוד יקרות לתיקון ודיאגנוסטיקה.

סיקס וסופה ידניים, יעשו בערך 6 ק"מ לליטר ממוצע לטיול, פלוס מינוס לכאן או לשם.

ההבדל בכסף ליום טיול יכול להסתכם בערך ב100 שקלים בין רכב כזה לבין רכב "חסכוני" ועצלן אחר. ויש סיכוי שההבדל יהיה קטן הרבה יותר. למעשה כבר יצא לי לשלם פחות על הדלק מאשר חברי עם דיזלים, שנאלצו לתדלק בתחנות שאינן נותנות הנחות כלכך טובות, בטיול של שבוע בדרום.

תחליט מה טוב לך. קח בחשבון שלא משנה איזה רכב תקח בסוף, ההוצאות יהיו גבוהות. תבחן את עצמך, אם אתה מסוגל לעמוד בהוצאות.

bobsfog
08-08-08, 03:50
אני עדיין טוען שאין לך למה להחזיק suv בתור רכב שנוסע פעם בשבועיים.
אני מבין שסיקס\סופה כואב לך על הדלק אבל אין מה לעשות על הנאה משלמים.

ואני חושב שעם מספיק רצון אפשר לבנות גימני כמו שלא נראה בארץ, רכב ברמה גבוהה שלא יבייש אף אחד

tzagi
08-08-08, 04:21
רכב אספנות זה בונוס קטן במיוחד לאלה שאוהבים לרשום באינטרנט במקום לטייל.

ערן,
אתה מוכן להסביר למה הכוונה?
קצת לא מובן לי המשפט הזה...

ערן המסוקס
08-08-08, 09:30
ערן,
אתה מוכן להסביר למה הכוונה?
קצת לא מובן לי המשפט הזה...

טיול אחד לדרום נניח, 600 ק"מ. 1:6 צריכת דלק 6.6 שקל ליטר, יוצא 660 שקלים.

בשנה יש 12 חודשים, בחודש 4 שבועות.

טיפולים ותיקונים לרכב בשנה, בהנחה שהוא גם מטייל, ולא עומד בבית.

סה"כ מחיר הטסט והביטוח, ברכב מיושן (לא אספנות) - 1200 ש"ח טסט + 1700 חובה ( ? ) לשנה, יוצא 2900 ש"ח.
לרכב אספנות זה ביטוח 425 ( ? ) , טסט 187 לחצי שנה ( ? ) . סה"כ 800 שקל לשנה.

ההפרש הוא 2100 שקלים לשנה, בערך 3 טיולים של סופ"ש לדרום.

טיול קל"ב של יום יוצא בערך 200 שקל..

האמת לא כלכך רע. אפשר לעשות 2 טיולים לדרום ועוד כ4 טיולי קל"ב בשנה, בהפרש (2000~ ש"ח).

דרור ברלי
08-08-08, 10:11
היום, כשכל טיול הפך להוצאה נכבדה, גם אני קצת השתעשעתי במחשבות על ג'יפ אספנות (CJ או דומה, לא משנה הסוג/דגם כרגע).
לפי החוק, "רכב אספנות לא ישמש לעיסוקו של בעליו" - ובעברית: לא מוכר לצרכי מס. אם אתה עצמאי, לא תוכל לקבל הכרה בחלק מההוצאות, כמו ברכב נורמלי. כל מה שתחסוך בטסט+ביטוח מוזלים, תשלם בריבית דריבית למס הכנסה....

אז לעצמאים - לא ממש כדאי.

ד ו ר ו ן
08-08-08, 10:32
סליחה, אבל אין קשר בין נעילות לנחל קינה. גם שאתה פשוט צריך גובה...
ע"ע טרופר.. או פאג'רו או דומים שעלו בדיון- זויות מרכב משחקות כאן הרבה אבל כמו שנטען, אם זה לא ה"לחם" שלך אז זה לא כ"כ משנה.

ההבדל בכסף ליום טיול יכול להסתכם בערך ב100 שקלים בין רכב כזה לבין רכב "חסכוני" ועצלן אחר. ויש סיכוי שההבדל יהיה קטן הרבה יותר. למעשה כבר יצא לי לשלם פחות על הדלק מאשר חברי עם דיזלים, שנאלצו לתדלק בתחנות שאינן נותנות הנחות כלכך טובות, בטיול של שבוע בדרום..
ערן,
ההשוואה של תדלוק במחיר "מחירון" לא רלוונטית להשוואה לגבי הוצאות כי מחיר הסולר בפועל שונה מאד מהרשמי, אם החברים שלך לא עשו חשבון כמה סולר הם צריכים ובגלל זה תדלקו בשווה ערך זהב א הם יצאו טמבלים- זה לא שהסיקס שלך חסכוני.
דיזל "סביר" צורך בכביש ובשטח כמעט אותו דבר וזה אומר 20%-30% פחות דלק ממך וכשהדלק עולה אותו דבר החשבון בהתאמה, אל תשלה את עצמך (שוב) שהסיקס שלך (או כל צורך בנזין בסד"ג דומה) חסכוני ביחס לכל דיזל כשזה קשור לעלויות דלק.

שגיא S
08-08-08, 10:43
סליחה, אבל אין קשר בין נעילות לנחל קינה. גם שאתה פשוט צריך גובה..

רכב אספנות זה בונוס קטן במיוחד לאלה שאוהבים לרשום באינטרנט במקום לטייל. רוב רובו הכסף בתחביב הזה הולך על דלק. לפחות כשמדובר על רכבים פשוטים כמו CJ גם סופה, וסמוראי נכנסים לקטגוריה, ורוב הרכבים הישנים והפשוטים (שעוד יש להם חלקי חילוף זמינים). ברכבים "חדישים" אתה עלול ליפול חזק בעניין התחזוקה, כשמדובר על טיפול גדול, חלקי חילוף יקרים, או תקלות מוזרות, שיכולות להיות מאוד יקרות לתיקון ודיאגנוסטיקה.

ההבדל בכסף ליום טיול יכול להסתכם בערך ב100 שקלים בין רכב כזה לבין רכב "חסכוני" ועצלן אחר. ויש סיכוי שההבדל יהיה קטן הרבה יותר. למעשה כבר יצא לי לשלם פחות על הדלק מאשר חברי עם דיזלים, שנאלצו לתדלק בתחנות שאינן נותנות הנחות כלכך טובות, בטיול של שבוע בדרום.

תחליט מה טוב לך. קח בחשבון שלא משנה איזה רכב תקח בסוף, ההוצאות יהיו גבוהות. תבחן את עצמך, אם אתה מסוגל לעמוד בהוצאות.

ערן ארתה צריך לזכור שאני מוגבל לאוטומאט.
סיג'יי או סופה אוטומאטיים עושים באיזור ה1 ל5 מקסימום - לא משנה אתמי תשאל.

אז איך זה יכול לצאת חסכוני יותר בטיול, מרכב דיזל שעושה בערך חצי מזה?

ובקשר לנחל קינה - אז SUV עם צמיגי 31 והגבהה של חמישה ס"מ, יהיה גבוה יותר מג'מיני, לא מסופה אבל מג'מיני כן.

ועכשיו השאלה היא - האם הקורנדו הוא מה שאני מחפש? בהנחה שאני כן אוהב את איך שהוא נראה? (מודה..תמיד אהבתי רכבים "מיוחדים", כאלה שאין להרבה אנשים)

דרור ברלי
08-08-08, 10:50
זה כל העניין דורון.
שהדלק כבר לא עולה אותו דבר.

כדי לשלם את אותו מחיר עבור ליטר, אתם צריכים לעשות שמיניות באוויר או סתם להיות מתוכננים היטב - לתדלק רק בתחנות מסוימות שמוכרות סולר בהנחה חריגה (יותר מ-3 שקלים), לעשות כרטיסי תדלוק וכו'.

נמרוד
08-08-08, 10:57
אתה צודק שג'יפ אוניברסלי (CJ, רנגלר, סופה...) אוטומטי יעשה בערך 5 קילומטרים לליטר בממוצע כללי. SUV דיזל יפאני אוטומטי לא יעשה כפול, אבל אתה כן יכול לבנות על 8. אם נושא הדלק כל כך מטריד אותך, בוא ננסה להפריד בין עובדות לבין פסיכולוגיה - כמה הרכב הזה הולך לסוע? מה הנסיעה היומיומית שלך, הסוף-שבועית הממוצעת, וכמה אתה מתכנן לטייל? ואיפה הנסיעות האלו הולכות להיות, איפה אתה גר? ואם תוכל להזכיר שוב, למה אתה מוגבל לגיר אוטומטי בעצם? זה לא רעיון טוב כשאתה מוגבל בתקציב.

ההערה של ערן לגבי נעילות ונחל קינה נכונה - שם לא הנעילות אלא גודל צמיגים ומרווח/מבנה/זויות מרכב הן הקריטיות. כל הSUV עם מתלים נפרדים נוסעים בקצב איטי יותר במידה מורגשת.

אני נסעתי שם שנים עם הסיקס הנעול, מוגבה והכל, רכב כיפי. השנה נסעתי בנחל לראשונה עם הצ'רוקי - מוגבה, צמיגי 31, אבל לא נעול ולא ממוגן בגרם אחד של ברזל לא מקורי - וזה היה תענוג! הצ'רוקי הוא לא SUV אופייני, ממש לא, יש לו זויות מרכב ומרווחי גחון טובים יותר מאשר ג'יפ CJ או סופה (ערן אתה יכול כמובן להתווכח, אני מדדתי ובדקתי, זכור שבמשך שנתיים עמדו להם אצלי בחניה זה ליד זה), ויש לו יתרון חשוב מאד בסביבה כמו נחל קינה - גיר אוטומטי.

קורנדו, (נעול ממוגן ועם צמיגי 31, זו ההנחה כאן) יעבור, אבל לאט הרבה יותר, עם יותר כיוון חיצוני ותשומת לב - פחות כיף.

שגיא S
08-08-08, 11:02
אתה צודק שג'יפ אוניברסלי (CJ, רנגלר, סופה...) אוטומטי יעשה בערך 5 קילומטרים לליטר בממוצע כללי. SUV דיזל יפאני אוטומטי לא יעשה כפול, אבל אתה כן יכול לבנות על 8. אם נושא הדלק כל כך מטריד אותך, בוא ננסה להפריד בין עובדות לבין פסיכולוגיה - כמה הרכב הזה הולך לסוע? מה הנסיעה היומיומית שלך, הסוף-שבועית הממוצעת, וכמה אתה מתכנן לטייל? ואיפה הנסיעות האלו הולכות להיות, איפה אתה גר? ואם תוכל להזכיר שוב, למה אתה מוגבל לגיר אוטומטי בעצם? זה לא רעיון טוב כשאתה מוגבל בתקציב.

קורנדו, (נעול ממוגן ועם צמיגי 31, זו ההנחה כאן) יעבור, אבל לאט הרבה יותר, עם יותר כיוון חיצוני ותשומת לב - פחות כיף.

הרכב ייסע בשנתיים הראשונות בעיקר כרכב סופי שבוע. קילומטרז'? לא ידוע הסוף אבל בתור התחלה - 4/3 פעמים בסופ"ש יעשה בין רעננה לרמת אביב בערך. וטיולים - לפעמים ליד הבית (בן שמן, חורשן, תל חדיד וכו') ומקווה שפעם בחודש - חודש וחצי, טיול של יומיים דרומה או צפונה, משהו בסגנון נחל צין, סרטבה, מעלה בוקר מצפה רמון וכו'.

אני גר ברמת אביב החל משבוע הבא...
ומוגבל לגיר אוטומאט מבחינת נכות, אני מוגדר נהג שמוגבל לגיר אוטומאט - ואי אפשר לשנות את זה לצערי.

דרור ברלי
08-08-08, 11:11
אתם תסלחו לי אבל התפזרתם לגמרי.

שגיא, אתה עובר להתגורר בנחל קינה?
מה השטויות האלה, כן עובר בנחל קינה, לא עובר... כל שבוע אתה בנחל קינה? בוא ונהיה מציאותיים - אתה תיסע לנחל קינה אולי פעם בשנה, וגם זה הרבה, כי יש עוד מקומות יפים חוץ מנחל קינה. כל SUV מוגבה, ממוגן ונעול על צמיגי 31 ומעלה יצליח לטייל שם. לא בטוח שיעבור ללא פגע בכל האתגרים, ייתכן ותידרש הרבה יותר בנייה והכוונה, ייתכן ותצטרך לעקוף פה ושם כל מיני סלעים גדולים מדי. אבל להגיע אתה תגיע.

הרכב "לא יאהב את זה"? וואלה. וסופה או CJ או דיפנדר או היילקס "כן אוהבים"? גם הם יגרדו מלמטה כל מיני סקידפלייטים ותושבות ותחתיות של דיפרנציאלים. ואנשים כאן שכחו שגם הג'יפים האמיתים יודעים להישבר ולהיגזר. ואת זה אני אומר כמי שמכור לג'יפים האמיתיים ולא אוהב SUV.

ברור שאם יישבר משהו אז יותר קל וזול לתקן סופה מאשר פג'רו, וברור שעל הפח של CJ פחות אכפת מאשר בגראנד או טרופר או אפילו קוראנדו, אבל שלא תצטייר כאן תמונה מזוייפת של ג'יפ אמיתי שלעולם לא נשבר.

כן, ג'יפ אמיתי ייתקע מאוחר יותר (אולי), יישבר לעתים רחוקות יותר (לא בטוח) אבל ייתן הרבה פחות איכות חיים בדרך לטיול ובחזרה ממנו (וזו עובדה). אז למה ג'יפ אמיתי? כי הוא הרבה יותר כייפי - וגם זו עובדה - אבל כל אחד והכיף שלו.

ערן המסוקס
08-08-08, 11:43
יש לו זויות מרכב ומרווחי גחון טובים יותר מאשר ג'יפ CJ או סופה (ערן אתה יכול כמובן להתווכח, אני מדדתי ובדקתי, זכור שבמשך שנתיים עמדו להם אצלי בחניה זה ליד זה)

בטח שאני אתווכח. אני מטייל עם גראנד מוגבה 3.5". הוא עדיין מעט נמוך יותר מהרכב שלי בגחון, והרבה יותר נמוך בספי הדלתות. הרבה יותר.

זוית הגישה שלו, אינה טובה יותר. אצלך זוית הגישה בסיקס לא להיט בגלל שאקלים ארוכים מאוד וקפיצים ארוכים מאוד. כל התושבות אצלך הוזזו עוד קדימה.. גם זוית הנטישה אצלך מוגבלת ע"י הקפיצים ההזויים באורכם. סיקס/סופה סטנדרטיים נותנים זויות מרכב דומות אולי לצ'ירוקי מוגבה 4.5" וגם אז לא בטוח שבכל הפרמטרים.

היתרון היחידי הוא מתחת לסרן.

נמרוד
08-08-08, 11:44
הרכב ייסע בשנתיים הראשונות בעיקר כרכב סופי שבוע. קילומטרז'? לא ידוע הסוף אבל בתור התחלה - 4/3 פעמים בסופ"ש יעשה בין רעננה לרמת אביב בערך. וטיולים - לפעמים ליד הבית (בן שמן, חורשן, תל חדיד וכו') ומקווה שפעם בחודש - חודש וחצי, טיול של יומיים דרומה או צפונה, משהו בסגנון נחל צין, סרטבה, מעלה בוקר מצפה רמון וכו'.

אני גר ברמת אביב החל משבוע הבא...
ומוגבל לגיר אוטומאט מבחינת נכות, אני מוגדר נהג שמוגבל לגיר אוטומאט - ואי אפשר לשנות את זה לצערי.

אוקי. התמונה ברורה. ג'יפ שיעמוד במשך השבוע ויסע בשבת את המרחק האסטרונומי בין רעננה לתל-אביב. וטיולים. וחייב להיות אוטומטי.

חזרנו למשבצת הראשונה - סופה, אוטומטית, נקודה. זה מה שהלב שלך רוצה, זה עונה על הרצון שלך בג'יפ אמיתי, עבירות גבוהה וכו' - בכלל לא משנה כמה מזה תממש בפועל. יש לנו פה מקרה נדיר של התלכדות רצון עם נסיבות המציאות - אתה מדבר על ג'יפ שיסע כמעט אך ורק לטיולים, אז נושא צריכת הדלק לא כזה משמעותי - יש לך כסף תסע לטייל רחוק, אין לך תסע יותר קרוב. תפסיק להתפזר ותתחיל לחפש ברצינות. אתה תמצא בסוף.

שגיא S
08-08-08, 11:44
בטח שאני אתווכח. אני מטייל עם גראנד מוגבה 3.5". הוא עדיין מעט נמוך יותר מהרכב שלי בגחון, והרבה יותר נמוך בספי הדלתות. הרבה יותר.

זוית הגישה שלו, אינה טובה יותר. אצלך זוית הגישה בסיקס לא להיט בגלל שאקלים ארוכים מאוד וקפיצים ארוכים מאוד. כל התושבות אצלך הוזזו עוד קדימה.. גם זוית הנטישה אצלך מוגבלת ע"י הקפיצים ההזויים באורכם. סיקס/סופה סטנדרטיים נותנים זויות מרכב דומות אולי לצ'ירוקי מוגבה 4.5" וגם אז לא בטוח שבכל הפרמטרים.

היתרון היחידי הוא מתחת לסרן.

אבל לנמרוד יש הגבהה של 4.5 . . .

ופה בדיוק (ולא בכוונה) נראה לי שפתרנו את השאלה - האם באמת צריך להגביה ב4.5 אינץ'?

שגיא S
08-08-08, 12:12
בקשר לסופה...

יכול להיות שזה באמת מה שאני צריך, הקטע הוא שאני קצת מפחד מהאחזקה שלה...

כי כעת, אני ממש מתחיל במכונאות, והידע שלי שואף לאפס.

יש לי חבר שכן מבין - אבל בסמוראי ולא בסופה.

אז אני מפחד שיהיו תקלות בשטח..שלא נדע לפתור..דבר שפחות סביר שיקרה בSUV

ד ו ר ו ן
08-08-08, 12:25
זה כל העניין דורון.
שהדלק כבר לא עולה אותו דבר.

כדי לשלם את אותו מחיר עבור ליטר, אתם צריכים לעשות שמיניות באוויר או סתם להיות מתוכננים היטב - לתדלק רק בתחנות מסוימות שמוכרות סולר בהנחה חריגה (יותר מ-3 שקלים), לעשות כרטיסי תדלוק וכו'.
אני מתבלבל לרגע או שעברת לסולר?
כאחד ש"חי" על סולר אני אומר חד משמעית שזאת לא בעיה למצוא תחנה זולה, התצרוכת הטובה יותר מאפשרת לי כמעט תמיד למשוך לתחנה טובה וזולה יותר כך שהבעיה לא ממש קיימת והדלק לא יקר יותר.
קשה לי לזכור מתי היתה הפעם האחרונה שנזקקתי לג'ריקן סולר בטיול או שנאלצתי לתדלק בתחנה יקרה- אם כבר אז ממלאים 2-3 ליטרים וממשיכים הלאה לתחנה זולה/טובה יותר.

הפריסה ותחרות כ"כ גדולה שלא חסרות תחנות זולות וגם נורמליות, בייחוד כשאתה יוצא מהמרכז ובייחוד דרומה.

adam12345
08-08-08, 12:44
בקשר לסופה...

יכול להיות שזה באמת מה שאני צריך, הקטע הוא שאני קצת מפחד מהאחזקה שלה...

כי כעת, אני ממש מתחיל במכונאות, והידע שלי שואף לאפס.

יש לי חבר שכן מבין - אבל בסמוראי ולא בסופה.

אז אני מפחד שיהיו תקלות בשטח..שלא נדע לפתור..דבר שפחות סביר שיקרה בSUV

ל ך ע ם ה ל ב ! ! !
קנה ג'יפ אמיתי ואוטומט וסגור את הסאגה המתמשכת הזאת...
אחרי יום/שבוע/חודש תגלה שטעית (מבחינת החישוב הכלכלי או מה שלא יהיה), תמכור! (הפסד של כמה אלפים לא יהרוג אותך!) אתה תיהיה חכם יותר (גם אם רק בקצת) ותוכל להמשיך הלאה עם הידיעה שניסית... (הסיכויים לטובת זה שאתה תצליח לעמוד בזה כלכלית ותהנה מאוד)
בהצלחה!!!!!

דרך אגב ההגבלה לאוטומט זה סוף פסוק?

שגיא S
08-08-08, 12:47
ל ך ע ם ה ל ב ! ! !
קנה ג'יפ אמיתי ואוטומט וסגור את הסאגה המתמשכת הזאת...
אחרי יום/שבוע/חודש תגלה שטעית (מבחינת החישוב הכלכלי או מה שלא יהיה), תמכור! (הפסד של כמה אלפים לא יהרוג אותך!) אתה תיהיה חכם יותר (גם אם רק בקצת) ותוכל להמשיך הלאה עם הידיעה שניסית... (הסיכויים לטובת זה שאתה תצליח לעמוד בזה כלכלית ותהנה מאוד)
בהצלחה!!!!!

דרך אגב ההגבלה לאוטומט זה סוף פסוק?

חיובי..אין על מה לדבר בנושא הזה.

adam12345
08-08-08, 13:25
מוזר שאדר לא הצליח לשכנע אותך ללכת על סמוראי משופר...
אתה רוצה להגיד לי שהמפלצת הירוקה שהוא בונה לעצמו לא מגרה אותך אפילו קצת?

שגיא S
08-08-08, 15:15
מוזר שאדר לא הצליח לשכנע אותך ללכת על סמוראי משופר...
אתה רוצה להגיד לי שהמפלצת הירוקה שהוא בונה לעצמו לא מגרה אותך אפילו קצת?

לא...אף פעם לא התגריתי יותר מדיי מהסוזוקים למינהם.

אתה יכול לשאול אותו, תמיד הייתי בעד רכבים אחרים, כמו ג'יפים, קורנדו וטרופר והקאיה.

adam12345
08-08-08, 16:11
הבנתי אותך...
שיהיה בהצלחה עם איזה בחירה שלא תעשה!:cool:

נמרוד
08-08-08, 16:43
נראה לי ששגיא כבר קיבל את היעוץ שהוא צריך, אז אפשר להמשיך להתקשקש...:D

ערן - תביא מטר למפגש הקרוב, אני מוכן להתערב שבהשוואה של הצ'רוקי שלי לסיקס שלך: זוית נטישה, זוית גישה, זוית בטן (על פי כל הגדרה), מרווח גחון בסרנים באמצע ובצדדים (תושבות קפיצים...) בוודאי אבל גם למגן הטרנספר למשל, מרחק לקורות השלדה - בכל המדידות הנ"ל המספרים של הצ'רוקי יהיו יותר טובים. גובה למרכב מתחת לדלתות - אני לא בטוח, אבל יכול מאד להיות שגם כאן תופתע לגלות ששל הצ'רוקי יותר גבוהות משל הסיקס שלך...

ובאותה הזדמנות בואו ננסה לסיים את הויכוח הנצחי, העל זמני - מי משלם יותר על טיול, ערן או דורון? האם ביקור בתחנת דלק כולל ארטיק קרח? האם ערן לוקח את החברים התמימים שלו בכוונה למסלולים שמסתיימים עם טיפת הדלק האחרונה בתחנת הדלק במצפה רמון?

שגיא S
08-08-08, 22:27
טוב..אז עכשיו נשאר לי רק למצוא סופה אוטומאטית טובה ומשופרת..שגם מוצאת חן בעיניי..

וזאת באמת העבודה הקשה.

בוזי
09-08-08, 14:00
היום, כשכל טיול הפך להוצאה נכבדה, גם אני קצת השתעשעתי במחשבות על ג'יפ אספנות (CJ או דומה, לא משנה הסוג/דגם כרגע).
לפי החוק, "רכב אספנות לא ישמש לעיסוקו של בעליו" - ובעברית: לא מוכר לצרכי מס. אם אתה עצמאי, לא תוכל לקבל הכרה בחלק מההוצאות, כמו ברכב נורמלי. כל מה שתחסוך בטסט+ביטוח מוזלים, תשלם בריבית דריבית למס הכנסה....

אז לעצמאים - לא ממש כדאי.

דרור,

כעצמאי אל עצמאי:
סיקס אספנות + רכב יומיומי זול לאחזקה = נוחות ביומיום, הוצאות מוכרות (על הפרייבט), כיף בלי חשבון בסופ"ש. ואז אתה יכול להרשות לעצמך רכב פתוח....

אני מחזיק סיקס (בקרוב אספנות) לטיולים בלבד, וקסנטיה 2.0 מפנקת ליומיום. יוצא יותר זול, נוח ופרקטי מכל SUV.
החסרון שאי אפשר לחתוך פקקים או סתם לים אחרי פגישה :D.

בעז

שגיא S
09-08-08, 20:03
בקשר לזוית גישה של הקורנדו...

זה נראה לי טוב לא?

שגיא S
09-08-08, 21:29
עוד שאלה לסיכום הדיון....

באיזה רכב (סופה נעולה כפול אוטומאטית - סגורה(!) או קורנאדו עם 31 נעול כפול גם כן)
הייתם מעדיפים להיות בטיולים הבאים:

1. נחל צין - כולל נסיעה למרכז וחזרה.. .

2. מאשלים לקדש ברנע - כולל למעלה בוקר. . .

3. טיול בתל חדיד, משלט 21, המעלה הנסתר ונורי...

אני יודע שאני מציק...אבל ההתלבטות הורגת אותי..אני עדיין לא ממש סגור על עצמי.
אז אני אשמח גם לפירוטים וסיבות על הבחירות שלכם...

תודה שוב, ואני באמת מודה לכל מי שעוזר לי במהלך השירשור הזה, גם לחבר'ה בהודעות הפרטיות

Saar
09-08-08, 23:07
אני מוכרח לציין שאני לא ממש מבין את ההתלהבות מהקורנדו כרכב שטח.
בסה"כ הוא SUV נחמד, מבוסס על מכלולי ג'יפ, אבל הוא SUV.
זוית הגישה שלו זוועתית.
המנוע סביר (בדגם הטורבו, בדגם ללא הטורבו הוא "עגלה", ציטוט של חבר בעל קורנדו ללא טורבו)
הוא נוח לנסיעה וזול לקניה.
אבל להשוות אותו לסופה/CJ?
בשטח הם עבירים משמעותית. על הכביש, הם יסעו פחות זמן :p (אבל כל דקה תורגש יותר :rolleyes: )

אם אתה מחפש SUV שיהיה "דומה" לג'יפ.... קנה ג'יפ (ZJ, XJ וכו')

ובקשר לשאלתך,
נחל צין - קורנדו, הנוחות על הכביש "שווה".
למשל"ט וסביבתו, ללא ספק - סופה.
כל מסלול שכולל דיונות/דרדרת, סופה.
מסלולים קשים - סופה (לקורנדו יש פלסטיקים, מעט אבל קיימים)

סער.

נמרוד
10-08-08, 00:08
מה זה מעלה בוקר הזה שאתה מזכיר כבר פעם שנייה?

ובכל מקרה, ברור שהייתי לוקח את הסופה על פני קוראנו בכל מסלול שציינת, ובכלל. וסופה סגורה היא לא רכב רע בנסיעות הארוכות, בכלל. יותר מוצלחת מאשר סיקס.

שגיא S
10-08-08, 00:16

ובכל מקרה, ברור שהייתי לוקח את הסופה על פני קוראנו בכל מסלול שציינת, ובכלל. וסופה סגורה היא לא רכב רע בנסיעות הארוכות, בכלל. יותר מוצלחת מאשר סיקס.

מעלה בוקר...זה בערך הרמת עבירות שאני דורש מהרכב. מסלול שעשיתי לפני כמה שנים בפאג'רו של חבר של אבא שלי..אבל הבנתי שהיום הוא יותר קשה..אם אתה ממש רוצה, אני אוכל למצוא בשבילך סרט שלו ממועדון הסיג'יי או גלריה בג'יפטריפ.

בוזי
10-08-08, 00:53
טוב, לא התאפקתי והעליתי לאינטרנט סרטון שצולם במעלה עוזי, ממש לפני שהקורנדו נמכר.
זה היה טיול הפרידה בעצם.
בסרטון ניתן להתרשם מהאופן שבו הרכב עולה את המעלה, לאט לאט ובעדינות (ואח"כ גם גרר את הטרופר שהיה איתו למעלה - כי הוא לא הצליח לעלות בכוחות עצמו).

היום אני נוהג בסיקס, אי אפשר להשוות את הסיקס לקורנדו, בכלום.
זה פשוט רכב אחר לגמרי, מבחינת נוחות, משפחתיות, פרקטיות ביומיום, עלות אחזקה, בטיחות, נפח אכסון, פשטות טיפולים.... פשוט משהו שונה, בכל פרמטר.

הלינק לסרטון (http://www.dailymotion.com/video/x6e5wr_korandouzi_auto)

דרור ברלי
10-08-08, 00:54
אני בעל סופה סגורה כבר יותר מ-9 שנים, ואני מודה שקניתי אותה אך רק כי אשתי דאז לא היתה מוכנה "לנסוע שוב באוהל". אם זה היה תלוי בי הייתי מחפש כבר אז אחת פתוחה עם ברזנט.
נכון, קל להפוך את הרכב לפתוח אבל היום כבר אין לי כוח וזמן לזה.

למעט ונדליזם/פריצות, וזה משהו שחשוב ברכב יומיומי, אין שום יתרון לסגורה!

הרעש אותו רעש (מכני, צמיגים ורוח, בסופה ממילא אין שום בידוד רעשים נורמלי), סגירת המתכת והדלתות כבדים, מחלידים ודולפים מים בחורף מכל מיני מקומות, בפתוחה אפשר להסתדר בלי מזגן בקיץ, בסגורה - תשכח מזה. והכיף - איפה הכיף? אין כמו לטייל בג'יפ פתוח!

אם זה רכב טיולים שלא זז באמצ"ש ויש לו מקום חנייה מקורה וסגור/שמור, אל תתלבט בכלל - פתוח עם ברזנט זו התצורה הנכונה לג'יפ.

ד ו ר ו ן
10-08-08, 09:49
.
במסגרת המצאת מעלות חדשים בנגב התחילו לתת שמות למדרגות ומעברים.
אחד מהם הוא מדרגה יחידה באמצע עליה לא קשה שקיבלה שם ותואר.

כל הזמן עברנו ולא ידענו שיש לה ייחוד ולא מזמן קיבלה שם..:cool:

נמרוד
10-08-08, 10:30
אני מתאר לעצמי דורון, אבל איפה זה?

ד ו ר ו ן
10-08-08, 22:25
אני מתאר לעצמי דורון, אבל איפה זה?
זאת היתה עליה ללא מוצא מהוואדי של אחד היובלים של הבשור אל עמוד מתח גבוה באוכף, עם השנים מרוב אלו שעלו אל העמוד וגילו שאין המשך נהיה המשך למטה לצד השני, פעם זאת היתה סתם עליה, עם הזמן וכמות הרכבים נחשפה המדרגה ונהיה לה שם.

173245E 536434N ישראל החדשה.

ערן המסוקס
11-08-08, 00:39
זאת היתה עליה ללא מוצא מהוואדי של אחד היובלים של הבשור אל עמוד מתח גבוה באוכף, עם השנים מרוב אלו שעלו אל העמוד וגילו שאין המשך נהיה המשך למטה לצד השני, פעם זאת היתה סתם עליה, עם הזמן וכמות הרכבים נחשפה המדרגה ונהיה לה שם.

173245E 536434N ישראל החדשה.

דורון, בושה שאתה לא מכיר את מה שאמור היה להיות המגרש הביתי שלך.

זה בכלל מעלה משורה. והוא קליל בהשוואה למעלה בוקר.

את מעלה בוקר אגב, עלינו עם ג'ימני סטנדרטי לחלוטין באלגנטיות. למרות שזאת עלייה דיי קשה. פשוט צריך נהג טוב.

---------------------------------------------------------------------

ונמרוד. בקשר לזויות הרכב. שים לב שאתה משווה את הסיקס שלי שהוא סטנדרטי לגמרי מהמפעל, לעומת הצ'ירוקי שלך שמוגבה 4.5". תשווה אותו לסיקס של עירא? ספי הדלתות זה חיסרון מאוד בולט ומפריע, וגם זוית הבטן. צ'ירוקי/גראנד עם 4.5" הם בגובה סביר לחלוטין לכל טיול, כולל עבירות קשה מאוד (אם יש מיגון טוב). אבל אין מה לאמר, זה לא היילקס/סיקס/סופה מוגבהים.

נמרוד
11-08-08, 01:07
מקובל. משווים לסיקס של עירא. עירא מודד. על מה מתערבים ערן?

ד ו ר ו ן
11-08-08, 09:09
דורון, בושה שאתה לא מכיר את מה שאמור היה להיות המגרש הביתי שלך.

זה בכלל מעלה משורה. והוא קליל בהשוואה למעלה בוקר.

את מעלה בוקר אגב, עלינו עם ג'ימני סטנדרטי לחלוטין באלגנטיות. למרות שזאת עלייה דיי קשה. פשוט צריך נהג טוב..
צודק,
"מעלה בוקר" קרוב יותר לשבטה וחוצה סכין, זה לא משנה את העניין שפעם לא היה שם כלום (פעם זה עד לא כל כך מזמן) ופתאום זה "מעלה".
אם ככה אני לא בטוח ממש מה זה מעלה משורה אבל ככה זה כשכל מדרגה מקבלת שם ותואר..
בשיטה הזו אפשר לתת שם למאות עליות קצרות אבל :עבות" בארץ.
זה המעלה?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=11270&d=1218434928

ערן,
לסופה עם 33 מוגבהת 4" יש זויות גחון פחות טובות מהיילקס קרוב מאד לסטנדרט (2ס"מ~+) עם צמיגי 31 - מדדנו.

יונתןמצפה
11-08-08, 13:17
ואיך הזוויות של סמוראי מוגבה 2~+ ביחס לרכבים בוויכוח? וצריכת הדלק?
נראה לי הכנסתי את עצמי עכשיו רשמית לוויכוח שלא היה לי שום סיבה להיכנז אליו... איה טעות! :(

נמרוד, ערן, דורון, עירא - לדעתי יש רק דרך אחת ליישב את הנושא הזה אחת ולתמיד, נמרוד כבר רמז על זה בצורה די ברורה והיא טיול משותף עם מטר, מד זווית, תחנות דלק צמודות לתחילת וסוף המסלול, ו...- ווק! (זה בשביל שיהיה לי גם תירוץ להשתתף בטיול- בשביל לפתור את הוויכוח בשרשור של "מלח הארץ" , בהנחה שהמשפט הראשון בהודעה יקבל תשובה ברורה עוד לפני...)

ד ו ר ו ן
11-08-08, 15:11
נמרוד, ערן, דורון, עירא - לדעתי יש רק דרך אחת ליישב את הנושא הזה אחת ולתמיד, נמרוד כבר רמז על זה בצורה די ברורה והיא טיול משותף עם מטר, מד זווית, תחנות דלק צמודות לתחילת וסוף המסלול, ו...- ווק! (זה בשביל שיהיה לי גם תירוץ להשתתף בטיול- בשביל לפתור את הוויכוח בשרשור של "מלח הארץ" , בהנחה שהמשפט הראשון בהודעה יקבל תשובה ברורה עוד לפני...)
בדרום..

שגיא S
12-08-08, 04:14
סתם מתוך סקרנות...
יש היילקס אוטמט עם מנוע פרדו למכירה ביד 2...

מה אתם אומרים? יש סיכוי שהוא אמין כמו היילקס אורגינל?

ערן המסוקס
12-08-08, 04:43
סתם מתוך סקרנות...
יש היילקס אוטמט עם מנוע פרדו למכירה ביד 2...

מה אתם אומרים? יש סיכוי שהוא אמין כמו היילקס אורגינל?

יש סיכוי שההילקס הזה שייך לחבר שלי.

לא, הוא לא אמין כמו הילקס אוריגינל, כי יש בו טכנולוגיות שלא קיימות בהיילקס. מה שעושה את ההילקס אמין זה הפשטות שלו והמנוע החלש.

בהילקס הזה יש מנוע פראדו. מנוע חזק יותר, אבל כל חלק בו יקר יותר. יחידת הגיר, אם אני לא טועה, נלקחה מפוראנר. רכב טיולים מושקע בטירוף. בסה"כ האמינות שלו סבירה והחלקים עובדים ללא בעיות אחד עם השני. צריכת הדלק לא מדהימה.

coas
12-08-08, 06:55
יש סיכוי שההילקס הזה שייך לחבר שלי.

לא, הוא לא אמין כמו הילקס אוריגינל, כי יש בו טכנולוגיות שלא קיימות בהיילקס. מה שעושה את ההילקס אמין זה הפשטות שלו והמנוע החלש.

בהילקס הזה יש מנוע פראדו. מנוע חזק יותר, אבל כל חלק בו יקר יותר. יחידת הגיר, אם אני לא טועה, נלקחה מפוראנר. רכב טיולים מושקע בטירוף. בסה"כ האמינות שלו סבירה והחלקים עובדים ללא בעיות אחד עם השני. צריכת הדלק לא מדהימה.

אחלה חבר...

moriseven
12-08-08, 08:20
צודק,
"מעלה בוקר" קרוב יותר לשבטה וחוצה סכין, זה לא משנה את העניין שפעם לא היה שם כלום (פעם זה עד לא כל כך מזמן) ופתאום זה "מעלה".
זה המעלה?

ערן,
לסופה עם 33 מוגבהת 4" יש זויות גחון פחות טובות מהיילקס קרוב מאד לסטנדרט (2ס"מ~+) עם צמיגי 31 - מדדנו.

טוב שלא שכחת לציין שלהיילקס הסרנים הם מתחת לעלים בניגוד לסיקס/סופה אז אתה לא יכול בדיוק להשוות כשהרכב בעצם בנוי אחרת.
בקשר למעלה בוקר, המעלה היום קשה, הוא לא האוטוסטרדה ששמת בתמונה, המדרגה הרבה יותר גבוהה ובצד הימני נהיה בור מרוב החפירות.

ערן המסוקס
12-08-08, 09:09
אחלה חבר...

אני מבין שקמת ממורמר היום.

כפי שרשמתי. זה רכב טיולים אולטימטיבי ומושקע בטירוף. הוא לא זול, ולא בנוי בשביל להיות זול. הוא נועד למשוגעים לדבר בלבד (רכב טיולים ומסעות). מי שמחפש פתרון זול וחסכוני, ושם את הדגש הכי גדול על הנושא הזה, עדיף שילך על כלי סטנדרטי יותר.

צריכת הדלק שלו תהיה סבירה, והתוספות שיש עליו רבות מכדי שאוכל לפרט אותם פה. אם הרכב מדבר אליך, בכיף. זה אחד הכלים הכי משופצרים ומשופרים בארץ.

coas
12-08-08, 11:55
אני מבין שקמת ממורמר היום.

לא, אתה לא מבין אבל זה דיי שכיח אצלך.

נסה להגביל את התגובות שלך לתחום בו אתה מבין ומנוסה, קרבורטור BBD ו... זהו למעשה.

tzagi
13-08-08, 04:09
Why wont you tell us what you REALLY think?

נמרוד
13-08-08, 07:14
צודק,
זה המעלה?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=11270&d=1218434928

ושוב... איפה זה?

שגיא S
13-08-08, 20:35
אני עדיין לא סגור על עצמי...ממש לא מצליח להחליט.

יום שישי אני בודק סופה...אמן שיהיה טוב !

אם לא אז נלך כנראה על קורנדו. . .

ד ו ר ו ן
13-08-08, 22:58
טוב שלא שכחת לציין שלהיילקס הסרנים הם מתחת לעלים בניגוד לסיקס/סופה אז אתה לא יכול בדיוק להשוות כשהרכב בעצם בנוי אחרת..
תסלח לי אבל על זה נאמר "מה הקשר בין מחט לתחת"..
מה בדיוק הקשר או האזכור הזה קשור לעניין?
נדון עניין התאמות ומרווחי גחון וזויות מרכב, של רכבי שטח ואת זה בהחלט אפשר להשוות.
מה נותן רכב אחד ביחס לשני כמו שהם מגיעים מהמפעל בתכנון המקורי ועצם העניין שרכב אחד סטנדרטי מציג זויות שרכב אחר נדרש לשיפור לא קטן כדי להגיע אליהם זה רק אומר משהו על ההתאהמ לשטח כפלטפורמה בסיסית.
לפי ההערה שלך אי אפשר להשוות אף רכב לרכב שאינו בדיוק כמוהו ואז מה ההשוואה?

בקשר למעלה בוקר, המעלה היום קשה, הוא לא האוטוסטרדה ששמת בתמונה, המדרגה הרבה יותר גבוהה ובצד הימני נהיה בור מרוב החפירות.
התמונה צולמה בשנה שעברה, הזוית לא עושה טוב למדרגה שכבר אז היתה לא נמוכה אבל לא מאתגרת (ולחוכמולוגים שתיכף יקפצו-גם בעליה) רק שזוית הצילום לא נכונה לצילום הפרשי גבהים או מדרגות.

נמרוד,
המעלה הזה באזור הר חוטב מעל נחל דרורים מזרחית לשבטה, לא זוכר בדיוק איפה.

eran4x4
14-08-08, 07:50
נמרוד....

למה יש עמוד ענן?
זה המקום לתשובה לשאלתך
"מעלה בוקר
נ.צ. 531681 / 170369
מעלה שבתחתיתו דרדרת ובהמשכו שלוש מדרגות סלע
אימתניות . עבירות קשה ."

שים לב לכמות המעלות שנולדו מסביב.....

עברתי שם בעבר מספר פעמים - וכן כל מדרגה הפכה למעלה...

שגיא S
15-08-08, 14:44
טוב, אז זוהי רשימת הליקויים בסופה שבדקתי: תושבות מנוע גמורות, הזעה מתיבת ההגה...לא ברור בדיוק מאיפה, ברקסים חלשים-אולי בגלל שיש נזילה ממשאבת בלם אחורית שמאלית או שזה בגלל שעבר זמנם, מוט פרנהרד חסר- בעקבות כך יש הרגשה של שיוט בנהיגה, בולגוינט ימני דורש החלפה, חסר בורג במוט המייצב, יש הזעה מהגיר, חופש קל בפיניון סרן קדמי-אולי בגלל שיש שם דטרויט? בכל מקרה..לא משו רציני, חסר אום כבל ספידומטר, וחסר עוד בורג בגשר גיר קדמי, יש הרגשה שהמנוע קצת חלש, יכול להיות בעית לחץ דלק או פלגים... מזכיר סופה שנת 92 אוטומטית

שגיא S
15-08-08, 14:50
אז מה אתם אומרים? יש 2 נעילות וכננת. האם הבעיות שתיארתי יקרות לטיפול? המוסך שבדק אמר שזה 5000 שח לתקן את הכל...

ערן המסוקס
15-08-08, 15:28
הריג'קטים לא נשמעים נוראיים. הדבר היחידי שצריך לבדוק כמו שצריך זה מה קורה עם המנוע?

asafk
15-08-08, 23:55
טוב, אז זוהי רשימת הליקויים בסופה שבדקתי: תושבות מנוע גמורות, הזעה מתיבת ההגה...לא ברור בדיוק מאיפה, ברקסים חלשים-אולי בגלל שיש נזילה ממשאבת בלם אחורית שמאלית או שזה בגלל שעבר זמנם, מוט פרנהרד חסר- בעקבות כך יש הרגשה של שיוט בנהיגה, בולגוינט ימני דורש החלפה, חסר בורג במוט המייצב, יש הזעה מהגיר, חופש קל בפיניון סרן קדמי-אולי בגלל שיש שם דטרויט? בכל מקרה..לא משו רציני, חסר אום כבל ספידומטר, וחסר עוד בורג בגשר גיר קדמי, יש הרגשה שהמנוע קצת חלש, יכול להיות בעית לחץ דלק או פלגים... מזכיר סופה שנת 92 אוטומטית

נשמע די סביר.
לבדוק יותר לעומק מה קורה עם המנוע, כאמור.

אסף.

kobiarava
16-08-08, 19:44
המוסך שבדק אמר שזה 5000 שח לתקן את הכל...

בעבודה עצמית, בהנחה שהחלפת 2 משאבות בלם אחוריות, עשית ברקסים קומפלט ק+א, מוט פנהרד חדש וזוג תושבות מנוע, וביחד עם יתר הקשקושים שמסביב, יישאר לך עודף מחצי הסכום, באחריות. אם המחיר מתאים אין ממה להירתע בג'יפ הזה, לאחר שתוודא מצב המנוע.

קובי

שגיא S
16-08-08, 19:50
אני לא יודע איך לבדוק עוד את המנוע...זה מה שעלה מבדיקה של מוסכניק מומחה לסופות. בקשר להתלבטות שלי...חישבתי קצת וגיליתי שבקורנדו אני חוסך באיזור ה300 שקל לדלק בחודש...הוא מתחיל להראות יותר ויותר רלוונטי. השאלה היא איך הוא יתפקד בטיולים ברמה גבוהה...כמובן שלאחר הגבהה של 2 אינץ ו2 נעילות על 31...במה הוא שונה נגיד מטרופר או פראדו עם מאפיינים דומים שראיתי ששרדו מסלולים קשים.

lizard
16-08-08, 19:59
אני לא יודע איך לבדוק עוד את המנוע...זה מה שעלה מבדיקה של מוסכניק מומחה לסופות. בקשר להתלבטות שלי...חישבתי קצת וגיליתי שבקורנדו אני חוסך באיזור ה300 שקל לדלק בחודש...הוא מתחיל להראות יותר ויותר רלוונטי. השאלה היא איך הוא יתפקד בטיולים ברמה גבוהה...כמובן שלאחר הגבהה של 2 אינץ ו2 נעילות על 31...במה הוא שונה נגיד מטרופר או פראדו עם מאפיינים דומים שראיתי ששרדו מסלולים קשים.

אז אחרי נעילות והגבהה וצמיגי 31 אז כנראה או שהעלות של השיפורים האלה יעלו לך יותר מ3600 ש"ח בשנה ו/או שהתצרוכת דלק תעלה ככה שאתה כבר לא תחסוך 300 שקל בחודש.

שגיא S
16-08-08, 20:08
צריכת הדלק אחרי השיפורים היא ליטר אחד לכל שמונה קילומטרים. וזו הצריכה שחישבתי מול ליטר לחמישה קמ בסופה. וחוצמזה, הקורנדו יותר זול בקנייה...ומחיר השיפורים יתקזז עם העלות ההתחלתית הגבוהה יותר בסופה.

idanw
16-08-08, 22:01
התחלת את השירשור כשאחד התנאים הוא בנזין, כי כתבת שאתה לא נוסע הרבה, אז הרכב המתבקש הוא סופה\צ'ירוקי.
עכשיו אתה אומר שאתה רוצה לחסוך בדלק, אבל עדיין שיהיה בעל עבירות גבוהה...
מה עם סופה דיזל? יש אוטומט?
או, דיפנדר קצר, מוסב לאוטומט, יש לא מעט ואם לא אז אפשר להסב די בקלות (גירים של דיסקו יש כמו זבל והם מתאימים למנוע)

עידן

דרור ברלי
17-08-08, 08:47
סופה דיזל - את מה שאתה חוסך בתדלוק (וזה לא הרבה) אתה מקזז באמינות - כי סופה ומנוע הדיזל של VM זה לא שידוך מוצלח, בלשון המעטה... בכל מקרה אין דבר כזה עם גיר אוטומטי, אז זה לא רלוונטי.

שגיא S
17-08-08, 11:35
עידן, אני נוטה לכיוון הקורנדו לא בגלל צריכת הדלק, אלא יותר בגלל האמינות שלו. יש לו מאפיינים מצוינים-סרן אחורי ודיפרנציאל קדמי של ג'יפ אמיתי, על שלדה של רנגלר עם מרחק בין הגלגלים של 98 אינץ. ויש לו מנוע דיזל ישן, ללא מחשב, שחלש מדי בשביל לשבור משו...גם אם הוא היה רוצה. די מזכיר לי את ההילקס..לא? בסך הכל אני יותר מפחד מזה שיהרס לי טיול או סופש בגלל איזה תקלה שצצה לה...ושמעתי וקראתי על דברים כאלה בסופה...ואני מניח שבגלל זה עדיין לא החלטתי...בגלל הפחד מאמינות מפוקפקת, ושאני כל טיול אצטרך להחליף חלק בשטח.

שגיא S
17-08-08, 11:45
שלא תבינו לא נכון...זה יכול להיות כיף לפעמים, אבל המטרה שלי היא לטייל כמה שיותר, באמינות מקסימלית-זה יותר חשוב לי מצריכת הדלק. זה גם למה קרץ לי ההילקס האוטומאטי, רכב טיולים שיכול להתמודד עם אתגרי עבירות ולשמור על אמינות. יכול מאד להיות שאני רואה בקורנדו שילוב של האמינות של היילקס(יחסי כמובן) עם המכלולים של גיפ אמיתי, רק ללא סרן חי מקדימה...אבל הנעילה הקדמית יכולה לחפות על זה כמו שראיתי טרופרים ופראדואים שעושים מסלולים מאתגרים-אפילו אפשר להשוות להיילקס מ98 ומעלה...עם ifs...

דרור ברלי
17-08-08, 11:59
בוא'נה, אתה מתחיל לחזור על עצמך, והשרשור כבר נמצא בדף הרביעי.

בין הג'יפים האמיתיים, הסופה היא באמת האמינה ביותר.
בסופה טובה ומתוחזקת אין לך מה לפחד מבעיות אמינות. לא צריך זמזמים למיניהם שיבטיחו את שלמות ראש המנוע. לא צריך לסחוב גלונים של שמן ושל נוזל קירור. לא צריך מיגונים והכנות מיוחדות. לא צריך "להכין את הג'יפ לטיול".
שים (הרבה) דלק וסע. וזה מנסיון של רק תשע ומשהו שנים עם אותה סופה. כמובן שצריך לטפל בזמן, לגרז, לתחזק ולהיות קשוב לרכב - ואז תיהנה משירות נאמן לאורך שנים. תזניח, לא תטפל - תקבל את השטוזה! חזק וכואב.
ושלא תחשוב שרכב ישן אחר כולל היילקס, יאפשר לך להזניח אותו וגם יסלח לך על זה. נהפוך הוא - העוצמה והכאב יהיו גדולים יותר.

שגיא S
18-08-08, 19:19
טוב מצטער שאני שוב מציק...
אבל הופיעה אופציה חדשה. .

מיצובישי פג'רו שנת 94, בנזין מנוע 3000, פתוח(!) - היחידי בארץ בתצורה הזאת

עם נעילות קדימה ואחורה חשמליות...

אז מה אתם אומרים? אני יודע שהוא לא ג'יפ אמיתי, אבל יש לו מוניטין טוב, ואפילו יותר מזה - הוא פתוח אורגינל...

נשמע טוב לא?
דעתכם ועצכתם יתקבלו בברכה

שגיא S
18-08-08, 19:39
טוב מצטער שאני שוב מציק...
אבל הופיעה אופציה חדשה. .

מיצובישי פג'רו שנת 94, בנזין מנוע 3000, פתוח(!) - היחידי בארץ בתצורה הזאת

עם נעילות קדימה ואחורה חשמליות...

אז מה אתם אומרים? אני יודע שהוא לא ג'יפ אמיתי, אבל יש לו מוניטין טוב, ואפילו יותר מזה - הוא פתוח אורגינל...

נשמע טוב לא?
דעתכם ועצכתם יתקבלו בברכה

לא משנה...ראיתי שטיפול טיימינג עולה באיזור ה4000 שקל. . . רק לחלקים (!).

אזאני אלך על הסופה כנראה

bobsfog
19-08-08, 04:22
שגיא
דיי
אתה צריך טיפול דחוף, על פאגרו כבר ויתרת לפני הרבה זמן, עברנו על זה שהטיפולים הם במחירים מוגזמים

קיבלת החלטה כבר לגבי מה שאתה מעוניין, תפסיק לפזול אתה כבר בחרת.

ערן המסוקס
21-08-08, 10:35
דיי, נגמרה הסבלנות. רד מכל העסק של הג'יפים, זה לא בשבילך. מי שמסתכל על כל גרוש, זה ממש לא בשבילו.

תחביב הג'יפאות הוא תחביב יקר, לא משנה איך תסתכל על זה.

הדלק יקר, הטיפולים יקרים, ואם לא אז התיקונים יהיו יקרים, ביטוחים טסטים, חלקים.. לפני כל טסט, תמצא את עצמך בריצות ותיקונים שעלולים לעבור את האלף שקלים בקלות. אם אתה מסתכל על טיפול "טיימינג" של פעם במאה אלף ק"מ, או חיסכון של 300 שקלים בחודש, זה פשוט לא בשבילך.

בהצלחה בהמשך.

שגיא S
21-08-08, 16:58
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=3&item=10328

לנמרוד וכל מי שרצה...
גלריה ממעלה בוקר..

ובקשר אליי:
אני החלטתי - או ג'מיני או סופה. מה שיבוא במחיר ובמצב שמתאים לי

שגיא S
22-08-08, 12:54
טוב השבוע זה קורה...

היום אני בודק סופה נוספת, שנשמעת יותר טוב משל עמוס.
ובהמשך השבוע ג'מיני משופר. . .

אם אנ ילא אתלהב משניהם - נלך על הקורנדו...

מה שכן, זה חייב לקרות השבוע.

שגיא S
07-10-08, 20:10
קצת עדכונים
ראיתי סופה שרציתי, אממה - מחיר של 35000 שקל לשנת 92, ערומה, לא שווה את זה.
גם אם היא ארוכה אוטומאטית ופתוחה.

וכיום מצאתי טרופר שנת 95
עם ARB ופגוש, מיגונים, מדרגות צד, לוקרים ידניים - כל זה ב27 אלף שקל...
כנראה שזה יהיה הרכב הבא שלי.

בעזרת השם.

צום קל לכולם - ושוב פעם, תודה לכולם על העזרה...למדתי הרבה מהשרשור הזה.

-->