PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה עם AW4, הסבות ועוד 3 שאלות למישהו שמחפש סופה.

שגיא S
05-07-08, 22:35
שלום חברי הפורום בעלי הסופות, היות ובקרוב אני מקווה להצטרף אליכם, יש לי שאלה.
אני מוגבל לאוטומאט, ולכן חשבתי לקנות סופה אוטומאטית.

לאחר הרבה זמן של קריאה באתר, ראיתי ושמעתי על הAW4.

עכשיו, האם הגיר הזה מוריד את צריכת הדלק?

ובכל מקרה, האם יש הבדל בין להסב סופה אוטו' במקור לגיר כזה, לבין סופה ידנית?
אני יודע שרכב שבא אוטומאט בהתחלה עדיף, אבל גם ככה זו לא הסבה רגילה, אז האם יש הבדל?

הציעו לי המרה בסופה אוטומאטית לAW4 ב8000 שקל כולל הכל. האם שווה?

חוצמזה, יש לי עוד 2 שאלות לא קשורות.
1. סופה ארוכה סגורה - איך אפשר להפוך לפתוחה? לא מצאתי שום דבר בחיפוש, אשמח אם תפנו אותי לקישור בעניין.

2. כמה בערך תעלה הסבה לבוסטר בלם הידראולי?

3. אני קצת מפחד מסופות משנות 92 - האם זה לא ישן מדיי? ממש בקרוב הן נכנסות לתחום ה2 טסטים, ולמרות שראיתי רכב שאני אוהב בשנתון זה אני קצת מפחד.

תודה מראש.
שגיא

jeep.il
05-07-08, 22:47
כבעל סופה אוטומטית סגורה (פח)ארוכה איני מכיר את הגיר הזה(אולי אחרים כן) ממה שאני למדתי אף גיר אוטמטי אינו מוריד את תצרוכת הדלק ברמה שתשפיע .פתיחת הסופה קלה לביצוע אך הבירוקרטיה לקבל אישור לרישיון לזה הוא הבעיה בלפתוח סופה כי בכל טסט שתגיעידרשו ממך אישור לכך.לי אישית רק הבירוקרטיה מפריעה לי.בנוגע לשידרוג הבלם קנה תרכב סע כמה זמן תראה מה מי ואיפה ואז תחליט אם אתה זקוק לזה

דרור ברלי
05-07-08, 22:55
איך הופכים סופה סגורה לפתוחה? מורידים את הסגירה (כעיקרון זה לא מסובך. פתיחת כמה ברגים), בונים ומתקינים קשת התהפכות נורמלית (עדיף ומומלץ כלוב שלם) "מקטינים" את כל האוטו (מנמיכים קפיצים, חוזרים לנדנדות המקוריות הקטנות, מרכיבים ג'נטים צרים/ללא אופסט), מוודאים שכל מה שמותקן על הרכב תואם למה שרשום ברשיונות (מספר ודגם מנוע, מידת צמיגים, מספר מושבים + חגורות בטיחות לכולם, וו גרירה, כננת אם יש וכו' וכו') לוקחים יום-יומיים חופש מהעבודה, מצטיידים בהרבה סבלנות, פאקט סיגריות, חבילה או שתיים של וואליום או משהו דומה להרגעת העצבים (גם שמן ברקס הולך) ונוסעים אחר כבוד בשעה 24:00 בלילה לתפוס מקום טוב בתור בעמדה מס' 1 כדי לשנות את הרישום ברשיון מ"סגור" ל"פתוח"...

נמרוד
06-07-08, 00:43
גיר Aisin AW4 הוא גיר אוטומטי בעל 4 הילוכים, כשההילוך הרביעי הוא הילוך שיוט (אוברדרייב). זה הגיר של הצ'רוקי XJ.

בסופה אוטומטית הותקן גיר בעל 3 הילוכים בלבד - ללא הילוך שיוט, ההילוך השלישי הוא 1:1.

הAW4 אינו נחשב לגיר חסכוני במיוחד, אבל על אותו רכב ובאותם תנאים, גיר עם אוברדרייב כמעט בהגדרה יתן צריכת דלק טובה יותר מאשר גיר ללא... הי, בשביל זה מוסיפים למכוניות הילוכים כל הזמן :D

אני יכול להגיד לך מנסיוני האישי עם הצ'רוקי, בעל מנוע זהה לסופה, מכלולים ומשקל דומה, שצריכת הדלק הכללית היא 6-6.5 קילומטר לליטר. בסופות אוטומטיות מקוריות, אין לי נסיון אישי דומה לאורך זמן, אך מדובר על פחות, סביבות 5 ק"מ לליטר.

הסבה של סופה לAW4 אפשרית, הגירים האלו זמינים מיבוא מארה"ב, לא יקרים במיוחד. אתה גם בטח נתקלת כאן כבר בשרשור של בחור ממשגב שהסב את הסופה שלו וכתבה כאן על כל התהליך, המון מידע שימושי.

החשש או הסיכון בכזאת הסבה, כמו תמיד, הוא איכות הביצוע. יכול להיות מצויין ויכולות להיות כל מיני צרות קטנות או גדולות .

-->