PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאגרו 97 דיזל ידני- לא עולה את משלט 21 ועוד..

דניאל איש ההר
06-07-08, 20:44
לחברים הנכבדים שלום,
צר לי שאני מקטר כאן אבל התסכול גדול.
לא מצליח לעלות עם הגיפ את משלט 21 ואתמול-כישלון בטיפוס למעלה עורבים -רמת הגולן.
משלב להילוך 4X4 -הילוך low ,נועל דיפרנציאל אחורי, והגיפ לא עולה מדרגות סלע- מפרפר כמו מטורף.. למרות שג'יפים אחרים כמו גרנד ויטארה וטרופר עלו בהצלחה.
הגבר שכיוון אותי אתמול בעליה למדרגה אמר שהגלגלים האחורים הסתובבו על ריק כלומר נראה לו שהנעילה האחורית לא תקינה.
היום בדקנו ביחד את הרכב במוסך המכונאי אומר שהכול בסדר-הנעילה עובדת.

אם כך מה קורה כאן.
היייתכן שבזמן עומס רציני כמו טיפוס מדרגת סלע חזקה הנעילה האחורית לא מתפקדת כמו שצריך או משהו אחר.
אודה מאוד לתגובתכם המהירה

גיא
06-07-08, 21:24
קצר או ארוך ?

צמיגי שטח או כביש ?

הורדת אויר או לא ?

בוזי
06-07-08, 21:26
הקדמיים הסתובבו (לפחות אחד מהם)?

נמרוד
06-07-08, 21:37
יכול להיות שיש בעייה טכנית בנעילה...

אבל זה לא מה שאני קולט מהשאלה שלך. כתבת "פאג'רו 97 דיזל ידני לא עולה את משלט 21" אבל החסרת עובדה חשובה אחת: "כשאני נוהג בו". ראיתי הרבה נהגים ורכבים שעולים ואחרים שלא עולים או עולים בקושי או שוברים את משלט 21 ומעלות אחרים. לעיתים נדירות האשמה נעוצה ישירות בתקלה ברכב. לנו הנהגים יש נטייה אנושית טבעית לחפש איזושהיא עקמומיות ברצפה... לנהוג בשטח צריך ללמוד כמו כל דבר אחר.

דניאל איש ההר
07-07-08, 01:02
יכול להיות שיש בעייה טכנית בנעילה...

אבל זה לא מה שאני קולט מהשאלה שלך. כתבת "פאג'רו 97 דיזל ידני לא עולה את משלט 21" אבל החסרת עובדה חשובה אחת: "כשאני נוהג בו". ראיתי הרבה נהגים ורכבים שעולים ואחרים שלא עולים או עולים בקושי או שוברים את משלט 21 ומעלות אחרים. לעיתים נדירות האשמה נעוצה ישירות בתקלה ברכב. לנו הנהגים יש נטייה אנושית טבעית לחפש איזושהיא עקמומיות ברצפה... לנהוג בשטח צריך ללמוד כמו כל דבר אחר.

תודה לנמרוד ולמגיבים הקודמים.
הרכב הוא מיצובישי ארוך דיזל ידני צמיגים 50 50 .
מתוך התגובות ולאחר מחשבה שניה:
נראה לי שהילוך law וזה שאחריו לא השתלבו כראוי שנהגתי בו אתמול בצירים לא פחות קשים
-עבר בהצלחה.
מתסכל מאוד שרכב כזה לא מצליח לעבור מדרגות סלע. הוא אוכל מדרגות כאלה בלי בעיות.
אבל... ייתכן והאשמה בי.
ועד הבית- קרי המשפחה לוחצים עלי שאעבור הדרכת נהיגת שטח.
יש המלצות?
אודה שוב למגיבים

שלומי
07-07-08, 01:48
מצטרף לגיא - מה לחץ האוויר בצמיגים ?

שמוליקו
07-07-08, 08:44
דניאל,
לעבור מכשול בשטח, קשור גם למצב הג'יפ, אבל ואבל גדול.
אם הצמיגים יבשים ,ישנים, לא הורדת אויר, בעיה טכנית - כל אלה עוזרים לך להכשל.
אם כל אלה תקינים ידידי, יש כמה וכמה מקומות ואנשים ,כמו 4X4 ,כמו אבירם ברקאי ,כמו ג'ו בירן כמובן שיש עוד הרבה, שמעבירים קורס בנהיגת שטח.
אחרי קורס כזה לא תגיד ,אולי לא עבדה הנעילה (בלי באמת להבין מה תפקידה ומה יקרה אם היא לא תעבוד), תדע בדיוק מה מגבלות הרכב שלך, והכי חשוב, את רב המכשולים שהויטארות וכל אלה עוברים, תעבור גם אתה בצורה אלגנטית ,בלי לשבור את הרכב ובלי להסתכן.
קורס בנהיגת שטח זו לא מילה גסה, אנחנו משוכנעים שזה שאנחנו כבר 20 שנה על הכביש, יותר טובים מכל הנהגים האחרים, הופך אותנו אוטומטית גם לנהגי שטח טובים.
זו טעות מרה.
לנהוג בשטח צריך ללמוד, תגובות למצבים שהם הפוכים בתכלית לדרך בה היית מתנהג בכביש.
לא ממש משנה אם אתה לומד מאנשים שמטיילים איתך ,או בקורס.
אני ממליץ על קורס, לי נתן המון.
אני עברתי אצלם - http://www.4x4.co.il/shop/shopMain.aspx?categoryId=1&subCatId=37 ממליץ בחום.

דניאל איש ההר
07-07-08, 09:12
דניאל,
לעבור מכשול בשטח, קשור גם למצב הג'יפ, אבל ואבל גדול.
אם הצמיגים יבשים ,ישנים, לא הורדת אויר, בעיה טכנית - כל אלה עוזרים לך להכשל.
אם כל אלה תקינים ידידי, יש כמה וכמה מקומות ואנשים ,כמו 4X4 ,כמו אבירם ברקאי ,כמו ג'ו בירן כמובן שיש עוד הרבה, שמעבירים קורס בנהיגת שטח.
אחרי קורס כזה לא תגיד ,אולי לא עבדה הנעילה (בלי באמת להבין מה תפקידה ומה יקרה אם היא לא תעבוד), תדע בדיוק מה מגבלות הרכב שלך, והכי חשוב, את רב המכשולים שהויטארות וכל אלה עוברים, תעבור גם אתה בצורה אלגנטית ,בלי לשבור את הרכב ובלי להסתכן.
קורס בנהיגת שטח זו לא מילה גסה, אנחנו משוכנעים שזה שאנחנו כבר 20 שנה על הכביש, יותר טובים מכל הנהגים האחרים, הופך אותנו אוטומטית גם לנהגי שטח טובים.
זו טעות מרה.
לנהוג בשטח צריך ללמוד, תגובות למצבים שהם הפוכים בתכלית לדרך בה היית מתנהג בכביש.
לא ממש משנה אם אתה לומד מאנשים שמטיילים איתך ,או בקורס.
אני ממליץ על קורס, לי נתן המון.
אני עברתי אצלם - http://www.4x4.co.il/shop/shopMain.aspx?categoryId=1&subCatId=37 ממליץ בחום.

תודה לשמוליקו וגיא,
הצמיגים במצב מצוין כאמור, 50 50 לא הורדתי אויר לפני המעבר על מדרגות הסלע נראה שגם הגיפים האחרים לא עשו כך.
אבדוק את האתר לנהיגת שטח.
אגב, אני איש שטח -מהדור הקודם קומנדקרים' גיפים cj, וזחלמ"ים.

שנים של עבודה ו מילואים בסיני ובנגב.
לכלים האלה לא היו נעילות ושאר ירקות...גם לא מזגנים..
הילוכים רגילים' הילוך low, מצב ספיישל, וכננת מכנית.
העבירות שלהם היה מדהימה.
קומנדקר כזה עם היו מביאים אותו למשלט 21 או על מעלה הכי קשה בארץ היה צוחק..
על מה הרעש והמהומה.
כל טוב ותודה שוב למגיבים
אודה לתגובות נוספות

נמרוד
07-07-08, 09:46
אחת הטעויות היא להשליך מהנהיגה בצבא/מילואים על נהיגת שטח בטיולים. זה נושא בפני עצמו ששווה דיון, זה לא רק ההבדל בכלים עצמם.

בכל מקרה, לגבי קורסי שטח - תרים טלפון למרכז הישראלי לסיור www.4wd.co.il (http://www.4wd.co.il) , מקימים הדרכות כמעט כל יום שישי, נסה להשתלב בהדרכה של יפתח שובל (חבר אישי).

אם אתה מעוניין בהדרכה אחד על אחד, אז אבירם ברקאי www.barkai4x4.co.il (http://www.barkai4x4.co.il) הוא כנראה הטופ. עוד אני יכול להמליץ, מהיכרות אישית, על יואב קווה שעושה הדרכות אישיות - www.shvilim.co.il (http://www.shvilim.co.il) .

אבל אין כמו פשוט לטייל, והרבה, למצוא את האנשים הנכונים ללמוד מהם מה כן, וגם ללמוד מה לא מאנשים אחרים.

שמוליקו
07-07-08, 09:59
דניאל,
לא טוען שאין לך מושג בשטח, רק שבין נהיגה על נ"נ לבין נהיגה על פאגרו, ההבדל ענק.
בא נתחיל מזה שהכל עבר בשלום אחרי המכה הקטנה וכולם יצאו שלמים (מה יגיד מנהל סניף הבנק :))
כן אני יודע ,בנתיים לא היתה מכה ושלא תיהיה.
הכלים האלה שאנחנו מכנים גיפים ,הם לא יותר מרכבי SUV שיודעים לנסוע בשטח (לא מכליל כאן סיקסים סופות ושונות), המכלולים יותר עדינים, הבטן הרבה יותר רכה לפגיעות והכי חשוב, אנחנו משלמים על הנזקים של עצמינו.

דניאל איש ההר
07-07-08, 16:09
מצטרף לגיא - מה לחץ האוויר בצמיגים ?

אודה, לא הורדתי אויר. לחץ אויר 30 32 נבדק לפני הנסיעה.
האם היה כדאי להוריד אויר.
כאמור הצמיגים תקינים לחלוטין. אחורים חדשים לגמרי. קדמיים במצב טוב מאוד

יונתןמצפה
07-07-08, 16:21
הגבר שכיוון אותי אתמול בעליה למדרגה אמר שהגלגלים האחורים הסתובבו על ריק
הקדמיים הסתובבו (לפחות אחד מהם)?

מבלי לגרוע בכלל מכל מה שנכתב כאן.
מה לגבי השאלה הזאת? האם ייתכן ויש לך בעייה בשילוב 4X4/ לוקרים?
כמה זמן יש לך את הרכב והאם לכאורה "פתאום" הוא התחיל לאכזב או שרק עכשיו אתה מנסתה לעלות איתו דברים כאלו?

שמוליקו
07-07-08, 17:45
אודה, לא הורדתי אויר. לחץ אויר 30 32 נבדק לפני הנסיעה.
האם היה כדאי להוריד אויר.
כאמור הצמיגים תקינים לחלוטין. אחורים חדשים לגמרי. קדמיים במצב טוב מאוד

יש כל מיני אסכולות,
אני בעד להוריד לאיזור ה 25 - 22
אחיזה יותר טובה ואם הרכב מחליק קלות עם דופן הצמיג על סלע, יש לו סיכוי לשרוד(פחות לחץ - מכה יותר מרוככת).
אתה יכול להגיע למשלט חזרה, או לשטח אחר בסגנון, לטפס מכשול קל, לחזור לאחור להוריד 5 PSI בכל גלגל ולעלות שוב את אותו מכשול.
אתה תרגיש כבר את ההבדל ותחליט לבד מה מרגיש לך נוח יותר, בטוח יותר, אוחז טוב יותר.
יכול להיות שדווקא סוג הצמיגים שלך יתנהג קצת שונה.

קיד
07-07-08, 23:39
נראה לי שהילוך law וזה שאחריו לא השתלבו כראוי שנהגתי בו ..
איזו תיבת העברה? האם SUPER SELECT?
באיזה מצב בדיוק היתה תיבת העברה?
האם נבדק במוסך המערכת הפנאומטית של שילוב הציריה הקדמית?
אני רואה 3 סיבות כשל אפשריות.
תיבת העברה אינה נמצאת במצב של סגר דיפ' אורכי נעול: תפעול לא נכון.
מנגנון שילוב ציריה קדמית בדיפ' קדמי לא תקין: סולנאודים, וואקום, צנרת, מכני.
נעילה רוחבית אחורית אינה תקינה: משאבה חשמלית, קרע בצינור, תקלה מכנית.

מצד שני... יכול להיות הכל ביחד:smile:

בברכה,
קיד.

דניאל איש ההר
08-07-08, 08:50
[quote=קיד;206026]
איזו תיבת העברה? האם SUPER SELECT?
באיזה מצב בדיוק היתה תיבת העברה?
האם נבדק במוסך המערכת הפנאומטית של שילוב הציריה הקדמית?
אני רואה 3 סיבות כשל אפשריות.
תיבת העברה אינה נמצאת במצב של סגר דיפ' אורכי נעול: תפעול לא נכון.
מנגנון שילוב ציריה קדמית בדיפ' קדמי לא תקין: סולנאודים, וואקום, צנרת, מכני.
נעילה רוחבית אחורית אינה תקינה: משאבה חשמלית, קרע בצינור, תקלה מכנית.

מצד שני... יכול להיות הכל ביחד:smile:

היי קיד-ראשית תודה

בתיבת ההעברה הזאת יש super selected

ידית התיבה היתה בזמן הטיפוס שנכשל במצב 4llc, דיפרנציאל אחורי נעול- כלומר בשיא הכוח לטיפוס.אבל נראה לי שהשילוב בתוך התיבה לא בוצע כראוי

לא נבדקו כל הפריטים שהזכרת.
האם אתה מכיר מכונאי, מוסך אמין שיבדוק את כל מה שהזכרת
אודה לך אם תיצור איתי קשר בפרטי

te]

דניאל איש ההר
08-07-08, 16:11
נראה לי שהבעיה נפתרה.
לפי עצתו של קיד בדקתי היום במוסך הקבוע שלי את כל המערכות -הסולנואיד, הואקום נעילה אחורית, הכול תקין
מצטער אך לא ציינתי לקוראים כאן שבזמן שאירע הכשל-נורות האתראה של ה 4X4
הבההבו כמו מטורפות למרות שהידית שולבה למצב super selected .
אם כך לא היה שילוב פנימי בתוך תיבת ההעברה והיתר כלומר הגיפ היה במצב 4X4 רגיל.

לדברי מנהל המוסך תופעת זה של חוסר שילוב או ניתוק נובע מהתחממות יתר של שמן תיבת ההלוכים.
אם כך הוחלף מיד השמן הנ"ל ושמן תיבת ההעברה.
מה דעתכם כל כך חברים נכבדים
שוב, מודה לכולם שעזרו ותמכו

מזגנים
08-07-08, 21:12
נראה לי שהבעיה נפתרה.
לפי עצתו של קיד בדקתי היום במוסך הקבוע שלי את כל המערכות -הסולנואיד, הואקום נעילה אחורית, הכול תקין
מצטער אך לא ציינתי לקוראים כאן שבזמן שאירע הכשל-נורות האתראה של ה 4X4
הבההבו כמו מטורפות למרות שהידית שולבה למצב super selected .
אם כך לא היה שילוב פנימי בתוך תיבת ההעברה והיתר כלומר הגיפ היה במצב 4X4 רגיל.

לדברי מנהל המוסך תופעת זה של חוסר שילוב או ניתוק נובע מהתחממות יתר של שמן תיבת ההלוכים.
אם כך הוחלף מיד השמן הנ"ל ושמן תיבת ההעברה.
מה דעתכם כל כך חברים נכבדים
שוב, מודה לכולם שעזרו ותמכו

האמת לא נראה לי שיש קשר לשמן בגיר.

אולי אולי לשמן בטרנספר (וגם לא נראה לי)

נראה לי יותר שאתה לא מכיר את הרכב מספיק טוב .

ברגע שתבין שלפגרו יש בעיה במהלך מתלה גם קידמי וגם אחורי ולפעמים גם עודף כוח במקומות כמו המשלט.

אז אופן הנהיגה הוא אחר מהרבה רכבים אחרים .(ענין הרמת הגלגל הקידמי+שיפועי צד בעיתיים )

הנעילה היא יתרון עצום שפותר חלק מהבעיה אבל לא לגמרי.

אני מעריך שהזמן יעשה את שלו ותלמד להפיק את המקסימום .

חוץ מזה אחלה אוטו .

עמוס

נ

סוזי המשתוללת
08-07-08, 22:44
כשהנורות מהבהבות הן מעידות על כך שהלוקרים הקדמיים אינם נעולים ולכן גם אם תיבת ההעברה משולבת כח אמנם יעבור לדיפרנציאל הקדמי אבל לא ימשיך משם לגלגלים
כל הנ"ל בהנחה שהנורות של הגלגלים הקדמיים הבהבו
במידה והנורה של הדיפ המרכזי או האחורי לא משתלבות אז הן תהבהבנה בתורן

יונתןמצפה
08-07-08, 22:53
מצטער אך לא ציינתי לקוראים כאן שבזמן שאירע הכשל-נורות האתראה של ה 4X4 הבההבו כמו מטורפות

פרט קטן אבל חשוב מאד!

בקיצור, כמו ששאלנו כאן אבל משום מה לא קיבלנו תשובות- כנראה שלא היה לך 4X4 ורק הגלגלים האחוריים "פירפרו" כהגדרתך!

שים לב להערה של שמוליק (סוזי) בדוק את הלוקרים ובהצלחה!

דניאל איש ההר
09-07-08, 00:31
כשהנורות מהבהבות הן מעידות על כך שהלוקרים הקדמיים אינם נעולים ולכן גם אם תיבת ההעברה משולבת כח אמנם יעבור לדיפרנציאל הקדמי אבל לא ימשיך משם לגלגלים
כל הנ"ל בהנחה שהנורות של הגלגלים הקדמיים הבהבו
במידה והנורה של הדיפ המרכזי או האחורי לא משתלבות אז הן תהבהבנה בתורן

תגובה לסוזי וליונתן-
אין לרכב לוקרים חיצונים על טבורי הגלגלים. הכוח עובר לגלגלים ישירות -כך הבנתי משני אנשים -לא מהפורום.
אכן ,הנורות של הגלגים הקדמים הבהבו בזמן הכשל.

תודה לשניכם

יונתןמצפה
09-07-08, 04:16
תגובה לסוזי וליונתן-
אין לרכב לוקרים חיצונים על טבורי הגלגלים. הכוח עובר לגלגלים ישירות -כך הבנתי משני אנשים -לא מהפורום.
אכן ,הנורות של הגלגים הקדמים הבהבו בזמן הכשל.

תודה לשניכם

אני לא מכיר אישית את הרכב הזה. בכל מקרה, במידה והוא אינו 4X4 קבוע עם דיפרנציאל מרכזי אז יש לו לוקרים אוטומטיים אשר נמצאים בתוך הסרן. ע"פ רוב עובדים ע"י וואקום או מנוע חשמלי. זאת מערכת שנוטה לתקלות, ובד"כ כשנורת ה 4X4 מהבהבת זה סימן שיש בעיה בשילוב הלוקרים. ע"פ רוב הנורה מחוברת ללוקרים ולא לתיבת ההעברה (ככה זה בטרופר).

שמע, אתה צריך לבדוק אם יש לך 4X4:

גש למשטח בעל מקדם חיכוך נמוך (נניח דרך עפר עם הרבה חצץ). שלב ל- 4X4, עדיף LOW.
הפנה את הרכב לכיוון ירידה כלשהי ושלב לרברס. התחל נסיעה באופן מהיר (זריקת קלאצ' או אם אוטמטי אז תן מעט גז וברקס ושחרר את הברקס בבת אחת). הבט תו"כ על הגלגלים. אם רק האחוריים מפרפרים כנראה יש לך בעייה בלוקרים ובכל מקרה אין לך 4X4.

בטח יש לחברה עוד שיטות לבדוק את זה אבל אני חושד שיש לך שם בעיה.

דווח...

דניאל איש ההר
09-07-08, 09:15
אני לא מכיר אישית את הרכב הזה. בכל מקרה, במידה והוא אינו 4X4 קבוע עם דיפרנציאל מרכזי אז יש לו לוקרים אוטומטיים אשר נמצאים בתוך הסרן. ע"פ רוב עובדים ע"י וואקום או מנוע חשמלי. זאת מערכת שנוטה לתקלות, ובד"כ כשנורת ה 4X4 מהבהבת זה סימן שיש בעיה בשילוב הלוקרים. ע"פ רוב הנורה מחוברת ללוקרים ולא לתיבת ההעברה (ככה זה בטרופר).

שמע, אתה צריך לבדוק אם יש לך 4X4:

גש למשטח בעל מקדם חיכוך נמוך (נניח דרך עפר עם הרבה חצץ). שלב ל- 4X4, עדיף LOW.
הפנה את הרכב לכיוון ירידה כלשהי ושלב לרברס. התחל נסיעה באופן מהיר (זריקת קלאצ' או אם אוטמטי אז תן מעט גז וברקס ושחרר את הברקס בבת אחת). הבט תו"כ על הגלגלים. אם רק האחוריים מפרפרים כנראה יש לך בעייה בלוקרים ובכל מקרה אין לך 4X4.

בטח יש לחברה עוד שיטות לבדוק את זה אבל אני חושד שיש לך שם בעיה.

דווח...

היי,
כנראה של הובן משהו
יש לרכב ארבע על ארבע והשאר.
נבדק בדיונות על הים באיזור תל אביב בהרי ירושלים נחל כסלון עין לימון בחלק מעליה למשלט 21 ובטיול ההוא לרמת הגולן.
הכל עובד פיקס (בנסיעה לרמת הגולן הרכב נסע במסלולים גם קשים כמו ציר המוסכים הציר לפאגר
לבריכת הקצינים ועוד. עליות קשות ,סלעים בורות, )הארבע על ארבע עבד כראוי כך גם הlow
super selcted ) וגם נעילת הדיפרנציאל . רק בקטע האחרון בעליה למצוק עורבים אירע הכשל
נראה שלאחר מאמץ רב, משהו לא מתפקד שם.
אשר לדברי המכונאי ייתכן ייתכן כתוצאה מחום על כן הוחלף שמן גיר ושמן תיבת העברה.
אם יש דרך פשוטה לבדוק את הוקום הסולנואיד ו והלוקרים-בלי שיטת ניחושים אלא אבחון מדויק,
אשמח לעזרתך.
תודה,

יונתןמצפה
09-07-08, 13:04
היי,
כנראה של הובן משהו
יש לרכב ארבע על ארבע והשאר.
נבדק בדיונות על הים באיזור תל אביב בהרי ירושלים נחל כסלון עין לימון בחלק מעליה למשלט 21 ובטיול ההוא לרמת הגולן.
הכל עובד פיקס (בנסיעה לרמת הגולן הרכב נסע במסלולים גם קשים כמו ציר המוסכים הציר לפאגר
לבריכת הקצינים ועוד. עליות קשות ,סלעים בורות, )הארבע על ארבע עבד כראוי כך גם הlow
super selcted ) וגם נעילת הדיפרנציאל . רק בקטע האחרון בעליה למצוק עורבים אירע הכשל
נראה שלאחר מאמץ רב, משהו לא מתפקד שם.
אשר לדברי המכונאי ייתכן ייתכן כתוצאה מחום על כן הוחלף שמן גיר ושמן תיבת העברה.
אם יש דרך פשוטה לבדוק את הוקום הסולנואיד ו והלוקרים-בלי שיטת ניחושים אלא אבחון מדויק,
אשמח לעזרתך.
תודה,

דניאל:
אני לא מכונאי ואני גם לא מתיימר להיות אחד. לא יודע מה היה לפני הכשל שאתה מתאר וזה גם לא חשוב. אני הייתי מתחיל כמו שכתבתי בלבדוק האם יש לך עכשיו 4X4 . לא פעם, אלא עכשיו... נזק ללוקרים יכול להיגרם ממכה.
בכל מקרה, זו המלצתי- לבדוק אם יש לך עכשיו 4X4 ארבע. מעבר לכך, קטונתי.

raanan
09-07-08, 17:55
דניאל שלום,

לאחר שעקבתי מהצד על "התפתחות" השרשור, להלן התובנות שלי :

א. כישורי נהיגת השטח שלך מהתקופה של "חסמבה" "ושהשכנים" ברחו מפנינו ללא נעליים ...
מה לעשות התקדמנו "קצת" מאז ועכשיו יש ברכבי השטח מערכות פיקוד פנאומטיות נשלטות מחשב אלקטרוני.
לגביך זה אומר, לא מספיק להעביר ידית בלי להבין מה משמעות נוריות החיווי.
המלצה אישית, קרא את ספר הרכב בעיקר בהיבט תפעול מערכת ה- 4X4 .

ב. אינך מבין טכנית על בוריים את כל מושגי מע' ה- 4X4 (פרונט אקס ומע' שילוב הגלגלים הקידמיים, דפרנציאל
מרכזי במצב פתוח ונעול , נעילה רוחבית בסרן האחורי).
בעקבות הנ"ל שוכנעת שפתרון הקסם הוא בהחלפת שמן גיר (החלפה כשלעצמה תמיד רצויה
בפרט אם רכשת הרכב כעת).
המלצה לחפש ולקרוא קצת שרשורים אחורה בנושא נעילת ציריות ולוקרים בגלגלים הקידמיים, אם תרצה יש לי
חומר טכני בנושא (באנגלית) לפתרון תקלה שכיחה זו.

לסיכום, ראשית קרא ספר הרכב לתפעול נכון , הצטרף לקורס נהיגת שטח או לקבוצת מטיילים במסלולים קלילים.
בכל מקרה אל תהיה נמהר ותנסה מסלולים מעבר ליכולת האישית שלך.
עם הזמן והנסיון, תלמד הרכב ומגבלותיו (את שלך רצוי שתלמד קודם) ובהתאם תדע לאיזה טיולים "להתחבר".

בהצלחה
רענן

דניאל איש ההר
09-07-08, 22:15
אחת הטעויות היא להשליך מהנהיגה בצבא/מילואים על נהיגת שטח בטיולים. זה נושא בפני עצמו ששווה דיון, זה לא רק ההבדל בכלים עצמם.

בכל מקרה, לגבי קורסי שטח - תרים טלפון למרכז הישראלי לסיור www.4wd.co.il (http://www.4wd.co.il) , מקימים הדרכות כמעט כל יום שישי, נסה להשתלב בהדרכה של יפתח שובל (חבר אישי).

אם אתה מעוניין בהדרכה אחד על אחד, אז אבירם ברקאי www.barkai4x4.co.il (http://www.barkai4x4.co.il) הוא כנראה הטופ. עוד אני יכול להמליץ, מהיכרות אישית, על יואב קווה שעושה הדרכות אישיות - www.shvilim.co.il (http://www.shvilim.co.il) .

אבל אין כמו פשוט לטייל, והרבה, למצוא את האנשים הנכונים ללמוד מהם מה כן, וגם ללמוד מה לא מאנשים אחרים.
נמרוד-תודה,
ייבדק הנושא

קיד
09-07-08, 22:51
אני לא מכיר ...... אבל אני חושד שיש לך שם בעיה.
...
לא יודעים, לא עונים.
כרגיל מישהו שואל האם הגיעו אגסים לשוק, וכולם עונים לו שיש אבטיחים ומלונים.
פג'ארו אינו CJ.
אין נעילות בטבור!
וכן, יש קשר בין תיה"ל, תיבת העברה, וסרן קדמי.
בברכה,
קיד.

קיד
09-07-08, 22:56
....
ברגע שתבין שלפגרו יש בעיה במהלך מתלה גם קידמי וגם אחורי ולפעמים גם עודף כוח במקומות כמו המשלט.

אז אופן הנהיגה הוא אחר מהרבה רכבים אחרים .....
מה יגידו בעלי הסופות?
זאת ללא ספק התובנה הקשה ביותר לעיכול:p
קיד.

סוזי המשתוללת
10-07-08, 20:28
:mrgreen:קיד
אני רואה שהיום אתה במצב רוח...:mrgreen:

מזגנים
12-07-08, 12:55
מה יגידו בעלי הסופות?
זאת ללא ספק התובנה הקשה ביותר לעיכול:p
קיד.

לא כל כך הבנתי את הטימטום הזה???????????????

-->