PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרסומת לאלעל

tzagi
08-07-08, 08:06
לא יודע אם מישהו שם לב,
יש פה פרסומת עם איזה יצור שנקרא "און פרלין"
אני כמובן לא יודע מי זה, והאמת, גם לא מעניין.

אבל,
מה זה החרטה הזה?
אני לא מבין את הפירסומת, האם ה"אדם" הזה אמור לגרום לי לרצות לטוס באלעל?
אולי זה רק אני, אבל אף פעם לא ראיתי דבר כזה במטוס,
ואני לא יוסיף מה יקרה אם אדון פרלין ישב לידי במטוס ויקשקש ככה :-)
יתכן שימצא קרירה חדשה כצנחן.

ברצינות,
אולי מישהו מוכל להסביר לי מדוע אל על חושבים ששימוש באדם הזה אמור להיות אטרקטיבי ללקוח(הצפוי)?

דרור ברלי
08-07-08, 11:47
את "ארץ נהדרת" היית רואה אצלך בטקסס?

אם לא, אז "און פרלין" בתכנית הוא "יועץ לענייני תקשורת של ראש הממשלה".
אם הוא מצחיק? עניין שנתון לויכוח. הוא מצחיק כמו שמיקי בוגנים בפרסומות של מחסני תאורה אמור להצחיק. מין הומור כזה שמציג הומואים וכאילו-כזה-הומואים כדמויות קומיות. אותי הוא לא הצחיק.

tzagi
08-07-08, 22:20
את "ארץ נהדרת" היית רואה אצלך בטקסס?

אם לא, אז "און פרלין" בתכנית הוא "יועץ לענייני תקשורת של ראש הממשלה".
אם הוא מצחיק? עניין שנתון לויכוח. הוא מצחיק כמו שמיקי בוגנים בפרסומות של מחסני תאורה אמור להצחיק. מין הומור כזה שמציג הומואים וכאילו-כזה-הומואים כדמויות קומיות. אותי הוא לא הצחיק.

אז אתה רוצה להגיד לי,
שההומור אמור להגיע מלהראות "הומוישראלים" כקרקטורה?

וחברה ענקית כאל על לא רואה בזה בעיה?
או שזה הומור מיוחד לישראל?

אבל אני לא מדבר על אכות ההומור, רק שהוא משומש לפרסומת מוצר מסויים.

ERAN NO 1
09-07-08, 10:42
אני חייב להודות שעד ש tzagi לא הציג את זה כמו שהציג לא שמתי לב בכלל לזה.

סתם התייחסתי לכך שיש בפרסומת "טאלאנט" שאני אישית אוהב כמו יובל סמו שעושה את אחת מהדמויות שהוא טוב בהן.
כן הומו לא הומו כן טוב לא טוב לא אני אשפוט אבל בארץ נהדרת עד כמה שהבנתי היו לו ביקורות טובות על הדמות למה שזה לא יקרין על הפרסומת.

נמרוד
09-07-08, 23:32
איפה בדיוק אתה רואה את הפרסומת הזו בטקסס?

Viper
09-07-08, 23:35

נמרוד- יש משהו שקורה בארץ שנסתר מעיניו של ג'ו???

tzagi
09-07-08, 23:52

מי אמר טקסס??????
כתבתי:פה באתר(טוב, לזה התכוונתי)
רד למטה. יש באנר גדול עם תמונה של היצור.

ואגב,
לאף אחד אין הסבר לשאלה? אין כן אנשי פרסומת?

ERAN NO 1
10-07-08, 12:23
.
ואגב,

התשובה פשוטה ואתה חלק ממנה
לפרסומת יש תפקיד והוא חשיפה.
ממש לא משנה מה יש שם כל עוד זה לא פוגע באף אחד. וגורם לך לדבר ולשאול שאלות עליה היא עושה את תפקידה.
אם ג'ו הגדול מאמריקה שואל על הפרסומת הזאת שאלות באתר כמו ג'יפולוג תאמין לי שהקופירייטר הזה קיבל את הבונוס שלו.

והאם זה בכלל משנה? כמה ישראלים נכנסים למשרד נסיעות ואומרים אני רוצה רק אלעל?
או שאולי הם אומרים אני כבר לא רוצה אלעל מפחד שיישב לידם איזה און פרלין כזה

נמרוד
10-07-08, 21:33
מי אמר טקסס??????
כתבתי:פה באתר(טוב, לזה התכוונתי)
רד למטה. יש באנר גדול עם תמונה של היצור.

ואגב,

אנחנו לא רואים את אותם פרסומות ג'ו. מערכת הפרסום של גוגל מראה לך פרסומות בין היתר על פי המיקום שלך, לבן אדם שנמצא בארה"ב וגולש באתר בעברית - היא תופרת פרסומת של אל-על. זה עובד, וזה עוד כלום. הגוגל האלו לא סתם העסק הכי מצליח בעולם.

tzagi
11-07-08, 07:55
אומנם לא ידעתי,
אבל אני גם לא בטוח שזה מדוייק,
כרגע אני רואה באנרים למצברי שנפ ו20 שנה למיטסובישי בישראל, שנייהם לא רלוונטיים אלי.

ערן,
אני רואה את זה קצת אחרת,
פרסומת צריכה להיות מעניינת ומושכת לעין,
אך גם היא אמורה לקרוץ לקהל רחב,
ברגע שפרסומת דוחה מישהו, או מעליבה קבוצה מסויימת, החברה שמפרסמת גורמת לעצמה נזק.
אבל הפרסומת גם לא מיועדת לאמריקאים, וכנראה שבארץ יש גישה שונה לראות הומוישראלים או CROSS DRESSERS
כדמויות קומיות, אני אישית לא רואה הומור בזה, אותי זה דוחה, ובטח שלא מחמיא לאותם דמויות קומיות, או לאלה שהם מנסים לחקות.

דרור הראל
11-07-08, 08:35
אומנם לא ידעתי,
אבל אני גם לא בטוח שזה מדוייק,
כרגע אני רואה באנרים למצברי שנפ ו20 שנה למיטסובישי בישראל, שנייהם לא רלוונטיים אלי.

ערן,
אני רואה את זה קצת אחרת,
פרסומת צריכה להיות מעניינת ומושכת לעין,
אך גם היא אמורה לקרוץ לקהל רחב,
ברגע שפרסומת דוחה מישהו, או מעליבה קבוצה מסויימת, החברה שמפרסמת גורמת לעצמה נזק.
אבל הפרסומת גם לא מיועדת לאמריקאים, וכנראה שבארץ יש גישה שונה לראות הומוישראלים או CROSS DRESSERS
כדמויות קומיות, אני אישית לא רואה הומור בזה, אותי זה דוחה, ובטח שלא מחמיא לאותם דמויות קומיות, או לאלה שהם מנסים לחקות.

מאחר ואתה רואה את חצי התמונה בלבד,אתה לא מבין את ההומור שבפרסומת.

א.לדמות קשר ישיר לדמות בארץ נהדרת,דמות מוצלחת ומצחיקה שמצליחה מצד אחד ל"רדת" על יועצי תקשורת למינהם ולגרום לעם להבין את תפקידם ואת החשיבות המוגזמת שמיוחסת להם,ומצד שני מציגה סוג מסויים של "הומו" שלמרות הגחכו כביכול הופך למעשה להיות חביב מצחיק ובילתי מזיק ואולי עושה בכך שרות חיובי ל"מגדר".

ב.אם אתה רואה רק את הבאנר ולא את הפרסומת המלאה,אתה בהחלט צפוי להגיב כפי שאתה מגיב,הפרסומת עצמה מצחיקה מאד וקשורה קשר ישיר לאליפות אירופה בכדורגל שהתחוללה לאחרונה.כאחד שנמנע לראות טלויזיה בגלל פרסומות,אך צפה באליפות אירופה,אני חושב שמדובר בפרסומת מעולה(למרות שעליי היא לא עבדה,אני מעדיף לטוס בחברות שפחות מזיינות לי את המוח עם השאלות המטומטמות שלהן-תבדקו לי את המזוודה,מצידי תעשו לי חוקן,רק תפסיקו לזיין לי במוח).

דרור הראל

בדרך להקמת סניף גיפולוג בג'אמייקה

tzagi
11-07-08, 08:57
דרור,
ראיתי גם ראיתי,
יש כמות לא קטנה של סרטונים

בכול זאת, ארץ נהדרת או לא ארץ נהדרת,
תוכנית הומור טלויזונית זה דבר אחד,
שימוש בדמות סטריאוטיפית בפרסומת זה דבר אחר,

תחשוב על זה ככה:
החברה המפרסמת מראה את הדמות כSPOKESMAN
הוא מיצג את החברה.
מה עם הדמות היתה, נגיד היו מראים איזה רומני מפורסם(סתם לדוגמה) והוא היה אומר שהוא רק טס באלעל כי הוא קמצן ולא אוהב לבזבז או להוציא כסף,
איך זה היה נראה? מה אתה היית חושב על החברה המפרסמת אם היתה רומני?
או אפילו אם לא....יש לזה השלכות, אדם שרואה את הפרסומת אולי אומר לעצמו: "אני לא רוצה לטוס באלעל כי אני לא רוצה שיחשבו שאני קמצן"

איך שלא תסתכל על זה, הפרסומת עיצבנה מישהו, וזה כל הנקודה.

דרור הראל
11-07-08, 09:06
צחי,אני מבין את הגישה שלך.

אמנם אני לא מה"מגדר"(למרות שאני חבר של יוני5), אבל נראה לי שהבחור עושה שירות טוב,ולא נראה לי שהפרסומת עלולה לגרום למישהו לומר-בגלל שבאל על טסים הומאים,אני לא טס שם.

האמת כשאני חושב על זה שוב,אני מופתע מאד שעוד לא קם איזה רב חרדי והטיל חרם על החברה בגלל פירסומי תועבה.

דרור הראל

ו

tzagi
11-07-08, 09:18
(למרות שאני חבר של יוני5

ו

הממ
אני במקומך לא הייתי מתפאר בזה :-)
ואני לא מבין למה אתה מקלל אותי וקורא לי צחי, אני לא מכיר אותו.
השם משתמש זה ראשי תיבות בשפה שלא בדיוק ידועה פה, למרות שהיא צריכה להיות...

דרור הראל
11-07-08, 22:02
הממ
אני במקומך לא הייתי מתפאר בזה :-)
ואני לא מבין למה אתה מקלל אותי וקורא לי צחי, אני לא מכיר אותו.
השם משתמש זה ראשי תיבות בשפה שלא בדיוק ידועה פה, למרות שהיא צריכה להיות...

א.סליחה על הטעות בשם-ג'ו

ב.אני לא מתפאר בחברות עם יוני 5,אבל לכל תימני חשוב שיהיה "אשכנזי מחמד",כדי שלא ניחשב מתנשאים.

דרור הראל

נמרוד
11-07-08, 23:47
מה שאתה אומר זה שאל-על הפסידה לקוח? ועוד frequent flyer כמוך? מצד שני מי יודע כמה חברי קהילה מסן-פרנסיסקו דווקא נדלקו על און פרלין :D

ובנימה רצינית - כן, החברה הישראלית יותר פתוחה ופלורליסטית, בסך הכל, מאשר האמריקאית.

tzagi
12-07-08, 06:38
מה שאתה אומר זה שאל-על הפסידה לקוח? ועוד frequent flyer כמוך? מצד שני מי יודע כמה חברי קהילה מסן-פרנסיסקו דווקא נדלקו על און פרלין :D

ובנימה רצינית - כן, החברה הישראלית יותר פתוחה ופלורליסטית, בסך הכל, מאשר האמריקאית.

אין לי כל דבר נגד אל על,
האמת, שאני מעדיף לטוס איתם מכל חברה אחרת שטסתי בה,
האוירה שונה , היצורים( הנוסעים) משעשעים, תמיד יש צעקות ובלגן....(כרגיל לישראלים)
התלונה היחידה שיש לי זה נגד החברה קדישה שלא מסוגלים להבין שהם לא לבד במטוס במשך 12 שעות.
וגם צרפתים, לא רק שהנבלות לא מדברות אנגלית, גם הם מתנהגים כאילו המטוס של אבא שלהם
אגב, לכן אני לא טס דרך ארופה יותר, ולא אכפת לי כמה הכרטיס עולה.

אני לא קונה את התרוץ שלך, לדעתי זה יותר מתקרב לחוסר PC מוחלט.
ולהראות מסכנים ומוזרים כדמויות קומיות, לדעתי, זה לא שונה מלצחוק על ילדים מפגרים ואוטיסטים
ונכון, התופעה נפוצה בישראל, אבל מוזרה ולא מובנת לי.

דרור הראל
12-07-08, 12:25
נמרוד,אין ספק שהחברה שלנו יותר פלורליסטית,כנראה בגלל זה בעשרות הפעמים שהגעתי לנתב"ג תמיד נעצרתי לתחקור בכניסה לטרמינל. רק לפני חמישה ימים-אישתי וביתי נכנסות לטרמינל,מיד לאחריהם יונתן בני וכמובן אני אחרון ,מיד קופץ המאבטח וחוסם את דרכי,דבר ראשון קראתי לאישתי "מה את רצה קדימה את הרי יודעת שעוצרים פה כושים" המאבטח הנכלם,נתן לי לעבור נבוך-בעבר נהגתי לתת להם מניפסט שלם,על מיהו חשוד ומיהו גזען-חברה פלורליסטית בתחת שלי,נמרוד ידידי אתה חי בתיך אחת החברות הגזעניות ביותר בעולם באופן מובנה ולא רק בגלל בעיות נושאי ביטחון (למרות שנכון הוא שתימנים הוכיחו עצמם כמסוכנים-עמיר,בן לאדן).

ג'ו,דווקא ההצגה של און פרלין,גורמת לקירוב ולא ריחוק ולעג-הוא שנון,חביב ומצחיק ולא מעורר סלידה וגועל כמו למשל הדפוק "ממחסני תאורה". לעיתים באמצעות הומור וירידה עצמית,נוצר כיוון ונשברים מחסומים (ואני יודע בנושא זה על מה אני מדבר).

דרור הראל

zsahi
12-07-08, 15:42
ביותר מדי שירשורים מועלים כאן אמירות גזעניות נוראיות.
אולי כדי שתתחילו לנקות מכאן חלק מהזוהמה, מי יודע אולי עם הזמן זה אפילו ישפר את תרבות ה4X4 בארץ, כרגע היא מעיקר מאופיינת בגועל נפש

נמרוד
13-07-08, 08:22
אמירות גזעניות - כן. נוראיות - בעיני המתבונן. אנחנו לא שונים מכל חברה אחרת, לא טובים יותר ולא גרועים יותר. דרור, העובדה שהמאבטח נכלם ונתן לך לעבור מיד דווקא מצדיקה את הטענה שלי שאנחנו קצת יותר פתוחים במובנים מסוימים מאשר הטקסנים.

צחי - אני מבין שאתה לוקח לעצמך את תפקיד המחסום-ווטצ' בפורום, סבבא, תשתדל לעשות את זה יותר במתינות זה יהיה גם אפקטיבי.

tzagi
13-07-08, 08:59
כנראה שהטענה שלי לא מובנת,

אין פה כל קשר לגזענות או אפליה אחרת,
כן יש קשר ישיר לחברה מסויימת ופרסומות שמיצגות אותה
לדעתי הפרסומת עושה צחוק מה "הומו הסטראוטיפי"
ואם אני היתי שייך לקבוצה הזאת, סטראוטיפי או לא, היתי נעלב מהפרסומת,
וזאת כל הנקודה,
פרסומת אמורה להיות חברותית לקהל הרחב, ולא להעליב, או לעשות צחוק מקבוצה מסויימת,
ובארץ,
זה מקובל, אך לא מקובל בארה'ב

זה לא שייך לחברה "פתוחה"
זה שייך לפירסום אפקטיבי שלא יעצבן אף אחד
ובמקרה המדובר,
הפרסומת יכולה להרגיז גם את הדמויות שאון פרלין מחקה, וגם אלה שלא בדיוק רוצים לראות את ההתנהגות הזאת.
ואם תשאלו למה,
אולי אתם רוצים להסביר לילד שלכם ( נגיד בן 6)
למה 2 הגברים בטלויזיה עושים מה שהם עושים.
ואם זה עוד לא הגיע אליכם....חכו קצת, יגיע או טו טו.

זה בדרך, באחריות.

דרור ברלי
13-07-08, 11:13
קודם כל ג'ו, זה כבר הגיע לכאן מזמן. ואם לא בערוצים 1, 2 ו-10 אז בערוצי הסרטים, ערוצי FUN לסוגיהם בהם מוקרנות בעיקר קומדיות לכל המשפחה. ולך תסביר לילד מה הוא רואה.
מצד שני לך ותסביר לו מה זה "מצעד הגאווה" הצבעוני שהוא רואה ברחוב, שבו גברים לא רק מתנשקים בפומבי אלא גם עושים את זה כשהם לובשים חוטיני... האם זו באמת "תועבה" כפי שטוענים הדתיים, או שזו זכותם המלאה של ההומואים להתערטל כך בפומבי כפי שיאמרו השמאלנים הליברלים? דברים כאלה הם פרובוקציה מכוונת היטב שנועדה לעשות רעש, ובאמת היה כאן המון רעש סביב זה. ואולי הדבר הכי טוב שאפשר לעשות מול מצעדי גאווה פרובוקטיביים זה פשוט להתעלם מהם? שיצעדו איפה שהם רוצים, ושאף אחד לא יתעניין ולא יקדיש לזה תשומת לב מיותרת? תחשוב מה שבא לך, בשורה התחתונה זה לא מזיק לאף אחד. זה רק התחת שלהם. רוצה ללכת למצעד הזה? אפילו אם אתה לא חלק מה"קהילה" הזו, תלך בלי להתבייש. תצפה, תהנה. לא רוצה? מפחד על נפשם התמה של ילדיך? אל תלך. נורא פשוט.

עניין הפרסומת - כל אחד וטעמו. בקונצנזוס הישראלי "ארץ נהדרת" היא סוג של מקדש, ו"און פרלין" הוא דמות מצחיקה. קורעת מצחוק אפילו. להזכירך - זו פרסומת שנועדה למשוך לקוחות ישראלים.
דווקא בפרסומת הזו הדמות שלו לא הצחיקה אותי בכלל, אבל בהשוואה לאנדרוגינוס השמנמן והמגוחך ההוא מ"מחסני תאורה", און פרלין הוא זהב טהור.

דרור הראל
13-07-08, 13:42
אפרופו מצעד הגאווה-חלקים בו הם תועבה לשמה-מבחינתי גבר ערום או עם חוטיני במצעד ברחוב ציבורי-הוא תועבה,פגיעה ברגשות של כל אדם סביר וכל נער וילד,חוסר התחשבות שלגורמים קיצוניים וחולניים שלצערי משייכים את ההתנהגות הזאת לליברליות ושמאלניות-בשם חופש ההבעה העצמית של קהילות מסויימות מתבצע אונס של הציבור-ובגלל שהמתנגדים העיקריים הם חרדים כולנו שותקים,אנחנו יותר שונאים חרדים מהומואים(הומואים הולכים לצבא לא?).ולפני שמישהו יקפוץ ויאשים אותי בהומופוביה -דעתי זהה לגבי מצעדים שבהם נשים יסתובבו בלבוש לא הולם או כל אחד אחר-סקס,ומניות או מסרים של סקס ןמיניות מקומם-במועדונים,בבית ובכל מקום אחר שילדים או מבוגרים שאינם מעוניינים להשתתף או לחוות אינם נמצאים.

ובהמשך לדברי דרור וג'ו-הדבר המגוחך הוא שהעדפה מינית מסויימת הופכת להיות תופעה תרבותית-מבחינתי הומאים או כל אחד בעל העדפה שונה משלי,הוא אדם כמוני ובעל זכויות שוות,אך כמו שאני לא עושה מצורת החיים שלי והעדפותי-אג'נדה-הייתי שמח אם האחרים ירגישו בטוחים מספיק מבלי צורך להתריס ולהפוך את חייהם למעין סמל ואידיאלוגיה משום שאין שום אידיאלוגיה בלהיות הומו וגם לא בלהיות אחר.

השימוש בסקס,כל סוג של סקס לפרסום וקידום מכירות הוא דוחה,וכשזה נעשה בשעות צפייה של ילדים זהו פשע.

אנחנו כמשפחה פשוט לקחנו החלטה-את ילדנו לא מחנך און פרלין,יובל המבולבל או גדי סוקניק-הכבלים עפו,יחי הDVD צפייה מושכלת,אנחנו יודעים בדיוק מה הילדים ראוים ומתי,וגם לנו המוח לא נטחן מפרסומות. תגידו התנשאות? אני קורה לזה שליטה בחיינו.

דרור הראל

ארז
13-07-08, 14:17
ורק אני עוד לא הצלחתי להבין מה הקשר בין הדיון הזה לרכבי שטח....(או שזה כבר לא אתר לרכבי שטח?)

דרור הראל
13-07-08, 14:53
ורק אני עוד לא הצלחתי להבין מה הקשר בין הדיון הזה לרכבי שטח....(או שזה כבר לא אתר לרכבי שטח?)
אגזוז יש גם לרכבי שטח

דרור הראל

shachar
13-07-08, 15:29
אנחנו כמשפחה פשוט לקחנו החלטה-מאון פרלין

ולכן נסעת לברלין ? :-)

-->