PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב מתנתק

אלון_ק
08-04-04, 12:10
לכל המעוניין במוט מייצב מתנתק, להלן שלי + הוראות הכנה (זה פשוט):

http://imgsrv.pic4u.co.il/d99a2af073b664efe741aeb5e94b7ff0020000.a spx

בסה"כ צינור חיצוני בעובי 3.8 מ"מ, שקוטרו הפנימי הוא 26 מ"מ (קוטר חיצוני של המוט המייצב 24 מ"מ). הצינור מושחל על המוט המייצב ומרותך אליו בצד אחד. בצד השני קדחתי חור דרך הצינור והמוט (6 מ"מ), כך שכל שעלי לעשות ע"מ לחבר את המוט המייצב הוא לשים פין דרך החור.

שתי עצות:
1. את קדיחת החור בצינור החיצוני עשו במלחציים, בנוחות, לפני הריתוך. את החור במוט המייצב סמנו עם עפרון כשהכל מורכב, אח"כ פרקו וקדחו - זאת ע"מ שהחורים יהיו בדיוק אחד מול השני.
2. הקפידו על עבודה אסתטית - ששוטר לא יחליט שזה מאולתר והופ! הורדה מהכביש.

תודה לאדי על הרעיון.

AvigdorAharon
08-04-04, 13:00
ולא הבנתי,
כאשר אתה מנתק, נשארים שני צינורות אופקיים?

אם אפשר, תמונה כאשר המוט מנותק.

אביגדור (חסר הדימיון...)

shachar
08-04-04, 14:56
אביגדור בלי הדמיון

כאשר נשלף הפין נשארים שני חלקים ימני ושמאלי

השמאלי עם הצינור הרחב עדיין מכיל בתוכו את החלק הימני עם המוט הצר אבל בגלל הוצאת הפין המוט הימני יכול לנוע בתוך הצינור השמאלי לפי תנועת המיתלים ללא קיזוז והשפעה של צד אחד על השני.

כל זאת במידה והבנתי נכון. - אחלה רעיון -

ד ו ר ו ן
08-04-04, 15:21
נראה לך הפין שמחבר בין שני חלקי המוט יעמוד במומנט פיתול של המוט בהצלבה חזקה?

UNIX
08-04-04, 15:47
אני גם חשבתי הרבה על פיתרון כזה בעבר כי לדעתי הוא הכי טוב .
כל הכבוד .
דורון- למה הוא צריך לעמוד בהצלבה? הרי זה רק להוציא את הפין וזהו
אז לא נראה לי שמישהו שהשקיע במוט כזה יכנס לשטח ולא ינתק את המוט

ד ו ר ו ן
08-04-04, 16:08
מספיק לעלות על המדרכה ליד הבית בשביל ליצור פיתול.
בזמנו חשבתי לעשות כזה לניבה וירדתי מזה בגלל הסיבה הזו, מה גם שקשה מאד למנוע חופש בין 2 החלקים של המוט ועכשיו כל מוט מהווה בעצם מוט פיתול קצר יותר וקשיח יותר ביחס לאורך שלו-מוט פיתול ארוך ביחס לאחר יהיה בעל התנגדות נמוכה יותר, מכאן שחיתוך המוט ל2 קצרים יצר מוטת קשיחים יותר שלא מתנהגים כמו המוט הישן ומפעילים הרבה מומנט פיתול על הפין המסכן הזה בינהם,ובמידה ויש אפילו מעט חופש שם אז הרבה מהאפקט של המוט המייצב בעצם לא קיים.
אמנם לא סמוראי אבל בהיילקס ראיתי איך בורג של 8מ"מ נשבר מהר מאד מפיתול חוזר ונשנה של החיבור למוט המייצב.
אני מניח שימים יגידו ואולי ברכב קל כמו סמוראי זה יעבוד בלי בעיה.

UNIX
08-04-04, 16:56
אפשר במקום פין להכניס צינור מפלדה שבצד אחד מקופל(צורן אלן)
ובצידו השני לעשות חור קטן שבו ישב פין פציל קטן , ככה העומס יהיה על הפלדה
ולא על הפין .

אלון_ק
08-04-04, 18:48
זה אכן נשאר מוכל במצב מנותק - והתמונה היא במצב מנותק...

קרדיט לרעיון מגיע לאדי.

בכל מקרה, אני לא מודאג מפיתול במיוחד. בעיקר בגלל שאני לא רואה סיבה לחבר אותו. אני נוהג כמו זקנה, זה אוטו שנוסע כמו זקנה. מהלך המתלה שלו בקרוב יהיה בדיחה ממילא (לא שהיום הוא אימתני), כך שגם בבלימת חירום זה לא ממש ישנה. העיקר - שוטרים לא יטרידו אותי (אלו מהם שיודעים בכלל מה זה).

מקסימום, אם הפיתול כל כך נורא ואני אשבור פין, אני פשוט אקדח עוד חור באותו הקוטר ויהיו 2 פינים שיתחלקו בעומס.

מתוך סקרנות, אני אמצא פין (שבוע הבא) ואלך להצליב את הגלגלים קצת, נראה מה קורה. תוצאות ידווחו.

אדי
08-04-04, 19:41
קרדיט לרעיון מגיע לאדי.
לא ממש לי ... ראיתי את הרעיון ברכב אחר בעבר. אהבתי את הרעיון כיוון שניתן בצורה הזאת לסוע עם מוט מייצב מנותק והוא נראה מחובר, טוב למי שנוסע עם מוט מייצב מנותק באופן קבוע.

אדי

UNIX
08-04-04, 19:51
נקסוס -"מקסימום, אם הפיתול כל כך נורא ואני אשבור פין, אני פשוט אקדח עוד חור באותו הקוטר ויהיו 2 פינים שיתחלקו בעומס. "
לדעתי זה יכול להיות נורא ועוד איך אם המוט יהיה במצב של מחובר ופתאום ישבר הפין באמצע סיבוב בכביש חד , מכיוון ואתה תתאים את הנהיגה שלך למצב של עם מוט מייצב ותיקח את הסיבוב קצת יותר מהר משהיית לוקח אותו ללא המוט ואז...
:( .

אלון_ק
10-04-04, 14:58
כבר אמרתי - אין לי כוונה לחבר אותו ממש. ואני אקח מחר את האוטו מאחורי הבית, נראה מה קורה בהצלבה מלאה - שלזה האוטו לא יגיע בכביש.

אבל הפחדת אותי, אני אקדח עוד חור.

סוזי המשתוללת
12-04-04, 03:17
נקסוס
אתה מאכזב אותי
ממש משעמם לך
לקחת מוט מייצב שעובד כמו מוט פיתול (על הגמישות של החומר)וגם בנוי כמוהו ואתה מצפה שמה שיבצע את אותה עבודה יהיה חתיכת פין פציל מפח ?
הצחקת אותי
בשביל מה לבזבז על זה זמן כי בשעת תאונה כשיגלו את הקומבינה הנ"ל זה יותר גרוע מבלי מוט בכלל כי זה מעיד על כך שידעת את חשיבותו ובכל זאת "פגעת" בו

חנן א.
12-04-04, 04:53
אם אתה לא מכניס פין וכל העסק הוא לצרכים קוסמטיים, אז אין לתגובה שלי משמעות אבל אם אתה כן, אז יש לי הרגשה שלאחר קצת עבודה של הרכב, הפין יישחק מעט, כנ"ל החורים, ובגלל מיקום הסידור הזה, מספיק חופש קטנטן כדי שיתקבל חופש גדול מדי בקצוות מוט הפיתול.

לדוגמא: אם רדיוס המוט שקדחת הוא 20 מ"מ ואורך זרוע מוט הפיתול הוא 200 מ"מ אז חופש של מ"מ אחד בפין והחורים ביחד, יתן 10 מ"מ חופש בקצה מוט הפיתול, שזה המון .

אלון_ק
12-04-04, 21:07
והפתרון, חנן?

ד ו ר ו ן
12-04-04, 21:50
לשים את הניתוק במקום שיש עליו את הכי פחות עומס?
כמו המוטות המקשרים בין המוט והסרן למשל שם העומס הוא אנכי והפין כמעט ולא נושא בעומס.

אלון_ק
12-04-04, 22:05
נו שווין, ניקח מוט חדש ונבנה שוב. כמו בסופות.

חנן א.
12-04-04, 23:57
לא רק שכמו שדורון כתב, במקום הסטנדרטי ששם העומס נמוך יותר, אלא שבמקום הסטנדרטי חופש של מ"מ נשאר מ"מ ולא מוכפל לעשרה מ"מ.

אדי
13-04-04, 02:58
נו שווין, ניקח מוט חדש ונבנה שוב. כמו בסופות.
קודם כל תנסה ... ראיתי את הרעיון בסופה עם ספירליים, בעל הרכב אמר לי שזה עובד טוב, והפין לא נגזר (עדיין ...). לא ניסיתי בעצמי, אבל יכול להיות שהוא לא מדבר שטויות - זה כבר מורכב אצלך אז בדוק בכל מקרה.

-->