PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בניפלים של הברקס, זקוק לעיצה

Bulldog
09-04-04, 18:08
הניפלים תקועים, אין כבר צלעות שאפשר להלביש עליהן מפתח והם עדיין לא רוצים לצאת, ניסיתי לרכך עם ספריי קרבורטורים, WD 40 וכלום, לא זזים.
לכן אני זקוק לשני דברים:
1 רעיון איך להוציא אותם.
2 מקום בו אפשר לקנות 4 ניפלים חדשים.
עומר

ארז
09-04-04, 18:33
אם הם כבר גמורים אתה יכול לתפוס אותם עם גבקה(פליר פטנט).
ניפלים חדשים אפשר לקנות ביצחק שדה(טכנו צינור), לא הכי זולים ,אבל עבודה מעולה.

UNIX
09-04-04, 20:05
אותו דבר אצלי גם מקדימה
ניסיתי ונסיתי ושום דבר .
המטרה להוציא אוויר?

Bulldog
09-04-04, 22:11
ארז, הדבר היחיד שעוד לא ניסיתי זה דיסק 9.
הג'בקה לא הזיזה להם. וכן, כל מה שאני רוצה זה לנקז אויר

asafk
09-04-04, 22:14
הג'בקה- משתמשים בחלק הפנימי ביותר שלה (קרוב לציר, איפה שכבר אין שיניים)- זה מזיז גם את הניפלים הכי מניאקים. לפני שמתחילים לנסות לסובב- לדפוק עם פטיש על הג'בקה (לא על הידיות, אלא על החלק שסגור על הניפל- מכות שלא מסובבות את הניפל, אלא "שוברות" את הג'יפה שמדביקה אותו)

אסף.

jeep
09-04-04, 23:20
חמם אותם עם גז
תפתח עם ג'בקה נפתח כמו חמאה
אל תשבור אותם אחרת צריך לחלוץ את החלק הפנימי או להחליף משאבות.

עדי

ארז
09-04-04, 23:28
עוד פטנט זה לרתח על הג'בקה פלחים שטוחים ואז השניים שלה לא עושים נזק לאומים/ברגים וכו'....

UNIX
10-04-04, 02:31
אפשר גם לנקז אוויר מבלי לפתוח אותם!!!

Bulldog
10-04-04, 02:57
יופי, תסביר איך.

UNIX
10-04-04, 05:51
מישהו מנפח עד שהדוושה נהיית קשה ומחזיק אותה כמובן,
אתה פותח את בורג של הצינור ברקס טיפה ועם מברג גדול מחזיר את הבוכנה
בקליפר חזרה ובעצם מוציא את האוויר , שוב סוגר את הבורג וחוזר על זה כמה פעמים, שיטה די חורנית אבל עובדת , ממש אפשר לשמוע את האוויר יוצא החוצה ולפעמיים אפילו משפריץ עלייך טיפה.
את הבוכנה יש להזיז בעדינות בשביל לא לגרום לה נזק .

AvigdorAharon
10-04-04, 21:39
ברוך, ומאחורה איך?
לפי הרעיון שלך, מאחורה צריך לפרק גלגלים, להוציא את הדראם, ולהזיז את הבוכנה הקטנה. אני לא הייתי מוציא אויר בשיטה זו!
אבל, אין לי רעיון חדש לחדש לעומר, חוץ ממה שכבר נכתב...

אביגדור

UNIX
10-04-04, 21:42
מאחורה הם נפתחו טוב אז לא חיפשתי פיתרון עדיין :twisted:
אין מה לדאוג אביגדור אחלה שיטה תאמין לי

polar bear
11-04-04, 01:14
תגיד? אתה לא מתביש? מה זה השאלה הזו?

לא הלך בעדינות, לא הלך עם כלי עבודה אלימים קונבנציונלים - מה עושים?

פונים לגברת רתכת ומר דיסק 4.5 ומעצבים את הראש מחדש.

אני ריתכתי בזמנו גוש מתכת גדול על הניפל הסורר. ועם פטנט - שעכשיו היה לו יותר שטח אחיזה - הוצאתי את הניפל.

אגב - אינ לא היתי מנקז בשיטת ברוך כי היא מנקזת רק מהצנרת ואם יש לך אויר בבוכנה עצמה הוא לא יצא. מיקום הניפל הוא לא מקרי.

חנן א.
11-04-04, 08:04
אצלי בטרקטורון נשברו שני ניפלים ועוד אחד בדרך להישבר, ולכן אני מנקז אוויר על ידי פירוק הקליפרים ממקומם, מיקומם כך שכניסת צינור הנוזל תהיה הדבר הכי גבוה בצילינדר, ואז עם מלחצי C אני לוחץ את הבוכנה עד הסוף כך שכל הנוזל ביחד עם האוויר חוזר אל מיכל הנוזל העליון. כמה פמפומים בידית הבלם מחזירים את הבוכנה למקומה, עוד כמה מחזורים כאלה והעסק מנוקז פיקס.

אבל אתה עוד לא הגעת למצב כל כך גרוע שבו הניפל נשבר, אז קודם נסה להחליף ניפל. אם יישבר תוכל להיעזר בדרך הזו.

UNIX
11-04-04, 10:58
אגב - אינ לא היתי מנקז בשיטת ברוך כי היא מנקזת רק מהצנרת ואם יש לך אויר בבוכנה עצמה הוא לא יצא. מיקום הניפל הוא לא מקרי.
לא הצלחתי להבין למה לא יצא האוויר מהבוכנה? הרי אתה לוחץ את הבוכנה ומרוקן אותה בעצם אז אתה מוציא את האוויר ממנה .

six 4 life
11-04-04, 13:15
עומר אחי, בקשר לשאלות המקוריות-

לקנות ניפלים אתה יכול בינוביץ' קניתי ממנו 4 לפני חודשיים

לגבי להוציא את הקיימים שעושים לך בלאגן-
אתה יכול לנסות לשייף להם מגרעות עם שופין או משהו בסגנון ואז עם ג'בקה.
אם לא הולך אז רק לרתך להם עוד משהו או לחמם....

בהצלחה אחי.

-ארז 8) -

סוזי המשתוללת
11-04-04, 17:47
עומר
לא תאמין
קודם כל אנישבוע בלי אינטרנט אז לא ראיתי אבל
גם לי יש אותה הבעייה והניקוז מתבצע בדרך פשוטה מאד ללא אף פמפום
במידה ואין אויר בצינור אלא רק בקליפר אז חסום את הצינור עם ג'בקה שלוחצת עליו דרך סמרטוט ואז פרק את הקליפר לגמרי ממקומו ונתק את צינור השמן ממנו (הגמיש ) לאחר מכן תשכיב את הקליפר כשהפתח של הצינור כלפי מעלה (בוכנה כלפי הקרקע )ומלא בשמן ברקס עד הסוף לאחר מכן חבר חזרה את הצינור כשהקליפר עדיין במצב "שכיבה " ורק אז שחרר את החסימה מצינור הבלם
זה בדוק ועובד מצויין והכי חשוב לא מבזבז נוזל ברקס כמעט בכלל ולא מלכלך
והכי טוב זה שחשבתי על זה בעצמי אחרי שגם אני כבר התייאשתי ופניתי לדיסק/ רתכת

six 4 life
11-04-04, 18:50
סוזי,

ניפלים הרוסים לא משאירים. מחליפים.
רביעיה של ניפלים דנדשים עלתה לי 10 שקל.
תוסיף לזה את ה"מלחמה" הזאת להוציא את הישנים- ואתה מסודר.
זה דבר שחבל ואפילו טיפשי לפסוח עליו ולקצר דרכים כדי להמנע מלעשותו,
במיוחד כאשר כבר הגעת להזדמנות של לנקז אויר/ להחליף שמן ברקס וכדומה.

קח דוגמה ללמה כדאי חדשים.
נניח שאתה בטיול.
נניח שחסר לך שמן ברקס, לרמה כזאת שהמכל התרוקן ומה לעשות-יש אויר במערכת. יכול לקרות לכל אחד שעסוק בנוף של הטיול ובעבירות וכל המסביב.נכון? סבבה.
עצרת בתחנת דלק. קנית שמן ברקס (או לחילופין יש לך בג'יפ) . מילית את המיכל.
כל מה שנשאר לך זה רק.....לפרק גלגל....קליפר שלם..ולהתחיל להתעסק עם קליפר מפורק ובלאגנים....ולהוציא אויר כשכולך עם קליפר מטפטף שמן ברקס וג'יפ על ג'ק.
ואל תשכח שאחרי זה אתה צריך לעשות אותו דבר בצד שני...
ושלא נזכיר שאתה צריך לעבור גם על האחוריים ליתר ביטחון....
מה שלא אפשרי בשיטה שציינת לקידמיים....

אני אישית יכול להגיד לך שאחרי שהחלפתי בג'יפ ניפלים לחדשים,
החלפתי שמן בכל המערכת ברקס בג'יפ שלי עד לרמת הבועת אויר האחרונה (בכל ארבעת הגלגלים) עם בגדים שנישארו נקיים,ג'יפ שעומד על ארבעת גלגליו, עם מפתח פשוט בגודל הניפל- תוך 20 - 25 דקות.

אני נגד הקומבינות האלה של להשאיר אותם עדיין על הג'יפ ולנקז בצורה אחרת. לי אישית זה עלה בתאונה עקב זה שהיה אויר במערכת.
מה גם שלפרק קליפר שלם, משמעו להוריד גלגל (בסיקס, אני לא יודע איך זה בג'יפים אחרים), לפתוח שתי ברגים מפלצתיים שמחזיקים את הקליפר, שיפתחו רק אחרי מאבק צמוד, וכל זה בגלל התעצלות להחליף ניפל הרוס.

מה גם שהפתרון שנתת- תופס לגביי הקדמיים.
מה לגביי האחוריים?

אני אישית לא חושב שעומר שוקל להשאיר את הקיימים- ואם כן- שלא תעיז -!-

-ארז 8) -

עירא
11-04-04, 19:52
אופצייה נוספת בהנחה שכל הכלי משחיט באמת השחיטו את הניפל והוא נישבר, אפשר בעזרת חולץ ברגים להוציא את השרידים של הניפל.
עירא

UNIX
11-04-04, 20:28
אני כל כך מתלהב לראות את זה שמישהו שואל שאלה(עומר)
ולכל אחד יש פתרון אחר בשבילו וזה די מגניב שלכל אחד יש את השיטות שלו .

חנן א.
12-04-04, 00:06
נניח שחסר לך שמן ברקס, לרמה כזאת שהמכל התרוקן ומה לעשות-יש אויר במערכת. יכול לקרות לכל אחד שעסוק בנוף של הטיול ובעבירות וכל המסביב.נכון? סבבה.

אלוהים, לא!
נוזל בלמים זה לא שמן מנוע שנעלם באופן טבעי. אתה לא נוסע עם רכב שיש בו דליפה של נוזל בלמים, ואתה לא אמור להגיע למצב שבו נשארת ללא נוזל בלם במשאבה ראשית, ואם כבר הגעת למצב כזה, אז קודם כל תשמח שלא נהרגת ורק אח"כ תתחיל לחשוב על הבעייה השולית של ניקוז אוויר.

לפתוח שתי ברגים מפלצתיים שמחזיקים את הקליפר, שיפתחו רק אחרי מאבק צמוד

שני אלנים 7 מ"מ, על איזה מאבק אתה מדבר?
אתה פותח את שני ברגי ה1/2 אינטש עם 12 צלעות במקום את האלנים? :roll:

כל מי שרוצה מוזמן לנסות להוציא אצלי את הניפלים השבורים, בתנאי שהוא מחזיר לי את הטרקטורון עם בלמים עובדים. כל אחד עם השיטות שלו, מצידי שיוציא עם השיניים. אתם מוזמנים. עד אז אני מנקז בצורה שתיארתי.

ניקוז אוויר זו לא פעולה ממש שכיחה, בטח ובטח שלא במהלך טיול. אוויר נכנס למערכת רק במהלך טיפול במערכת הבלמים שכולל ניתוק צינורות כך שאין שום סיבה שתצטרך לנקז אוויר במהלך טיול, ואם עשית את זה, אז כנראה שהגעת עם בועת האוויר מהבית.

הפעמים שאני זוכר שנזקקתי לפרק צינורות ולכן לניקוז אוויר מהבלמים בג'יפ היו בעת התקנת נעילת דיפרנציאל אחורית, החלפת משאבת בלם ראשית והחלפת מיסבי ציריות אחוריות. לא ממש מקרים שכיחים, ולכן כל השיטות שהוזכרו טובות אם בסוף הן מביאות למצב של אין אוויר במערכת.

ולמרות הכול, ברור שרצוי לנסות קודם לחלוץ את הניפלים. אבל אם לא הלך כלום והעסק שבור בפנים ולא ניתן לחלוץ...אז... כמו שנכתב, ניתן לחיות גם בלי.

six 4 life
12-04-04, 00:57
חנן-
האמת היא שאתה צודק
ה"דוגמה" שנתתי לא ממש טובה.

לגביי הקליפר- כן אני פירקתי אותו פעם אחת כשהוא נשלח לשיפוץ אחרי טיול בוץ, ופירקתי מזוג הברגים הגדולים שמחזיקים את כל העסק.
לגביי השיטה שהבאת עם ברגי האלן- עדיין מצריך הורדת גלגל.

אני בכל אופן עדיין בדיעה של להחליף ניפלים לחדשים.
ולגביי הניפלים שאצלך-וגם אצלך עומר- תנסה חולץ ברגים. אין סיבה שהם לא יפתחו עם עבודה נכונה.

מי שלא בקטע של להחליף לחדשים, סבבה.....סעו עם המרוסקים.

כל אחד ודעתו הוא.

בידידות.

-ארז 8) -

סוזי המשתוללת
12-04-04, 01:08
ארז
לא יודע מה איתך אבל לי בממוצע כל התהליך לא אורך יותר מ10 דקות - לא שזה הליך תקין אבל מה לעשות שחוקי מרפי הם שתמיד יוצא לי לעבוד בלילה ואז גם קורות כל התקלות שאי אפשר לסדר עד הבוקר ועד אז הרכב מושבת וגם הלך חצי יום עבודה
לניפל אין שום משמעות בטיחותית מכיוון שאת ניקוז האויר (בצורה הרבה יותר יבשה ונקייה )אני מבצע בכל מקרה עם או בלי ניפל
ולגבי תקלות בטיול - כפי שכבר נאמר אתה לא אמור להמצא שםעם בלמים לא תקינים מלחתחילה ולכן אם הגעת לטיול במצב הזה - מגיע לך שתתקע ותעבוד קשה
ואל תדאג את הניפל אני אחליף כי אני שונא שיש לי ברגים שלא נפתחים בקלות

חנן א.
12-04-04, 01:24
אני בכל אופן עדיין בדיעה של להחליף ניפלים לחדשים.
ולגביי הניפלים שאצלך-וגם אצלך עומר- תנסה חולץ ברגים. אין סיבה שהם לא יפתחו עם עבודה נכונה.

מי שלא בקטע של להחליף לחדשים, סבבה.....סעו עם המרוסקים.

גם אני בדיעה שצריף להחליף לחדשים אם אפשר, אין על זה ויכוח.

אבל, במקרה שלי, בטרק' שלי, עם השיקולים שלי, ולאור הנסיון שלי בחילוצים של ברגים שלא נשאר מהם שום חלק שבולט החוצה, יש סיכוי גבוה מאוד שלאחר נסיון החליצה (גם אצל בעל מקצוע רציני שעבודתו תעלה יותר מעלות כל הקליפר) אני אשאר עם קליפר הרוס וחור גדול בכיס, אז אני החלטתי שעדיף לי לא להתעסק עם זה.
יש גם אחרים שיכולים להגיע לאותה מסקנה, אין כאן צודק ולא צודק, חבל על המשך הדיון. אתה רוצה לבוא לחלוץ לי תחת התנאים שהזכרתי קודם? אתה מוזמן.

Bulldog
12-04-04, 02:16
אני אלך מהקל אל הכבד, קודם כל ננסה את שיטת אסף לשיכנוע קל, אח"כ במידה ולא ילך, נרתך, אני בטוח שהחום והעובדה שיהיה לי אום נורמלי מרותך על כל ניפל יעשו את העבודה.
לא ילך, נתתם לי פה הרבה שיטות מעניינות ומגוונות.
תודה רבה

נמרוד
13-04-04, 17:51
עומר - אתה תוציא את הניפל. סומכים עליך. דיון מיותר... :lol:

ארז סיקספורלייף - חנן כתב באנדרסטטימנט אופייני, "אלוהים, לא!"... תעשה מה שאתה רוצה, אבל אל תיתן עצות בנושא שאתה לא מבין בו, וברור מהדיון שאתה לא מבין.

ברוך יוניקס - כנ"ל! השיטה שלך לא טובה, וחשוב שתבין למה. הניפל נמצא בכוונה בנקודה הגבוהה ביותר בקליפר. רק מהנקודה הגבוהה ביותר אפשר לנקז אויר. מחיבור הצינור לקליפר, אי אפשר לנקז אויר - אלא עם הופכים את הנקודה הזאת (או אחרת) לגבוהה ביותר, ואת זה אפשר לעשות רק על ידי פירוק הקליפר.

יש אנשים שקופצים תמיד כשיש דיון על ברקסים ומזהירים מפני כל ההסברים בהתכתבות... במקרה הזה, אם מישהו היה קופץ, הייתי מבין אותו בהחלט. יש כאן אנשים כמו שמוליק וחנן שמבינים את העקרונות ומספיק אחראים בשביל לאלתר - ויש כאן ילדים שלא. לא עם הברקסים!

t_uri
13-04-04, 19:39
עומר. יש מפתח ניפלים יעודי שלא מאכזב גם בניפלים העקשניים ביותר (ולעיטים גם בכאלו שהושחטו).

http://imgsrv.pic4u.co.il/a909745538dc3026cb4c1f9bc745e900020000.a spx

יש לי שני מפתחות כאלה. אחד 1/2 , 9/16 והשני 3/8 , 7/16. אם אתה רוצה, מחר אני בחולון ואני יכול להביא איתי את המפתח. רק תודיע לי (064-781870). את שלי קניתי בטכנו צינור.

בכל מקרה. אם משהו מתכוון להתעסק עם הניפלים האלה, אפשר להשאיל ממני את המפתחות.

אורי טל.

AvigdorAharon
13-04-04, 20:40
אני את הניפלים פתחתי עם מפתח 16\5 פתוח.
טוב לדעת שיש מפתח יעודי לכך!

תודה,
אביגדור

Bulldog
13-04-04, 22:58
לצאת הם יצאו, על הדרך אני כבר אהיה בטכנו צינור ואקנה 4 ניפלים חדשים ומתח מתאים ואסיים את הסיפור.
אורי תודה אבל במצבם הנוכחי כנראה שהם יצטרכו לעבור סדנאת ריתוך קלה.

t_uri
13-04-04, 23:47
כשאתה בטכנו צינור, אל תשכח לקחת מפתח!!. :wink:

אורי טל.

סוזי המשתוללת
14-04-04, 01:30
אורי
גם אני חשבתי כמוך
רצתי קניתי את המפתח והוא זה שזיין את הניפל
כשיש גישה רק מפתח סגור לגמרי ומאיכות טובה
במפתח הנ"ל כדאי להשתמש רק לצורך פתיחת הצינורות עצמם ולא הניפלים

polar bear
14-04-04, 14:03
ואם אני יכול להכניס בוקסה? למה לעזאזל להשתמש בפתח כלשהו במקום שבוקסה תכנס? לא פלא שהולכים פה ניפלים בקצב מסחרר.

עמיקם
15-04-04, 01:44
עומר יש כמה סוגים של מפתחות בטכנו צינור.אני הייתי מציע לך לקנות את המפתחות של ביטא הם יותר אכותיים.
מה שמצחיק זה שהם מתנוססים על התמונה שלך :D

Bulldog
15-04-04, 09:41
עמי זה לא מצחיק, לא משנה איזה כלי ניסיתי הם לא רצו לצאת

-->