PDA

צפייה בגרסה מלאה : הטנדר פולט חום מרצפת הרכב - עזרה?

ido7
09-04-04, 23:06
אהלן אנשים,
אני אתאר לכם בקצרה את הבעייה ואם תוכלו לעזור לי, אני אשמח:

רצפת הטנדר בצד שליד הנהג רותחת וגם במרכז (איפה שהידית 4X4) וגם ממול (כל האיזור של הגז, ברקס). זה נראה שיוצא חום גם מתוך המנוע לתוך האוטו, וזה לא מהפתחי אוורור, בדקתי, מה גם שזה מסריח וגורם להזיע כמו חמור.

חשבתי אולי שהבעיה היא שאולי משהו משוחרר איפה שהטרנספר או משהו באגזוז ואז נפלט למעלה חום ומחמם את הרצפה.

מה אתם אומרים?

Bulldog
09-04-04, 23:15
אם היה חור באגזוז, או בריחת אויר ממנו כבר היית שומע את זה.
ההמלצה שלי היא לנסות לבודד את הריצפה מחום ויש מספר שיטות, האחת, זיפות מחדש של הריצפה מלמעלה ומלמטה ע"י זפת בהתזה לרכב.
השנייה לבודד ע"י הוספת פחיות אלומיניום בין האגזוז לריצפת הרכב, הן יפזרו את החום וימנעו מההעברה שלו כלפי מעלה.
אבל, אם אתה מדבר על סירחון יכול להיות שהמנוע שלך מוציא גזים של שמן שרוף דרך אחד משסתומי הPCV, בקיצור, יש הרבה אופציות והרבה פיתרונות.

AvigdorAharon
09-04-04, 23:58
ועוד נתון שלדעתי חסר:
האם זו תופעה שהחלה פתאום או שתמיד היתה ועכשיו אתה רוצה לפתור אותה?
אם התופעה החלה פתאום, תנסה להיזכר מתי ולמה, אולי זה החל בעקבות מקרה שיכול לעזור בפתרון?

אביגדור

ido7
10-04-04, 14:44
בעקרון, הרכב אצלי בערך חודש, מאז שקניתי אותו זה היה אבל פחות הרגשתי את זה, עכשיו שטיפה יותר חם, זה מציק.

יכול להיות שנסעתי לא מזמן ואולי עליתי על פסי רכבת מהר מדי ובאמת שמעתי מן כזה תזוזה מתכתית מלמטה - זה לא בטוח, יכול להיות שאני רק בסרטים.

עומר - בקשר לזיפות הרצפה, זה יכול להיות נכון, אך למה בא אליי חום מקיר האש?

דרך אגב : אם הנתון הזה יעזור, האוטו מעשן הרבה (יכול להיות רינגים -מנוע עליון), אולי זה מה שמביא את הסרחון?

תודה לכם!!!

Bulldog
10-04-04, 15:29
תזוזה מתכתית מלמטה זה לא טוב, אתה יכול לנסות לראות מה זז?
בנוסף, הסירחון הוא אדי שמן שרופים, זה רעיל וזה דורש טיפול ורכב שפולט אותם עלול לא לעבור טסט על זיהום אויר.

ארז
10-04-04, 15:57
יכול להיות שנסעתי לא מזמן ואולי עליתי על פסי רכבת מהר מדי ובאמת שמעתי מן כזה תזוזה מתכתית מלמטה - זה לא בטוח, יכול להיות שאני רק בסרטים.

אממ.....יכול להיות :?: :?: :?: :twisted:

ido7
10-04-04, 19:53
שמתי לב עכשיו שכל החום שנפלט יוצא רק מתוך איזור אחד - בצד שליד הנהג, איפה שהנוסע שם את הרגליים, הרצפה שורפת מחום שזה גם (עכשיו שמתי לב) המיס את השטיח, יש מן גבעה קטנה (למי שמכיר) - שם זה שורף בדיוק ואני מאמין שבגלל זה הרכב רותח מהפנים,

מה נמצא שם - הגיר או הטרנספר או מה?

בקשר לזיהום אויר ולסרחון אני יודע, וגם בזה אני צריך עזרה, אני לא יודע ממה זה נובע, האוטו מעשן המון, הוא שורף המון שמן (150 ק"מ - רבע קילו -בנסיעה רגועה).

UNIX
10-04-04, 21:28
איזה רכב מדובר?
ד"א הזפת שמתיזים מהספריי לא שווה משהו במקרה הזה כי בזמן החימום הוא נהיה נמס

polar bear
11-04-04, 02:02
שני הדברים שלדעתי יכולים לעשות כזה דבר זה אגזוז שצמוד לריצפה. או צינור קירור שמן גיר צמוד לריצפה { אני נוטה יותר לכוון האזוז }.

במקום שצינת אמור לעבור צינור האגזוז של הצד הימני, ואולי גם הצינור שהולך לכוון שמאל 0 למחבר ה Y בין האגזוזים.

בקיצור - רד מתחת לאוטו ותסתכל.

ארז
11-04-04, 02:28
אני נזכר עכשיו...בזמנו לרוני מנדלבאום הייתה סונומה 4X4 ,גם לו הייתה בעיה כזו ,אצלו זה היה האגזוז.

ido7
11-04-04, 16:10
ואם זה האגזוז, אז זה גם אמור לגרום לסרחון?

polar bear
11-04-04, 18:28
עדו - רד כבר מתחת לאוטו! באמת!

אנשים פה מתאמצים בשבילך, אז בבקשה - רד מתחת לאוטו ונמשיך משם.

אגב, גם גופה של מרמיטה שמתה לך בתוך השאסי פולטת חום ומסריחה......

karlos
11-04-04, 22:12
1.קודם כל תנסה להבין את בעיית החום שהיא מן הסתם לא נורמאלית ואולי גורמת לריח ע"י המסה של חומרים אלו או אחרים.
2. בהנחה שפתרת את בעיית החום והיא לא קשורה לצריכת השמן המטורפת,תתחיל לטפל בבעיה זו.

AvigdorAharon
12-04-04, 23:49
עודד, ומה זה "מרמיטה"???
האם זהו הפורום לביולוגיה או...

(אני יודע שזה לא קשור אבל הייתי חייב...סליחה!)

אביגדור

polar bear
13-04-04, 02:31
להלן : מרמיטה.

http://www.ben-hillel.com/photo/c-h/18.jpg

AvigdorAharon
13-04-04, 07:32
אאאההה

עכשיו הבנתי!

בידידות,
אביגדור

asafk
13-04-04, 16:17
כלב יש, דב יש, עכשיו יש גם מרמיטה. פורום לביולוגיה שימושית...

אסף.

karlos
16-04-04, 19:31
דו"ח מצב?
עדכן אותנו מה היו הבעיות.

ido7
17-04-04, 00:16
ירדתי מתחת לאוטו ולא מצאתי את הבעיה, בכל מקרה אני אקח אותו לאגזוזן שיבדוק אולי הבעייה קשורה באמת לאגזוז, אני מאמין שאני אדע כבר תשובה שבוע הבא.

ido7
26-04-04, 17:32
טוב חלק מהבעיה הייתה באמת האגזוז שהיה דבוק לרצפה, אבל יש בעייה קטנה נוספת שהיא :
בזמן נסיעה נפלט מהטרנספר חום שאני מאמין שהוא מהמנוע, הגומי שמחובר לידית קרוע, ודרך שם יוצא אויר חם מסריח מאוד, אותו ריח שנפלט דרך אגזוז. בכדי לבדוק אם האויר הזה מהול בפיח שמתי דף לבן מעל והוא קיבל גוון כהה.

השאלה שלי היא כזאת : האם נפלט לפנים הרכב אויר בגלל שהגומי שמתחבר לידית קרוע? לשם כך יש את הגומי? או שבכלל לא אמור לצאת משם אויר אל פנים הרכב?

תודה

ido7
28-04-04, 01:08
חבר'ה אני נואש לתשובה

אתם בטוח יודעים מה אפשר לעשות!!

זה דחוף, כי אני לא מסוגל לנהוג ברכב זה מסריח ומסוכן לנשום את זה, אני מתמסטל :?

תודה.

polar bear
28-04-04, 17:54
אצל אגזוזן כבר הית?

באופן כללי זה נשמע כאילו האגזוז קיבל מכה והיתכופף, לא מן הנמנע שהוא או אחד מהאטמים שלו נפגם.
יכול להיות שיש לך נזילת/הזעת שמן כלשהי על משהו חם - גיר, מנוע וכו' ואת האדים של השמן השרוף אתה נושם.

רכס חיים
28-04-04, 17:58
פתרון הבעיה שלך דורש שלושה שלבים. 1. איטום בין תא הנהג לתא המנוע. 2.בידוד רצפת הנהג והנוסע. 3. טיפולים טכניים במנוע ורכיביו ,עד למניעת פליטה של חום וזיהומים. שלב אחד ניתן להעשות מיד בעזרת עבודה על כל פתח בקיר האש וברצפה. חורים קטנים יש לאתר על-ידי פתיחת מכסה המנוע ואז חדירת האור תגלה כל חור. יש למלא חורים אלה בדבק אפוקסי ובכך להבטיח את אטימותם. חורים עם צנרת חשמל או מים יש לאטום בסיליקון גמיש שניתן להסרה באם ידרש בעתיד.פתחים של מערכת הגיר יש לאטום עם כיפת גומי כדוגמצ השרוולים שמכסים ציריות. בכך יאטם התא כולו. כנגד החום , יש להרחיק ככל הניתן את האגזוז ובתוך התא יש להניח שטיח לא אורגני מצמר מלאכותי עבה ככל האפשר על השטח המכסימלי שניתן { עובי השטיח אצלי כשלושה ס'מ.} ,ומעליו את שטיחי הגומי הרגילים. הטיפול הטכני הינו לפי הממצאים ,ורצוי לתקנם לפני החום הגדול שבאופק. בהצלחה.

Bulldog
28-04-04, 18:40
חיים, מדובר בסונומה, שלמרות שזה טנדר עבודה הוא עדיין מגיע עם בידוד ואיטום, ואם יש בעייה אז מטפלים בה ולא במסביב שלה.
עידו, תן אלי קפיצה לראשון בתאום וננסה לראות מה הלך אצלך ברכב.
054417689
עומר

AvigdorAharon
29-04-04, 07:33
עידו כתב:

השאלה שלי היא כזאת : האם נפלט לפנים הרכב אויר בגלל שהגומי שמתחבר לידית קרוע? לשם כך יש את הגומי? או שבכלל לא אמור לצאת משם אויר אל פנים הרכב?

הגומי לא אמור להיות קרוע!
אם הגומי עולה מחיר סביר, אז למה אתה מחכה? נזק לא יגרם מהחלפת גומי, רק תועלת.

אח"כ תעבור לדברים הגדולים יותר כגון איטום הרצפה, כפי שהציאו לך קודמי.

אביגדור

ido7
29-04-04, 20:11
עומר - תודה רבה, אני אתקשר

ואביגדור - אם תגיד לי מאיפה אפשר להשיג את הגומי הזה, אז זה יעזור לי, כי הפכתי את כל העיר והאיזור ולאף אחד אין, (אפילו לא משומש).

תודה.

Bulldog
29-04-04, 20:15
יכול להיות שאני גם אוכל למצוא לך גומי משומש כזה. מדובר על הגומי של ידית הטרנספר שלך, נכון?

ido7
29-04-04, 20:20
כן

-->