PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניית טרופר

ערן_א
14-07-08, 09:54
שלום
הלכתי לראות היום טרופר שנת 2000 דיזל אוטומט, חלונות חשמל ,ג'נטים ברזל.
הרכב הוא של מנהל הרכב לשעבר (היד הראשונה ) וכיום נמצא במגרש.
לרכב 225000 ק"מ ,מצב פנימי טוב,הרכב עבר צבע (נראה מחשיד לא?)
יש מכות קלות למטה ומכה די חזקה באחד ממוטות (המוט שמחבר את הסרן לשלדה -אני לא זוכר איך קןראים לו).
נורת כרית האויר דולקת ונורת ה ABS דולקת -מה זה אומר?
המחיר הוא 52 K
האם שווה לגעת ברכב.
ערן

Viper
14-07-08, 11:47
קח בחשבון מס' פרטים:
מנהל הרכב? ז"א שהיה של צה"ל/משטרה וכד'? זה מסביר את עניין הצבע.
וזה גם יכול להסביר את הנזקים שפירטת.
הטרופרים דיזל החדשים באים עם "מחלה" בראשי המנוע. תריץ חיפוש כאן בפורום ותגלה הרבה מידע על זה. (אני גם מכיר את הסיפור מהמוסך שמטפל לי ברכב ליסינג- מורשה UMI שבכל פעם שאני שם יש לפחות טרופר אחד ללא ראש...)
נוריות כרית אויר ו-ABS נדלקות ולא נכבות? גם לאחר סגירת הסוויץ' ופתיחה מחדש? אם כן- אז יש במערכות האלו תקלות. ושווה לטפל בזה = כסף.
גם בשאר ההתעללויות שווה לטפל וגם זה = כסף.
תוסיף לעניין ירידת ערך מובנה של הרכב מכיוון שהיה ממשלתי ותראה שכשתרצה למכור- לא יהיה לך קל וכנראה שגם לא כלכלי.
בקיצור- ההמלצה שלי (וגם של רוב גולשי האתר)- אל תיגע ברכב ממכרז (או ממשלתי לשעבר)- כלכלי זה בטוח לא וכנראה שגם לא ממש קל לתחזק רכב שכזה.
יש לך חלופות?

ערן_א
14-07-08, 12:07
קח בחשבון מס' פרטים:
מנהל הרכב? ז"א שהיה של צה"ל/משטרה וכד'? זה מסביר את עניין הצבע.
וזה גם יכול להסביר את הנזקים שפירטת.
הטרופרים דיזל החדשים באים עם "מחלה" בראשי המנוע. תריץ חיפוש כאן בפורום ותגלה הרבה מידע על זה. (אני גם מכיר את הסיפור מהמוסך שמטפל לי ברכב ליסינג- מורשה UMI שבכל פעם שאני שם יש לפחות טרופר אחד ללא ראש...)
נוריות כרית אויר ו-ABS נדלקות ולא נכבות? גם לאחר סגירת הסוויץ' ופתיחה מחדש? אם כן- אז יש במערכות האלו תקלות. ושווה לטפל בזה = כסף.
גם בשאר ההתעללויות שווה לטפל וגם זה = כסף.
תוסיף לעניין ירידת ערך מובנה של הרכב מכיוון שהיה ממשלתי ותראה שכשתרצה למכור- לא יהיה לך קל וכנראה שגם לא כלכלי.
בקיצור- ההמלצה שלי (וגם של רוב גולשי האתר)- אל תיגע ברכב ממכרז (או ממשלתי לשעבר)- כלכלי זה בטוח לא וכנראה שגם לא ממש קל לתחזק רכב שכזה.
יש לך חלופות?

תודה על התגובה
חלופות עדיין לא ,התחלתי לחפש רק עכשיו,יש לי מגנום שנת 2000 ואני רוצה להחליף אותו לגי'פ וזה עומד בתקציב שלי (לצערי אין לי כרגע להוסיף)
האופציה השניה היא לרדת קצת בשנים

שמוליקו
14-07-08, 13:16
ערן ,יש הרבה דגמים לאיסוזו ומחיריהם שונים.
מה מחיר המחירון של הרכב לאחר שקלול של יצחק לוי (ניתן לביצוע באתר WINWIN תמורת עלות שיחה סלולרית) השקלול צריך לכלול את דגם הרכב המדוייק, מספר הקלומטרים והבעלות הקודמת - משרד הביטחון וכאלה.
לאחר שאתה משקלל הכל, תבדוק בכמה אתה יכול לקנות את הרכב .
זכור שהמחיר שהגעת אליו הוא על רכב תקין.
תוריד את כל העלויות של תיקוני הליקויים כריות אויר, ABS, תיקוני צבע אם יש ומוטות כאלה או אחרים......
קח בחשבון שיש סיכוי שהראש מנוע לא במצב טוב (תריץ חיפוש בנוגע לבעיה של ראש המנוע ותחפש שם גם עלויות) .
והמחיר שהגעת אליו אחרי כל זה, אם הוא עדיין בתחום ה 52000 כמו שאתה מציין שמחיר הרכב שם, אגב אם לא הבנתי נכון ו 52K זה מחיר המחירון, אז כמובן ממנו תוריד את כל העליות ואז יכול להיות לך כדאי לגעת ברכב.
העיניין הוא לא שחור ולבן.
זכור שתהליך המכירה כנראה יהיה קצת יותר קשה מתהליך המכירה של רכב זהה יוצא ידיים פרטיות.
חשוב לציין שאם אתה מתכוון להחליף רכב נוסע ברכב הזה באותן עליות ,כי אין לך להוסיף, אז המחיר של הרכב שאתה קונה חייב להכיל בתוכו גם את יישור הקו.
מקווה שעזרתי.

סוזי המשתוללת
30-07-08, 13:33
לא לגעת!!!
תיקון של מערכות כרית אויר/ abs לא זול
הרכב גם לא פרטי ועוד עם תיקוני צבע /מוט רדיוס וזה לפני שהגעת בכלל למנוע /גיר
הרכבים הנ"ל נמכרים מתחת למחירון (והרבה) גם כשהם תקינים בגלל בעיות ידועות במנוע הדיזל הנ"ל
ויש המון כאלה בשוק
אם קצת מזל אתה יכול למצוא בונבונירה שתהנה ממנה שנים רבות בקצת יותר מהמחיר הזה ...

-->