PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות ברכישה בין 2 מכוניות - יונדאי אקסנט ודייהו לאנוס, אשמח לייעוץ

GodsFather
14-07-08, 13:41
היי,

2 הדגמים הללו נבחרו וההתלבטות היא איזה מהדגמים הללו עדיף.

מודלים 97-2000, גיר אוטומט.

מהרכבים השונים שיצא לי לנהוג עליהם , הדייהו נשמע יותר שקט ופחות מקרקש מהאקסנט, מגיב טוב יותר וגם תא הנוסעים יותר רחב, אבל ממה שהבנתי, יכולה להיות לי בעיית חלפים בעתיד (?)

מה לגבי צריכת הדלק של שני הרכבים הללו ? זכור לי מן העבר שהאקסנט אוהבת לשתות גם בנסיעה נשית רגועה.

אם יש עוד הצעות לדגמים אחרים, אשמח לשמוע. המטרה היא רכב בגודל בינוני , מנוע 1400-1500 , אוטומט, שנתון 97 ומעלה. קו המחיר הוא 20K אם אפשרות חריגה של 2K אם ממש מדובר באיזו מציאה מהסרטים...

תודה, אמיר

יוש
14-07-08, 15:30
הי אמיר.
לא אוהב רכבים קוריאניים, בוודאי בשנתונים ישנים יחסית. 20K זה סכום מוגבל. הייתי מרשה לעצמי לרכוש אקסנט ב 30K לפחות שנתון 00-01, אך לא פחות מזה. דייהו לדעתי מחוץ לתחום, בוודאי כרכב ישן. אלו רכבים עלובים ושמישהו יגיד אחרת.
תמיד אפשר מזדה 323 האולטימטיבית. אם תרצה מנוע קטן יותר ובסכומים שציינת אפשר להביא בחשבון גם את הדייהטסו גראן מוב עם 1.5 ליטר מרחבים ו...כיעור, אך רכב אפקטיבי וטוב, בטח יותר מכל קוריאני בשנתונים מקבילים.

AvigdorAharon
14-07-08, 15:54
3.5 שנים של סבל מסתיימים בחודש הקרוב, וזה לא בצחוק...
אין שום דבר מעניין במכוניות הקוראניות, אם כבר מהמזרח, אז לדעתי סובארו היא הגדולה מכולן.
יונדאי אקסנט מהעבודה, יודעת רק לנסוע, טיפולים בזמן, ללא תקלות מיוחדות וזהו.
נסיעה עלובה, נוחות אפסית, מרווח פנימי של גמדים, צריחת מנוע וזהו בערך.

ד"א, מישהו מוכר (KNOWN) מוכר גראנד מוב, לידיעה.

אביגדור

GodsFather
14-07-08, 16:44
תודה חברים.

לא יודע מה זה דייטסו גרנד מוב, אני אחפש על זה...

כמו שאמרתי , התקציב מוגבל ל20-22 מקסימום. הרכב יהיה רכב נסיעה פשוט. לא למרחקים ארוכים מידי (ת"א-רחובות) ולא בתדירות גבוהה מידי, הרוב בתוך העיר וגם אז בקטנות. לא צריך שכלולים או נוחות של רכב מנהלים (אוטומט, ח"ח,נעילה מרכזית , הגה כוח ומזגן חזק - בכולם יש) ועל פניו הרכבים שציינתי נראים די עומדים בדרישות, למעט הסייגים.

אז דייהו ירד מהפרק אבל מבלי סיבה טכנית...(?)

צריחת מנוע באקסנט, יש בזה משהו וזה באמת מה שהפריע לי.

מחירי הסוברו יקרים וגם אין להם רכב ביניים, רק גדול (פיזית ) או קטן מאד שזה הג'סטי ולא בא בחשבון.

לגבי המזדה 323, היא אכן בעלת מוניטין חיובי, אבל השנתון הכי קרוב הוא 97 וזה גבולי, המנוע 1600 - איך צריכת הדלק ברכב הזה ?

אשמח לעוד דעות וחוו"דים. תודה!

חנן-ג'יפולוג
14-07-08, 17:03
במחירים האלה שהגדרת אתה יכול לקנות לך מכוניות יפניות מצוינות.

גם לי אין סיבה מספיק טובה חוץ מתחושות בטן אבל לא הייתי קונה רכב מזרח אסייאתי לא יפני גם תחת איומי אקדח.

אביגדור התכוון אליי, לכך שאני מוכר את הגרנד-מוב 98 של אשתי, במחיר שציינת כאפשרי לך (אחותי צריכה להחליט בשבוע הקרוב אם היא לוקחת אותו, ואם לא אז הוא יוצא לשוק החופשי).

אם תרצה עוד פרטים אתה יודע איך להגיע אליי.

GodsFather
14-07-08, 17:16
חנן , תודה על ההצעה , אני אשקול את זה ברצינות.

אבל עדיין אף אחד לא נותן סיבה אמתית להוצאת הדיבה הזו על רכבים קוריאנים

אם המשטרה הסתדרה עם הנובירות בזמנו , אז מה לא בסדר בהן כיום ? (זו רק דוגמא)

יצא לי לנהוג בכמה דייהו לאנוס בחודשיים האחרונים , באמת רכב נעים. מרווח ושקט ורק עניין החלפים והמוניטין הדאיג אותי. וגם בפורום הזה , נראה שהמוניטין מחזיק אבל אין סיבה טכנית.

חברים קנו נובירה לא מזמן , לרכב יש שוק ומחירים ברצפה ובסה"כ נראה כלי מאד סביר ובגלל זה גם אני רציתי לפנות לכיוון הזה...

מישהו יכול לשפוך קצת אור על הנושא ?

Saar
14-07-08, 17:31
הי,

במחיר שציינת עם חריגה בנפח המנוע אתה יכול לקנות סיטרואן קסרה 99-2000 או פיזו 306 98+-.
ההבדל בין המכוניות שהזכרת למכוניות הנ"ל עצום.
החלפים זולים יחסית, המכוניות פשוטות לתחזוקה (לשתיהן מכלולים רבים זהים).
זה השיקול שאני עשיתי כשרכשתי קסרה, חבר פורום נוסף החליף את היפנומטית שלו לקסרה מודל 2001 (שעלתה קצת יותר מ 20K ש"ח) לאחר שנסע ברכב שלי.

ד"א,
צריכת הדלק אצלי היא 1 ל 9-9.5 בערך (דגם 1.8I ,אני לא מקפיד לבדוק)

לדעתי, שווה בדיקה...

סער.

חוקר
14-07-08, 19:03
אמיר לי הייתה את אותה התלבטות לפני מספר חודשים- רכב סביר שיסע כל יום י-ם ת"א וחזרה ובתקציב שציינת.

אחרי בדיקות רבות ושיחות עם מבינים למיניהם קניתי רנו קליאו 1900 סמ"ק דיזל שנת 2000 גיר רגיל כמובן.
הרכב עלה 16000 זוזים, אגרת רישוי כמו של רכב בנזין(1400 שח) והשוס הגדול שהרכב אוכל 1 ל-18 ובמחירים של הדלק/סולר זה מאאאד משמעותי.

עד כה טפו טפו נוסע סבבה, כח לא חסר ואני ממש מרוצה.

במקומך הייתי חושב על הכיוון הזה ובכל מקרה מחפש צרפתייה ולא יפני/קוריאני.

טל

GodsFather
14-07-08, 19:08
דווקא המחירים של החלפים הצרפתים (או יותר נכון השמועות על כך) הם מה שהרחיקו אותי מזה.

אני לא מתכוון לטפל ברכב הזה בכוחות עצמי ולכן חשוב כפליים שכל עניין הטיפולים/תחזוקה יהיה זול ופשוט.

חנן-ג'יפולוג
14-07-08, 19:17
אם תקנה רכב נורמלי ולא גרוטאה מחירי החלפים לא צריכים לעניין אותך כמעט בכלל, כי כמה חלפים אתה כבר קונה? מסננים פעם ב?

בזמנו פרסמתי את טבלת האקסל של הטיפולים בגרנד מוב:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1462201&highlight=%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%9E%D7%95%D7%91#post1462201 (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1462201&highlight=%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%9E%D7%95%D7%91#post1462201)

משהו כמו 2000 ש"ח עלות תיקונים/טיפולים כוללת בשנתיים ו40000 ק"מ, כשמתוך זה עלות החלפים היא כמה מאות בודדות. איזו משמעות יש לזה אם בחברה אחת זה יקר יותר או פחות?

GodsFather
14-07-08, 19:25
חנן, אני לא מתכוון לקנות גרוטאה ולכן גם החיפוש נערך תקופה ארוכה ולא קפצתי על הדבר הראשון שראיתי. אבל עדיין , אין לי חברים עם מוסך או קשרים בתחום והטיפולים יהיו כמו שצריך כדי שהרכב באמת לא יפשל, אבל תמיד יכולות לצוץ צרות - תיבת הגה, מערכת מיזוג, גיר, סטרטר ושאר דברים, השד יודע מה.
אני לא אנהג ברכב אלא זוגתי שתחיה ולכן גם הרגלי הנסיעה אינם משהו שאני יכול לשלוט בו אלא רק לקוות שיהיו כראוי ולכן על אחת כמה וכמה לא מתאים לנו ליפול כלכלית.

אתה מבין בתחום , יש לך את הידע שחסר לי ולכן אתה יכול להיות יותר רגוע בעניין. אני ניזון משמועות ומדברים שאני קורא בפורום הזה ושכמותו.

חלפים זה עניין חשוב, עלות טיפול תקופתי גם כן, דברים חשובים שצריך לקחת בחשבון מעבר לצריכת דלק , נוחות נסיעה ותאריך הטסט.

ולשאלה שהשתחלה ולא נענתה עדיין - מה לא בסדר בדייהו ?

דרור ברלי
15-07-08, 00:58
ההתלבטות שלך היא בין שתי דוגמאות מייצגות לנושא שנקרא "מכונית עלובה".

GodsFather
15-07-08, 01:34
נו בחייאת , הבנתי כבר שיש לרכבים האלה מוניטין שלילי , אבל למה? קשה לענות לשאלה ? אולי כי מדובר באיזה טוראי שמועתי שעלה בדרגות ? אולי בהיעדר ידע של מכונאים שהיה כשהרכבים הגיעו ארצה והיום אין זה רלוונטי יותר ?

תנו לי תשובה מקצועית בבקשה.

לא אמרתי שאני מצפה שהרכב הזה יהיה שיא הנוחות , שיא פאר הטכנולוגיה או איזושהיא הנפצה אחרת.

כולה רכב נשי שיקח 1-4 נוסעים ממוצעים מנקודה X לנקודה Y שאינה רחוקה ממנה מרחק אשדוד לחיפה ושבזמן הנסיעה ידע להאיץ באופן סביר , יהיה נעים מבפנים מבחינה אקלימית ולא יקרקש מסיבות לא ברורות. שיניע כל פעם שמבקשים ממנו , בהנחה וטופל לפי הספר ולא בחאפריות ושלא ישתה לי את הכיס בהוצאות אחזקה ואו דלק.

לא ביקשתי סיבות לקנות או לא לקנות ל"ר או סופה או משהו אחר מתחום השטח , המוכר לרוכבי הפורום הנ"ל ושעליו נשפכו מאות אלפי קילוביטים של מידע.

אז אנא מכם, שוב - תשובה מקצועית למה הרכבים האלה שווים לתחת ואיזה מהם עדיף לי, אם כבר בחרתי בתחום העכוז.

להזכירכם - גם על רכבים צרפתים אמרו שהם שווים לתחת אחרי שהאחריות פגה והנה התהפכה הקערה , כך לפתע פתאום. אבל זה פחות מעניין כרגע.

בומס הקופץ
15-07-08, 04:54
אני יכול רק להעיד על הבעיות של היונדאי אקסנט, לא מכיר את הדיהו.
המערכת החשמלית די פקאקט, רוב הזמן שעוני הדשבורד לא עובדים. אתה חושב לכאורה שחשמלאי רכב סביר יכול לתקן את זה, אבל הנדסת האנוש של השעונים מוציאה את חוטי החשמל בכל באמפר.
הדשבורד עצמו נסדק נורא מהר בשמש אם לא מטפלים בו בחומרים מאריכי חיים.
החלונות החשמליים נוטים פעם לעבוד ופעם לא לעבוד (אותו סוג בעיית דשבורד)

הרכב עושה 1:9 במהירות שיוט של 110.

לא יציב בשיט, מורגש מאוד ברוחות חזקות (רוחות כביש 6 לצורך העניין) ובעיקר מורגש בבלימה. זה משפיע מאוד על נוחות הנסיעה בה.

אם כבר נוחות אז הסלוגן של -משפחתית קטנה גדולה - היא לא משפחתית היא לא קטנה והיא בוודאי לא גדולה, היא סתם סוג של מישמש ניסיוני בגודל לא מוגדר וזה משפיע על הנוחות של כולם.

לגיר יש נטייה להתחמם ולהגמר מהר, אם יש בנסיעה הקבועה שלה הרבה עליות ארוכות (ת"א ירושליים) הייתי מוותר מראש. בהולנד היא דוקא תתפקד סבבה.

היא תסחוב בצורה סבירה מינוס 2 אנשים, מעל זה זוגתך שתחייה תאלץ להצמיד את המצערת לרצפה. וגם אז היא לא בדיוק תרגיש נהגת מירוצים.

יש עוד הרבה מה לספר על הרכב, אבל השעה עושה את שלה :) אני לא ממליץ לא על הרכב ולא על השנתון.

באופן כללי יש נטייה לחברות יפניות שרוצות לייצר מוצרים סוג ב' או ג' לשלוח אותם ליונדאי לייצור ולשיווק (הם מרוויחים מסוג של תמלוגים בלי להחשב לחברה שמייצרת מוצרים סוג ב') ורוב המוצרים שיונדאי מייצרת הם די בהתאם לאווירת סוג הב' שאופפת אותה מלבד כמה יוצאי דופן.

moriseven
15-07-08, 08:00
אם כבר דייהו, אז נובירה, רכב יותר מרווח ונוח מהלנוס, מנוע יותר שקט ועם יותר כוח.
לפי דעתי בסכום שציינת אתה יכול למצוא שנתון גבוה.
אבל בין כל האופציות שנתנו לך לפני, אני הייתי הולך על המזדה 323, רכב מאוד אמין, יחסית נוח וזריז.
לדוגמא, יש כזה לחברה, יד ראשונה עם 350,000 קילומטר בלי שפתחו עדיין מנוע, אמנם הוא כבר קצת מעשן אבל עדיין מרגיש שכוחו במתוניו עדיין.

יוש
15-07-08, 10:30
קפוץ לביקור אצל השכנים...

http://www.carsforum.co.il/vb/search.php?searchid=2091563

חנן-ג'יפולוג
15-07-08, 11:34
חנן, אני לא מתכוון לקנות גרוטאה ולכן גם החיפוש נערך תקופה ארוכה ולא קפצתי על הדבר הראשון שראיתי. אבל עדיין , אין לי חברים עם מוסך או קשרים בתחום והטיפולים יהיו כמו שצריך כדי שהרכב באמת לא יפשל, אבל תמיד יכולות לצוץ צרות - תיבת הגה, מערכת מיזוג, גיר, סטרטר ושאר דברים, השד יודע מה.

אני מתעקש וחוזר על מה שאני אומר: התקציב שלך הוא מספיק גבוה בשביל לקנות איתו רכב טוב, שלא יפול בכל הדברים שאמרת, אלא יזדקק לטיפולים ותיקונים קלים בלבד. תסתכל בקישור שנתתי לך ותראה שזה בדיוק המצב. אין תיקונים.

הסתייגות: אם מאוד מאוד חשוב לך שהרכב לא יבלת"ם אותך, אז לקנות בתקציב הזה רכב עם גיר אוטומטי זה כבר מתחיל להיות גבולי. אתה בקילומטראז' שהגיר כבר לפני או אחרי שיפוץ/החלפה וזה מקור משמעותי לבעיות.

מאיר רוטברג
15-07-08, 12:47
בערך כולם חיים מ"שמעתי" רק בודדים החזיקו רכבים כאלו על חשבונם אזי קח משהוא יד ראשונה

לפני מספר שנים רכשתי לאישתי דייהו לאנוס,השני במספר
רכב שעבר 200.000 ק"מ אולם מטופל הייטב , נכון רכב של התק"מ יענו זונה אבל עם ספר טיפולים מוקפד,

נסעה עימו שנתיים לפני כן היה לה עוד דייהו גם כן מהם ,

אפס תקלות ,אפסססססססססססססססססס,

תקנה רכב מטופל בזול=שווה בהחלט את הכסף,

-->