PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצומה למניעת ה"עלהום" המתבצע נגד נהגי השטח.

oferl
17-07-08, 14:31
חברים,

עקב התגברות אוירת ה"עלהום" על נהגי השטח בעקבות הארועים האחרונים על חופי הים, יזמתי עצומה שתנסה להראות למחוקקינו ולארגונים הירוקים שאין להתייחס לכלל נהגי השטח כמקשה אחת וקוראת לטפל במפירי החוק בצורה פרטנית.
אם הנך מסכים לכתוב בעצומה הנך מתבקש לחתום עליה בתקווה שתעזור ולו במעט.
העצומה נמצאת כאן: http://www.atzuma.co.il/petition/oferl/1/

בהצלחה לכולנו.

אייל
20-07-08, 23:26
עופר, העצומה זה לא מה שיעזור. מה שכן יעזור זה שינוי בדפוסי ההתנהגות שלנו וניסיון להשפיע על דעת הקהל בהתנהגות אחרת.
איך זה יבוא לידי ביטוי: ראיתה קבוצה בשטח, האט. תן להם לחלוף על ידך מבלי למלא אותם בענן אבק. רוכבי אופניים באים מולי, אני זז הצידה ומפנה להם את השביל, לי יותר קל להתחיל לנסוע. ראינו מטיילים בשטח, מברכים לשלום ומחייכים.

אין ספק שהתנהגות הולמת בשטח שווה עשרות מונים מעוד עצומה - רק ככה נשנה את היחס כלפינו.

אמיר חסידים
21-07-08, 00:14
לדעתי , בהחלט שנכון לשנות דפוסים אבל זה לא מספיק, כי לא בנו הבעיה (מקוה).
העצומה היא רעיון נחמד שיכול , אולי, לדחוף קדימה, השאלה היא למי מגישים אותה ?

יש לי רעיון נוסף : מה דעתכם על איזו מדבקה בסגנון "ג'יפולוג אוהב טבע " או כל סלואגן אחר ?
משהו שיהיה קל לראות אותו ויודבק על כל 4X4 באתר?

בקיצור אפשר לשלב רעיונות...

oferl
21-07-08, 09:01
אייל, מה שכתבת מיושם הלכה למעשה בכל ירידה לשטח לפחות בקרב החברה שאני מסתובב איתם. להגיד שכולם נוהגים כך? הלוואי. יותר מידי פעמים יצא לי לאסוף זבל שאחרים השאירו בשטח, כמו גם לראות נהגים חסרי נסיון טוחנים עליות, כמו גם לנסות להשתיק מערכות סטריאו מרובות וואטים וסאב-וופרים באמצע השקט של המדבר והרשימה עוד ארוכה.
תמיד נחמד להוריד 2-3 בקבוקי מים קרים למטיילים רגליים או רוכבי אופניים אבל זה לא פותר מהתנהגות נאותה גם כשלא רואים... הכל עניין של חינוך בסופו של דבר.
מחוץ לשטח זו כבר בעיה אחרת. כמות רכבי ה- 4X4 על הכביש היא מעבר לכל פרופורציה והאזרח הממוצע לא מבדיל ביני לבינם. הייתי שמח אם היה מצב שכמו שמי שלא חורש שדות לא קונה טרקטור - כך גם מי שלא יורד לשטח לא קונה ג'יפ, אבל רכב שטח כבר מזמן נהיה אביזר אופנה יותר מרכב.

אמיר - ההצעה שלך היא רעיון מצויין. לי אין יכולת אופרטיבית להרים את זה אבל אשמח לעזור אם מישהו יקח את ההובלה.

GodsFather
21-07-08, 09:15
להכין מדבקות זה לא מסובך בכלל ולא סיפור יקר (לי לפחות), אני מוכן לעזור מבחינת העיצוב, צריך רק להחליט על סלוגן הולם (שמישהו יפתח שרשור עם הצעות ולבסוף נערוך הצבעה או משהו כזה). אחרי שיהיה סלוגן, אגש ליצרן מדבקות שיש לי הכרות עימו, להצעת מחיר בהתאם לכמות המדבקות שנרצה.

לדעתי, מדבקות בלבד, לא ישיגו את המטרה, צריך לייצר (?) ספין תקשורתי בנושא, להפוך את העניין לשיחת היום או לפחות למשהו בסגנון הזה. אז, אנשים יכירו את הג'יפאים / בעלי הג'יפים / בעלי רכבי השטח ומי ש"יתפס" עם מדבקה כזו, יזוהה מיד באופן החיובי אותו אנו מנסים להשיג. החשש הוא, שהמדבקות יגיעו גם לידיים הלא נכונות, מה שכמובן אין לנו שליטה עליו (סלקציה זה לא משהו שבא בחשבון). האפשרות הנוספת היא הקמת מועדון עם דמי רישום (סמליים, אולי לפחות בשביל מימון המדבקות?) ושם תנאי קבלה, אבל מי יקבע את תנאי הקבלה ? בקיצור...הרבה דברים לשקול ותהליך לא פשוט ולא קצר, אני מוכן לעזור כמו שאמרתי ולא רק בעניין הגרפי, אבל אין לי את הכשרון להוביל כזה מהלך.

יונתןמצפה
21-07-08, 09:30
אני הייתי נמנע ממדבקות או כל דבר בסגנון.
מאד מזכיר לי את מדבקת ה"סע בדרכים מסומנות בלבד" שרואים היום על לא מעט ג'יפים... יותר מדי מדבקות כאלה נמצאות על רכבים ש... איך אומרים? לא ממש יודעים מה היא אומרת.

כמו שכבר כתבתי בעבר ואני ידגיש שוב הפעם, זה שכולנו גולשים באותו אתר (או שיניים או שלוש..), וזה שכולנו בעלי ג'יפ (או ג'יפון או אקווריום) לא הופך אותנו לקבוצה. הנסיון להתאגד לקבוצה שדדבר בשם "כל אלו שלא עונים להגדרה של הג'יפאי המכוער" היא נסיון מוטעה לדעתי ועשויה בסופו של יום רק לחזק את הטענה של "הג'יפאים כקבוצה ש..."

ליוזם העצומה-
הרעיון על פניו מלא בכוונות טובות. אין לי ספק בזה.
האפשרות שכל מי שרוצה יכול לחתום על העצומה לדעתי בסופו של יום יעשה יותר נזק מתועלת או שלא יעזור.
אני יכול להגיד לך בבטחון, שראיתי כבר שמות של אנשים שחתמו על העצומה שלא באמת מייסמים את כל מה שהם חתמו עליו. כל אחר ברמה שלו.
חומר למחשבה.

יונתן

degas
21-07-08, 10:01
לדעתי , בהחלט שנכון לשנות דפוסים אבל זה לא מספיק, כי לא בנו הבעיה (מקוה).
העצומה היא רעיון נחמד שיכול , אולי, לדחוף קדימה, השאלה היא למי מגישים אותה ?

יש לי רעיון נוסף : מה דעתכם על איזו מדבקה בסגנון "ג'יפולוג אוהב טבע " או כל סלואגן אחר ?
משהו שיהיה קל לראות אותו ויודבק על כל 4X4 באתר?

בקיצור אפשר לשלב רעיונות...

שלום לכולם!

אני חדש בפורום הזה והצטרפתי בעיקר לאור האווירה הבאמת לא נעימה כנגד נהגי ג'יפים. אתמול בערב כשקראתי בגלובס את הכתבה במוסף "הערב" על כך שצריך להגביל ככל האפשר את נהגי הג'יפים, להחרים ג'יפים ובאופן כללי לעשות להם את החיים קשים, הבנתי שהמצב באמת לא טוב.

אני חושב שהרעיון הזה הוא מצוין, מדבקה בנוסח: "אני נוהג בשטח ושומר על הטבע" תעזור מאוד ותסביר לאנשים (עד כמה שאפשר) שג'יפאים הם לא נגד הטבע, אלא בעדו!

zsahi
21-07-08, 11:43
כמו גם לראות נהגים חסרי נסיון טוחנים עליות, כמו גם לנסות להשתיק מערכות סטריאו מרובות וואטים וסאב-וופרים באמצע השקט של המדבר והרשימה עוד ארוכה.

וכיצד בדיוק החברה האלה מפריעים לך?

אתה מתנהג בדיוק כמו הירוקים, לא הסגנון שלך אז אתה תוקף

oferl
21-07-08, 11:57
וכיצד בדיוק החברה האלה מפריעים לך?

אתה מתנהג בדיוק כמו הירוקים, לא הסגנון שלך אז אתה תוקף

אני אסביר לך בדיוק איך הם מפריעים לי ולא רק לי - מהות העניין פה היא להתנהג בצורה כזו שתכבד גם את המשתמשים האחרים בדרך/חוף או איפה שזה לא יהיה. אל תעשה דברים בקיצוניות, אם זו ווליום המוזיקה או להכנס באם-אמא של העליה ולטחון אותה בצורה כזו שהבא אחריך צריך להיות D9 כדי לעבור אותה. תעצור - תחשוב שניה - האם מה שאני עושה יפריע לסובבים אותי? האם הייתי מתבאס אם משהו אחר היה עושה לי את זה? וזה נכון לא רק לג'יפים או שטח אלא לכל תחום בחיים.
נכון - זה מאוד לא ישראלי ואפילו קצת לפלאפי או "אשכנזי" (מילה שהפכה לקללה בשנים האחרונות) אבל רבאק, כבר הבנו מזמן ש"אור לגויים" כבר לא נהיה, לפחות בוא ננסה לשפר.

GodsFather
21-07-08, 18:33
מה רשמנו עלינו בגלובס ? (ובכוונה רשמתי עלינו, כי לא משנה כמה תירוצים אתרץ, בעיני הזר שלא מכיר אותי/אותך/אותך/אותנו , אני/כל השאר מהרשימה הקודמת אחד מהג'יפאים הרעים... גם אם אני בכלל נוסע בקטנוע והג'יפ שלי חונה רוב ימות השנה, או אם אני מתנדב למען הגנת הסביבה ואוסף זבל מהשטח או מתאם עם פקחי שמורות הטבע לפני טיול וכו וכו)

ותודו שזה כיף שיש סטיגמות ודעות כוללניות, במיוחד כששומעים את זה מאנשים שעד לא מזמן סבלו מהתופעה בעצמם. (כמובן שנימת הציניות במשפט, שלא תחשבו אחרת..)

zsahi
21-07-08, 21:57
אני אסביר לך בדיוק איך הם מפריעים לי ולא רק לי - מהות העניין פה היא להתנהג בצורה כזו שתכבד גם את המשתמשים האחרים בדרך/חוף או איפה שזה לא יהיה. אל תעשה דברים בקיצוניות, אם זו ווליום המוזיקה או להכנס באם-אמא של העליה ולטחון אותה בצורה כזו שהבא אחריך צריך להיות D9 כדי לעבור אותה. תעצור - תחשוב שניה - האם מה שאני עושה יפריע לסובבים אותי? האם הייתי מתבאס אם משהו אחר היה עושה לי את זה? וזה נכון לא רק לג'יפים או שטח אלא לכל תחום בחיים.
נכון - זה מאוד לא ישראלי ואפילו קצת לפלאפי או "אשכנזי" (מילה שהפכה לקללה בשנים האחרונות) אבל רבאק, כבר הבנו מזמן ש"אור לגויים" כבר לא נהיה, לפחות בוא ננסה לשפר.

מה קרה יש לך לנדרובר אז אתה נהג אלוהי? תאמין לי שכול חברי האתר הזה היו נהגים גרועים בשלב זה או אחר של חייהם, טחנו עליות על ימין ועל שמאל ובחלק מהמקרים אפילו השאירו זכוכיות בשטח.
מה מפריע לך שמישהו עובר על פניך ושומע אבי ביטר? לי מפריע הרבה יותר גנרטור שתקוע בחניון לילה - וזה הרבה יותר מקובל כאן מאבי ביטר.

מה טוב באשכנזים תגיד לי? יד רוחצת יד? אתה תגנוב אבל לא ממני ואני אדאג שלא יענישו אותך - זאת התרבות האשכנזית מבחינתי, לא מאמין תבדוק בועז יונה מול אתי אלון.

באמא שלי עזוב אותי עם הפלצנות והמדבקות, תישר את הצורה שבא אתה שופט אנשים והדרך שבה שופטים אותך תתישר באותה המידה.

יונתןמצפה
21-07-08, 22:08
אתה תגנוב אבל לא ממני ואני אדאג שלא יענישו אותך - זאת התרבות האשכנזית מבחינתי

חבל שאת דברי הטעם שכתבת הצלחת להרוס עם משפט אחד מיותר...

GodsFather
21-07-08, 23:18
הצהוב מתחיל לעלות....חבל...

asafk
21-07-08, 23:40
אני לא מאמין בעצומה, גם לא במדבקות.

צחי כתב משהו חשוב:

תישר את הצורה שבא אתה שופט אנשים והדרך שבה שופטים אותך תתישר באותה המידה
(אני יודע, קשה לסנן מתוך התובנות התרבותיות-גזעיות של צחי משפט אחד טוב, אבל מצאתי)

אנחנו לא צריכים להתנצל. אנחנו לא צריכים לצאת מגדרנו כדי להוכיח ש"זה לא אנחנו". שום דבר לא יעזור, כי מי שצריך לספק כותרת יספק אותה בזכות החרא האחד ולא בזכות כל האחרים. זה לא שמישהו ברדיו יאמר "וואלה, הג'יפאים האלו, הם דווקא בסדר, ראיתי אתמול מדבקה על ג'יפ באיילון שכתוב עליה שהוא נורא נחמד".

אסף.

אמיר חסידים
22-07-08, 01:35
אני לא מאמין בעצומה, גם לא במדבקות.

צחי כתב משהו חשוב:

(אני יודע, קשה לסנן מתוך התובנות התרבותיות-גזעיות של צחי משפט אחד טוב, אבל מצאתי)

אנחנו לא צריכים להתנצל. אנחנו לא צריכים לצאת מגדרנו כדי להוכיח ש"זה לא אנחנו". שום דבר לא יעזור, כי מי שצריך לספק כותרת יספק אותה בזכות החרא האחד ולא בזכות כל האחרים. זה לא שמישהו ברדיו יאמר "וואלה, הג'יפאים האלו, הם דווקא בסדר, ראיתי אתמול מדבקה על ג'יפ באיילון שכתוב עליה שהוא נורא נחמד".

אסף.

זה לא העיניין
בארץ שלנו אם לא תצעק , לא ישמעו אותך !
לכן יש צורך בהצגת הצד השני של נהגי השטח ובגדול.
כולנו שומרים על הסביבה וכולנו לא מתחרעים בחוף .
אבל זה לא חדש וכנראה שגם לא מספיק בשביל להראות לאחרים שלא כולנו דורסים תיירות שוודיות.
עוד עליהום או שניים , עוד עיתונאי מחפש כותרות פופוליסטיות ואנחנו באמת נאלץ לטייל בחניה שמתחת לבית .
תבינו זה עלול להגיע ממש ובאמת לרמות שיקשו עלינו אם לא נתעורר .

oferl
22-07-08, 08:41
מה מפריע לך שמישהו עובר על פניך ושומע אבי ביטר?

מה טוב באשכנזים תגיד לי? יד רוחצת יד? אתה תגנוב אבל לא ממני ואני אדאג שלא יענישו אותך - זאת התרבות האשכנזית מבחינתי, לא מאמין תבדוק בועז יונה מול אתי אלון.
.

שמע מקופח קטן, הייתי מוכן לדון איתך על כל דבר בעולם עד שהכנסת לכאן את "השד העדתי". איפה בדיוק בכל השירשור קראת שאני נגד מוסיקה "מזרחית"? כן קראת שאני נגד מוסיקה רועשת שמפריעה לאחרים בסביבה אבל אתה כל כך שקוע ביגונך על זה שנולדת ביבשת ה"לא נכונה" שאתה אפילו לא טורח לנסות להבין מה כתבתי. חוץ מזה - לידיעתך אני "אשכנזי" רק מצד אחד, הצד השני הוא "בעוונותי" ממש לא.
אל תטרח לענות - אני איתך סיימתי לדון. אל תחתום ואל תדרוס את ילדי בחוף.

zsahi
22-07-08, 09:28
נכון - זה מאוד לא ישראלי ואפילו קצת לפלאפי או "אשכנזי" (מילה שהפכה לקללה בשנים האחרונות)

אתה זה שהכניס לדיון את השד העדתי, אבל אין מה לעשות גזענים בדר"כ לא ממש יודעים שהם כאלו - אתה לא תאמין בחלק מהמקרים הם אפילו מנופפים במכר שכזה או אפילו השם יעזור בקרבה משפחתית מרוחקת.

עודד זנטון
22-07-08, 10:08
חברים, פה זה ג'יפולוג!!
תישתדלו להעלות רמה בבקשה..
בשביל צעקות יש עוד אתרים.

oferl
22-07-08, 11:28
מספר ציטוטים מהעבר:

1. אני לא ממש מצליח לגרום לך להקשיב לי (בגדול זה לא מפליא כי אתה רפובליקני שגר בחגורת התנ"ך - בלשון ההמעטה אתם מנותקים מהמציאות), אבל נראה אני אנסה שוב ובצורה הפשוטה ביותר

2.מה אתה מגדת עתידות בטיילת?

3.tzagi היקר ושאר ממורמרי גיפולוג

4.אני לא הייתי מסתמך יותר מדי על שיקול הדעת האירופאי,מרכיב הלאומיות ושנאת הזרים טבוע עמוק מדי בנפשם.

5.אריה יש לך בעיה קשה של פיוז קצר, אתה אומר דברי טעם אבל הצורה שבא אתה מתבטא ממסמסת אותם.

6.תהרגו אותי אני לא מבין מי המטומטם שיושב במכשירי תנועה ומקבל החלטות

7.יונתן החלק של ההומור גדול עליך אז עזוב

8.איציק הדיון כל פעם עולה איתך מחדש וכל פעם אתה לא ממש מבין את הנקודה - רובם המכריע של בעלי המקצוע בענף הרכב הם פח זבל

9.שמוליק אם הייתה מכיר אותי הייתה יודע שאני אף פעם לא מסתכל על חצי הכוס המלאה, ככה יש על מה להתלונן :)

10.זהו שכנעת אותי שצריך לירות במהנדסים שיצרו את הרכב הזה

11.גלי בואי נגדיר משהוא - זה שאני נחמד אליך לא מרמז בשום צורה שאני עובד אצלך.

12.ניר למרות שאני מסכים איתך שהאוטו הזה זאת גרוטאה מהגיהנום, התקלה המסוימת הזאת איננה קשורה למהנדסיה המחוננים של הוד מלכותה אלה פשוט להזנחה פושעת של המזוכיסטים שרוכשים את הרכב הזה

13.תגיד נשרף לך השכל ?

14.איזה יופי יש שירשור שלא היה מבייש את גיפטריפ בגיפולוג וכל מנהלי הפורום שותפים לו... למעשה מתגלות כאן הגחמות הסודיות שלכם לפתוח גיפטריפ משלכם ולהפוך את נמרוד לתואם יובל

15.אני מציע להגביל את כמות הנושאים שמותר לחבר פורום להעלות בשבוע, נגיד 2 נושאים בשבוע נשמע לי יותר מסביר, מה שימנע בעתיד הודעות כאלו.

16.התעלקות שלי על השירשור (בעיקר כי דרור יצא אשכנזי בלונדיני עם הגג סרדינים שלו

17.יש בעיה עם לקבל עצות מארז, הוא גדול מידי וחזק מידי (אני לא כותב טיפש מידי כי הוא גדול מידי).

18.פניתי גם לפורום נשים, הן שאלו אותי מה זה ספידומטר...

נחשו מי אמר? רק לשים את הדברים בפרופורציה...
עכשיו אפשר לחזור לנושא האמיתי של השירשור.

מידבר
23-07-08, 23:55
חברים.
לא יעזרו ,לא מדבקות ולא אשכנזים.
צריך לעשות מעשה !
צריך לצאת ב"קמפיין" מסודר.

אפשר להרתם ,קבוצות קבוצות, (נניח לפי סוגי רכב, כמו מפגש הסמוראים וכו') ולהתארגן להסעת זקנים לקופ'ח בכל בוקר לפני יציאה לעבודה.

אפשר גם לבצע הסעות מרוכזות לתומכי שר התחבורה בפריימריס הקרובים ב"קדימה".

אפשר גם הפוך, לדפוק אותו ולקחת את כולם דווקא ל"רייסים" על חוף הים במקום לקלפי.

כל ג'יפאי שנתקל בילד בוכה בצד הכביש צריך לעצור מייד ולהעביר אותו את הכביש. או לעזור לו למצוא את אמא ואבא או לתת לו כסף לבזוקה, או לבאנג או סתם

על משקל הסכין הקטנה שנוהגים הסיקים בהודו להחביא בעבותות שערם ע'מ שיוכלו בעת הצורך להגן על החלש, על כל בעל גיפ להחזיק רובה צייד באוטו ע'מ לחורר כל פושע בזמן אמת.

ולגבי אותו דביל שדרס תיירת משבדיה, צריך להניח לפניו תיירת מחוף השנהב ולבדוק שהוא מגהץ אותה טוב טוב. חוק האיזון בטבע. צריך לצלם הכל בוידיאו ולהפיץ לרשתות התשקורת. כמו שעושים בעיראק. שיראו שאנחנו לא גזענים וזה לא היה בכוונה משבדיה.

רק כך נהיה פופולריים בציבור. אבירי השולחן העגול והמנגל המרובע.

"כי הארץ מתפתחת כמו ה... שלי".

לילה טוב.

נמרוד
24-07-08, 00:09
עליהום? מטריד אותכם? עברנו את פרעה, נעבור גם את זה. העליהום התקשורתי מתעורר כל כמה שבועות בהקשר אחר ועל ציבור אחר, גם על ציבור בעלי הג'יפים זה לא פעם ראשונה - זה קורה לפחות פעם בשנה ב10 השנים האחרונות.

אני לא מוטרד, אף אחד לא יחרים ולא יעשה כלום נגד ג'יפים - כי ג'יפ זה סתם סוג של מכונית - ולא נגד "ציבור הג'יפאים" - כי אין כזה ציבור... איזה אידיוט דרס תיירת, הוא לא מייצג אף אחד. ואידיוט אחר כתב משהו בעמוד הדעות של גלובס או הארץ - גם הוא לא מייצג אף אחד (נדמה לו שהוא מייצג איזה ציבור שנקרא ירוקים - דמיוני בדיוק כמו ציבור בעלי הג'יפים).

מה הרעיון של העצומה, לא בדיוק הבנתי, לא שזה פעילות מזיקה... גם מדבקות זה רעיון שלא יכול להזיק... שום דבר לא ממש יועיל כי אין שום מטרה, ושום בעייה שניתן או צריך לפתור.

GodsFather
24-07-08, 00:18
מה הבעיה נמרוד? הבעיה היא שברגע שאתה אומר שיש לך ג'יפ (לפני שדיברת על דגמים ושאר שטויות), עולה הסטיגמה לראש, ובעיקר של אלה שלא מכירים ואו מבינים. וזה במילה אחת - מעצבן.

נמאס לי להכלל בקבוצה של פורעי חוק , של בזבזני דלק חסרי התחשבות ומזהמי סביבה , של הורסי טבע ושל אלה שיש להם עין קטן וצריכים לפצות על זה. יש לי עין גדול מספיק, יש כמה בחורות שהולכות בעולם עם חיוך של סיפוק מרוח על הפרצוף שלהן , כל פעם שהן נזכרות בי.

אני לא מרגיש שאני צריך להוכיח את עצמי לאף אחד, אבל עובדה שכשנושא שיחה כזה עולה , אני/אתה/בעל ג'יפ עלום שם שנראה אי שם ברחוב, הופך למטרה לצליבה.

פעם הייתי ממש נלחם על זה בכל שיחה שהנושא בה עולה, היום למדתי לדאוג להעביר את הנושא וכמה שיותר מהר... השאלה אם שיטת ההתעלמות והטיטוא מתחת לשטיח היא השיטה הנכונה או שצריך לחנך אנשים ללמוד להבדיל ולא להכליל... (אולי זה ההבדל בין להיות צודק לחכם ? )

נמרוד
24-07-08, 00:22
אני היחיד כאן שלא רואה את עצמו אחראי לחינוך של אף אחד חוץ מהילדות האמיתיות שלי?

GodsFather
24-07-08, 00:25
איפשהו שם , אני רוצה שגם החברים של הילדים יקבלו את החינוך הזה וילמדו לא להכליל. זה לא אומר שאני אתן להם שיעורים באחד על אחד או בכיתה , אבל אנסה להעביר את המסר בדרך כלשהיא. (אצלי ספציפית מדובר באח קטן 13 ולא בבן/בת שלי כי אין לי ילדים משלי, אבל זה עומד בקטגוריה).

נמרוד - כמו שהשרשור הזה גלש לגזענות, גם אצלנו זה יכול לגלוש לכך.

אני מסכים איתך שכל שני וחמישי קם איזה פוץ חדש ורוצה לעשות עלינו עליהום וזה נעלם אחרי כמה ימים/שבועות, אבל צריך להיות מוכנים לפעם ההיא שזה ימשך יותר מכמה ימים.

סוזי המשתוללת
24-07-08, 00:50
הפתיח של העצומה שלך הוא התיפיפות מיותרת ואין מצב שבעולם שאני אחתום על כזה פתיח ולו מהסיבה שאין הוא מייצג אותי - ואני כן ג'יפאי
1)כי אני גם מתחרה ורוצה להמשיך להתחרות גם עם על חשבון פגיעה מינימלית בטבע מדי פעם כי גם אותם "ירוקים" שנגדי פוגעים בטבע ביום יום שלהם ....
הטבע הוא שלי לא פחות משלהם
זה לא אומר שמחר אני הולך להשחית אותו בכוונה תחילה
2)כנ"ל לגבי חוף הים
אני לא נוסע עליו לשם הנסיעה אבל כן נוסע עליו על מנת להביא את משפחתי לאתר הקמפינג האהוב עלינו להתנחל שם שבוע ואף לצאת משם לעבודה ...
באיזו זכות רוצים למנוע זאת ממני ?
בשם הפגיעה בטבע? זו הבדיחה הטובה ביותר ששמעתי מזה זמן רב
אף אחד לא שאל את הטבע כשסכרו את סכר אסואן ....
כנ"ל גם לא לגבי תעלת סואץ ....
אף אחד גם לא מתאמץ יותר מדי כנגד בעלי הממון והכח ממפרץ חיפה שמזהמים את הים...
ובסוף אנחנו האשמים בהרס החופים...
תנסח את העצומה אחרת ואני אחתום - כמו שהיא עכשיו אין סיכוי וזו גם הסיבה שלא רבים חתמו עליה

אריה פאהן
24-07-08, 01:19
יש משפט של הרב קוק ששמעתי פעם ואהבתי-
" הצדיקים הגמורים אינם קובלים על הרע אלא מוסיפים טוב "
מוגש כחומר מחשבה לאותם ירוקים ולכל מי שעוסק כל היום בהטפות .

נ.ב- צחי, לא אתי אלון ולא בועז יונה אשכנזים, איזה דוגמא נתת ? :D

oferl
24-07-08, 08:50
תנסח את העצומה אחרת ואני אחתום - כמו שהיא עכשיו אין סיכוי וזו גם הסיבה שלא רבים חתמו עליה
סוזי יקירי ובן ישובי,
אין בינינו ויכוח לגבי נחיצות חוף-שניים-שלושה שיהיו פתוחים לג'יפים (לא להשתוללות - לכניסה), כמו שמצאו חוף למלון מרידיאן בחיפה, כך יכולים למצא גם לזה.
כרגע - יש חוק נגד כניסה לחופים ואם אנחנו רוצים לשנות דברים עלינו לציית לחוק (לפחות למראית עין). אחרי שיראו שיש ג'יפאים שאפשר לדבר איתם ולא רק ערסים (אשכנזים ומזרחיים - כדי שלא יצעקו עלי שוב...) שמשתוללים ודורסים, נוכל לקחת את זה צעד קדימה ואולי לשכנע מישהו שם למעלה שגם לנו מגיע חוף.
אני לא מתרפס ולא כלום (מי שמכיר אותי יודע שזה ממש לא הסגנון שלי) אבל כמו שהדברים נראים כרגע - אף אחד לא יקשיב לנו כי אנחנו מוקצים.

zsahi
25-07-08, 01:46
צחי, לא אתי אלון ולא בועז יונה אשכנזים, איזה דוגמא נתת ? :D

בועז יונה, בן למשפחה ירושלמית אמידה מוכרת ובוחשת - האשכנזי שידידינו מודאג המעלות היה רוצה להיות כשיהיה גדול.

אתי אלון, בת למשפחת סוחרים ממרכז הארץ - בקיצור החברה עם הסאבים

אתי אלון, גנבה 250 מיליון ש"ח בערך --> 17 שנות מאסר + 5 מיליון ש"ח קנס

בועז יונה, גנב מעל 300 מיליון ש"ח + מעל למליארד ש"ח רישום כוזב במסמכי תאגיד --> 7 שנות מאסר + 4 מיליון ש"ח קנס.

כמה פרטים מסביב:

-אתי אלון הסגירה את עצמה לידי המשטרה והודתה עוד לפני שנפתחה חקירה בעניינה
בועז יונה, נמלט לחו"ל ולאחר שנתפס לא בחל בשום אמצעי כדי למנוע את הסגרתו

-אתי אלון, כנראה שכלל לא השתמשה בכסף שגנבה והכל הועבר לגובי השוק האפור במטרה להציל את חייו של אחיה, לא ברשותה ולא ברשות בני משפחתה נמצאים כספים או נכסים שקשורים לגניבה.
בועז יונה, דאג לרשום את כל רכושו על אישתו וכפי הנראה דאג להעביר כספים ונכסים לחברות בחו"ל.

-הפרקליטות דרשה בסיכומי התביעה כנגד אלון, 20 שנות מאסר וקנס כספי גבוה כדי "ליצור הרתעה ולמנוע הישנות מקרים שכאלו בעתיד"
על ההסכם עם בועז יונה אמר שר המשפטים "כי אינו רואה דופי בפעולת הפרקליטות בעניין עסקת הטיעון שנחתמה עם מנכ"ל חפציבה, יש יתרון בסיום העניין בעונש שהוא לגמרי לא קל. צריך לזכור שחייו נהרסו ועתידו נהרסו".
"הקונים לא היו מפיקים שום תועלת אם היה נידון ל-10 שנים או ל-15 שנות מאסר. טוב שהמדינה לא הטילה עליו קנס, כי הוא ישלם את הכסף לקונים. אין שום דבר שפוגע בסיכוי של הקונים להגיש תביעות פיצויים נגד יונה עצמו, במידה שיש לו רכוש". פרידמן ציין כי "ההסדר מושתת על חומר הראיות", ואמר כי "סביר להניח שהחשוד היה שותק בחקירה", ולכן טוב שנחתם הסדר הטיעון."
שום מילה על הרתעה ומניעת הישנות מקרים כאלה בעתיד.

הפרופורציות נראות למישהו הגיוניות?

אני היחיד כאן שלא רואה את עצמו אחראי לחינוך של אף אחד חוץ מהילדות האמיתיות שלי?

דווקא בגלל שיש לך ילדים אתה צריך להיות מודאג, מדינת ישראל בזכות צביעות, גזענות, התנשאות ושינאה של כל מה ששונה צועדת לעבר תהום. הפערים החברתיים/כלכליים בארץ עומדים כפסע לפני הפיכתם לבלתי נסבלים. לכאן אתה מגדל את הילדות שלך ואפילו לא חושב שמין הראוי להיות קצת מודאג? להכניס קצת הבנה לקודקודם של אנשים?

נ"ב,

הוסכם עם בועז יונה שהתקופה שבא נכלא באיטליה תחשב כחלק מתקופת מאסרו - כלומר בעוד 3 שנים הוא בחוץ לאחר קיצור על התנהגות טובה כמובן.

יונתןמצפה
25-07-08, 02:35
מדינת ישראל בזכות צביעות, גזענות, התנשאות ושינאה של כל מה ששונה צועדת לעבר תהום. הפערים החברתיים/כלכליים בארץ עומדים כפסע לפני הפיכתם לבלתי נסבלים. לכאן אתה מגדל את הילדות שלך ואפילו לא חושב שמין הראוי להיות קצת מודאג? להכניס קצת הבנה לקודקודם של אנשים?

אם המקום נראה לך כזה גרוע אתה יכול פשוט לקום וללכת.... לא נראה לי שחינוך דרך איזה שרשור עלום באינטרנט יעזור למשהו!

אני ביליתי לא מעט במקומות אחרים כמו ארה"ב למשל... אני לשם לא חוזר אלא אם כן לא תהיה לי ברירה ולו רק בגלל התחושה הנוראית שאני מקבל שם מכל אחד ברחוב רק בגלל שאני שונה ואחר! דווקה כאן מהבחינה הזאת אני מרגיש די טוב!

צחי-
השרשורים האלה מזמן גלשו מהנושא שלהם. אני לא רוצה יותר להגיב בנושאים האלה. בטח לא בג'יפולג. אני פשוט לא יכול לקרא את מה שאתה חושב ולהבליג. זה כואב לי!
אגב, אני את העשייה שלי כדי לתרום לפתרון הבעיות שקשורות במה שאתה מנסה אולי לתאר עושה בעבודתי הנוכחית והיא חינוך לא פורמלי של בני נוער. בוא ותספר לנו מה אתה עושה חוץ מלהתסיס (מרחוק) באינטרנט??

zsahi
25-07-08, 03:27
מה בדיוק מפריע לך?

-העובדות שאני מעלה?
-המראה שהנחתי מולך בנושא הגזענות?

לעצבן אותך עוד קצת...
קח את מקרה אלי הורוביץ מנכ"ל טבע לשעבר (ואלוהים יודע עד כמה ידו עדיין בוחשת בחברה שמהווה 25% כמעט מהבורסה בישראל), בית המשפט העליון אומנם פסק לטובתו בערעורו על פסק הדין של בית המשפט המחוזי אבל כמה מספרים מעניינים לא מזיקים אף פעם.
אלי הורוביץ הורשע בהעלמת מס של 12 מיליון דולר נחש מה היה העונש... שנה וחצי מאסר על תנאי ו700 אלף ש"ח קנס, נשמע לך הגיוני? בית המשפט פסק על העלמת מס של מעל 40 מיליון ש"ח קנס של 700 אלף ש"ח? זה אפילו לא 2%.
לי זה נשמע בעייתי, יכול להיות מצד שני שהשופטים "קצת" התחשבו בכמות הפוליטיקאים שהגיעו להגן על האיש.
אבל אל דאגה,
בהמשך השופטים מצאו אותו זכאי, בסך הכל היה כאן תכנון מס שהתפקשש

ובנוגע להצעה שלך,

אם המקום נראה לך כזה גרוע אתה יכול פשוט לקום וללכת...

אני יהודי, אין לי לאן ללכת בדיוק בגלל זה אני מדבר ולא מעלים עין ומחלק ממתקים

יונתןמצפה
26-07-08, 13:15
לעצבן אותך עוד קצת...

אין לי מה להוסיף על זה. כוונותיך כעת ברורות מתמיד!!!

בגלל זה אני מדבר ולא מעלים עין ומחלק ממתקים

וכמו שכתבתי, אני שואל שוב:

מה אתה עושה חוץ מלהתסיס (מרחוק) באינטרנט??

***להזכירך נושא השרשור הינו: "עצומה למניעת ה"עלהום" המתבצע נגד נהגי השטח"

אני מגיב לדברים שלך כי אני לא יכול לקרא אותם ולהישאר אדיש. לא אמרתי את דעתי בעניין אבל אתה כבר קבעת אותה בשבילי במקום לקרא ולהפנים את מה שאני אומר בקשר לדברים שלך:

אני פשוט לא יכול לקרא את מה שאתה חושב ולהבליג. זה כואב לי!

הנה, קבל עוד הזדמנות להראות שאתה עושה:
איפה אתה גר?? מה אתה עושה בנושא החינוך במקום מגוריך?

אתה מוזמן להגיע ולראות את את החברה המעורבת במקום שבו אני גר ועובד בנושא החינוך לפני שאתה קובע שוב מה אני עושה או לא עושה!! ואם זה רחוק מדי בשבילך אז תחסוך מעצמך את המשך התגובות הלא רלוונטיות בנושא השרשור המדובר.

שבוע טוב!

נמרוד
26-07-08, 17:23
לפני שזה הולך רחוק מדי...
יונתן, עדיף לך להתעלם מצחי. אם הוא רוצה שיתיחסו לחלק הרציני של התובנות שלו, שיתאמץ לרסן את עצמו.

אה, צחי: ארצה!

-->