PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב נפל עלי תיק...איזה משפחתומטית קונים?

itayhi
17-07-08, 15:17
טוב, אז בנוהל הרגיל של המשפחה, כשמישהוא מחפש רכב
חדש, איתי (אני) מתחיל לעבוד...

הפעם זה ההורים, אמא בפנסיה, אבא אוטוטו, נוסעים כבר 8 שנים בפיג'ו 306 סופר סלון 1800 מודל 99
(היום בלילה ב4:30 לפנות בוקר פרצו להם הביתה (4 הכלבים בחצר ישנו כמו בולי עץ), לקחו את הLCD ואת מפתחות
הרכב(כולל הספייר!), לא יכלו כבר לקחת גם את הרכב ולחסוך ממני את תהליך המכירה??? )

בכל מקרה, מחפשים משפחתומטית יד שניה בנפח 1600-1800, בתקציב של עד 70,000 ש"ח או קצת יותר,
נראה לי עם עדיפות ליפניות (נכון?), מכוון למודלים 2005-2006
ההורים מאוד נהנו מהפיג'ו, פחות נהנו מביקורים במוסך המרכזי של פיג'ו בכפר-סבא
(לא שהיו הרבה כאלו אבל כל כניסה לשם מחייבת חשבון של 2500 ש"ח ומעלה...)

הרכב מסיע בעיקר את אמא, בעיקר פה באיזור (הוד השרון-כפ"ס-רעננה) ופעם בשבוע-שבועיים נסיעה ארוכה
של 110-140 ק"מ, פעם דרומה ופעם צפונה לביקור אצל הנכדים, סה"כ ממוצע של 17,000 ק"מ בשנה.

חשיבות גבוהה מאוד למזגן איכותי. שני ההורים סובלים מאוד מחום.
כנ"ל גם לגבי אמינות לאורך זמן, כמו ששמתם לב, הורי מחזיקים רכבים להרבה שנים.
צריכת דלק, זאת בעצם הסיבה שיונדאי למינהן יורדת מהפרק בגלל צריכה "קצת" גבוהה.

עד כה עלו לי כמה רכבים בראש, אני אדרג אותם (בסדר יורד) לפי מה שלי נראה כהכי מוצלח
והייתי שמח לקבל חוות דעת נוספות:
סובארו אימפרזה - ע"פ נראה כבחירה המוצלחת ביותר. אמין, מרווח וכו... (לא יודע איך המזגן)
מיצובישי לנסר החדשה - הנסיון שלי עם הישנות (סופר לנסר 94) מוצלח מאוד מאוד מאוד. איך הדגמים החדשים?
טויוטה קורולה/הונדה סיויק - לדעתי קצת חורגות מהתקציב ולכן נמצאות רק במקום שלישי.
פיג'ו 307/רנו מגאן - שוב, צרפתיות, רגשות מאוד מעורבים לגביהן...
ניסן - ??? סימני שאלה גדולים, לא מכיר, לא יודע, לא שמעתי מעולם, מי שיודע, חוות דעת בבקשה...
מזדה 3 - לא אוהב את הרכב באופן אישי ולכן נמצא במקום האחרון, תקנו אותי אם יש לכן חוות דעת מאוד חיוביות

פתוח להצעות גם לרכבים שאינם כלולים ברשימה.
רכבים קטנים (סוויפט החדשה וכו...) לא באים בחשבון, אמא לא רוצה! לך תתווכח עם פולניה...

תודה על העזרה. שוב, מדובר ברכב להרבה שנים ולכן חשיבות מאוד רבה לעצותיכם.

איתי

moriseven
17-07-08, 15:21
הבחירה הראשונה שלך מצויינת, גם טויוטה קורולה תהיה בחירה מעולה למרות המחירון הגבוה יחסית.

DoRoN
17-07-08, 15:33
יש לי לנסר ליסינג - וזו השניה כבר
הראשונה עשתה 125K, והנוכחית 35K.
חוץ מטיפולים כל 15K אפילו לא נשרפה לי נורה ואני חושב שאני לוחץ את הרכב קצת יותר מהוריך :lol:

מה צריך יותר מזה?

Pageup
17-07-08, 17:32
יש לי לנסר ליסינג - וזו השניה כבר
הראשונה עשתה 125K, והנוכחית 35K.
חוץ מטיפולים כל 15K אפילו לא נשרפה לי נורה ואני חושב שאני לוחץ את הרכב קצת יותר מהוריך :lol:

מה צריך יותר מזה?

אבל מה זה אוטו מכוער. גם מבפנים.
האימפרזה מאוד מיושנת מבפנים וגם הלנסר ככה. שתיהן מיושנות מבחינת
תכנון, עיצוב, מנוע וגיר. בצרפתיות לא הייתי נוגע בגלל בעיית אמינות.
בזמנו נלחמנו קשות בבאדג'ט לקבל פז'ו (שבסוף היה לא מעט במוסך).
השנים הראשונות של המגאן החדש סובלות מבעיות אמינות קשות במיוחד,
הרבה מאוד רכבי חברה היו לא מעט במוסך, זה השתפר אחרי שנתיים בערך
אבל עדיין הרכב פחות אמין מהאחרים).
הטויוטה הוא רכב טוב אבל לא כולם מרגישים בו בנוח מבחינת מקום אז מומלץ
לבחון את זה אישית.
אני אישית נוסע כבר 4.5 שנים על מזדה 3 (3 רכבים שוניםכתוצאה מהחלפת חברה)
ומרוצה ממנה מבחינת אמינות (הראשונה עשתה 50K, השניה 36k והנוכחית באזור ב 30),
הרכבים היו במוסך לטיפולים בלבד. הבעיה עם הרכב היא במתלים הנוקשים ולא כולם
אוהבים את זה וגם הכסאות קצת יותר קשים (לי זה טוב בגלל הגב).

zsahi
18-07-08, 01:51
דבר ראשון תכין את ההורים שלך לירידה דרסטית בנוחות הנסיעה, ה306 רכב נוח להדהים וכל המכוניות שציינת (פרט למגאן,שהיא רכב לא אמין בצורה חולנית) נחותות משמעותית בסעיף זה.

ההמלצה שלי היא דווקא פורד פוקוס ליסינג שמורה, יש כאלה רק צריך לחפש.

בהצלחה

idanw
18-07-08, 17:34
ההמלצה שלי היא דווקא פורד פוקוס ליסינג שמורה, יש כאלה רק צריך לחפש.

בהצלחה

אתה בטוח? אני מכיר לפחות 3 כאלה שהיו להם בעיות התחממות בשנה הראשונה על הכביש!

מה קורה עם 307? פוספלד הוא הבעיה שלך? למה לעזאזל אתה צריך מוסך מרכזי?

itayhi
19-07-08, 01:55
פורד פוקוס לא בא בחשבון, יש לאח שלי כזאת מליסינג.
לא אני ולא ההורים סובלים את הרכב הזה.

מה קורה עם 307? פוספלד הוא הבעיה שלך? למה לעזאזל אתה צריך מוסך מרכזי?

פוספלד הוא בהחלט הבעיה, לא שלי אלה של ההורים.
אגב, לא רק מבחינה כלכלית, גם האמינות והמקצועיות שלהם נהיו בזמן האחרון "בספק גדול".
סיפור ארוך, אם תרצה אכתוב בה"פ.

צריך מוסך מרכזי כי ככה אמא רוצה (לא מתכוון להתווכח איתה, ניסיתי, לא הולך... )
איך באמת ה307 מבחינת אמינות? בו נניח שעם פוספלד ניתן איכשהוא להסתדר (אחרי התאקל האחרון איתם
יש לנו מילה מאוד חזקה שם) .

איתי

zsahi
19-07-08, 02:32
עד 50K ללא בעיות אח"כ יש מצב שהתיבה האוטומטית תתחיל לקרוס, כמו שכתבו לך אין שום סיבה הגיונית למחירי המוסך שציינת.

מה הבעיה עם הפוקוס?

דרור ברלי
19-07-08, 19:08
מצטער, אבל פורד פוקוס היא עדיין אמת המידה של המשפחתיות.
אף משפחתומטית 1600 לא מתקרבת לרמה של הפוקוס - האירופאיות לא אמינות כמוה, היפניות לא נוחות ולא מתנהגות כמוה.

פוקוס 2002 אצלנו עם 70K וטפו-טפו, מלבד טיפולים תקופתיים וצמיגים, הוחלפה רק משאבת מים ב-65K ק"מ.

גיא
19-07-08, 21:51
בתור אחד שנוהג ב 307 מודל 2002 בחודשים האחרונים כמה מאות ק"מ כל יום ,,,,

אוטו מדהים.

למרות שזה לא אוטומטי אלא ידני טורבו דיזל.

דגם xt ...

בנתיים טפו טפו ... למרות שאני מת מפחד מהמפלצת המוצצת ....

idanw
20-07-08, 08:16
בתור אחד שנוהג ב 307 מודל 2002 בחודשים האחרונים כמה מאות ק"מ כל יום ,,,,

אוטו מדהים.

למרות שזה לא אוטומטי אלא ידני טורבו דיזל.

דגם xt ...

בנתיים טפו טפו ... למרות שאני מת מפחד מהמפלצת המוצצת ....

אתה יכול לספר על צריכת דלק?
אני אשמח לשמוע גם על 306 דיזל.

תודה

גיא
20-07-08, 19:38
אין לי מושג על 306, מעבר לזה שהוא נורא נמוך לטעמי, גם האוטו על הכביש וגם הישיבה בתוכו ...
מיושן, וחלש יחסית ...

307 לעומתו הוא מפלצת מוצצת ... עם כל המשתמע מזה ... מזרק אחד שם למשל באזור 4000 שח.
מליון וחצי חיישנים ומנועי סרבו ושאר דברים שמתקלקלים ...

האוטו מאוד מפנק מאוד נעים ונוח על הכביש. ( ובשבילי קק"ל ... :-) ( אצלי יש ABS אבל אין בקרת אחיזה )
מליון צ'ופרים ( לפחות בדגם שיש לי )

החל במחשב דרך מתוחכם וכלה בתאים בכל חור לאיכסון, כל מיני חיישני גשם / אור / קור
דרך כריות אויר וווילנות אויר חיישני אינרציה בקרת אקלים ושאר דרעק ...

האוטו שלי למשל מדליק את האיתותי חירום לבד אם אתה בולם בחדות ... מפעיל את הוישרים הקידמיים אם ממטרה מזדמנת ממטירה עליך .... ומדליק את האוטו הקידמיים אם אתה חונה מתחת לעץ גדול ...

לגבי נסיעה ...

מאוד נעים על הכביש, יושב טוב ... מאוד טוב. ( :-) גם בסיבובים ) מהיר , אבל לאט. עד 2000 אין הרבה אבל משם והלאה ... ההממ .... ( אצלי מנוע 2000 טורבו דיזל עם הכנה למצנן ביניים :-) )

---

שורה אחרונה, ביטוח 2500 המקיף, לשני נהגים מעל 35. חובה 1500. טסט אני לא יודע בנתיים.
מיכל של 60 ליטר שמספיק בנסיעה של לא יותר מ 110 משולבת הרבה כבישים פתוחים בלי פקקים ומעט עירוני פקוק כולל לפחות פעמיים ביום טיפוס לכרמל. 850-900 ק"מ.

=====

יש גם מינוסים ... מעבר למציצה ...

אין הנעה כפולה ואין הילוך כוח והכי אין ... מרווח גחון.

zsahi
20-07-08, 20:59
בגדול אני לא ממש מסכים עם התגובה של גיא לגבי ה307, הרכב לא מפלצת מוצצת והוא די אמין פרט לבעיית הגיר ובעיית קורוזיה בראש מנוע (ב1600, 2000 ש"ח עלות תיקון).
אני מנחש ע"פ צורת השימוש שגיא מתאר שהרכב הוא רכב ליסינג והנהג הוא נהג ליסינג מהידועים לשימצה שבינהם ולכן באמת שקח בערבון מוגבל את חוות הדעת שלו על אמינות.
מביחנת נוחות, לדעתי הרכב קשיח מדי וגבוהה מדי ומבחינת התנהגות כביש הוא נחות מהסטנדרט של פיגו.

גיא
20-07-08, 22:00
אתה טועה

האוטו שלי, קניתי אותו.

כמו כן, אני לא איש היי טק ולא היה לי רכב ליסינג מאז שנת 2000.

המקומות שבהם אני נוסע, אם יש להם איזה קשר לשימצה .. הם על אחריותי ועל חשבוני הפרטי בלבד.

הגובה של האוטו, הוא יתרון לטעמי, כמו כן גם הקשיות שלו.

הגיר שלי ידני ולכן הבעיות שיש לגירים האוטומטיים לא מפריעות לי בכלל.

כמו כן, אני לא מנסה למכור את האוטו, שאלו עליו ומכיוון שיש לי אחד כזה .. בחרתי לענות.

--------

ודבר אחרון, צחי, אם אתה מתכונן להתחיל את השטויות שלך שוב פעם, עזוב. ניצחת. אני לא מתכונן להגיב.

נמרוד
20-07-08, 23:05
אם אתה היית מחפש רכב עבורך, הייתי מצטרף להמלצה על פוקוס דור קודם. מודל 2005. רצוי 2 ליטר.

אבל עזוב, אתה מחפש רכב לאמא, ואני מניח שהיא לא שונה מהותית מהאמא שלי ושל רוב שאר באי הפורום. אנחנו מבלבלים את המוח מבחינתן. קנה לה משהו מהמבחר הבא: 1. קורולה 2. לנטיס 3. אימפרזה. כולן בעלות נוחות/ביצועים/התנהגות סבירים (מבחינתי ההבדל בין התנהגות הכביש והנוחות של 306 ללאנטיס למשל הוא תהומי. אבל אמא שלי לא מסוגלת, שלא לומר לא רוצה, להבין על מה אני מדבר). האבזור קונבנציונאלי לגמרי, המזגנים מצויינים, והן יותר אמינות וזולות לאחזקה מהצרפתיות - נקודה. ויש בהן הרבה פחות הימור, ה"סחירות" הידועה.

היא צריכה ורוצה אוטו להגיע מא' לב' כל יום, כל היום, בשקט, בלי לפחד מהגיר האוטומטי שיתקע אותה באמצע הדרך בוודאות במכונית צרפתייה (חבר מהעבודה עם מגאן נתקע השבוע על הגיר, 100 ומשהו K קילומטר, אחרי שהסתלבטתי עליו כמה חודשים והוא הגן בחירוף נפש על האוטו). עזבו אותה מצרפתיות, באמאשכם :D

asafk
21-07-08, 00:12
אנחנו עם ה307 השניה. הראשונה היתה 1600 הצ'בק אדומה של העבודה, הנוכחית היא שלנו- 2 ליטר SW (עם גג שקוף! ) כחולה. הSW הרבה יותר מוצלחת, אגב, באופן כללי (מבחינת נוחות התנהגות וכל השאר). לשתיהן לא היו בעיות מיוחדות, אבל מצד שני, לך תדע. המוניטין של קורוזיות במערכת הקירור וכו' לא נבנו במקרה. מספיק חוסר הקפדה על נוזל קירור איכותי של אחד הבעלים, והצרות הן לתמיד. כנ"ל אם חשמלאי אחד שלא יודע מה הוא עושה עבד על האוטו בעבר. מוכן לקחת את הסיכון? לחילופין- מסוגל לבדוק טוב טוב את האוטו? בעיות הגיר, הן של הרנו והן של הפג'ו היו עד 2003 (כולל). אחרי זה הרוב נפתר. במקרה הגרוע, זה סיפור של כמה אלפי שקלים והתיקון הוא לתמיד. הסיכון הזה מגולם במחיר הקניה הנמוך יחסית. אני אוהב צרפתיות, חושב שב307 הצ'בק פחות מוצלחת מהדורות הקודמים, אבל הSW מוצלחת יותר ממנה ונושאת בכבוד את האריה על הגריל. גם המגאן מ2003 ומעלה מוצלחת מאוד מהנסיון שלי כעובד בחברה שיש בה כמה מאות מגאנים, לפחות שניים שאני מכיר קנו אחת גם באופן פרטי.
אבל עזוב שטויות. חפש פוקוס 2 ליטר שמורה. אם תמצא- לא תצטער.

אסף.

zsahi
21-07-08, 01:01
גיא, קבל את התנצלותי הכנה

grand
21-07-08, 08:49
יש משהו בצרפתיות ובמיוחד בפיז'ו - סיטרואן שאי אפשר לקחת מהן, מעין תחושה שאתה ברכב משפחתי קטן אמנם אבל עם הרגשה שאתה נוהג ברכב גדול, יציב ויושב על הכביש.
המיתלים שלהן הכי טובים, ההתנהגות כביש, הנוחות, האיבזור.
אם רוכשים רכב בן 2-3 שנים עם היסטורית טיפולים במוסך טוב, אין כל סיבה שיילך הגיר או ראש מנוע בגלל מים לא איכותיים.
רוב הרכבים הפרטיים שהחזקתי היו פיז'ו, מכולם הייתי מרוצה, סבלתי במזדה לנטיס, וביונדאי סונטה.
לאחרונה לקחתי ליסינג ומבלי לחשוב פעמיים בחרתי ב C4, לאחר מספר דקות של נסיעה ההרגשה היתה - חזרתי הביתה.
ההורים שלך יתגעגעו לנסיעה של ה 306.

חימושניק
21-07-08, 09:11
למרות שאני נמנה על חובבי הצרפתיות בעצמי ונוהג על מגאן (ידנית!) במקרה הנדון אין מנוס מלהמליץ על יפנומטית.
הנה דגם שעוד לא עלה ברשימת האפשרויות אבל יכול להתאים לא רע לצרכים:
סוזוקי ליאנה.
הרכב הזה אמנם מהמכוערים שידעו כבישנו, אבל מצד שני הוא יחסית נוח (לדעתי יותר נוח ממאזדה 3 וטויוטה קורולה ולחלוטין יותר נוח מהאימפרזה) מאובזר לא רע ואמין לחלוטין (בליאנה של אחותי, מודל 2005 עם 150K ק"מ החלפנו עד עכשיו רק מצבר וסט צמיגים שלא במסגרת טיפולים שוטפים). עלות הטיפולים במוסך המרכזי בפ"ת נמוכה עד מאוד.
מצד שני: אל תצפו לשום שמץ של התנהגות כביש מהרכב הזה.

דרור ברלי
24-07-08, 09:58
נמרוד, מבחינתך העדר תמיד צודק. אותי זה לעולם לא ישכנע לנסוע בקורולה בצבע כסף, אבל שיהיה.
עם לוי יצחק קשה להתווכח, אבל מי שקונה מכוניות רק לפי זה - שיעשה לעצמו טובה גדולה וייסע במוניות. יישב כמו מלך באוטו טוב באמת (סקודה אוקטביה או מרצדס) ייצא לו יותר זול ויחסוך מעצמו הרבה הוצאות ודאגות.

זה נכון שלא צריך לבלבל להורים שלנו על איכות היגוי והתנהגות כביש. אבל נוחות נסיעה זה משהו שהם כן יכולים להרגיש, אפילו יותר מהר מאיתנו. כניסה למכונית, יציאה ממנה, תנוחת נהיגה וישיבה - אצל אנשים מבוגרים כל סעיף הנוחות הוא יותר קריטי. עוד לא פגשתי משפחתית יפנית עם מושבים טובים באמת, עם תנוחת נהיגה שמתאימה לאנשים בגודל ובפרופורציות מערביים. לדעתי - חשוב מאוד לבדוק ולנסוע בכמה מכוניות לפני שמחליטים.

נמרוד
26-07-08, 17:46
דרור, "עדר" זה מילה אחרת, מעליבה, למושג "ממוצע". אתה רחוק מהממוצע - במידות הפיזיות שלך, ובדרישות שלך בתור נהג. גם אני, ופחות או יותר כל מי שמוצא עניין בפורום הזה, הוא לא ממוצע מבחינת העניין שהוא מוצא במכוניות, ועוד ג'יפים...

אבל לאנשים ממוצעים-מוטורית (שהם כמובן מרתקים כל אחד במובנים אחרים)? טויוטה, מזדה, סובארו, מספקים את הסחורה לנהג הישראלי הממוצע, פיקס.

-->