PDA

צפייה בגרסה מלאה : עודף שמן במנוע חדש יכול להזיק?

עירא
11-04-04, 21:57
הסיפור הוא שבטיפול אחרי הרצה מילאו הרבה יותר מידיי שמן (בערך ליטר עודף על 2 ליטר סה"כ). אחרי שלושה ימים דיי אינטנסיביים מבחינת נסיעה התגלה העניין והטרקטורון נשלך חזרה למוסך שם רוקנו את השמן העודף וכמובן שאמרו ששום דבר רע לא יכול לקראת מזה. משום מה האמינות / מיקצועיות של מי שלא יודע כמה שמן למלא מוטלת מבחינתי בספק, אשמח לשמוע דעות בנושא.
הכלי המדובר ארקטיקט 400 DVX
תודה
עירא

חנן א.
12-04-04, 01:17
אם עד עכשיו לא הבחנתם בכלום, אז נראה לי שזה בסדר.

עירא
12-04-04, 14:55
האם לא יופיעו תופעות בעתיד, כגון נזילות שמן וכו'?
נכון לעכשיו הוא נראה בסדר גמור, אבל אני לא רוצה להגיע למצב שעוד 3 חודשים יתחילו לי הצרות ובמוסך ישלכו אותי לחפש חברים ויתנערו מכל אחריות. (אני מזכיר שזה היה הטיפול הראשון של הטרקטורון בשנייה שסיימתי את ההרצה.)
עירא

רכס חיים
12-04-04, 16:10
עודף שמן במנועי דיזל ובנזין פוגע קשה מאוד בממיר קטאליטי ויש להזהר בכך מאוד היות והפגיעה נעשית כבר לאחר השעה הראשונה והנזק בלתי הפיך. במנועי בנזין העודף יכול לגרום לבעיות בהצתה עקב שמן על הפלאגים וזה לא נזק בלתי הפיך, רק סתם מיותר. בטורים גבוהים מאוד עלול להווצר עודף לחץ שיגרום לפריצת מחזירי שמן ישנים. אך מה הבעיה לרוקן את עודף השמן ולשמוח שבכלל גילית את התקלה?

חנן א.
12-04-04, 16:13
חיים, זה טרקטורון עם מאייד, אין ממיר, למיטב ידיעתי, והוא חדש כך שבטח אין לו מחזירים ישנים.
עירא, וודא שהסיפור יהיה מתועד , סע לשלום ועקוב אחרי הטרקטורון בהמשך. אם תגלה משהו חריג, חזור אליהם, יש לך את ההוכחה ביד לטעות שלהם. לא נראה לי שתתקל בבעיות.

עירא
12-04-04, 16:45
רות היישר :lol:

ds-650
09-02-05, 04:07
נסיעה כששמן המנוע מעל לגובה המקסימלי במדיד תגרום ל:
בזבוז אנרגיה של המנוע...
תצרוכת דלק גבוהה יותר.
הקצפת השמן ע"י גל הארכובה ולכן חימצון מהיר יותר של השמן.
יכול להיות שהשמן לא יהיה בטמפרטורת עבודה...

-->