PDA

צפייה בגרסה מלאה : עמידות צבעים למתכות

אלון_ק
11-04-04, 21:12
אני לא מצליח למצוא צבע שיחזיק על מתכת (פלדה שחורה רגילה). להוציא את צבע היסוד, כל שאר הצבעים מתקלפים אם בוץ מתייבש עליהם. ניסיתי כל מה שיכולתי לחשוב עליו - צביעה במברשת, פיסטולט, ספריי צבע, חריצה של המתכת לפני, שיוף עדין של צבע היסוד לפני השכבה העליונה, סוגי צבעים שונים (בכלל כך המרייט ושאר ירקות)... נאדה. הבוץ מתייבש - הצבע יורד.

פתרונות?

ארז
11-04-04, 23:19
אני לא יודע אם זה ראלי לכם
אבל את כל המוצרים שלי אני שולח למצבעה, שם צובעים אותם בחום רב(400 מעלות אם אני לא טועה) בדבק/צבע אפוקסי

חנן א.
12-04-04, 00:15
הצבע על מדרגות הצד אצלי, המרייט אדום בשתי שכבות במברשת ללא שכבת יסוד, מחזיק כבר ארבע שנים בלי סימני התיישנות.

מצד שני, אני לא שוטף את האוטו ובטח שלא מנסה לגרד בוץ, כך שהבוץ יורד מהאוטו בזמנו החופשי, כשהוא מבין שתשומת לב הוא כבר לא יקבל, ואז הוא גם לא מתאמץ לקחת איתו צבע...

http://imgsrv.pic4u.co.il/5d3b6ac92f5299b02c40e1b4ac62aea0030000.a spx

רכס חיים
12-04-04, 07:29
על מתכות מבצעים מספר סוגי איכות שעוברים תהליכי חימום בתנור. הצבעים הנפוצים הם צבעים אקריליים , פוליאסטר וסיליקון-פוליאסטר,P.V.D.F (פוליוילינידן-פלוריד) ו-P.V.C . האקריל והפוליאסטר הינם נוזליים שמיושמים בהתזה או במכונות ציפוי למתכות, וצבעי ה-P מיושמים כפייל'ס כלומר יריעות שנצמדות בחום למתכת. כושר ההידבקות הינו המרכיב המרכזי בבחינת הצבע וללא חימום יש קושי להגיע לכושר האופטימלי.ברור שישום על משטח נכון מביא תוצאות טובות בהרבה(ניקוי שומנים ולכלוך,חיספוס עדין לאחר ניקוי-חול, עבודה בלחות אוויר מבוקרת וכו'). צבעי אפוקסי דו-קומפוננטיים המיושמים בקר, מאפשרים קבלת כושר הידבקות גבוהה במיוחד, אך דורשים יישום של שכבה עבה יחסית -כ-100 מיקרון ,בכדי לקבל מראה יפה. מחירם גבוה ויש להקפיד על ניקוי כלי העבודה מיד לאחר הביצוע, במיוחד אם משתמשים בארלייס או בפיסטולט להתזה. אין סיבה נראית לעין שצבעים טריים עליונים כגון איתן או של יעקובי יתקלפו באם הבסיס שלהם הוכן כראוי ושכבת הבסיס יציבה. נסה לבצע את הצבע בשעות הצהריים ביום חם בכדי לוודא שהצבע אינו מקבל רטיבות מלחות האוויר.

אלון_ק
12-04-04, 20:29
ארז/רכס, אני לא יכול לשלוח את הדברים לתנור - $$$. אבל תודה.

חנן, קודם כל - יופי של תמונה. אם אתה באמת לא מנקה את הבוץ, ברור לי למה עברת לטרקטורן.
וכשתמכור, אל תשכח לשים את התמונה הזו במודעה ולרשום מתחת "לא ראה שטח".

אני לא ממש מנקה אותו, אגב, סתם מדי פעם בועט באיזו חתיכה מגודלת ומרגיזה שמחליטה שהיא נעלבת ולוקחת איתה צבע בדרך, כדי להתנקם בי.

המרייט אצלי לא שרד שנה על הפגוש הקדמי. מברשת, שתי שכבות, בלי יסוד. מסקנה: צריך להפסיק לשטוף (נו טוב, זה קורה) ולבעוט בבוץ.

-->