PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שוקל מנוע של SIX?

airzax3
19-07-08, 16:17
אחרי שפיתחתי מיומנות בהחלפת בנדיקס בתנאי שדה (לוקח לי היום יותר זמן להכין קפה מאשר להחליף בנדיקס בסטרטר...) הגעתי למסקנה שאין מנוס וצריך לסיים את הסיפור הזה בזר חדש,
סככה יש, כלים יש, רצון יש-מה שחסר לי זה מנוף שרשרת-האם מנוף של חצי טון של ל.כ מספיק או שצריך ללכת על הטון? (בהפרש המחירים אני יכול לקנות עוד בנדיקס :-) )
כמובן שאם יש מישהו שרוצה להיפטר מהמנוף שלו אני פתוח להצעות.
(אני כבר מחכה לראות מה תהיה התקלה הבאה של הזקן...)

moriseven
19-07-08, 17:04
יותר פשוט להוריד את הגיר, ולהחליף את הגלגל תנופה, מאשר להוציא את המנוע.

airzax3
19-07-08, 17:25
העבודה תתבצע לבד ובשעות הלילה -לא בא לי לגלות כשאני מתחת לג'יפ שהגיר כבד מדי...

lizard
19-07-08, 18:20
הגיר לא כבד מידי, הטרנספר כן.
יצא לי להחליף מנוע וזה לא נורא אבל אני חושב שתצטרך עוד מישהו.

המנוף 500 קילו של ל.כ יספק את הסחורה לדעתי.
לאן אתה מחבר את המנוף שרשרת?

airzax3
19-07-08, 18:46
המנוף 500 קילו של ל.כ יספק את הסחורה לדעתי.
לאן אתה מחבר את המנוף שרשרת?

לקורה של הסככה בעובי 4 צול-הבעיה היא שהיא בגובה של כ2 מטר ונראה לי שהיא קצת נמוכה-במקרה כזה אני אבנה "חמור" מצינורות של 2 צול ששוכבים לי בג'אנקיה.

סיקס כחול
19-07-08, 19:58
תגייס חבר עם כננת

shimixx
19-07-08, 20:17
יהיה לך הרבה יותר קל להוריד גיר
ואפשר גם לבד אני בדיק שבוע שעבר עיתי את זה לצורך פרוייקט אחר
אתה ירושלמ או משהו מהאיזור לא?
אם תרצה עזרה תודיע

lizard
19-07-08, 21:03
אני חושב שאולי באמת כדאי לך להוריד גיר.
לפרק מנוע זה לא פשוט, בעיקר כל נושא החשמל. מה גם שכדי לפרק את הזר אתה צריך קונטרה די רצינית, זה שהמנוע יושב בתושבות שלו יקל עליך מאוד.

בקשר למנוף, אני השתמשתי בפרופיל I נדמה לי 12 ס"מ. אני מרים המון דברים כבדים עם המנוף שלי. לא חושב ש2 אינץ' קוטר יספיק, בטח עם זה צינור עם תפר אבל אני לא מומחה לחוזק חומרים.

six 4 life
19-07-08, 22:07
אל תהיה גיבור ואל תוציא מנוע אם אתה לבד.
להצליח- אתה תצליח
להחזיר לבד- 95% שלא תצליח, גם אם המנוע תלוי עם מנוף.

ההילוך הישיר של הגיר נכנס לתוך בוקסה בגלגל התנופה, שממרכזת אותו מול המנוע.
כדי שתצליח בהשחלה הזאת של ההילוך הישיר לתוך הבוקסה בגלגל התנופה- מישהו צריך לשחק עם המנוע למעלה, ומישהו צריך לשחק ולכוון את הגיר מלמטה.
לבד- סיכוי קלוש והרבה עצבים.

פרק דרייבשאפטים, פרק ידיות טרנספר וגיר
תמוך את אגן השמן של המנוע עם ג'ק מהרצפה
פרק את גשר הגיר
שחרר את ברגי הטרנספר
גייס חבר בשעה מוקדמת טרם תיאלץ לעבוד לבד- ושלפו את הטרנספר החוצה יחד, הוא כבד כמו שנאמר. גם כך, לאחר הדרייבשאפטים וגשר הגיר, הוא הראשון שיורד.
את הגיר- אין לך בעיה להוריד לבד. הוא לא כבד וקל לעבוד איתו.

לאחר הסרה של הכל- לא לשכוח לארגן הילוך ישיר של גיר מפורק, לצורך מירכוז של הקלאץ' חזרה למקום.
יקל עליך מאוד בהמשך.

בהצלחה.

shmil
19-07-08, 22:18
אפשרי להוריד ולהרים טרנספר לבד. קשה, כבד, אבל אפשר.
אם אני, בגילי, יכולתי היום להוריד ולהרים אותו חזרה למקום פעמיים, כנראה שכולם פה יכולים.

airzax3
19-07-08, 22:39
תודה על התגובות,
מכיוון שאני עובד לבד בלילה החשש היחיד שלי הוא בקטע הבטיחותי-בזמנו הורדתי גיר של סמוראי והוא היה די כבד ואני מאמין שבג'יפ הוא שוקל "קצת" יותר
זאת הסיבה שהעדפתי ללכת על המנוע אפילו שזה מורכב יותר, אם הבעיה היחידה היא התיאום בהחזרה אני עדיין מעדיף לעבוד מעל הרכב ולא מתחתיו (לשלוף מנוע, לדחוף את הג'יפ אחורה ולהוריד לקרקע) ובשביל התיאום לקרוא למישהו.
אבל אם אני טועה ואני הולך להיכנס לצרה אני אלך על הגיר.

שחר 9
20-07-08, 00:07
אין בכלל שאלה - לך על פרוק הטרנספר והגיר זה יקח לך חצי זמן .
מעבר לכך שאם תפרק את המנוע תגלה בדרך עוד מיני צרות נוספות שלא התכוננת אליהם .

אל תשכח לתמוך את את המנוע!!

על הדרך תושבות גיר , קלאץ, מיסב לחץ , תותב מירכוז של ההילוך הישיר .

בהצלחה

Zuki-Land
20-07-08, 15:17
תודה על התגובות,
מכיוון שאני עובד לבד בלילה החשש היחיד שלי הוא בקטע הבטיחותי-בזמנו הורדתי גיר של סמוראי והוא היה די כבד ואני מאמין שבג'יפ הוא שוקל "קצת" יותר
זאת הסיבה שהעדפתי ללכת על המנוע אפילו שזה מורכב יותר, אם הבעיה היחידה היא התיאום בהחזרה אני עדיין מעדיף לעבוד מעל הרכב ולא מתחתיו (לשלוף מנוע, לדחוף את הג'יפ אחורה ולהוריד לקרקע) ובשביל התיאום לקרוא למישהו.
אבל אם אני טועה ואני הולך להיכנס לצרה אני אלך על הגיר.

גיר של סמוראי הרבה יותר כבד מגיר של CJ מניסיון של השניים ....
הטרנספר של הCJ כבד אבל בהחלט ניתן לפרק לבד ..להרכיב אולי תצטרך קצת עזרה
בטח שלא לפרק מנוע בשביל זה....
בהצלחה !

boba banay
21-07-08, 23:47
תוריד טרנספר וגיר
עשיתי את זה לפני חודש בדיוק בעקבות אותה הבעיה
שדרך אגב אל תסתפק בשיפוץ הסטרטר (החלפת הבנדיקס הטחון) והזר - אם כבר תחליף את הסטרטר בחדש וחשוב ביותר - את הפחית המתאמת בין הגיר למנוע (פחית דקה על ההאוזינג)

אמנם נעזרתי בליפט שהקל מאד את העבודה אבל אני לא פירקתי את הטרנספר והורדתי את שניהם יחד - תעזר בג'קים כדי להוריד את הטרנספר והגיר כבר יחסית קל....

חנן-ג'יפולוג
22-07-08, 12:47
מצטרף לכולם. עזוב את המנוע, הורד טרנספר וגיר. עשיתי את זה לבד. לא כל השלבים נעימים לאדם בודד, אבל בהחלט אפשרי.

-->