PDA

צפייה בגרסה מלאה : תפוחי הגה

RINCEWIND
16-03-03, 17:51
אולי אני עושה סלט, אבל האם תפוחי הגה, זה החיבור בין הגלגל למוט שפור, ודרג לינק?
אם כן אז האם החלפה שלהם להיים גוינטס תחסוך ממני את חלפת התפוחים בכל טסט?
כל טסט אני נאלץ להחליף אותם, וראיתי מספיק heavy duty steering systems
של currie, more לדוגמא שמעבר להיימ גוינטס גם מציעים מוט שפור מכרומולי או
אפילו אלומיניום גמיש.
האפשרויות הם רבות, האם הם יפתרו את הבעיה (השאיפה היא להגיע לcare free jeep )

חנן-ג'יפולוג
16-03-03, 17:58
הטסטרים ימשיכו לפסול לך תפוחים בין אם הם תקינים ובין אם לאוו כדי להצדיק את המשכורת שלהם וכדי לשכנע אותך לשחד אותם.
היים-ג'וינט לא אמורים להיות אמינים יותר מתפוחים ואם הטסטרים יראו משהו מוזר כזה בג'יפ שלך הם עלולים לשלוח אותך להחליף הכול חזרה לתפוחים המקוריים (מה שיכריח אותך להחליף גם נאקלים כי את המקוריים תצטרך לקדוח כדי להרכיב היימ-ג'וינטים). מדובר בשינוי במערכת ההיגוי ואם הם ישימו לב הם יפסלו לך את הג'יפ לנסיעה, כנ"ל התחנות של המינהל לבטיחות בדרכים.
אם אתה רוצה קיירפרי ג'יפ, תקנה טויוטה.

נמרוד
16-03-03, 18:15
התפוח הוא הכינוי למיסב הכדורי שנמצא בקצת של מוטות השפור ושל הדאגלינק, שהבורג הוא חלק ממנו. Heim Joint הוא שם מותג נפוץ בארה"ב של מה שנקרא מיסב קצה בעברית, Rod end באנגלית תקנית. הוא גם סוג של מיסב כדורי, שמעבירים בורג דרכו. הם עושים את אותה עבודה. הסיבה שמכריחים אותך להחליף תפוחים כל טסט היא שהם זונות, זה לא אומר שהתפוח בהכרך פסול. אני יודע את זה בוודאות, בפעם ההיא שהחלטתי להעביר טסט לבד גם לי רשמו תפוח, בלי לנגוע בו בכלל! כשקיבלתי את הטופס שאלתי איזה תפוח, ימין או שמאל - העוזר של הבוחן אמר לי בשקט: איזה שאתה רוצה, אבל שהבוס לא ישמע, כי הוא יגיד לך להחליף את שניהם...
מה שקורה עם האמריקאים, זה שהם משתמשים במיסבי קצה גדולים ואיכותיים יותר, עם בורג בקוטר גדול יותר אחרי שהם קודחים את הנאקל. התפוח הרגיל מספיק טוב עבור רכב ברמת שיפורים שאנחנו מדברים עליה, אם כי החלפה למיסבי קצה איכותיים לא תזיק - אבל הם יותר יקרים מתפוחים רגילים, ובנוסף צריך לפרק ולקדוח את הנאקל. בקיצור, לא בטוח ששוה את ההתעסקות, נזק לתפוחים עצמם הוא לא משהו נפוץ. חיזוק מוט השפור יכול להעשות בזול ובלי קשר, ראה כתבה של חנן בנושא.

עמיקם
08-04-03, 15:35
הדרך הנכונה לביצוע היא כדילקמן.
קנה תפוחים חדשים ,בצע את ההחלפה,גש לטסט.
חזור ופרק אותם והחזר לקופסה לא ליפני שהתזתה עלייהם קצת ספריי סיליקון.
חזור על התהליך בשנה הבאה. :)

UNIX
08-04-03, 18:00
עמיקם הרעיון שלך נשמע מאוד נחמד אבל מה עם אישור מוסך?

-->