PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורסטר יד ראשונה

doron.dorlan
20-07-08, 15:26
אני עומד לפני החלפת טויוטא פראדו 99' ארוך בגלל שאני יותר בשבילים מאשר בהרים ובגלל התייקרות הסולר.
ראיתי סובארו פורסטר 2005 מחברת ליסינג תפעולי, שמור ויפה, אבל עם 140,000 ק"מ (בממוצע 3500 בחודש). הקילומטרז הגבוה מפחיד אותי מאד.
עם זאת המחיר מפתה - 90,000 במקום 137,000 (מחירון לפי קיזוו ק"מ וליסינג).
מה דעתך(ם)?
האם המחיר מצדיק?
בכלל: האם הפורסטר (הלא מוכר לי) אמין מספיק?
מה צריכת הדלק שלו?
וכל המלצה נוספת (או ביקורת) תתקבל בברכה

תודה, דורון

נמרוד
20-07-08, 23:09
המחירון אחרי קיזוזי ק"מ ובעלות הוא 137K שקל, ומציעים לך את הרכב ב90K???

אם הבנתי את הנתונים הנ"ל נכונה, מדובר בצרעת. אתה מחפש לקנות אוטו או מחלת עור?

idan_c
20-07-08, 23:55
אם הוא מטופל בליסינג תפעולי אין לך ממה לחשוש, הרכב עובר את הבדיקות והטיפולים התקופתיים בצורה מקפידה אולי קצת פחות איכותי מאשר אתה תעשה באופן עצמאי אבל תהיה בטוח שהרכב מטופל. בכל אופן רכב שיוצא מעסקאות ליסינג צריך לקבל גם אחריות למספר חודשים, תבדוק את זה. אם אחרי השקלול המחירון הוא 137 ודורשים רק 90 זה מחשיד אבל לא הייתי שולל לעשות בדיקה ראשונית מקיפה שלך אישית ואם אתה לא נתקל בשום משהו חריג אפילו לקחת לבדיקה.

מדובר בדגם עם הטורבו או בלי?
140 אלף ק"מ זה הרבה יחסית לשנה אבל הרכב עוד רחוק מלהיות באמצע החיים שלו :) הכל תלוי בכמה אתה תצליח לאזן את הק"מ.

בהצלחה!

asafk
21-07-08, 00:02
אם הוא מטופל בליסינג תפעולי אין לך ממה לחשוש, הרכב עובר את הבדיקות והטיפולים התקופתיים בצורה מקפידה אולי קצת פחות איכותי מאשר אתה תעשה באופן עצמאי אבל תהיה בטוח שהרכב מטופל.

עשה לי טובה. רכב ליסינג מטופל באופן המינימלי ביותר הקיים. זה אומר חומרים ומסננים מאיכות גרועה במיוחד, העיקר המחיר. וזה אומר עוד כל מיני דברים, שעדיף לא לכתוב כאן- כי יש חברות ליסינג (בודדות) שכן מקפידות, ואולי הרכב המדובר שייך לאחת מהן.
ככה או ככה, המחיר מרים דגל אדום. עד כדי כך חסרים פורסטרים בשוק?

אסף.

דרור ברלי
21-07-08, 00:35
הפורסטר בכל גרסאותיו, הוא רכב מעולה. אמין, ספורטיבי, שימושי, נוח. אפילו עביר במגבלות הקטגוריה.
ההיצע של פורסטרים יד שנייה הוא מצומצם למדי. מי שהצליח למצוא ולשים יד על אחד, לא ממהר למכור, וכל אקזמפלר שיוצא למכירה במצב טוב מחליף ידיים בזריזות מרובה ובדרך כלל מעל למחירון.
לעתים נדמה שמי ש"אשם" בשוק המטורף של הרכב הזה אלה רק אנחנו, עם הסופרלטיבים שאנחנו מצמידים לו בכל הזדמנות.

כמו כל סובארו גם פורסטר הוא חובב דלק ידוע. לא דלקוהוליסט ברמה של ג'יפי בנזין גדולים אבל עדיין לא ממש חסכוני. דגם הטורבו מהיר בטירוף ושתיין כבד (4-7 ק"מ לליטר, תלוי בתנאי הנהיגה).
פורסטר ב-47K מתחת למחירון, אפילו אחרי תקופת עינויים בליסינג וק"מ גבוה? חשוד. מאוד חשוד.

נימי
21-07-08, 08:58
עשה לי טובה. רכב ליסינג מטופל באופן המינימלי ביותר הקיים. זה אומר חומרים ומסננים מאיכות גרועה במיוחד, העיקר המחיר. וזה אומר עוד כל מיני דברים, שעדיף לא לכתוב כאן- כי יש חברות ליסינג (בודדות) שכן מקפידות, ואולי הרכב המדובר שייך לאחת מהן.
ככה או ככה, המחיר מרים דגל אדום. עד כדי כך חסרים פורסטרים בשוק?

אסף.
אכן, משמיעה של שיחה בין איש שירות של חברת ליסינג ואחראי מוסך מורשה, גם הרכבים שמטופלים במוסכים המורשים לא מקבלים את אותו הטיפול כמו רכב פרטי. הרבה פעמים דברים שצריכים להיות מוחלפים לפי הוראות היצרן בטיפול מסוים לא מוחלפים באותו הטיפול אילה בטיפול שאחריו אם בכלל.

doron.dorlan
21-07-08, 18:52
קודם כל המון תודה על האינפורמציה.
הרכב מוגדש טורבו - אגב צריכת דלת מטורפת המוזכרת ע"י "המנהל"
ראשית, מבדיקה הסתכלותית הרכב נראה במצב טוב מאד, אפילו לא יכולתי להבחין בתיקוני צבע אם נעשו. כמובן שבמידה ואחליט אקח לבדיקה.
לגבי האחריות - החברה המוכרת (במקרה זה יבואנית רכב מהמובילות בתחומה שעשתה כנראה עסקה סיבובית על הרכב) נותנת 1/2 שנה אחריות על הגיר + מנוע.
לגבי צריכת הדלק הייתי די המום.
המחיר כמובן מחשיד גם הוא ולכן הצגתי את כל הנתונים האפשריים כאן בפורום.

בשורה התחתונה - גרמתם לי להתלבטות קשה אף יותר.

דורון

עודד זנטון
22-07-08, 15:08
שאלת, ענו.
אל תתלבט. תחפש אחר...

-->