PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה. הג'יפ נכבה ולא מניע יותר..

ערן המסוקס
12-04-04, 11:28
במהלך טיול של סופ"ש הגענו לתדלוק בתחנת הדלק בצומת הערבה. שם הג'יפ החליט שהוא לא ממשיך.. נכבה המנוע ויותר לא מניע.
דלק מגיע, חשמל מגיע לקויל, קויל ככל הנראה תקין, מפלג פורק ותקין פיזית, כיוונים לא השתנו, הריליי של הסטרטר תקין ונותן זרם ברגל של ההצתה.

--אין ניצוץ--

אני חושד ביוניט של ההצתה שיושב על הכנף..

אם מישהו יכול לעזור בעיצה או יכול לתרום לי יוניט הצתה לנסיון אשמח.

חנן א.
12-04-04, 12:22
אתה יכול לקבל מפלג קומפלט ומודול הצתה לנסיון.

אבל לפני זה, נסה בצורה ידנית, כשהקויל מקבל פלוס קבוע, וקצה הכבל שיוצא ממנו מוחזק במרחק של חצי ס"מ מבלוק המנוע, לקצר את הדק המינוס שלו לאדמה לסירוגין. אתה אמור לקבל ניצוץ. קיבלת? עבור הלאה. לא קיבלת? הלך הקויל (או הכבל שיוצא ממנו) .

חנן א.
12-04-04, 12:39
ולהבא, תחזיק מערכת הצתה קומפלט ספייר בג'יפ. זה מבטיח שמערכת ההצתה לא תתקלקל בחיים :wink:

ערן המסוקס
12-04-04, 13:23
שמתי קצה חוט הצתה מהקוייל לגוף של המנוע. נתתי סוויץ' ויש ניצוץ..
אפילו לא הייתי צריך לתת לו פלוס מהמצבר..
מה הלאה?

חנן א.
12-04-04, 13:49
בדוק שלמות ונקיון של מכסה המפלג, הפינים שלו בחוץ ובפנים כולל הפין המרכזי, וכמובן את הרוטור.

בדוק רציפות בין החוט הסגול והכתום של הפיק-אפ במפלג.

נסה להחליף רכיבים: מפלג, מודול (בלי לקנות, כמובן. אתה משאיל מחבר כדי לבצע דיאגנוזה) . בזה אתה אמור לסגור את כל הקצוות, בהנחה שהחיווט תקין.

קראתי, לא התנסיתי, שאם משהו הולך במערכת ההצתה בסיקס, יש סיכוי טוב שזה הפיק-אפ במפלג, ולכן החזקתי מאז ומעולם כזה ספייר בג'יפ, עוד לפני שארגנתי לעצמי מפלג קומפלט ומודול הצתה ספייר.

רכס חיים
12-04-04, 15:19
שלב ראשון ,עליך לקבל ניצוץ בצבע סגול ,לא אדום. אם הוא מופיע בפלאגים עצמם אפשר להמשיך בבדיקות -אך מערכת החשמל תקינה , מה שפותר 80% מהבעיות בדרך כלל. נא דווח מה קורה.

ערן המסוקס
12-04-04, 22:03
חנן, אתה תותח.
אחרי הבדיקה להתנגדות בפיק-אפ, הבנתי שכנראה הוא הבעיה. בדרכי לקחת ממך את הפיק-אפ שלך עצרתי אצל המכונאי שלי, אודי מזרחי, שהואיל בטובו להביא לי פיקאפ ומודול הצתה.
חיברתי את הפיקאפ החדש והג'יפ מניע כמו גדול.

תודה! :)

חנן א.
12-04-04, 22:46
אחלה, על לא דבר.

-->